سقوط اقتصادی

چگونه می توان برای سقوط اقتصادی آماده شد؟

فهرست عناوین پنهان

مقدمه

سقوط اقتصادی به معنای فروپاشی اقتصاد ملی است. این می تواند با کاهش طولانی مدت فعالیت اقتصادی ، افزایش فقر و بر هم خوردن نظم اجتماعی ، از جمله اعتراضات ، شورش‌ها و احتمالاً خشونت مشخص شود. در برخی موارد ، این سقوط اقتصادی شبیه رکود عمیق خواهد بود ، و جامعه هنوز هم اساساً عملکرد عادی دارد (فقط با فقر بیشتر). با این حال ، می‌تواند بسیار بدتر باشد. شما باید برای بدترین شرایط آماده شوید ، اما اقدامات خود را با شدت واقعی سقوط تنظیم کنید. شما می‌توانید با آماده سازی مالی ، تهیه کالاهای ضروری و نظارت بر شاخص‌های اقتصادی ، برای سقوط اقتصادی آماده شوید. با ادامه این مطلب از زرد نیوز همراه باشید.

روش 1 از 6: آماده‌سازی دارایی خود

صندوق اضطراری

1. یک صندوق اضطراری شروع کنید

اگر در حال زندگی حقوق تا حقوق هستید و در طی یک سقوط اقتصادی شغل خود را از دست دهید ، در معرض خطر از دست دادن خانه و زندگی در فقر هستید. یافتن شغل دیگر و جایگزینی درآمد شما کار آسانی نخواهد بود. هدف شما باید پس انداز کافی برای تأمین هزینه‌های شش ماهه در صندوق اضطراری شما باشد.

 • اگر می خواهید از بدهی خود خارج شوید ، در صندوق اضطراری 1000 دلار پس انداز کنید و سپس تمام درآمد اضافی خود را برای بدهی خود اعمال کنید. پس از پرداخت بدهی ، می توانید پول بیشتری را به صندوق اضطراری خود هدایت کنید.
 • صندوق اضطراری خود را جدا از حساب جاری خود نگه دارید تا وسوسه نشوید که از پول استفاده کنید. آن را در یک حساب کم ریسک و دارای بهره حساب پس‌انداز ، حساب بازار پول یا گواهی سپرده  قرار دهید.
 • از طرف دیگر ، یک سقوط اقتصادی کامل باعث می‌شود که به دلیل خرابی سیستم مالی ، نتوانید به حساب بانکی خود دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این ، ممکن است پول شما بی فایده یا به شدت بی‌ارزش شود. کالاهای دیگری را که می‌توانید در یک فروپاشی اقتصادی با آن‌ها مبادله کنید ، مانند الکل ، فلزات گرانبها (طلا و نقره) و سوخت ، در نظر داشته باشید..

2. پول نقد در دست داشته باشید

 بسته به جایی که آن را دارید ، تسویه پول در صندوق اضطراری شما ممکن است دشوار باشد. به عنوان مثال ، اوراق قرضه باید فروخته شود و سایر سرمایه‌گذاری‌ها مانند گواهی سپرده ممکن است هزینه‌های برداشت زود هنگام را از شما بگیرند. همچنین ، اگر به جای موسسه حقوقی  ، در یک بانک آنلاین حساب پس‌انداز دارید ، برداشتن پول شما ممکن است چندین روز طول بکشد. داشتن پول که بتوانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید، چه از طریق حساب پس‌انداز یا صندوق نقدی در خانه، مهم است. این می‌تواند به شما در مواقع اضطراری کمک کند تا زمانی که بتوانید به پول صندوق اضطراری خود دسترسی پیدا کنید.

3. منبع درآمد اضافی ایجاد کنید

 یک شغل خانگی را به عنوان منبع دوم درآمد راه اندازی کنید. اگر به دلیل سقوط اقتصادی شغل خود را از دست بدهید ، یافتن شغل دیگر ممکن است دشوار یا حتی غیرممکن باشد. داشتن منبع درآمد جایگزین می‌تواند به شما در حفظ خانه و جلوگیری از فقر کمک کند. ایده تجاری خود را براساس مهارت‌هایی که دارید و کارهایی که از انجام آن‌ها لذت می‌برید انتخاب کنید. علاوه بر این ، به این فکر کنید که چقدر احتمال دارد مردم در یک فروپاشی اقتصادی به این خدمات احتیاج داشته باشند. مردم ممکن است بیش از نیاز به دکوراسیون داخلی به مایحتاج اساسی مانند آب تمیز یا غذا نیاز داشته باشند.

 • به افراد خدماتی در خانه نظیر نظافت منزل ، سازمان‌دهی منازل ، تهیه وعده‌های غذایی یا تزئینات داخلی ارائه دهید.
 • کالاهایی را که تولید می‌کنید مانند کالاهای پخته شده ، لباس‌های سفارشی یا جواهرات به فروش برسانید.

4. از بدهی خارج شوید

 در یک سقوط اقتصادی ، بسیاری از مردم شغل و خانه خود را از دست خواهند داد. برای آماده شدن برای این احتمال ، باید برنامه‌ای تنظیم کنید تا در اسرع وقت از بدهی خارج شوید. به این ترتیب ، اگر شغل خود را از دست دادید ، دیگر نگران نیستید که راهی برای پرداخت این قبض‌ها پیدا کنید. بدترین نوع بدهی، بدهی کارت اعتباری است. به دلیل نرخ بهره بالایی که بسیاری از افراد دارند ، داشتن بهره روی کارت اعتباری می‌تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد.

 • برای پیگیری درآمد و هزینه‌های خود بودجه تعریف کنید. برنامه‌ای تنظیم کنید که مازاد پول باقی‌مانده در پایان ماه برای پرداخت بدهی خود داشته باشید. این به معنای کاهش هزینه های شما و احتمالاً یافتن کار اضافی برای تأمین درآمد شما است.
 • بدهی خود را سازمان‌دهی کنید تا بتوانید برای پرداخت آن برنامه‌ریزی کنید. شما می‌توانید از چند روش مختلف برای برنامه‌ریزی نحوه پرداخت بدهی خود استفاده کنید. هر روش را که انتخاب کنید؛ مهم است که به آن پایبند باشید.
 • یک روش این است که بدون توجه به نرخ بهره ، بدهی‌های خود را از کوچک‌ترین به بزرگ‌ترین مرتب کنید و ابتدا کم‌ترین بدهی‌ها را پرداخت کنید. این به شما در ایجاد شتاب کمک می‌کند.
 • روش دیگر نردبانی است که به معنی پرداخت بدهی با بالاترین نرخ بهره در ابتدا است. این از نظر ریاضی منطقی‌ترین حالت را دارد زیرا میزان هزینه بهره شما را در بلند مدت کاهش می‌دهد.
 • با توجه به این ، در یک سقوط اقتصادی واقعی، طلبکاران شما احتمالاً چیزهای دیگری برای رسیدگی غیر از یافتن شما و پس گرفتن بدهی‌های شما دارند. علاوه بر این ، ارز ممکن است بسیار کاهش یافته یا کاملاً بی‌فایده باشد ، به این معنی که مبلغ درج شده در مانده بدهی شما به همان اندازه کاهش یافته یا بی‌معنی خواهد بود.

روش 2 از 6: ذخیره موارد ضروری

ذخیره موارد ضروری

1. آب اضطراری ذخیره کنید

 در صورت سقوط اقتصادی ، ممکن است منبع برق و آب شما قطع شود یا شما قادر به پرداخت هزینه‌های این موارد نباشید. برای نوشیدن ، پخت و پز و بهداشت به یک منبع آب تمیز نیاز خواهید داشت. می‌توانید بطری‌های آب را خریداری کرده و یا آب را در ظروف خود ذخیره کنید. در صورت کمبود آب می توانید برای پاکسازی آب آلوده اقدام کنید.

 • حداقل یک گالن آب برای هر نفر حداقل سه روز یا حداکثر تا دو هفته ذخیره کنید. فراموش نکنید که حیوانات خانگی را نیز در این معادله قرار دهید.
 • اگر آب را در ظروف خود ذخیره می کنید ، ابتدا آن‌ها را با آب و مایع ظرف‌شویی بشویید و با محلول یک قاشق چای‌خوری سفید کننده کلر مایع در یک چهارم آب تمیز کنید.
 • برای ایمن سازی آب می‌توانید آن را بجوشانید و از طریق پارچه تمیز ، حوله کاغذی یا فیلتر قهوه فیلتر کنید.

2. ذخیره غذا

 نوع غذایی که برای شرایط اضطراری و سقوط اقتصادی ذخیره می‌کنید با مواد غذایی که هر هفته خریداری می‌کنید متفاوت است. شما باید غذایی تهیه کنید که فاسدشدنی نباشد ، لازم نیست در یخچال نگهداری شود و تغذیه لازم برای زنده ماندن را برای شما فراهم می‌کند. ممکن است بسیار متفاوت از غذایی باشد که به خوردن آن عادت کرده‌اید ، اما اگر زمانی به آن احتیاج داشته باشید از داشتن آن خوشحال خواهید شد.

 • غذایی را که لازم نیست در یخچال نگهداری شود یا یخ زده باشد خریداری کنید تا نگران قطع شدن برق نباشید. این غذاها شامل کنسرو ، کره بادام زمینی و گوشت گاو یا بوقلمون خشک شده است.
 • غذاهایی را که به راحتی ذخیره می شوند بسیار مقوی هستند مانند غذاهای خشک ، آجیل ، لوبیا ، کنسرو گوشت و سبزیجات و شیرخشک در نظر بگیرید.
 • برای غذاهای راحت ، از غذاهای میان‌وعده که به سرعت منقضی می‌شوند خودداری کنید. در عوض ، سس اسپاگتی و اسپاگتی ، سوپ ، شکر و عسل برای کنسرو کردن و پختن ، میوه‌های خشک ، قهوه و چای و آب نبات سفت تهیه کنید.
 • در صورت لزوم ، غذای کودک و شیر‌خشک انبار کنید.
 • اگر حیوانات خانگی دارید ، در نظر گرفتن غذای حیوانات خانگی را فراموش نکنید.
 • یک کنسرو باز کن دستی در انبار خود داشته باشید.

3. یک باغ درست کنید

 یک باغ به شما امکان می‌دهد تا به طور مداوم غذای تازه و مقوی داشته باشید تا منبع غذایی اضطراری شما را تکمیل کند. همچنین ، در یک بحران اقتصادی ممکن است هزینه‌های زندگی سر به فلک بکشد. داشتن یک باغ به شما کمک می‌کند تا در هزینه‌های مواد غذایی خود صرفه‌جویی کنید. همچنین در صورت کمبود غذا در نتیجه سقوط مالی ، به شما امکان می‌دهد که خودکفا باشید.

 • اگر فضای زیادی ندارید ، یک باغ گلدانی راه‌اندازی کنید.
 • اگر خاک خوبی ندارید ، گیاخاک یا خاکسطحی بخرید. پیت ماس​​، کود مخلوط و کودهای گیاهی را اضافه کنید.
 • سبزیجات و گیاهانی را انتخاب کنید که پرورش آن‌ها آسان باشد ، از جمله لوبیا و نخود فرنگی ، هویج ، سبزیجاتی مانند کاهو ، کلم ، اسفناج و کلم‌پیچ ،سیب‌زمینی و سیب‌زمینی شیرین ،کدو ،گوجه‌فرنگی ،کلم بروکلی ،توت و خربزه.

4. یک کیت اضطراری ایجاد کنید

 این مجموعه‌ای از وسایل خانه است که در موارد اضطراری ممکن است به آن نیاز داشته باشید. در صورت سقوط اقتصادی ، ممکن است نتوانید این وسایل را بخرید ، بنابراین داشتن آن‌ها در دسترس مهم است. در صورت مجبور شدن به تخلیه به دلایلی ، وسایل خود را در ظرفی نگهداری کنید که حمل آن آسان است.

 • مجموعه ای اضافی از کلیدهای اتومبیل ، پتو ، کبریت ، یک ابزار چندکاره ، نقشه‌های منطقه ، یک چراغ‌قوه ، یک رادیو باتری یا دستی ، باتری‌های اضافی ، کبریت و تلفن همراه و شارژرها را به همراه داشته باشید.
 • مقداری مایع سفید کننده خانگی برای ضدعفونی داشته باشید.
 • از کلیه اسناد مهم مانند گواهی آدرس ، سند / قرارداد اجاره منزل ، گذرنامه ، شناسنامه و بیمه‌نامه کپی تهیه کنید.
 • لیستی از شماره‌های تماس خانواده و اضطراری داشته باشید.
 • لوازم کودک مانند غذای کودک ، شیرخشک ، پوشک و بطری را در آن قرار دهید.
 • وسایل حیوانات خانگی مانند غذا ، قلاده ها ، بندها و کاسه‌های غذا را به باد داشته باشید.

5. کمک‌های اولیه و لوازم پزشکی جمع کنید

 می‌توانید یک جعبه کمک‌های اولیه بخرید یا خودتان آن را جمع کنید. در هر صورت اطمینان حاصل کنید که تمام لوازم مورد نیاز را در اختیار شما قرار داده است. وسایل شخصی مانند داروها را برای خود و اعضای خانواده خود به همراه داشته باشید. کیت را مرتباً چک کنید تا مطمئن شوید هیچ کس از هیچ یک از وسایل استفاده نکرده است. همچنین ، تاریخ انقضا را بررسی کرده و موارد منقضی شده را جایگزین کنید.

 • یک کتابچه راهنمای کمک‌های اولیه با جعبه کمک‌های اولیه خود داشته باشید.
 • پانسمان و بانداژ ، مانند باند چسب در اندازه های مختلف ، پد گاز استریل و رول گاز ، نوار چسب، بانداژهای الاستیک و پنبه های استریل داشته باشید.
 • تجهیزات و سایر وسایل ، مانند دستکش لاتکس یا غیر لاتکس، کمپرس سرد فوری، دماسنج ، سنجاق قفلی برای بستن آتل‌ها یا باند‌ها ، موچین ، قیچی و ضد عفونی‌کننده دست را اضافه کنید.
 • داروهای بریدگی و آسیب‌دیدگی مانند محلول ضد عفونی‌کننده مانند هیدروژن‌‌پراکسید ، پماد آنتی‌بیوتیک ، لوسیون کالامین برای نیش یا پیچک سمی ، کرم هیدروکورتیزون برای خارش و محلول شستشوی چشم داشته باشید.
 • در صورت لزوم محلول لنز را نیز به همراه داشته باشید.
 • سایر داروها  شامل داروهای ضد درد و تب مانند آسپرین، استامینوفن یا ایبوپروفن ،آنتی هیستامین‌ها برای آلرژی‌ها ، ضدگرفتگی‌ها برای سرماخوردگی ، داروهای ضدتهوع ، داروهای ضداسهال ، داروهای ضداسید و ملین است.

روش 3 از 6: نگهداری مواد غذایی

گوشت نمک‌سود

1. گوشت و ماهی را حفظ کنید

 در یک سقوط اقتصادی ، فروشگاه‌های مواد غذایی می‌توانند به طرز خطرناکی کم شوند. اگر قرار است از قبل گوشت و ماهی تهیه کنید ، شما باید بدانید که چگونه آن را سالم نگهداری کنید. این اجازه می‌دهد تا مدت زمان بیشتری تازه و قابل خوردن بماند. همچنین ، می‌توان آن را در دمای اتاق ذخیره کرد. این در صورت قطع برق مفید خواهد بود.

2. گوشت را نمک‌سود کنید

 نمک‌سود کردن یعنی استفاده از نمک برای از بین بردن میکروب‌هایی که باعث از بین رفتن آن می‌شوند. به ازای هر 100 پوند گوشت ، به 8 پوند نمک ، 2 انس نپتاسیم نیترات و 3 پوند شکر نیاز دارید. مخلوط نگهداری را مستقیماً روی گوشت قرار دهید. برای بیکن ، اجازه دهید گوشت به مدت 7 روز به ازای هر اینچ ضخامت نمک‌سود شود. برای ژامبون ، مخلوط را به مدت یک و نیم روز به ازای هر پوند نگه دارید. بعد از اتمام، نمک را زیر آب روان بشویید و اجازه دهید خشک شود.

 • اگر انتظار می‌رود دمای فضای خارج از 40 درجه فارنهایت بالاتر برود ، باید اجازه دهید گوشت در یک قفسه گوشت نمک‌سود شود.
 • اگر دمای هوا در زیر یخ زدگی است ، یک روز اضافی برای نمک‌سود شدن بگذارید.

3. گوشت را دودی کنید

 دودی کردن گوشت با چوب نه تنها عطر و طعم می بخشد ، بلکه از گوشت شما در برابر آفات و فساد محافظت می‌کند. دودی کردن سرد بدون اینکه گوشت بپزد، آن را دودی می‌کند. گوشت را در یک خانه دود آویزان کنید، آتش را روشن کنید و اجازه دهید گوشت به مدت 10 تا 20 ساعت دودی شود. شما می‌توانید یک خانه دود آماده خریداری کنید یا برنامه‌ریزی کنید تا خانه خود را بسازید.

 • از چوب‌های معطر برای افزودن عطر و طعم مانند گردو آمریکایی، کهور، سیب، گیلاس، گلابی یا سیب‌-کرنبری استفاده کنید.
 • چوب‌هایی که باید از آن‌ها دوری شود شامل همه مخروطی‌ها ،کرپ میرتل، گزنه‌ها، چنار و راج می‌شود.

4. گوشت خشک شده

 برای تهیه گوشت خشک شده، می‌توانید دستگاه خشک کن از  فروشگاه تهیه و استفاده کنید. با این حال ، اگر یکی از آن‌ها را ندارید ، می‌توانید آن را در اجاق گاز خود انجام دهید و آن را برای مدت چند ساعت در دمای پایین بپزید. یک برش گوشت ارزان مانند گوشت سینه انتخاب کنید. نوارهای نازک چربی را ببرید و در خلاف جهت رگه‌ها برش دهید. گوشت را با نمک و فلفل مزه دار کنید و در صورت تمایل آن را یک شب با سس کباب رقیق شده صاف کنید. برش ها را روی سینس پنجره‌ای آشپزی مرتب کرده و برای مدت دو تا شش ساعت در اجاق با دمای 170 درجه فارنهایت قرار دهید.

 • برای تمیز کردن آسان اجاق گاز خود را با فویل بپوشانید.
 • درب فر را با قاشق چوبی باز نگه کنید تا هوا به گردش درآید.
 • قبل از برش دادن گوشت را تا حدی فیریز کنید تا برش آن راحت‌تر شود.

5. میوه‌ها و سبزیجات را کنسرو کنید

 کنسرو کردن شامل گرم کردن غذا در یک ظرف شیشه‌ای برای از بین بردن هوا و جلوگیری از فساد است. از بین دو روش برای کنسرو کردن غذا انتخاب کنید: حمام آب و کنسرو تحت فشار. روشی که انتخاب می‌کنید به نوع غذایی بستگی دارد که می‌خواهید کنسرو کنید. کنسرو حمام آب مخصوص مربا ، ژله و غذاهای اسیدی مانند گوجه فرنگی ، توت یا خیار موجود در سرکه است. برای غذاهای اصلی مانند گوشت ، لوبیا و سایر سبزیجات ، از کنسرو فشار استفاده کنید. برای اطمینان از ایمنی ، همیشه از دستور العمل‌های امتحان شده و درست استفاده کنید.

6. با روش حمام آب کنسرو کنید

 یک قابلمه عمیق با یک در ، یک قفسه مناسب که در قابلمه جا می‌شود ، ظروف نگهداری شیشه‌ای ، درها و نوارها و یک بلند کننده شیشه فراهم کنید. شیشه‌ها و درها را از نظر وجود شکستگی و خراش که باعث جلوگیری از کنسرو شدن مناسب و باعث فساد می‌شود، بررسی کنید. شیشه ها را در قابلمه آب جوش یا ماشین ظرفشویی گرم کنید. دستورالعمل خود را تهیه کنید و شیشه‌های گرم را با غذا پر کنید. در شیشه‌ها را بگذارید و آن‌ها را در آب جوش غوطه‌ور کنید. اطمینان حاصل کنید که آب شیشه ها را 1 تا 2 اینچ می‌پوشاند. آن‌ها را به مدت زمان مشخص شده در دستورالعمل در آب بگذارید. شیشه‌ها را با بلند کننده شیشه بردارید و اجازه دهید 12 تا 24 ساعت بمانند.

 • در هنگام فشار دادن درب ها نباید از بالا و پایین خم شوند. اگر آن‌ها خم می‌شوند یا اگر می‌توانید به راحتی درب آن را بردارید ، درب شیشه به درستی بسته نشده است.

7. با فشار کنسرو کنید

 شما به یک کنسرو فشار فروشگاهی نیاز دارید. مانند کنسرو حمام آب ، شیشه ها را از نظر وجود شکستگی و خراش بررسی کنید و آن‌ها را در آب جوش یا ماشین ظرفشویی گرم کنید. غذا را طبق دستورالعمل خود آماده کنید و شیشه‌های گرم را با غذا پر کنید. شیشه‌ها را در کنسرو فشار قرار داده و در جای خود قفل کنید. بخار را مطابق با دستورالعمل‌های سازنده تخلیه کنید. شیشه‌ها را با فشار پوند توصیه شده که در دستورالعمل شما ذکر شده پردازش کنید. ارتفاع را تنظیم کنید. بعد از اتمام کار ، شیشه‌ها را بردارید ، اجازه دهید 12 تا 24 ساعت بمانند و مهر و موم‌ها را بررسی کنید.

روش 4 از 6: ایمن‌سازی خانه خود

خانه خود را ایمن کنید

1. نوع پناهگاه خود را انتخاب کنید

 یک پناهگاه مستقل یک ساختمان جداگانه است که برای مقاومت در برابر بلایای طبیعی یا سلاح‌های ساخته شده توسط بشر یا حملات طراحی شده است. پناهگاه داخلی به اتاقی در خانه شما گفته می‌شود که برای محافظت از شما در برابر عناصر طبیعی یا سایر خطرات طراحی شده است. در یک فروپاشی اقتصادی ، سیستم‌های نیروگاهی ممکن است خراب شوند و دزدها و غارتگران خانه شما را تهدید کنند. برای محافظت از خود اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

2. دو منبع برق ایجاد کنید

در سقوط اقتصادی، برق منبعی کم یاب می‌شود. یک منبع می‌تواند خورشیدی باشد. آن را به خانه خود متصل کنید و سپس سیستم را به صورت نامحسوس زیرزمینی اجرا کنید. منبع دوم ممکن است یک ژنراتور زیرزمینی باشد. در صورت قطع کامل برق ، از این مورد استفاده خواهید کرد. منابع انرژی خود را در زیر زمین مخفی نگه دارید تا از آن‌ها محافظت کنید.

3. اندازه پناهگاه خود را انتخاب کنید

 اندازه پناهگاه شما به تعداد افراد مورد محافظت و میزان ذخیره مواد غذایی بستگی دارد. یک بزرگسال روزانه به 10 فنجان آب و 1200 کالری نیاز دارد. علاوه بر این ، هر فرد بالغ به 10 فوت مکعب فضای طبیعی نیاز دارد تا هوای کافی برای تنفس داشته باشد ، بنابراین شما به سیستم هوا نیاز خواهید داشت که اجازه می‌دهد هوای تازه وارد شده و فیلتر شود. اگر قصد دارید به مدت طولانی در پناهگاه بمانید ، اکنون سرمایه‌گذاری خود را برای بزرگ‌تر و راحت‌تر ساختن آن برای همه قرار دهید. اگر قرار است فقط یک فضای کوتاه مدت برای زندگی باشد ، مجبور نیستید آن را به همان نسبت راحت کنید.

4. محل پناهگاه خود را مخفی نگه دارید

 از خود در مقابل دیگران که آماده نبوده و ممکن است بخواهند آنچه را که در اختیار دارید بگیرند، محافظت کنید. اجازه ندهید همسایگان شما در حال ایجاد یک پناهگاه ببینند. می‌توانید مکانی دور انتخاب کنید ، اما دسترسی به آن بعداً دشوار است. اگر می‌خواهید یک اتاق امن در خانه خود درست کنید ، یک ورودی مخفی از داخل خانه خود ایجاد کنید. به این ترتیب دیگران به پناهگاه شما پی نخواهند برد.

5. خرید ابزارهای دفاع شخصی

 ابزارهای دفاع شخصی به طور کلی کشنده نیستند. آن‌ها برای جلوگیری از حمله با بی‌اثر کردن مهاجم استفاده می‌شوند. می توانید از اشیا روزمره مانند چوب بیس‌بال یا کلید استفاده کنید. اما این‌ها ممکن است به اندازه ابزاری که برای محافظت از شما طراحی شده اند ، موثر نباشند.

 • گاز اشک‌آور و اسپری فلفل را می‌توان به صورت مهاجم پاشید تا به شما فرصت دور شدن بدهد.
 • اسلحه‌های بی‌حسی دستی شوک الکتریکی بزرگی ایجاد می کنند تا مهاجم را بی حس کند.
 • دستگاه های شوکر دو میله کوچک را با فاصله حداکثر 15 فوت شلیک می‌کنند که شوک الکتریکی را به مهاجم منتقل می‌کند.
 • هشدارهای صوتی صدای بلندی ایجاد می‌کنند تا به دیگران بفهمانند که دچار مشکل هستید.

6. یک سیستم هشدار در خانه خود تنظیم کنید

 نصب و نگهداری سیستم‌های امنیتی بی‌سیم آسان و ارزان است. در صورت نزدیک شدن فرد متجاوز به خانه ، سیستم‌های هشدار در خانه به شما اطلاع می‌دهند. دوربین‌های مخفی به شما امکان می‌دهد مناطق داخلی و خارجی را در خانه خود که ممکن است یک متجاوز در آن‌جا باشد مشاهده کنید. هشدارهای شماره‌گیری تلفنی را می‌توان در داخل یا خارج از خانه نصب کرد و به شما امکان می‌دهد با فشار یک دکمه با مقامات تماس بگیرید. اگر فرزندتان از محدوده خاصی فراتر از خانه شما عبور کند ، هشدارهای نظارت بر کودک به شما اطلاع می‌دهند.

7. سلاح خریداری کنید

 از سلاح‌ها می‌توان برای دفاع از خود یا شکار استفاده کرد. تیراندازی ونشانه‌گیری با یک تیرکمان آسان است. همچنین بی‌صدا است ، بنابراین افراد یا حیوانات را از حضور شما آگاه نمی‌کند. یک تفنگ دوربرد به شما امکان شکار از راه دور را می‌دهد. یک قمه می تواند بوته‌ها را پاک کند یا حیوان خطرناکی را دور کند. قلاب‌سنگ برای شکار حیوانات کوچک مناسب است. اسلحه در دست داشته باشید و به دیگران بیاموزید که شلیک کنند ، مجدد  پر کنند ، تحت پوشش شلیک کنند و برای محافظت به عنوان یک تیم کار کنند. اگر قصد دارید سلاح‌های کشنده داشته باشید ، حتماً به همه افرادی که به آن‌ها دسترسی دارند ، در استفاده صحیح از این سلاح‌ها آموزش دهید.

 • مهمات و تیرهای مناسب را برای سلاح‌های خود ذخیره کنید.

8. ابزارهای لازم را جمع کنید

 داشتن ابزار مناسب در دست می‌تواند تفاوت بین زنده ماندن و زنده نماندن در هنگام هر نوع فاجعه را ایجاد کند. شما نه تنها می‌خواهید بتوانید از خانه خود محافظت کنید ، بلکه باید بتوانید هر آنچه را که نیاز دارید بسازید.

 • یک قیچی آهن‌بر در دست داشته باشید تا نرده‌ها و سیم‌ها را برش دهد.
 • کلنگ‌ها ، بیل‌ها ، تبرها ، اره‌های برقی و اره‌های مویی به شما امکان می‌دهند چوب بکنید و جمع کنید و ببرید.
 • طناب و پاراكوردها برای مونتاژ سیستم‌های زنده ماندن ساده و پیچیده ضروری هستند.
 • برزنت به عنوان پوشش زمینی یا ضد آب و هوا ضروری است.
 • میخ و تخته سه لا را برای ساخت و تعمیرات انباشته کنید.
 • کیسه‌های زباله بزرگ را برای دفع مواد زائد نگه دارید.
 • گازوئیل برای سوخت یا روشن کردن آتش داشته باشید.
 • برای پخت و پز اجاق گاز پروپان تهیه کنید.
 • میله ماهیگیری برای صید ماهی داشته باشید.

روش 5 از 6: آماده سازی خانواده خود

آماده سازی خانواده خود

1. اطمینان حاصل کنید که همه از وضعیت آگاه هستند

 برای این‌که خود را برای سقوط اقتصادی آماده کنید ، باید مطمئن شوید که تمام خانواده شما با آمادگی در آن حضور دارند. این به معنای اطلاع رسانی صحیح به آن‌ها در مورد اتفاقات و گفتن آنچه باید انجام دهند است. مطمئن شوید همه شرایط را جدی می‌گیرند. در غیر این صورت ، در صورت وقوع واقعی فروپاشی اقتصادی ، آنها از نظر ذهنی آماده نخواهند بود.

2. بررسی کنید که هر یک از اعضای خانواده به صورت جداگانه آماده باشد

 اقداماتی را که برای تهیه امور مالی ، مایحتاج ضروری ، غذا و سرپناه خود انجام داده اید به هر یک از اعضای خانواده خود اطلاع دهید. به آن‌ها یاد دهید همین کار را انجام دهند. اطمینان حاصل کنید که هر یک از اعضای خانواده نیز کیفی از وسایل ضروری را بسته است که اگر مجبور شدند بدون اطلاع از خانه خارج شوند ، می‌توانند آن را بردارند. این کیف باید حاوی مواد ضروری برای زنده ماندن باشد که بین 72 ساعت تا یک هفته دوام بیاورد.

3. اعضای خانواده را در مهارت‌های زنده ماندن آموزش دهید

 اعضای نزدیک خانواده شما باید از نحوه کنترل ایمن اسلحه ، انجام کمک های اولیه ساده ، شکار یا پرورش غذا و نگهداری از سرپناه خود آگاه باشند. اگر آن‌ها از قبل این مهارت‌ها را ندارند ، برای آموزش کامل آنها وقت بگذارید. شما هرگز نمی‌دانید چه زمانی ممکن است به آن‌ها وابسته شوید.

4. با خانواده یا گروه دیگری کار کنید

 علاوه بر خانواده نزدیک خود ، سایر اعضای خانواده ، همسایگان یا یک گروه اجتماعی (مانند یک گروه کلیسا) را نیز در برنامه‌های خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که این افراد قابل اعتماد هستند و به نفع گروه کار خواهند کرد. اگر بتوانید تعداد گروه خود را افزایش دهید ایمن‌تر خواهید بود و با کارایی بیشتری کار خواهید کرد.

روش 6 از 6: پیش بینی بحران مالی

پیش بینی بحران مالی

1. نظارت بر بازارهای مالی

 بازارهای آرام تمایل به بالا رفتن دارند اما اگر بازار متلاطم شود ، به این معنی که قیمت‌ها به طور قابل توجهی بالا و پایین می‌شوند ، احتمالاً کاهش خواهد یافت. اگر بازار یک روز اوج گرفت، فریب نخورید. فراز و نشیب‌های بزرگ در بازارها یک هشداردهنده است که نشان‌دهنده کاهش کلی است.

2. به بازده جهانی اوراق قرضه 10 ساله توجه کنید

 اوراق قرضه جهانی اوراق قرضه‌ای است که هم‌زمان در چندین کشور توسط دولت‌ها یا شرکت‌های بزرگ چند ملیتی منتشر می‌شود. وقتی بازده 10 ساله اوراق قرضه جهانی کاهش می‌یابد ، نشانگر این است که سرمایه‌گذاران پول خود را برداشت می‌کنند تا آن را در سرمایه گذاری‌های امن‌تر قرار دهند. این قبل از بحران مالی در سال 2008 اتفاق افتاد، رخ داد. افت قابل توجه بازده اوراق قرضه 10 ساله جهانی به این معنی است که سرمایه‌گذاران فکر می کنند بحران مالی در راه است.

3. به قیمت نفت توجه کنید

 نوسان قیمت نفت تأثیر کلان اقتصادی دارد. با افزایش قیمت نفت ، تولید ناخالص داخلی نیز افزایش می یابد. تولید ناخالص داخلی معیار کمّی فعالیت کل کشور است. اگر در حال افزایش باشد ، ارزش کالاها و خدمات نیز در حال افزایش است. اگر دوره‌های گران قیمت نفت بیانگر اوقات خوبی برای اقتصاد جهانی باشد ، برعکس آن نیز صادق است. اگر قیمت نفت رو به کاهش است ، انتظار می‌رود تولید ناخالص داخلی و بازارهای مالی نیز کاهش یابد.

4. رابطه بین تورم و رشد اقتصادی را درک کنید

 رشد اقتصادی منجر به تورم می‌شود. با افزایش تقاضا ، قیمت‌ها افزایش یافته و بیکاری کاهش می‌یابد. با کاهش بیکاری ، دستمزدها افزایش می‌یابد. با افزایش دستمزد ، مردم هزینه بیشتری می‌کنند که منجر به تورم قیمت‌ها می‌شود. برعکس ، وقتی فعالیت اقتصادی کند می‌شود ، تورم نیز کاهش می‌یابد. بنابراین ، اگر قیمت کالاها و خدمات به طرز چشمگیری کاهش یابد ، می‌تواند نشانه یک رکود بزرگ در اقتصاد باشد. در آخر این منجر به سقوط اقتصادی می‌شود.

5. نظارت بر قیمت کالاهای تجاری

 کالاهای تجاری کالاهایی است که در طول تجارت مبادله می‌شود ، مانند طلا ، الوار ، گوشت گاو یا گاز طبیعی. تغییر در قیمت کالاها بر اقتصاد ایالات متحده و ارزش دلار آمریکا تأثیر می‌گذارد. افزایش قیمت کالاها با افزایش تورم ارتباط دارد. افزایش تورم با رشد اقتصادی ارتباط دارد. با این حال ، اگر قیمت کالاها کاهش یابد ، تورم کاهش می‌یابد ، که نشانگر افت اقتصادی و زمینه ساز سقوط اقتصادی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.