شروع سرمایه گذاری

چگونه یک سرمایه‌گذاری را شروع کنیم

شروع سرمایه‌گذاری هرگز زود نیست. سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ترین راه برای تأمین آینده مالی شما است و اجازه می‌دهید که پولتان، پول بیشتری برای شما ایجاد کند. سرمایه‌گذاری فقط برای افرادی نیست که مقدار زیادی پول نقد اضافی دارند. برعکس ، هرکسی می‌تواند (و باید) سرمایه‌گذاری کند. فقط با کمی پول و دانش فراوان می‌توانید کار را شروع کنید. با تدوین برنامه و آشنایی با ابزارهای موجود ، می‌توانید به سرعت نحوه شروع سرمایه‌گذاری را بیاموزید. با ادامه این مطلب از زرد نیوز همراه باشید.

مطالب مرتبط

فهرست عناوین پنهان

آشنایی با ابزارهای مختلف سرمایه‌گذاری

 نگهداری مقداری پول در ذخیره ایده خوبی است زیرا (الف) اگر مبلغ سرمایه‌گذاری شده خود را از دست بدهید، چیزی برای پشتوانه دارید و (ب) به شما این امکان را می‌دهد که سرمایه‌گذار جسورتری باشید. زیرا نگران این نخواهید بود که تمام پولی را که در اختیار دارید، به خطر می‌اندازید.

1. مطمئن شوید که یک شبکه ایمنی دارید

 • بین هزینه‌های سه تا شش ماه پس‌انداز کنید. آن را صندوق اضطراری خود بنامید ، برای هزینه‌های بزرگ و غیر منتظره (از دست دادن شغل ، هزینه‌های پزشکی ، تصادف اتومبیل و غیره) کنار بگذارید. این پول باید به صورت نقدی یا روش دیگری باشد که بسیار کم‌خطر و بلافاصله در دسترس است.
 • پس از ایجاد صندوق اضطراری ، می‌توانید برای اهداف بلند مدت خود مانند خرید خانه ، بازنشستگی و شهریه دانشگاه پس‌انداز کنید.
 • اگر کارفرمای شما برنامه بازنشستگی ارائه می‌دهد ، این وسیله مناسبی برای پس‌انداز است. زیرا می‌تواند در قبض مالیات شما صرفه‌جویی کند و کارفرمای شما ممکن است برای مشارکت در برخی از سهم‌‌های شما ، مبلغی را برای شما “رایگان” واریز کند.
 • اگر برنامه بازنشستگی در محل کار خود ندارید ، اکثر کارکنان مجاز به پس انداز مالیاتی معوق در حساب بازنشستگی فردی مرسوم یا حساب بازنشستگی فردی با امکان برداشت بدون مالیات هستند. اگر مشاغل آزاد دارید ، گزینه‌هایی مانند صندوق‌های بازنشستگی ساده شده یا برنامه تطبیق انگیزه پس‌انداز برای کارکنان دارید. پس از تعیین نوع حساب‌‌(ها) برای راه اندازی ، می‌توانید سرمایه‌گذاری‌های خاصی را برای نگهداری در آن‌ها انتخاب کنید.
 • از کلیه بیمه‌نامه‌های خود مطلع شوید. این شامل بیمه خودرو ، سلامت ، صاحب خانه/اجاره ، معلولیت و بیمه عمر می‌شود. با شانس، شما هرگز به بیمه احتیاج نخواهید داشت ، اما داشتن آن در مواقع فاجعه بسیار خوب است.

2. کمی درباره سهام یاد بگیرید

 این چیزی است که اکثر مردم وقتی به “سرمایه‌گذاری” فکر می‌کنند به آن فکر می‌کنند. به زبان ساده ، سهام سهمی در مالکیت یک تجارت ، یک شرکت عمومی است. سهام، خود ادعایی در مورد اموال شرکت – دارایی‌ها و درآمد آن است. وقتی سهام یک شرکت را خریداری می‌کنید ، خود را مالک جزئی می‌کنید. اگر شرکت خوب عمل کند ، ارزش سهام احتمالاً بالا می‌رود و ممکن است شرکت به شما “سود” ، پاداشی برای سرمایه‌گذاری شما بپردازد. اگر شرکت ضعیف عمل کند ، سهام احتمالاً ارزش خود را از دست می‌دهد.

 • ارزش سهام از درک عموم مردم از ارزش آن ناشی می‌شود. این بدان معناست که قیمت سهام بر اساس آن‌چه مردم فکر می‌کنند ارزش دارد تعیین می‌شود. و قیمت خرید یا فروش سهام هر چیزی است که بازار تحمل می‌کند. حتی اگر ارزش بنیادی (که توسط برخی اصول اولیه اندازه گیری شده است) چیز دیگری را نشان دهد.
 • قیمت سهام زمانی افزایش می‌یابد که افراد بیشتری بخواهند آن سهام را بخرند تا آن را بفروشند. قیمت سهام زمانی کاهش می‌یابد که افراد بیشتری بخواهند بفروشند تا بخرند. برای فروش سهام ، باید فردی را پیدا کنید که مایل به خرید با قیمت ذکر شده باشد. برای خرید سهام ، باید فردی را پیدا کنید که سهام خود را با قیمتی که دوست دارید می‌فروشد.
 • کار یک کارگزار سهام این است که خریداران و فروشندگان را جفت کند.
 • سهام” می‌تواند معناهای بسیار متفاوتی داشته باشد. به عنوان مثال ، سهام پنی سهامی هستند که با قیمت‌های نسبتاً پایینی معامله می‌شوند ، گاهی اوقات فقط سکه.
 • سهام مختلف به عنوان شاخص ، مانند صنایع داو جونز ، که لیستی از 30 سهام با عملکرد بالا است ، جمع آوری شده است. شاخص یک مقیاس مفید برای عملکرد کل بازار است.

