انگیزه برای ورزش

7 راهکاری که انگیزه شما را برای ورزش بالا می برد!

شاید پیاده‌روی در پارک، تماشای مناظر و صداهای طبیعت را دوست داشته باشید. شاید هم دوست داشته باشید با کلاس‌های اسپینینگ سخت تمرین کنید. شاید بسکتبال در لیگ تفریحی محلی مورد علاقه شما باشد. فقط شما می‌دانید چگونه به خود انگیزه دهید تا با فعالیت‌های مورد علاقه خود ورزش کنید. اما با وجود اینکه از این فعالیت‌ها لذت می‌برید و احساسی را که هنگام انجام آن‌ها دارید دوست دارید، اخیراً نتوانسته‌اید انرژی لازم برای شرکت در این فعالیت‌ها را جمع‌آوری کنید. یک تبصره 22 وجود دارد که اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که می‌خواهید تمرین کنید، اما حوصله ندارید.

ورزش کردن روحیه شما را تقویت می‌کند و حال شما را بهتر می‌کند، اما به دلیل وضعیت روحی فعلی شما نمی‌خواهید ورزش کنید. هر کسی ممکن است گهگاه درگیر این مسئله شود. ممکن است کار بیش از حد یا تعهدات خانوادگی و شخصی شما زمان و انرژی زیادی را از شما گرفته باشد. شما باید راهی برای شکستن این چرخه پیدا کنید. چگونه می‌توانید شروع کنید؟در اینجا 7 راهکار وجود دارد که به شما کمک می‌کند یاد بگیرید چگونه به خود انگیزه دهید تا ورزش کنید.

درون سیاه چاله کاناپه نیفتید

به محض اینکه از سر کار به خانه رسیدید، لباس‌های ورزشی خود را بپوشید و بیرون بروید. اگر بر روی مبل راحتی بنشینید، باید خیلی تلاش کنید تا دوباره بتوانید خودتان را به حرکت درآورید. مبل خود را به عنوان تله در نظر بگیرید و خود را داخل آن نیندازید. این یک قانون ساده فیزیک است. اولین قانون نیوتن: یک جسم در حالت استراحت تمایل دارد در حالت استراحت بماند. یک جسم در حال حرکت تمایل به حرکت دارد. می‌توانید بعد از ورزش روی کاناپه استراحت کنید. اما ابتدا، در حالی که از آغاز روز خود در حال فعالیت هستید، در حرکت بمانید و یک تمرین را پیدا کنید که شما را در حرکت نگه دارد. اگر می‌خواهید در خانه بمانید و ورزش کنید، مشکلی نیست! برنامه‌های رایگان بسیاری در اینترنت برای تمرین وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

مطالب مرتبط: ورزش، پاسخی به همه مشکلات شما است

پیدا کردن همراه مسئولیت‌پذیر

کارهای جدید را با دوستتان امتحان کنید و با هم خوش بگذرانید! - رابطه دوستی پایدار و خوب
دوست و همراه برای ورزش

مطالعات نشان می‌دهد که داشتن یک همراه مسئولیت‌پذیر تداوم ورزش و موفقیت شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. با برخی از دوستان خود صحبت کنید و شخصی را پیدا کنید که برنامه مشابهی با شما دارد. داشتن یک همراه به شما برای ورزش کردن انگیزه می‌دهد. شاید شما دوستی دارید که دوست دارد صبح زود قبل از کار پیاده‌روی کند. شاید شخصی را می‌شناسید که دوست دارد بلافاصله پس از پایان کار به کلاس رقص برود.

دانستن این که باید با شخص دیگری ملاقات کنید، شما را مجبور می‌کند بیشتر به لغو ورزش خود فکر کنید. لازم نیست همه تمرینات خود را با یک همراه انجام دهید. حتی اگر هفته‌ای یک بار با این شخص ملاقات کنید، به شما این انگیزه را می‌دهد که تمایل خود را برای ادامه ورزش در روزهای دیگر حفظ کنید. اگر واقعاً احساس می‌کنید که همیشه به یک همراه مسئولیت‌پذیر نیاز دارید، 2-3 نفر را پیدا کنید و هفته‌ای 2-3 بار با آن‌ها ملاقات کنید.

یک هشدار: اگر همراهتان قرار ملاقات را لغو کرد، برای آن آماده باشید و همچنان طبق برنامه پیش بروید. اتفاقات و مشکلات ممکن است هر از چندگاهی برای هر شخصی پیش بیاید و طبیعی است. اگر متوجه شدید که همراه شما مکرراً سعی می‌کند برنامه را لغو یا برنامه‌ریزی مجدد کند، احتمالاً باید شخص دیگری را پیدا کنید. اگر دوستی برای انجام این کار ندارید، یک مربی خصوصی برای یک یا دو ماه استخدام کنید. این کار باعث می‌شود عادت کنید مسئولیت‌پذیر و پاسخگوی کارهایتان به دیگران باشید. همچنین از طریق مسیر درست به تناسب اندام می‌رسید.

مسئولیت‌پذیر باشید

مسئولیت پذیر بودن (Responsible)
مسئولیت پذیر بودن (Responsible)

اگر می‌خواهید نحوه ایجاد انگیزه برای ورزش را بیاموزید، خود را متعهد به انجام یک برنامه ورزشی 30روزه کنید. به تقویم خود نگاه کنید و برنامه‌ریزی کنید که در چه روزها و ساعاتی ورزش خواهید کرد، و اینکه آن ورزش چگونه خواهد بود. برای اتفاقات زندگی یا بیماری‌های تصادفی، فقط دو بار فرصت به خود دهید. به عنوان مثال، فرض کنید شما یک هدف تناسب اندام دارید که سه شنبه بعد از کار به کلاس اسپینینگ بروید. یکی از اعضای خانواده ماشینش خراب می‌شود و شما باید به کمک او بروید.

شما دوباره برای آن کلاس برنامه‌ریزی می‌کنید و تاریخ دیگری برای آن می‌گذارید. اما این کار را فقط برای کارها و اتفاقات ضروری انجام دهید. چرت زدن به دلیل اینکه خیلی خسته از خواب بیدار شدید، بهانه خوبی برای لغو ورزش نیست. اگر بتوانید به این برنامه 30روزه پایبند باشید، کم کم با پیشرفت در این مسیر و انرژی گرفتن از آن این کار به یک عادت تبدیل می‌شود.

مطالب مرتبط: چگونه سالم و فعال بمانیم؟

گنجاندن چند حرکت کوچک در روز خود

اگر در محل کار خود بیشتر زمان را پشت میز هستید، بیرون آمدن و حرکت دادن عضلات بعد از آن احساس خوبی خواهد داشت. اما گاهی اوقات، بیرون آمدن از آن حالت بی‌تحرکی و شروع یک برنامه ورزشی دشوار به نظر می‌رسد. یک راه حل این است که در طول روز با بدن خود در تماس باشید. در طول روز چند تایمر روی تلفن خود تنظیم کنید و وقتی خاموش می‌شوند، چند دقیقه به انجام حرکات فیزیکی مختلف اختصاص دهید. حرکات کششی و خم شدن به جلو و بغل ایده‌های خوبی هستند. می‌توانید در مقابل دیوار بایستید و حرک اسکات انجام دهید. هر مهره را احساس کرده و قسمت پایین کمر را آزاد کنید.

کفش‌های خود را درآورده و انگشتان پای خود را تکان دهید. تمرین ساق پا، بایستید و پاشنه پا را بالا و پایین ببرید. این حرکات کوچک که 2-3 بار در طول روز کاری انجام می‌شود ممکن است ناچیز به نظر برسد، اما آن‌ها شما را بیشتر با جسم خود هماهنگ می‌کند. همچنین به شما انگیزه بیشتری برای ورزش با جلسات تمرینی سخت می‌دهد. آن‌ها را به عنوان پیش غذا و تمرین خود را به عنوان وعده غذایی اصلی در نظر بگیرید.

خوردن یک چیز تازه

میوه و سبزیجات خوردن - ویتامین - افزایش خلاقیت - خانم کارمند
میوه و سبزیجات خوردن – ویتامین – افزایش خلاقیت – خانم کارمند

آنچه ما می‌خوریم و می‌نوشیم با احساس ما مرتبط است. اگر نمی‌دانید چگونه به خود انگیزه دهید تا ورزش کنید، با یک میان وعده سالم شروع کنید. اگر این روزها غذای مناسبی نمی‌خورید، متعهد شوید که حداقل روزانه یک وعده غذای تازه بخورید. برای مثال یک سیب به عنوان میان وعده بعد از ظهر یا یک سالاد کوچک همراه با شام را امتحان کنید. گاهی اوقات، ما آنقدر مشغول هستیم که متوجه نمی‌شویم آنطور که دوست داریم غذای تازه نمی‌خوریم. با انتخاب آگاهانه برای جستجوی غذای تازه، از خود مراقبت می‌کنید. این امر به نوبه خود باعث می‌شود در مورد ورزش همان انتخاب‌ها را در نظر بگیرید. مزیت دیگر این است که اگر خوب غذا بخورید، ممکن است احساس سبکی کنید و انرژی بیشتری برای ورزش داشته باشید.

ساختن یک شخصیت ثانوی

ممکن است در ابتدا دیوانه‌وار به نظر برسد، اما استفاده از شخصیت ثانوی می‌تواند راهی عالی برای ترک عادت یا ایجاد تغییرات زندگی مورد نظر شما باشد. تاد هرمن در کتاب خود با عنوان اثر شخصیت ثانوی (The Alter Ego Effect ) توضیح می‌دهد که چگونه یک شخصیت ثانوی یک حقه ذهنی برای بهبود زندگی شما است.

بسیاری از کمدین‌های معروف برای غلبه بر ترس صحنه، از شخصیت ثانوی استفاده کرده‌اند. این چگونه می‌تواند برای شما مفید باشد؟ ممکن است برای ورزش در پایان روز خیلی خسته باشید، اما این شخصیت ثانوی درون شما خسته نیست. این شخصیت ثانوی می‌تواند در طولانی مدت مانند یک مربی تناسب اندام رایگان عمل کند. فرض کنید شما یک شخصیت به نام “مرد آهنی” می‌سازید. مطمئناً وقتی بعد از یک روز طولانی کاری وارد خانه می‌شوید، با خودتان صحبت می‌کنید و تصمیم می‌گیرید روی مبل استراحت کنید. اما مرد آهنی چنین احساسی ندارد. او آماده است که کفش‌های کتانی خود را بپوشد، و از خونه بیرون بزند و 30 دقیقه بدود و در مسیر خود باقی بماند!

نوشیدن آب فراوان

نوشیدن آب-دختر-ورزش
نوشیدن آب-دختر-ورزش

گاهی ساده‌ترین قوانین مهمترین‌ها هستند. همه می‌دانیم که باید در طول روز بدن خود را هیدراته نگه داریم. با این حال، اگر تمام روز در محل کار مشغول هستید و تمام صبح یک لیوان بزرگ قهوه می‌نوشید، ناگهان ممکن است اوایل بعد از ظهر شود و متوجه شوید که امروز آبی نخورده‌اید. نوشیدن آب باعث بهبود روحیه و کاهش خستگی می‌شود. یک مطالعه به طور خاص نشان داد که “محدودیت مصرف آب منجر به افزایش چشمگیر عطش و کاهش رضایت، آرامش، احساسات مثبت و نشاط/ فعالیت می‌شود.” بنابراین نوشیدن آب یکی از ساده‌ترین و موثرترین راه‌ها برای تقویت انگیزه شما است. اطمینان حاصل کنید که در طول روز آب دریافت می‌کنید و اگر قهوه خورده‌اید، مقداری آب اضافی بنوشید تا با اثرات کم آب کردن آن مقابله کنید.

مطالب مرتبط: چگونه یوگا کنیم؟

افکار نهایی

این هفته قصد دارید چگونه با انگیزه بمانید و ادامه دهید؟ به خودتان انگیزه دهید تا ورزش کنید. یک لیوان بزرگ آب برای خود بریزید، تقویم خود را بیرون بیاورید و به این فکر کنید که چه نوع تمریناتی را می‌خواهید انجام دهید. می‌توانید از هر یک از راهکارهای فوق استفاده کنید تا شما را در مسیر اصلی قرار داده و به خط پایان برساند. می‌دانید وقتی این کار را می‌کنید چقدر احساس خوبی دارید، بنابراین این هدیه را به خودتان بدهید. لازم نیست تا فردا منتظر بمانید – برو کفش‌های ورزشیت را بپوش!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *