کاهش هزینه‌ها

روش‌هایی برای کاهش هزینه‌ها

مقدمه

چه در حال جمع کردن پول برای یک چیز خاص باشید چه برای بهبود وضعیت مالی تلاش کنید، کاهش هزینه‌های غیر ضروری همیشه ارزشمند است. این مقاله طیف وسیعی از راه های مفید برای کاهش هزینه‌ها در زمینه‌هایی مانند غذا، خدمات رفاهی و حمل و نقل را فهرست کرده است. برخی از تغییرات ممکن است در ابتدا سخت‌تر از بقیه به نظر برسند. تغییر زندگی روزمره با روش‌های قطعاً با گذشت زمان به پیشرفت و بهبودی ختم می‌شود. با ادامه این مطلب از زرد نیوز همراه باشید.

غذا درست کردن

تهیه وعده‌های غذایی خود می‌تواند 20درصد یا بیشتر در هزینه‌های غذا صرفه‌جویی کند. هیچ راهی وجود ندارد. غذا خوردن در رستوران یا گرفتن غذاهای بیرون بر بسیار گران‌تر از تهیه غذا در خانه هستند. اگر به دنبال کاهش هزینه‌های ماهانه خود هستید‌، کمتر بیرون غذا بخورید و بیشتر وعده‌های غذایی خود را در خانه تهیه کنید.

به جای خرید غذا در محل کار یا مدرسه، غذا درست کنید و همراه خود ببرید. برای صرفه‌جویی در وقت، چندین وعده غذایی را همزمان بپزید. و آن‌ها را در یخچال یا فریزر قرار دهید تا بعداً دوباره گرم کنید. تهیه وعده‌های غذایی خود نه تنها ارزان‌تر است، بلکه تقریباً همیشه سالم‌تر است. غذاهای سالم خانگی مانند سبزیجات، لوبیا و غلات کامل ارزان‌تر و سیرکننده‌تر از فست فود یا میان وعده‌های بسته‌بندی شده هستند.

به همراه داشتن نوشیدنی‌ها

استفاده از فلاسک برای قهوه

برای صرفه‌جویی در هزینه، بطری آب یا فلاسک قهوه خود را همراه داشته باشید. هزینه 1 یا 2 دلار برای بطری آب، یا دو برابر بیشتر برای یک فنجان قهوه، ممکن است زیاد به نظر نرسد. اما این می‌تواند به سرعت به 20 دلار یا بیشتر در هفته افزایش پیدا کند. در عوض، بطری آب خود را صبح پر کرده و در صورت نیاز در طول روز دوباره پر کنید.

اگر اهل قهوه هستید، یک قهوه جوش و یک فلاسک بخرید تا قهوه خود را درست کنید. و آن را با خود به محل کار یا مدرسه ببرید. هر نوع نوشیدنی را که ترجیح می‌دهید، از چای سرد گرفته تا اسموتی تا سودا، ارزان‌تر است که نوشیدنی خود را به جای خرید آن از مغازه یا دستگاه‌ها از خانه بیاورید. اگر به قهوه طعم دار علاقه دارید، شیره و خامه‌های طعم‌دار بخرید. تا طعم قهوه شما به همان شکلی که دوست دارید باشد.

داشتن لیست خرید

همیشه قبل از رفتن به فروشگاه یک لیست خرید تهیه کنید. این لیست به شما یک ایده واضح از نیازهای شما می‌دهد و خریدهای غیر ضروری را حذف می‌کند. اما تنها در صورت تمرکز بر خرید آنچه که در لیست است!

به آشپزخانه خود نگاهی بیندازید تا ببینید قبل از رفتن به فروشگاه به چه چیزهایی نیاز دارید. تمام تلاش خود را بکنید تا هنگام خرید به لیست خود پایبند باشید. اگر خارج از لیست خرید می‌کنید، این کار را انجام دهید زیرا مورد مشابهی در حال فروش است. به عنوان مثال، خرید سیب به جای گلابی، گزینه بهتری است. با اشتیاق برای خریدهای غیرضروری مبارزه کنید.

حراج‌ها و کوپن‌ها

حراج

از راه‌های صرفه‌جویی در هزینه اقلام مواد غذایی مورد نیاز خود سود ببرید. هنگام تهیه لیست خرید خود، از آگهی‌های فروشگاه‌ها دیدن کرده و در اینترنت برای کوپن‌ها و فروش ویژه جستجو کنید. اقلامی را که واقعاً به آن‌ها احتیاج ندارید به خاطر داشتن کوپن خریداری نکنید. مطمئن شوید که برای اقلام مورد نیاز خود از هر مورد صرفه‌جویی در هزینه استفاده می‌کنید. به عنوان مثال: وقتی اقلام فاسد نشدنی در حراج هستند آن‌ها را بخرید.

به شرطی که برای آن‌ها جا داشته باشید و بدانید که به مرور زمان از آن‌ها استفاده خواهید کرد. غذاهای تازه و فصلی بخرید. هزینه آن‌ها کمتر از غذای تازه‌ای است که از آن طرف جهان به آنجا منتقل می‌شود. کالاهایی که برند نیستند اما با برند‌ها برابری می‌کنند بخرید.

مشخص کردن نیازها، خواسته‌ها و موارد غیر ضروری هنگام خرید

بایستید و از خود بپرسید که هزینه کردن برای چیزی چقدر مهم است. اگر هزینه لازم است، مانند خرید یک لپ‌تاپ جدید برای محل کار یا مدرسه، حتماً این کار را انجام دهید (اما به دنبال بهترین معامله باشید).

اگر یک خواسته مانند خرید پیراهن جدید، در نظر بگیرید که آیا پول شما بهتر است در جای دیگری مصرف یا ذخیره شود. اگر هزینه غیر ضروری است، مانند خرید یک جفت کفش زیبا وقتی یک جفت بسیار مشابه در خانه دارید، از آن اجتناب کنید!

کنار گذاشتن عادت بد مانند سیگار کشیدن

ترک سیگار

متوقف کردن خرید دخانیات یا الکل آسان نیست، اما می‌توانید مقدار زیادی پول پس‌انداز کنید. ترک سیگار نه تنها برای سلامتی شما مفید است، بلکه یک راه عالی برای کاهش هزینه‌ها است. اگر روزانه یک بسته سیگار می‌کشید، با ترک آن حدود 2000 دلار در سال صرفه‌جویی خواهید کرد.

قطع مصرف الکل نیز یک انتخاب سالم است که می‌تواند در هزینه شما صرفه‌جویی کند. به طور متوسط یک فرد بالغ آمریکایی سالانه 1200 دلار آمریکا فقط برای آبجو خرج می‌کند. مگر اینکه شما هم واقعا مهارت و هم همیشه شانس داشته باشید. در غیر این صورت ترک قمار نیز در هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند.

مطلب مرتبط: چگونه عادت‌های بد را تغییر دهیم؟

خرید با پول نقد

از نظر روانشناسی، دادن پول نقد در مقابل کشیدن کارت سخت‌تر است. هنگامی که این پول نقد را از کیف پول خود بیرون می‌آورید و به آن نگاه می‌کنید، بیشتر از ارزش آن و آنچه برای خرید از دست می‌دهید آگاه هستید. شما با استفاده از کارت اعتباری، برنامه تلفن هوشمند یا حتی چک کاغذی در این زمینه تأثیر روانی یکسانی دریافت نمی‌کنید.

خرید با پول نقد همچنین به شما کمک می‌کند تا به بودجه خود پایبند باشید. اگر کیف پول شما خالی است، مجبور می‌شوید خرید را تمام کنید! اگر موجودی کارت اعتباری شما بهره بالایی دارد، استفاده از پول نقد قطعاً در پول شما صرفه‌جویی می‌کند، حتی اگر دقیقاً همان چیزها را بخرید. با این حال، بهتر است پول نقد را خرج نکنید و از آن برای پرداخت بدهی کارت اعتباری خود استفاده کنید.

پرداخت وام‌های کارت اعتباری با نرخ بالا

کاهش وام با بهره بالا را برای منافع بلند مدت در اولویت قرار دهید. سرمایه گذاری پول برای پس‌انداز اغلب گزینه بهتری نسبت به پرداخت وام‌های کم بهره است. سرمایه گذاری پول برای پس انداز شما اغلب گزینه بهتری نسبت به پرداخت بدهی های کم بهره است. اما کارت‌های اعتباری تقریباً همیشه دارای نرخ بهره بسیار بالا هستند. تا جایی که می‌توانید بودجه خود را برای بازپرداخت کارت‌های اعتباری با سود بالا مدیریت کنید. ممکن است پس‌انداز فوری در بودجه نداشته باشید، اما شاید ظرف 6 ماه یا یک سال یا چند سال این اتفاق بیفتد. مزایای بودجه فقط در دراز مدت افزایش می‌یابد.

تنظیم تلفن همراه بر روی استفاده از وای‌فای

وای فای

مطمئن شوید که برای استفاده از اینترنت خط تلفن همراه خود پول هدر نمی‌دهید. تنظیمات تلفن هوشمند خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در صورت موجود بودن از وای‌فای به صورت خودکار برای داده‌ها استفاده می‌کند. کاهش ماهانه استفاده از داده‌های تلفن همراه به این معنی است که می‌توانید از یک برنامه داده با هزینه کمتر استفاده کنید، که به راحتی می‌تواند 20 دلار یا بیشتر در ماه در هزینه شما صرفه‌جویی کند. به جای پرداخت مبلغ تعیین شده برای داده‌های تلفن همراه در هر ماه، ببینید آیا ارائه دهنده خدمات بی‌سیم شما برنامه “به ازای هر گیگ” ارائه می‌دهد که بر اساس میزان استفاده از داده شما هزینه دریافت کند. در برخی موارد اما نه در همه، این نوع برنامه می‌تواند در هزینه شما صرفه‌جویی کند.

قطع کردن تلویزیون کابلی یا تلفن ثابت

وقتی از قبل هزینه‌های جایگزین مناسب را پرداخت می‌کنید، پول را هدر ندهید. با همه گزینه‌های پخش موجود، ممکن است بتوانید “سیم را قطع کنید” و بیش از 100 دلار در ماه پس‌انداز کنید بدون تأثیر زیادی بر گزینه‌های سرگرمی خود. اما مطمئن شوید که در واقع از سرویس‌های پخشی که مشترک آن‌ها هستید استفاده می‌کنید. ممکن است با قطع استفاده آن‌ها، ماهیانه 20 یا 30 دلار دیگر پس‌انداز کنید. اگر هنوز تلفن ثابت دارید، خدمات خود را لغو کنید و از تلفن همراه خود استفاده کنید.

لغو عضویت‌ها و اشتراک‌های غیر ضروری

قطع تلویزیون کابلی شروع خوبی است، اما در اینجا متوقف نشوید. سایر اشتراک‌ها را نیز ارزیابی کنید. مواردی مانند عضویت در باشگاه، خدمات تحویل غذا و غیره. آنها را فقط در صورتی که کاملاً مطمئن هستید که ارزش هزینه کردن دارد، نگه دارید. همچنین می‌توانید آن‌ها را تا زمانی که به امور مالی خود سر و سامان بدهید موقتاً لغو کنید. حداقل، با ارائه دهنده تماس بگیرید و بگویید که قصد لغو دارید. تعجب خواهید کرد که هر چند وقت یکبار مایل به مذاکره مجدد خواهند بود! اشتراک‌ها و عضویت‌ها اغلب به طور خودکار از کارت اعتباری یا حساب بانکی شما کسر می‌شود. صورت حساب‌های خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنوز برای اشتراک‌هایی که همه آن‌ها را فراموش کرده‌اید هزینه پرداخت نمی‌کنید.

مذاکره مجدد برای اجاره یا قسط خانه

برای کاهش هزینه‌های خود روی صاحبخانه یا وام دهنده وام مسکن خود کار کنید. تغییر مستاجر می‌تواند برای صاحبخانه‌ها دردسر ساز باشد. اگر بگویید در غیر این صورت قصد جابه‌جایی دارید، ممکن است مایل باشند اجاره شما را کمی کاهش دهند. منتظر کاهش معجزه آسا نباشید، به ویژه در بازار اجاره‌ای داغ. شاید بتوانید از این طریق 25 دلار یا 50 دلار در ماه پس‌انداز کنید. اگر صاحب خانه هستید، با وام گیرنده و چند تا از رقبا تماس بگیرید تا نرخ‌ها و هزینه‌های تأمین مجدد وام مسکن خود را ارزیابی کنید. اگر در زمان مناسب و نرخ بهره مناسب سرمایه‌گذاری مجدد انجام دهید، این می‌تواند راهی برای صرفه‌جویی صدها دلار در ماه باشد.

کم کردن مقدمات زندگی فعلی خود

مکان ارزان‌تری پیدا کنید، هم اتاقی بگیرید یا با والدین خود زندگی کنید. اگر نمی‌توانید هزینه اجاره یا وام مسکن فعلی خود را کاهش دهید، اما همچنان می‌خواهید به تنهایی زندگی کنید، به دنبال مکانی ارزان‌تر برای زندگی باشید که برای نیازهای شما قابل قبول (به جای ایده‌آل) باشد. دل به دریا بزنید و به دنبال یک یا چند هم اتاقی باشید که بتوانید هزینه‌های خانه را با آن‌ها تقسیم کنید. مطمئن شوید که تکالیف خود را انجام داده و هم اتاقی‌های مناسب را انتخاب کرده‌اید. پیدا کردن یک هم اتاقی می‌تواند در ماه به میزان قابل توجهی در هزینه شما صرفه‌جویی کند. بازگشت به خانه والدین می‌تواند برای شما پول بیشتری پس‌انداز کند. برای اینکه با غرور خود کمی راحت‌تر کنار بیایید، مبلغی اجاره به والدین خود بپردازید و کارهای خود مانند شستن لباس را خودتان انجام دهید.

تلفیق بیمه منزل و اتومبیل

تلفیق بیمه‌ها اغلب منجر به صرفه‌جویی تا 25 درصد می‌شود. اگر بیمه اتومبیل دارید یا بیمه اجاره یا صاحب خانه را در شرکت‌های جداگانه دارید، مطمئناً می‌توانید با یکپارچه سازی این بیمه نامه‌ها با یک ارائه دهنده پول خود را پس‌انداز کنید. با هر یک از بیمه گذاران فعلی خود به صورت جداگانه و همچنین چند رقیب دیگر تماس بگیرید تا بهترین نرخ تلقفیق را برای مورد خود بیابید. تلفیق همیشه پس‌انداز را تضمین نمی‌کند، بنابراین نرخ رقبا را برای سیاست‌های فردی نیز بررسی کنید.

استفاده از وسایل نقلیه عمومی

اتوبوس سوار شدن

حمل و نقل عمومی برای محیط زیست و معمولاً کیف پول شما مفید است. مبلغی را که هر ماه برای سوخت، پارکینگ و نگهداری خودرو صرف می‌کنید، جمع کنید، سپس آن را با هزینه‌های حمل و نقل عمومی مقایسه کنید. تقریباً در همه موارد، با استفاده از گزینه دوم، مقدار زیادی پس‌انداز می‌کنید. اگر به محل کار یا مدرسه در منطقه‌ای پرجمعیت می‌روید، پس‌اندازها می‌تواند بسیار زیاد باشد. بسته به میزان نزدیک بودن به محل کار یا مدرسه، دوچرخه سواری یا پیاده‌روی می‌تواند جایگزین دیگری برای استفاده از اتومبیل شخصی باشد. حتی ممکن است بتوانید وسیله نقلیه خود را بفروشید و مقداری پول اضافی در جیب خود بگذارید.

اشتراک گذاری خودرو

هزینه رفت و آمد خود را با یک یا چند همکار تقسیم کنید. حمل و نقل عمومی همیشه یک گزینه نیست، اما اشتراک گذاری خودرو اغلب جایگزینی مناسب برای رانندگی هر روز خود به محل کار (یا مدرسه) است. با همکارانی که در نزدیکی شما زندگی می‌کنند در مورد اشتراک گذاری خودرو صحبت کنید. به نوبت هر بار با ماشین یک نفر به محل کار بروید تا 50 درصد یا بیشتر در هزینه سوخت، پارکینگ و نگهداری خودرو صرفه‌جویی کنید. همچنین به جای اینکه هر بار یک نفر ماشین بیاورد می‌توانید یک راننده واحد (با وسیله نقلیه قابل اعتماد) از بین خودتان انتخاب کنید و از همه مسافران بخواهید که سهمی عادلانه از هزینه را بپردازند.

نگهداری از لاستیک‌ها و وسیله نقلیه

اقدامات ساده مانند بررسی فشار باد لاستیک‌ها می‌تواند پس‌انداز بزرگی باشد. رعایت اقدامات معمول تعمیر و نگهداری می‌تواند تأثیر واقعی بر مصرف سوخت خودرو شما داشته باشد. و همینطور جیب شما. پس‌اندازهای احتمالی زیر را در نظر بگیرید:
– فشار مناسب لاستیک: 2 سنت (دلار آمریکا) به ازای هر گالن آمریکایی (3.8 لیتر).
– تنظیمات معمول: 13 سنت در هر گالن.
– استفاده از روغن موتور مناسب: 3-6 سنت در هر گالن.
– اگر از 10 گالن آمریکا (38 لیتر) سوخت در هفته با 3 دلار در هر گالن استفاده می‌کنید، این اقدامات می‌تواند بیش از 100 دلار در سال در هزینه شما صرفه‌جویی کند.

تنظیم ترموستات برای کاهش هزینه‌های گرمایش/سرمایش

راحتی عمومی زمانی که در خانه هستید هدف قرار دهید، نه همیشه راحتی کامل. به عنوان مثال، در زمستان ترموستات خود را چند درجه کم کنید، یک ژاکت بپوشید، در تابستان آن را چند درجه بالا ببرید و یک فن نصب کنید. وقتی خارج از خانه هستید، ترموستات خود را در زمستان روی 65 درجه فارنهایت (18 درجه سانتیگراد) و در تابستان روی 80 درجه فارنهایت (27 درجه سانتیگراد) تنظیم کنید. همچنین می‌توانید یک ترموستات هوشمند بخرید که به طور خودکار تنظیم می‌شود. سرمایه گذاری روی پنکه‌های سقفی را در نظر بگیرید. آن‌ها می‌توانند با گردش موثرتر هوا، هزینه گرمایش و سرمایش را بطور چشمگیری کاهش دهند. وقتی هوا خیلی گرم نیست، دستگاه تهویه مطبوع خود را خاموش کنید و برای خنک نگه داشتن هوا به پنجره‌های باز و پنکه اکتفا کنید.

استفاده از لامپ‌ها و وسایل برقی کم مصرف

لامپ کم مصرف
لامپ کم مصرف

محصولاتی را با رتبه ” Energy Star” در ایالات متحده انتخاب کنید. عمل ساده جایگزینی لامپ‌های حرارتی با لامپ‌های LED می‌تواند سالانه 50 دلار در هزینه‌های انرژی شما صرفه‌جویی کند. جایگزینی تمام روشنایی چ‌ها و لوازم خانگی شما با مدل‌های کم مصرف ممکن است 25 درصد در کل هزینه‌های انرژی شما صرفه‌جویی کند. این به راحتی می‌تواند تا چند صد دلار آمریکا در سال برای شما به همراه داشته باشد! بسیاری از کشورها برنامه‌هایی مشابه برنامه Energy Star در ایالات متحده دارند. اقلام دارای رتبه Star Energy اغلب از قبل هزینه بیشتری دارند، اما از انرژی بهتر استفاده می‌کنند و در طولانی مدت در هزینه شما صرفه‌جویی می‌کنند. در برخی موارد، تعویض همه لوازم خانگی به طور همزمان و افزایش حداکثر صرفه‌جویی در هزینه انرژی، ممکن است منطقی به نظر برسد. در مواقع دیگر، بهتر است موارد را یک به یک در صورت نیاز جایگزین کنید. همه این‌ها به عواملی مانند بودجه و هزینه‌های مصرف انرژی فعلی بستگی دارد.

از برق کشیدن وسایل هنگام عدم استفاده

کاهش “نشت برق” می‌تواند 100 دلار در سال برای شما صرفه‌جویی کند. حتی وقتی دستگاه‌های الکترونیکی شما خاموش هستند، در صورت به برق بودن آن‌ها همچنان از انرژی استفاده می‌کنند. این برق تلف شده به عنوان “نشت برق” شناخته می‌شود. اگر از برق کشیدن مواردی مانند تلویزیون مشکل ساز است، سیم‌سیار هوشمند بخرید که در صورت عدم استفاده از دستگاه، برق را به طور خودکار قطع می‌کند. همچنین کشیدن دستگاه‌ها از برق از آنها در برابر جریان سریع و غیر عادی برق محافظت می‌کند.

مطلب مرتبط: راهکارهایی برای صرفه‌جویی در مصرف برق

دوش گرفتن‌های کوتاه‌تر و سردتر

برای افزایش بیشتر پس‌انداز، سردوش کم مصرف نصب کنید. دوش گرفتن 10 دقیقه‌ای با سر دوش استاندارد حدود 20 گالن آب آمریکا (76 لیتر) آب مصرف می‌کند. با نصف کردن زمان دوش گرفتن، کاهش درجه حرارت تا چند درجه و استفاده از سردوش هوشمند، می‌توانید مصرف آب و انرژی خود (و قبوض آب و انرژی) را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. با استفاده از محصولات کمتر و صابون زدن بلافاصله پس از ورود، دوش گرفتن خود را تسریع کنید. یک تایمر روی تلفن خود تنظیم کنید تا زمانی که زمان شما تمام می‌شود به شما یادآوری کند. با دوش گرفتن بیشتر از آب و صرفه جویی در مصرف انرژی، یک خانواده متوسط 4 نفره می‌تواند در مدت 1 سال در میزان مصرف برق مورد نیاز تلویزیون برای 1 ½ سال صرفه‌جویی کند.

تجزیه و تحلیل مخارج

هزینه‌های خود را برای یک ماه پیگیری کنید تا قطع احتمالی اضافی را بیابید. تمام هزینه‌های مکرر خود را، مانند وام مسکن یا اجاره ماهانه، پرداخت ماشین و پرداخت بیمه و همچنین رسید میانگین هفتگی مواد غذایی خود را ثبت کنید. همچنین هر زمان که پول خرج می‌کنید، مهم نیست که مقدار آن چقدر است، پیگیری کنید. روی تلفن یا کاغذ هر هزینه را یادداشت کنید. یادداشت‌های خود را بر اساس غذا، سرگرمی، حمل و نقل و غیره دسته‌بندی کنید تا تجزیه و تحلیل پول شما در هر ماه آسان‌تر شود. هنگامی که هزینه ماهانه خود را ثبت کردید، آنچه را که واقعاً برای آن هزینه می‌کنید بررسی کنید و سپس تصمیم بگیرید که چه چیزی را می‌توانید کاهش دهید.

تعیین بودجه ماهانه

برنامه هزینه‌های خود را مشخص کنید و خود را در قبال آن مسئول بدانید. از تجزیه و تحلیل هزینه‌ها و کاهش‌هایی که مشخص کرده‌اید برای تعیین بودجه ماهانه واقع بینانه اما تهاجمی استفاده کنید. به عنوان مثال کاهش 20 درصدی ممکن است قابل کنترل باشد، در حالی که 60 درصد احتمالاً اینطور نیست. اگر به تعیین بودجه خود پایبند بودید، در پایان ماه پاداشی مانند یک شام خوب برای خود در نظر بگیرید. سعی کنید از این برگه برای تعیین بودجه خود استفاده کنید
یکی از راه‌های تعیین بودجه استفاده از قانون 20/50/30 است: 50 درصد درآمد خود را به نیازهای ضروری، 30 درصد را به خواسته‌ها و 20 درصد را به پس‌انداز (یا پرداخت بدهی) اختصاص دهید.

فروختن چیزهایی که نیاز ندارید

این ممکن است هزینه‌ها را کاهش ندهد، اما به تعادل بودجه شما کمک می‌کند. مگر اینکه چیزی شبیه به خودرویی بفروشید که هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شود، این گزینه کمتر در مورد کاهش هزینه و بیشتر در مورد افزودن درآمد بیشتر است. وسایل خود را بررسی کنید و چیزهایی مانند لباس، کتاب، فیلم، لوازم الکترونیکی، لوازم خانگی و کالاهایی را انتخاب کنید که می‌دانید به آن‌ها نیازی ندارید. آن‌ها را بصورت آنلاین از طریق سایت‌هایی مانند eBay، یا حراج در حیاط به صورت قدیمی بفروشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.