3. با اوراق قرضه آشنا شوید

 اوراق قرضه صدور مجوز بدهی هستند ، مشابه سند بدهکاری. هنگام خرید اوراق قرضه ، در اصل به کسی وام می‌دهید. وام گیرنده (“صادر کننده”) موافقت می‌کند که پول (“اصل”) را پس از پایان عمر (“مدت”) وام پس دهد. هم‌چنین صادرکننده موافقت می‌کند که سود اصلی را با نرخ تعیین شده پرداخت کند. سود کل نقطه سرمایه‌گذاری است. مدت زمان اوراق قرضه می‌تواند از ماه‌ها تا سال‌ها متغیر باشد. در پایان دوره ، وام گیرنده اصل مبلغ را به طور کامل بازپرداخت می‌کند.

 • در اینجا یک مثال وجود دارد: شما یک اوراق قرضه شهرداری پنج ساله را به قیمت  هزار10 دلار با نرخ بهره 2.35% خریداری می‌کنید. بنابراین ، شما 10 هزار دلار به شهرداری وام می‌دهید. هر سال شهرداری به شما حق اوراق قرضه شما را به مبلغ 2.35%  از 10 هزار دلار یا 235 دلار به شما می‌پردازد. پس از پنج سال شهرداری  هزار10 دلار شما را پس می‌دهد. بنابراین شما اصل سود خود را به علاوه سود 1175 دلار به عنوان سود (235*5) پس گرفته‌اید.
 • به طور کلی ، هرچه مدت زمان اوراق قرضه بیشتر باشد ، نرخ بهره بالاتر است. اگر پول خود را به مدت یک سال وام می‌دهید ، احتمالاً نرخ بهره بالایی دریافت نمی‌کنید. زیرا یک سال یک دوره نسبتاً کوتاه ریسک است. اگر قرار است پول خود را قرض دهید و تا ده سال دیگر آن را پس نگیرید. ریسک بالاتری را که متحمل می‌شوید جبران می‌شود و نرخ بهره بالاتر می‌رود. این یک اصل در سرمایه‌گذاری را نشان می‌دهد: هرچه ریسک بیشتر باشد ، بازده بیشتر است.

4. بازار کالاها را درک کنید

 هنگامی که شما در چیزی مانند سهام یا اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنید ، در مشاغلی که آن اوراق بهادار را نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری می‌کنید. تکه کاغذی که به دست می‌آورید بی‌ارزش است ، اما آن‌چه قول می‌دهد ارزشمند است. از سوی دیگر ، کالا چیزی است که ارزش ذاتی دارد ، چیزی است که می‌تواند نیاز یا خواسته‌ای را برآورده کند. کالاها شامل شکم خوک (بیکن) ، دانه‌های قهوه ، روغن ، گاز طبیعی و پتاس و بسیاری از اقلام دیگر است. خود کالا ارزشمند است ، زیرا مردم آن را می‌خواهند و از آن استفاده می‌کنند.

توجه

 • مردم اغلب با خرید و فروش “معاملات آتی” کالاها را معامله می‌کنند. معامله آتی به سادگی توافقی برای خرید یا فروش یک کالا با قیمت مشخص در آینده است.
 • معاملات آتی در ابتدا به عنوان تکنیک “پرچین” توسط کشاورزان استفاده می‌شد. در اینجا یک مثال ساده از نحوه عملکرد آن وجود دارد: کشاورز جو آووکادو پرورش می‌دهد. قیمت آووکادو معمولاً متغیر است ، به این معنی که بسیار بالا و پایین می‌رود. در ابتدای فصل ، قیمت عمده آووکادو برای هر پیمانه 4 دلار است. اگر کشاورز جو محصول آووکادو بیشتری داشته باشد اما قیمت آووکادو در ماه آوریل به ازای هر پیمانه به 2 دلار کاهش یابد ، کشاورز جو ممکن است پول زیادی را از دست بدهد.
 • جو ، قبل از برداشت به عنوان بیمه در برابر چنین ضرری ، قرارداد آینده را به کسی می‌فروشد. در این قرارداد آمده است که خریدار قرارداد موافقت می‌کند که در ماه آوریل همه آووکادوهای جو را به ازای هر پیمانه 4 دلار بخرد.
 • اکنون جو از کاهش قیمت محافظت شده است. اگر قیمت آووکادو افزایش یابد ، او راضی خواهد بود زیرا می‌تواند آووکادو خود را با قیمت بازار بفروشد. اگر قیمت آووکادو به 2 دلار کاهش یابد ، می‌تواند آووکادو خود را با 4 دلار به خریدار قرارداد بفروشد و بیشتر از سایر کشاورزانی که قرارداد مشابه ندارند ، درآمد کسب کند.
 • خریدار قراردادهای آتی همیشه امیدوار است که قیمت یک کالا از قیمت آتی که او پرداخت می‌کند فراتر رود. به این ترتیب او می‌تواند قیمتی کمتر از بازار را قفل کند. فروشنده امیدوار است که قیمت یک کالا کاهش یابد. او می‌تواند کالا را با قیمت‌های پایین (بازار) بخرد و سپس آن را با قیمت بالاتر از بازار به خریدار بفروشد.

5. کمی درباره سرمایه گذاری در املاک بدانید

ابزار‌های سرمایه گذاری

 سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات می‌تواند یک پیشنهاد خطرناک اما سودآور باشد. راه‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در املاک وجود دارد. می‌توانید خانه بخرید و صاحب‌خانه شوید. شما تفاوت بین آن‌چه را که در رهن پرداخت می‌کنید و آن‌چه که مستاجر به شما در اجاره می‌پردازد ، جمع‌آوری می‌کنید. هم‌چنین می‌توانید خرید و فروش عمده املاک و مستغلات انجام دهید. این بدان معناست که شما خانه‌ای را که نیاز به بازسازی دارد خریداری می‌کنید ، آن را تعمیر می‌کنید و در اسرع وقت آن را می‌فروشید. املاک و مستغلات می‌تواند وسیله‌ای سودآور برای برخی باشد. اما بدون ریسک قابل توجهی شامل نگهداری از املاک و ارزش بازار نیست.

روش‌هایی براری جلب موقعیت املاک

 • سایر روش‌های جلب موقعیت املاک عبارتند از تعهدات وام مسکن وثیقه (CMOs) و تعهدات بدهی وثیقه (CDOs) ، که وام‌های مسکن هستند که در ابزارهای اوراق بهادار جمع آوری شده‌اند. با این حال، این‌ها ابزارهایی برای سرمایه‌گذاران ماهر هستند: شفافیت و کیفیت آن‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد، همانطور که در رکود 2008 نشان داده شد.
 • برخی از مردم تصور می‌کنند که ارزش خانه تضمین شده است که افزایش یابد. تاریخ خلاف این را نشان داده است. ارزش املاک و مستغلات در اکثر مناطق پس از محاسبه هزینه‌هایی مانند تعمیر و نگهداری ، مالیات و بیمه ، نرخ بازگشت بسیار کمی را نشان می‌دهد. مانند بسیاری از سرمایه‌گذاری‌ها ، ارزش املاک و مستغلات در صورت زمان کافی به طور مداوم افزایش می‌یابد. اگر افق زمانی شما کوتاه است ، مالکیت املاک به صورت تضمینی پول‌ساز نیست.
 • تملک و دفع اموال می‌تواند یک فرآیند طولانی و غیرقابل پیش بینی باشد. و باید به عنوان یک پیشنهاد بلندمدت و با ریسک بیشتر در نظر گرفته شود. اگر افق زمانی شما کوتاه است و مطمئناً سرمایه‌گذاری تضمینی نیست، این نوع سرمایه‌گذاری مناسب نیست.

6. در مورد صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک و صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETFs) بیاموزید

 صندوق های سرمایه گذاری مشترک و صندوق‌های قابل معامله در بورس، ابزارهای سرمایه‌گذاری مشابهی هستند که هریک مجموعه‌ای از سهام و/یا اوراق قرضه (در برخی موارد صدها یا هزاران) است. نگه داشتن اوراق بهادار فردی یک روش متمرکز برای سرمایه‌گذاری است. پتانسیل سود یا زیان مربوط به یک شرکت واحد است. در حالی که نگهداری صندوق راهی برای پخش ریسک در میان بسیاری از شرکت‌ها ، بخش‌ها یا مناطق است. انجام این کار می‌تواند پتانسیل صعودی را تضعیف کند ، اما در برابر خطرات منفی نیز محافظت می‌کند.

 • قرار گرفتن در معرض کالاها معمولاً با برگزاری قراردادهای آتی یا صندوق قراردادهای آتی محقق می‌شود. املاک و مستغلات را می‌توان به طور مستقیم (با داشتن یک خانه یا سرمایه‌گذاری در املاک) یا در یک صندوق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات (REIT) یا صندوق (REIT) ، که دارای منافع در تعدادی از املاک مسکونی یا تجاری است ، نگهداری کرد.

تسلط بر مبانی سرمایه‌گذاری

اصول سرمایه گذاری

1. دارایی های کم ارزش بخرید (“ارزان بخرید ، گران بفروشید”)

 اگر در مورد سهام و دارایی‌های دیگر صحبت می‌کنید ، می‌خواهید زمانی که قیمت پایین است خرید کنید و زمانی که قیمت بالا است بفروشید. اگر در اول ژانویه 100 سهم با قیمت 5 دلار برای هر سهم بخرید. و همین سهم را در 31 دسامبر با قیمت 7.25 دلار بفروشید ، فقط 225 دلار درآمد کسب کرده‌اید. ممکن است این مقدار ناچیز به نظر برسد ، اما وقتی در مورد خرید و فروش صدها یا حتی هزاران سهم صحبت می‌کنید ، واقعاً می‌تواند جمع شود.

رشد حاشیه سود را بررسی کنید

 • چگونه متوجه می‌شوید که ارزش سهام کمتر از حد است؟ شما باید به طور دقیق به یک شرکت نگاه کنید – رشد سود ، حاشیه سود ، نسبت سود به درآمد و عملکرد سود آن. به جای اینکه فقط به یک جنبه نگاه کنید و بر اساس یک نسبت واحد یا افت لحظه‌ای در قیمت سهام تصمیم‌گیری کنید.
 • نسبت قیمت به درآمد یک روش معمول برای تعیین کم ارزش بودن سهام است. این به سادگی قیمت سهام یک شرکت را بر درآمد آن تقسیم می‌کند. به عنوان مثال ، اگر شرکت X با 5 دلار برای هر سهم معامله می‌شود ، با سود هر سهم 1 دلار ، نسبت سود به درآمد آن 5 است. یعنی ، این شرکت با پنج برابر سود خود معامله می‌کند. هرچه این رقم کمتر باشد ، ارزش شرکت کمتر خواهد بود. نسبت‌های سود به درآمد معمولی بین 15 تا 20 متغیر است ، اگرچه نسبت‌های خارج از این محدوده غیر معمول نیست. از نسبت سود به درآمد به عنوان یکی از بسیاری از نشانه‌های ارزش سهام استفاده کنید.
 • همیشه یک شرکت را با همتایان آن مقایسه کنید. به عنوان مثال ، فرض کنید می‌خواهید شرکت X را خریداری کنید. می‌توانید به رشد درآمد پیش بینی شده شرکت X ، حاشیه سود و نسبت سود به درآمد نگاه کنید. سپس این ارقام را با نزدیک‌ترین رقبای  شرکت X مقایسه می کنید. اگر شرکت X دارای حاشیه سود بهتر ، سود پیش بینی شده بهتر و نسبت سود به درآمد کمتر باشد ، ممکن است خرید بهتری باشد.
 • چند سوال اساسی از خود بپرسید: بازار این سهام در آینده چگونه خواهد بود؟ بی‌فایده‌تر خواهد بود یا بهتر؟ این شرکت چه رقبایی دارد و چشم انداز آن‌ها چیست؟ این شرکت چگونه می‌تواند در آینده درآمد کسب کند؟ این موارد به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از باارزش یا کم ارزش بودن سهام یک شرکت داشته باشید.

2. در شرکت‌هایی که می‌شناسید سرمایه‌گذاری کنید

 شاید شما دانش اساسی در مورد برخی از مشاغل یا صنایع داشته باشید. چرا از آن استفاده نمی‌کنید؟ در شرکت‌ها یا صنایعی که می‌شناسید سرمایه‌گذاری کنید. زیرا به احتمال زیاد مدل‌های درآمد و چشم‌اندازهای موفقیت آینده را درک می‌کنید. البته ، هرگز همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید. سرمایه گذاری در تنها یک شرکت – یا تعداد کمی – می‌تواند بسیار خطرناک باشد. با این حال ، برداشتن ارزش از یک صنعت واحد (که عملکرد آن را درک می‌کنید) شانس موفقیت شما را افزایش می‌دهد.

 • به عنوان مثال ، ممکن است اخبار مثبت زیادی در مورد سهام یک فناوری جدید بشنوید. تا زمانی که صنعت و نحوه عملکرد آن را درک نکنید ، مهم است که از آن دوری کنید. اصل سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که می‌دانید توسط سرمایه‌گذار مشهور وارن بافت رواج پیدا کرد ، او میلیاردها دلار با استفاده از سرمایه‌گذاری در مدل‌های تجاری که می‌فهمید و اجتناب از مدل‌هایی که نمی‌دانست به دست آورد.

3. از خرید با امید و فروش از روی ترس خودداری کنید

 بسیار آسان و بسیار وسوسه‌انگیز است که هنگام سرمایه‌گذاری از جمعیت پیروی کنید. ما اغلب گرفتار کار دیگران می‌شویم و این را بدیهی می‌دانیم که می‌دانند در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند. سپس ما سهام را فقط به این دلیل خرید می‌کنیم که دیگران آن را می‌خرند یا آن‌ها را می‌فروشیم، وقتی دیگران نیز این کار را می‌کنند. انجام این کار آسان است. متأسفانه ، این راه خوبی برای از دست دادن پول است. در شرکت‌هایی که می‌شناسید و به آن‌ها اعتقاد دارید سرمایه‌گذاری کنید – و به هجمه‌های تبلیغاتی توجه نکنید – و راضی خواهید شد.

با صبر خرید و فروش کنید

 • وقتی سهامی را خریداری می‌کنید که دیگران خریداری کرده‌اند ، چیزی را خریداری می‌کنید که ارزش آن احتمالاً کمتر از قیمت آن است (که احتمالاً در پاسخ به تقاضای اخیر افزایش یافته است). هنگامی که بازار خود را اصلاح می کند (افت می‌کند) ، امکان دارد گران خرید کنید و سپس ارزان بفروشید ، درست برعکس کاری که می‌خواهید انجام دهید. امید به بالا رفتن سهام فقط به این دلیل که دیگران فکر می‌کنند این اتفاق می‌افتد، احمقانه است.
 • وقتی سهامی را می‌فروشید که بقیه آن را می‌فروشند ، چیزی را می‌فروشید که ممکن است ارزش آن بیشتر از قیمت آن باشد (که به احتمال زیاد به دلیل فروش زیاد کاهش یافته است). هنگامی که بازار خود را اصلاح می‌کند (افزایش می‌یابد) ، شما ارزان فروخته اید و اگر تصمیم بگیرید که سهام را پس بگیرید ، مجبور به خرید گران هستید.
 • ترس از ضرر می‌تواند دلیل ضعیفی برای تخلیه سهام باشد.
 • اگر بر اساس ترس می‌فروشید ، ممکن است از خود در برابر افت بیشتر محافظت کنید ، اما ممکن است یک جهش را نیز از دست بدهید. همان‌طور که کاهش را پیش بینی نکرده‌اید ، نمی‌توانید جهش را نیز پیش بینی کنید. سهام از لحاظ تاریخی در بازه‌های زمانی طولانی افزایش یافته است ، به همین دلیل است که نگه داشتن آن‌ها و عدم واکنش بیش از حد به نوسانات کوتاه مدت مهم است.

4. تأثیر نرخ بهره بر اوراق قرضه را بدانید

 قیمت اوراق قرضه و نرخ بهره رابطه معکوس دارند. با افزایش نرخ بهره ، قیمت اوراق قرضه کاهش می‌یابد. وقتی نرخ بهره کاهش می‌یابد ، قیمت اوراق بهادار نیز افزایش می‌یابد. این دلیل آن است:

 • نرخ بهره اوراق قرضه به طور معمول نشان‌دهنده نرخ سود بازار غالب است. فرض کنید که اوراق قرضه با نرخ بهره 3 درصد خریداری کرده‌اید. اگر نرخ سود سایر سرمایه گذاری‌ها به 4 درصد برسد و شما با 3 درصد از اوراق قرضه گیر کرده‌اید ، بسیاری از مردم حاضر به خرید اوراق قرضه شما نخواهند بود اگر بتوانند اوراق قرضه دیگری بخرند که سود 4 درصد به آن‌ها پرداخت کند. به همین دلیل ، شما باید قیمت اوراق قرضه خود را برای فروش آن کاهش دهید. هنگامی که نرخ بازار اوراق قرضه در حال کاهش است ، وضعیت برعکس اعمال می‌شود.

5. تنوع دهید

 تنوع بخشیدن به سبد سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. زیرا خطر شما را کاهش می‌دهد. این‌طور فکر کنید: اگر قرار بود از بین 20 شرکت مختلف، در هر کدام 5 دلار سرمایه‌گذاری کنید ، همه شرکت‌ها باید قبل از اینکه تمام پول خود را از دست بدهید ، از تجارت خارج شوند. اگر همان 100 دلار را فقط در یک شرکت سرمایه‌گذاری کنید ، تنها آن شرکت باید ناپدید شود تا تمام پول شما ناپدید شود. بنابراین ، سرمایه‌گذاری‌های متنوع در مقابل یکدیگر “محافظت” شده و شما را از ضرر بسیاری از پول به دلیل عملکرد ضعیف چند شرکت باز می‌دارد.

 • نه تنها با ترکیب خوب سهام و اوراق قرضه ، سبد خود را متنوع کنید ، بلکه با خرید سهام در شرکت‌های با اندازه‌های مختلف در صنایع مختلف و کشورهای مختلف فراتر بروید. اغلب هنگامی که یک کلاس سرمایه‌گذاری ضعیف عمل می‌کند ، کلاس دیگر عملکرد خوبی دارد. بسیار نادر است که همه دارایی‌ها هم‌زمان کاهش پیدا کنند.
 • بسیاری معتقدند که یک سبد متعادل یا “متوسط” شامل 60 درصد سهام و 40 درصد اوراق است. بنابراین ، یک سبد تهاجمی‌تر ممکن است 80 درصد سهام و 20 درصد اوراق قرضه داشته باشد و یک سبد محافظه‌کارانه‌تر 70 درصد اوراق قرضه و 30 درصد سهام داشته باشد. برخی از مشاوران به شما خواهند گفت که درصد اوراق قرضه مجموعه شما باید تقریباً با سن شما مطابقت داشته باشد.

6. برای بلند مدت سرمایه‌گذاری کنید

سرمایه گذاری بلند مدتسرمایه گذاری بلند مدت

 انتخاب سرمایه‌گذاری با کیفیت خوب می‌تواند به زمان و تلاش نیاز داشته باشد. همه نمی‌توانند تحقیق کنند و از پویایی همه شرکت‌های مورد بررسی پیروی کنند. بسیاری از مردم به جای تلاش برای پیش‌بینی و اجتناب از رکودهای بازار ، از روش “خرید و نگه داشتن” برای پیشگیری از طوفان استفاده می‌کنند. این روش برای بیشتر افراد در درازمدت جواب می‌دهد ، اما به صبر و نظم نیاز دارد. با این وجود ، برخی هستند که سعی می کنند در معامله روزانه کار کنند ، که شامل نگه داشتن سهام برای مدت بسیار کوتاه (ساعت‌ها ، حتی دقیقه‌ها) می‌شود. با این حال ، انجام این کار اغلب به دلایل زیر به موفقیت طولانی مدت منجر نمی‌شود.

نکته‌هایی برای سرمایه‌گذاری بلند مدت

 • هزینه کارگزاری افزایش می‌یابد. هر بار که سهم می‌خرید یا می‌فروشید ، یک واسطه که به عنوان دلال معروف است ، هزینه‌ای بابت ارتباط شما با یک معامله‌گر دیگر دریافت ‌می‌کند. اگر شما هر روز معاملات زیادی انجام می‌دهید ، سود خود را کاهش داده و ضرر خود را بزرگ‌تر می‌کنید ، این هزینه ها واقعاً می‌تواند افزایش یابد.
 • بسیاری سعی می‌کنند پیش بینی کنند که بازار چه خواهد کرد و برخی نیز گاهی اوقات با برقراری حدس‌های خوب خوش شانس خواهند بود (و ادعا می‌کنند که این شانس نبود) ، اما تحقیقات نشان می‌دهد که این تاکتیک معمولاً در درازمدت موفق نمی‌شود.
 • بازار سهام در بلند مدت افزایش می‌یابد. از سال 1871 تا 2014 ، نرخ رشد شاخصه اس‌اندپی 500، سالانه 9.77% بود ، نرخ بازگشتی که برای بسیاری از سرمایه‌گذاران جذاب خواهند بود. چالش این است که برای دستیابی به این میانگین در بلندمدت سرمایه‌گذاری کنید و از فراز و نشیب‌ها عبور کنید: انحراف استاندارد در این دوره 19.60% بود ، این بدان معناست که برخی از سال‌ها بازدهی بالایی را تا 29.37% تجربه کرده‌اند در حالی که سایر سال‌ها زیان بزرگی به اندازه 9.83% را تجربه کرده‌اند. چشم‌انداز خود را در بلند مدت و نه کوتاه مدت تنظیم کنید. اگر نگران همه افت‌ها در طول مسیر هستید ، یک تصویر گرافیکی از بازار سهام در طول سال‌ها پیدا کنید و آن را در جایی قرار دهید که هر زمان که بازار در حال سقوط اجتناب ناپذیر – و موقت است – آن را ببینید.

7. در نظر بگیرید که فروش استقراضی انجام بدهید یا نه

 این می‌تواند یک استراتژی “پرچین” باشد ، اما می‌تواند ریسک شما را نیز افزایش دهد ، بنابراین واقعاً فقط برای سرمایه‌گذاران با تجربه مناسب است. مفهوم اساسی به شرح زیر است: به جای شرط‌بندی که قیمت اوراق بهادار افزایش می یابد ، “استقراض” شرطی است که قیمت آن کاهش می‌یابد. هنگامی که سهام (یا اوراق قرضه یا ارز) را استقراض می‌کنید ، کارگزار شما در واقع به شما سهام می دهد بدون آنک ه مجبور باشید هزینه آن‌ها را بپردازید. سپس امیدوارید قیمت سهام پایین بیاید. اگر چنین شد ، شما “پوشش می‌دهید” ، یعنی سهام واقعی را با قیمت فعلی (پایین) خریداری می‌کنید و به کارگزار می‌دهید. تفاوت بین مبلغی که در ابتدا به شما اعتبار داده می‌شود و مبلغی که در پایان پرداخت می‌کنید سود شما است.

استراتژی و ریسک

 • فروش استقراضی می‌تواند خطرناک باشد ، زیرا پیش بینی کاهش قیمت آسان نیست. اگر از استقراض برای گمانه‌زنی استفاده می کنید ، آماده باشید که گاهی اوقات ضرر کنید اگر قیمت سهام به جای کاهش بالا رود ، شما مجبور می‌شوید سهام را با قیمتی بالاتر از آن‌چه در ابتدا به شما اعتبار داده شده بخرید. از سوی دیگر ، اگر از استقراض به عنوان راهی برای جبران خسارت خود استفاده می‌کنید ، در واقع می‌تواند شکل خوبی از بیمه باشد.
 • این یک استراتژی سرمایه‌گذاری پیشرفته است و شما عموماً باید از آن اجتناب کنید مگر اینکه یک سرمایه‌گذار باتجربه و دارای دانش وسیع از بازارها باشید. به یاد داشته باشید که در حالی که سهام فقط می‌تواند به صفر برسد ، می تواند به طور نامحدود افزایش یابد ، به این معنی که شما می‌توانید مبالغ هنگفتی را از طریق فروش استقراضی از دست بدهید.

شروع به کار

1. محل باز کردن حساب خود را انتخاب کنید

 گزینه‌های متفاوتی در دسترس است: می‌توانید به یک شرکت کارگزاری (که گاهی اوقات به آن خانه تلفنی یا متصدی نیز گفته می‌شود) مانند فیدلیتی ، چارلز شواب یا تی‌دی آمریترید مراجعه کنید. می‌توانید حساب کاربری خود را در وب سایت یکی از این موسسات باز کنید ، یا از شعبه محلی دیدن کنید و انتخاب کنید که سرمایه‌گذاری را به تنهایی انجام دهید یا برای کار با مشاور کارکنان هزینه کنید. هم‌چنین می‌توانید مستقیماً به یک شرکت سرمایه‌گذاری مانند ونگارد ، فیدلیتی یا تی.رو پرایس مراجعه کنید و بگذارید آن‌ها کارگزار شما باشند.

البته آن‌ها وجوه شخصی خود را به شما ارائه می‌دهند ، اما بسیاری از شرکت‌های سرمایه‌گذاری (مانند سه موردی که به نام برده شده‌اند) بسترهایی را ارائه می‌دهند که می‌توانید وجوه سایر شرکت‌ها را نیز بر اساس آن‌ها خریداری کنید. برای پیدا کردن یک مشاور ، گزینه‌های زیر را ببینید.

توصیه‌هایی برای انتخاب کارگزاری

 • همیشه قبل از افتتاح حساب به هزینه‌ها و قوانین حداقل سرمایه‌گذاری توجه داشته باشید. کارگزاران همه هزینه‌ها را برای هر معامله (از 4.95 دلار تا 10 دلار به طور کلی) می‌گیرند و بسیاری از آن‌ها به حداقل سرمایه اولیه (از 500 دلار تا بسیار بیشتر) نیاز دارند.
 • کارگزاران آنلاین بدون حداقل سرمایه‌گذاری اولیه شامل کپیتال وان اینوستینگ، تی‌دی آمریترید، فرست ترید، ترید کینگ و آپشنز هاوس می‌باشند.
 • اگر برای سرمایه‌گذاری خود کمک بیشتری می‌خواهید ، راه‌های مختلفی برای یافتن مشاوره مالی وجود دارد: اگر فردی را می‌خواهید که در محیطی غیرفروش به شما کمک کند ، در یکی از سایت های زیر مشاور خود را در منطقه خود پیدا کنید: letsmakeaplan.org ،  www.napfa.orgو  garrettplanningnetwork.com. هم‌چنین می‌توانید به بانک یا موسسه مالی محلی خود مراجعه کنید. با این حال ، بسیاری از این‌ها هزینه‌های بالاتری را دریافت می‌کنند و ممکن است به سرمایه اولیه زیادی نیاز داشته باشند.
 • برخی از مشاوران (مانند برنامه‌ریزان مالی مجاز) می‌توانند در زمینه‌های مختلف مانند سرمایه‌گذاری ، مالیات و برنامه‌ریزی بازنشستگی مشاوره دهند ، در حالی که برخی دیگر فقط می‌توانند به دستورات مشتری عمل کنند اما توصیه نکنند ، هم‌چنین مهم است بدانید که همه افرادی که در موسسات مالی کار می کنند ملزم به انجام وظیفه “امانت‌داری” نیستند که منافع مشتری را در اولویت قرار دهند. قبل از شروع به کار با شخصی ، در مورد آموزش و تخصص او سوال کنید تا مطمئن شوید که مناسب شما است.

2. در اسرع وقت در حرفه کاری خود در حساب بازنشستگی فردی با امکان برداشت بدون مالیات سرمایه‌گذاری کنید

 اگر درآمد مشمول مالیات دارید و حداقل 18 سال سن دارید ، می‌توانید حساب بازنشستگی فردی با امکان برداشت بدون مالیات ایجاد کنید. این یک حساب بازنشستگی است که می‌توانید هر سال حداکثر تا سقف تعیین شده توسط خدمات درآمد داخلی به آن کمک کنید (آخرین محدودیت کمتر از 5500 دلار یا مبلغ به دست آمده به علاوه مبلغ 1000 دلار اضافی “دریافت” برای افراد بالای 50 سال). این پول سرمایه‌گذاری می‌شود و شروع به رشد می‌کند. حساب بازنشستگی فردی با امکان برداشت بدون مالیات می‌تواند راهی بسیار موثر برای پس‌انداز برای بازنشستگی باشد.

توجه!

 • از مبلغی که به یک حساب بازنشستگی کمک می‌کنید ، از مالیات کسر نمی‌شود ، مانند سرمایه‌گذاری در حساب بازنشستگی فردی مرسوم. با این حال ، هر گونه افزایش سهم بدون مالیات است و می‌تواند بدون جریمه پس از سن 59 سالگی (یا زودتر در صورت برخورد با یکی از موارد استثنا در قانون سن 59 سال) برداشت شود.
 • سرمایه گذاری در اسرع وقت در حساب بازنشستگی فردی با امکان برداشت بدون مالیات مهم است. هرچه زودتر سرمایه‌گذاری را شروع کنید ، زمان سرمایه‌گذاری شما بیشتر خواهد شد. اگر قبل از 30 سالگی فقط  هزار20 دلار در حساب بازنشستگی فردی با امکان برداشت بدون مالیات سرمایه گذاری کنید و دیگر مبلغی به آن اضافه نکنید ، در 72 سالگی یک میلیون و 200 هزار دلار سرمایه‌ (با فرض 10 درصد بازده) خواهید داشت. این مثال صرفاً تمثیلی است. سرمایه‌گذاری را در 30 سالگی متوقف نکنید. به حساب خود اضافه کنید. در این صورت بازنشستگی بسیار راحتی خواهید داشت.
 • چگونه حساب بازنشستگی فردی با امکان برداشت بدون مالیات می‌تواند به این شکل رشد کند؟ با نرخ سود مرکب. بازده سرمایه‌گذاری شما ، و همچنین سود مجدد ، سود سهام و سود سرمایه ، به سرمایه اولیه شما اضافه می‌شود به طوری که هر نرخ بازدهی معینی از طریق سرعت بخشیدن به رشد ، سود بیشتری را به همراه خواهد داشت. اگر به طور متوسط ​​سالانه 7.2% بازده دارید ، پول شما در ده سال دو برابر می شود. (این به عنوان “قانون 72” شناخته می‌شود)
 • می‌توانید حساب بازنشستگی فردی با امکان برداشت بدون مالیات را از طریق اکثر کارگزاران آنلاین و هم‌چنین از طریق اکثر بانک‌ها باز کنید. اگر از یک کارگزار آنلاین خودگردان استفاده می‌کنید ، هنگام ثبت نام به سادگی یک حساب بازنشستگی فردی با امکان برداشت بدون مالیات را به عنوان نوع حساب انتخاب کنید.

3. در شرکت (k)401 سرمایه‌گذاری کنید

 (k)401 وسیله پس‌انداز بازنشستگی است که در آن کارمند می‌تواند بخشی از حقوق و دستمزد خود را به آن هدایت کرده و در سال مشارکت از کسر مالیات برخوردار شود. بسیاری از کارفرمایان بخشی از این مشارکت‌ها را برآورده می کنند ، بنابراین کارمند باید حداقل به اندازه کافی مشارکت داشته باشد تا مشارکت کارفرما را ملاقات مند.

4. سرمایه گذاری عمدتا در سهام اما هم‌چنین در اوراق قرضه را برای تنوع بخشیدن به سبد سهام خود در نظر بگیرید

 از سال 1925 تا 2011 ، سهام در هر دوره 25 ساله بهتر از اوراق قرضه عمل کرد. اگرچه این ممکن است از نظر بازگشت جذاب به نظر برسد ، اما مستلزم نوسان است ، که می‌تواند نگران کننده باشد. اوراق قرضه با نوسان کمتر را به منظور ثبات و تنوع به سبد خود اضافه کنید. هر چه سن شما بالاتر می‌رود ، داشتن اوراق قرضه مناسب‌تر می‌شود (سرمایه‌گذاری محافظه‌کارانه‌تر). بحث فوق در مورد تنوع را دوباره بخوانید.

5. سرمایه‌گذاری کمی پول در صندوق های سرمایه‌گذاری را شروع کنید

 صندوق شاخص یک صندوق متقابل است که در فهرست خاصی از شرکت‌ها با اندازه یا بخش اقتصادی خاص سرمایه‌گذاری می‌کند. عملکرد این صندوق مشابه شاخص خود است ، مانند شاخص اس‌اند‌پی‌ 500 یا شاخص اوراق قرضه بارکلی.

نکته

 • وجوه متقابل در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارد. برخی از آن‌ها به طور فعال مدیریت می‌شوند ، به این معنی که تیمی از تحلیلگران و متخصصان دیگر در شرکت صندوق برای تحقیق و درک منطقه جغرافیایی خاص یا بخش اقتصادی مشغول به کار هستند. به دلیل این مدیریت حرفه‌ای ، چنین سرمایه‌هایی به طور کلی بیش از سرمایه‌های شاخص هزینه دارند ، که به سادگی یک شاخص را تقلید می‌کنند و نیازی به مدیریت زیادی ندارند. آن‌ها می‌توانند بیشتر در اوراق قرضه، بیشتر در سهام یا به طور مساوی در سهام و اوراق مشارکت سرمایه‌گذاری کنند. آن‌ها می‌توانند اوراق بهادار خود را به طور فعال بخرند و بفروشند ، یا می‌توانند منفعلانه مدیریت شوند (مانند صندوق های شاخص).
 • وجوه متقابل هزینه دارد. هنگام خرید یا فروش سهام صندوق ممکن است هزینه هایی (یا بارهای زیادی) وجود داشته باشد. “نسبت هزینه” صندوق به عنوان درصدی از کل دارایی‌ها بیان می‌شود و هزینه‌های کلی و مدیریت را پرداخت می‌کند. برخی از صندوق‌ها برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ‌تر هزینه کمتری دریافت می‌کنند. نسبت هزینه ها عموماً از 0.15%( یا 15 امتیاز پایه ، به اختصار “BPS”) برای صندوق های شاخص تا 2(200 BPS) برای صندوق‌های مدیریت شده فعال متغیر است. هم‌چنین ممکن است برای جبران هزینه‌های بازاریابی صندوق ، هزینه(12b-1)دریافت شود.
 • کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اظهار می‌کند که هیچ مدرکی مبنی بر بازدهی بهتر صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک با صندوق‌های کم‌هزینه وجود ندارد. به عبارت دیگر ، با صندوق های کم هزینه تر کار کنید.
 • وجوه متقابل را می‌توان تقریباً از طریق هرگونه خدمات کارگزاری خریداری کرد. حتی بهتر این است که مستقیماً از یک شرکت صندوق سرمایه‌گذاری خرید کنید. این امر از هزینه‌های کارگزاری جلوگیری می‌کند. با شرکت سرمایه‌گذاری تماس بگیرید یا برای آن‌ها بنویسید یا از وب سایت آن‌ها دیدن کنید. افتتاح حساب سرمایه‌گذاری ساده و آسان است. به سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک مراجعه کنید.

6. وجوه قابل مبادله را در کنار یا به جای صندوق‌های سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید

 صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بسیار شبیه صندوق‌های متقابل هستند زیرا پول مردم را جمع می‌کنند و سرمایه‌های زیادی را خریداری می‌کنند. چند تفاوت اساسی وجود دارد:

 • ETF ها می‌توانند در بورس در طول روز کاری درست مانند سهام معامله شوند ، در حالی که صندوق‌های سرمایه‌گذاری تنها در پایان هر روز معاملاتی خرید و فروش می‌شوند.
 • ETF ها معمولاً صندوق‌های شاخص هستند و در مقایسه با صندوق‌های فعالانه مدیریت شده ، به اندازه آن‌ها سرمایه مالیاتی قابل انتقال به سرمایه‌گذاران ایجاد نمی‌کنند. ETF ها و صندوق‌های سرمایه‌گذاری کمتر متمایز از یکدیگر هستند و سرمایه‌گذاران نیازی به مالکیت هر دو نوع سرمایه‌گذاری ندارند. اگر ایده خرید و فروش سهام سرمایه در طول (و نه در پایان) روز معاملات را دوست دارید ، ETF ها انتخاب خوبی برای شما هستند.

بیشترین استفاده از پولتان

1. استفاده از خدمات برنامه‌ریز یا مشاور مالی را در نظر بگیرید

 بسیاری از برنامه‌ریزان و مشاوران الزامی دارند که مشتریان آن‌ها دارای سبد سرمایه‌گذاری حداقل با حداقل ارزش ، گاهی اوقات 100 هزار دلار یا بیشتر باشند. این بدان معناست که اگر سبد سهامتان به خوبی تثبیت نشده باشد ، یافتن مشاوری که مایل به همکاری با شما باشد دشوار است. در این صورت ، به دنبال مشاوری باشید که به سرمایه‌گذاران کوچک‌تر کمک کند.

 • برنامه‌ریزان مالی چگونه کمک می‌کنند؟ برنامه‌ریزان، حرفه‌ای‌هایی هستند که وظیفه آن‌ها سرمایه‌گذاری پول شما برای شما ، اطمینان از امنیت پول شما و راهنمایی شما در تصمیم‌گیری‌های مالی است. آن‌ها از تجربیات زیادی در زمینه تخصیص منابع استفاده می‌کنند. مهم‌تر از همه ، آن‌ها در موفقیت شما سهم مالی دارند: هرچه بیشتر تحت حمایت آن‌ها درآمد کسب کنید ، پول بیشتری نیز کسب می‌کنند.

2. پیروی کورکورانه را متوقف کنید

 پیروی کورکورانه ، که قبلاً به آن اشاره شد ، این ایده است که فقط به این دلیل که بسیاری از افراد دیگر در حال انجام کاری هستند ، شما نیز باید این کار را انجام دهید. بسیاری از سرمایه‌گذاران موفق اقداماتی را انجام داده‌اند که اکثریت در آن زمان غیر عاقلانه می‌دانستند.

 • با این حال ، این بدان معنا نیست که شما هرگز نباید از مشاوره سرمایه‌گذاری دیگران استفاده کنید. فقط در انتخاب افرادی که به آن‌ها گوش می‌دهید عاقل باشید. دوستان یا اعضای خانواده با سابقه موفق در سرمایه‌گذاری می‌توانند مشاوره‌های ارزشمندی را ارائه دهند ، هم‌چنین مشاوران حرفه‌ای که برای کمک هزینه ثابت (و نه کمیسیون) دریافت می‌کنند.
 • هنگامی که افراد دیگر می‌‌ترسند، روی فرصت‌های هوشمند سرمایه‌گذاری کنید. در سال 2008 با بحران مسکن ، بازار سهام در عرض چند ماه هزاران واحد سقوط کرد. یک سرمایه‌گذار هوشمند که سهام را با پایین آمدن بازار خریداری کرد ، با بازگشت مجدد سهام ، از بازدهی قوی برخوردار شد.
 • این امر به ما یادآوری می‌کند که ارزان خرید کنیم و گران بفروشیم. خرید هنگامی که سرمایه‌‌ها ارزان‌تر می‌شوند (در بازار در حال سقوط) و فروش زمانی که ظاهر بهتر و بهتری دارند (بازار رو به رشد)،نیازمند جرات استُ. به نظر می‌رسد که این امر متناقض است ، اما این‌گونه است که موفق‌ترین سرمایه‌گذاران جهان پول خود را بدست آورده اند.

3. بازیکنان بازی را بشناسید

سهام تسلا

 کدام سرمایه‌گذاران نهادی فکر می‌کنند قیمت سهام شما کاهش می‌یابد و بنابراین آن را استقراض کرده‌اند؟ کدام یک از مدیران صندوق سرمایه‌گذاری سهام شما را در صندوق خود دارند و سوابق آن‌ها چیست ؟ در حالی که مستقل بودن به عنوان یک سرمایه‌گذار کمک می‌کند ، دانستن این که متخصصان محترم در حال انجام چه کاری هستند نیز مفید است.

 • وب‌سایت‌هایی وجود دارند که نظرات اخیر تحلیلگران و سرمایه‌گذاران متخصص را در مورد سهام جمع‌آوری می‌کنند. به عنوان مثال ، اگر قصد خرید سهام تسلا را دارید ، می‌توانید  Tesla on Stock chase را جستجو کنید. تمام نظرات کارشناسان اخیر در مورد سهام را به شما می‌دهد.

4. اهداف و استراتژی‌های سرمایه‌گذاری خود را هر از گاهی مورد بررسی قرار دهید

 زندگی و شرایط شما در بازار همیشه در حال تغییر است ، بنابراین استراتژی سرمایه‌گذاری شما باید با آن‌ها تغییر کند. هرگز آن‌قدر به سهام یا اوراق قرضه متعهد نباشید که نتوانید ارزش آن را ببینید.

 • در حالی که پول و اعتبار ممکن است مهم باشد ، هرگز چیزهای واقعاً مهم و غیر مادی زندگی را از دست ندهید: خانواده، دوستان، سلامتی و شادی.
 • به عنوان مثال ، اگر شما بسیار جوان هستید و برای بازنشستگی پس‌انداز می‌کنید ، ممکن است مناسب باشد که بیشتر سبد سهام خود را در سهام یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری کنید. این امر به این دلیل است که شما می‌توانید افق زمانی طولانی‌تری برای بازیابی از هرگونه سقوط یا سقوط بازار بزرگ داشته باشید و بتوانید از روند بلندمدت حرکت بازارها سود ببرید.
 • اگر به تازگی قصد بازنشستگی دارید ، داشتن سبد سهام بسیار کمتری در سهام و بخش بزرگی از اوراق قرضه و/یا معادل نقدی عاقلانه است. این به این دلیل است که شما در کوتاه مدت به پول احتیاج خواهید داشت و در نتیجه نمی‌خواهید قبل از نیاز، ریسک از دست دادن پول در سقوط بازار سهام داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *