زن-موفقیت-ثروت-فراوانی

7 نشانه ثروت و فراوانی در زندگی

کلمه “فراوانی” اغلب با “ثروت” همراه است. در واقع، تعریف دوم فراوانی در فرهنگ لغت مریام وبستر “غنا، ثروت، زندگی مملو از نعمت و فراوانی” است. یک دوست خوب می‌گفت که او با هیچی بزرگ شده است. به این معنی که او در محیطی پرورش یافته است که پول کمی وجود داشته است. با بالا رفتن سن، او این عبارت را اصلاح کرد. اکنون او می‌گوید که با چیزهای مادی بسیار کمی بزرگ شده زیرا پول بسیار کم بود، اما او همه چیز داشته است. فرهنگ لغت همچنین تعریف فراوانی را به این صورت نقل می‌کند: “مقدار بسیار زیادی از چیزی”. وقتی با فراوانی بزرگ می‌شوید، اغلب مقدار زیادی از این هفت ویژگی را دارید: خندان بودن، شوخ طبعی، اهمیت دادن، گوش دادن، شادی، شکرگزاری، مهربانی. این‌ها راه‌هایی است که ما می‌توانیم فراوانی را در زندگی خود نشان دهیم. اما برای این که فراوانی شما معنی‌دار باشد، باید آن را واگذار کنید.

جنی سانتی، در کتاب خود “راه دادن به شادی: داستان‌ها و علم پشت قدرت تغییردهنده بخشش”، مفهوم “بخشش” را اینگونه توضیح داد: “یک گفته چینی وجود دارد که می‌گوید: اگر شادی را برای یک ساعت می‌خواهید، بخوابید. اگر شادی را برای یک روز می‌خواهید، ماهیگیری کنید. اگر شادی را برای یک سال می‌خواهید ثروتی به ارث ببرید. اگر شادی را برای یک عمر می‌خواهید، به کسی کمک کنید.” بیایید هفت ویژگی فوق را دقیق‌تر بررسی کنیم. پس همراه ادامه این مقاله از زردنیوز باشید.

خندان بودن

دوستان-خندیدن
دوستان-خندیدن

اولین راه برای نشان دادن فراوانی لبخند زدن است. نویسنده‌ای ناشناس در مقاله‌ای کوتاه با عنوان “لبخند” جمله زیر را نوشت: “لبخند هیچ هزینه‌ای ندارد، اما تاثیر زیادی دارد.” اگر تا به حال در کشوری کار کرده باشید که زبان آنجا را بلد نباشید، به سرعت متوجه خواهید شد که یک لبخند چه تاثیری دارد. تبسم به خودی خود یک زبان جهانی است زیرا ما می‌توانیم با لبخند زدن به هر کسی که ملاقات می‌کنیم شادی خود را بیان کنیم. نویسنده ناشناس سپس نوشت: “لبخند باعث آرامش افراد خسته، شادی برای دلسردان، نور آفتاب برای غمگینان می‌شود و این بهترین پادزهر طبیعت برای مشکلات است.” لبخند شما ممکن است بهترین هدیه‌ای باشد که یک نفر در تمام طول روز دریافت می‌کند. سرانجام، آن‌ها نوشتند: “یک لبخند را نمی‌توان خرید، با التماس به دست آورد، به امانت گرفت یا دزدید، زیرا تا زمانی که آن را هدیه ندهید هیچ ارزشی ندارد.” شما معمار لبخند خود هستید و می‌توانید هر زمان که دوست دارید آن را هدیه دهید. لبخند شما می‌تواند کارت تماس شما باشد.

مطالب مرتبط: چگونه یک لبخند جذاب و زیبا بزنیم؟

شوخ طبعی

شوخ طبعی منجر به لبخند و خنده می‌شود. آلیسون برد در مقاله خود با عنوان “پیشرو با شوخ طبعی” نوشت: “بزرگسالان شاغل در بحبوحه خشکسالی خنده هستند.” او با آماری بسیار شگفت‌انگیز چنین گفت: “نوزادان به طور متوسط 400 بار در روز می‌خندند. افراد بالای 35 سال، فقط 15 بار.” می‌توانید از شوخ طبعی و خنده برای نزدیک‌تر کردن افراد و از بین بردن فشار و استرس استفاده کنید. جری کرامر در کتاب خود، بازپخش فوری: خاطرات خلیج سبز جری کرامر، به حادثه‌ای اشاره کرد که در آن مربی او هم تیمش را گرد هم آورد و هم فشار را از بین برد. وینس لومباردی، مربی بسیار سخت‌گیر تیم Green Bay Packers، دو بازیکن ستاره خود را به دلیل رعایت نکردن مقررات منع رفت و آمد جریمه کرد. فضا به شدت سنگین بود زیرا او جریمه را در حضور کل تیم اعلام کرد.

لومباردی سپس به دو بازیکن گفت که اگر بار دیگر مقررات منع رفت و آمد را رعایت نکنند، جریمه را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. لومباردی پس از تأمل در مورد هزینه جریمه بعدی، به آن دو گفت که اگر می‌توانند جایی برای رفتن به خاطر این جریمه سنگین پیدا کنند، با او تماس بگیرند و او با آنها می‌رود! لومباردی هرگز تماسی دریافت نکرد.

اهمیت دادن

اهمیت دادن- مهربانی-همدلی
اهمیت دادن- مهربانی-همدلی

راه دیگر برای نشان دادن فراوانی اهمیت دادن است. پسرم پت جوان بود که از عبارت “چه کسی اهمیت می‌دهد” استفاده کرد. فکر نمی‌کنم معنی آن را می‌دانست، اما تمایل داشت از آن برای هر سوالی استفاده کند. چه کسی اهمیت می‌دهد؟ خوب، افراد دارای فراوانی اهمیت می‌دهند. ممکن است بخواهید آنچه دو مرد متفاوت در مورد ایده اهمیت دادن گفتند را در نظر بگیرید. جان مکسول، نویسنده پرکار در زمینه رهبری، می‌نویسد: “مردم اهمیتی نمی‌دهند که شما چقدر می‌دانید تا زمانی که بدانند چقدر برای شما اهمیت دارد.” وقتی به دیگران کمک می‌کنید، مطمئناً اهمیت دادن خود را نشان می‌دهید. آلبرت اینشتین هنگام نوشتن خود تأیید کرد که: “من نمی‌توانم به دلیل دیگری برای این که ما اینجا هستیم جز کمک به دیگران فکر کنم.” وقتی به دیگران اهمیت می‌دهید، نه تنها به آنها کمک می‌کنید بلکه، همانطور که تحقیقات اعتقاد قدیس فرانسیس آسیزی را تأیید می‌کند، هنگامی که می‌بخشید، دریافت می‌کنید.

تحقیقات اخیر نشان داد که وقتی به دیگران اهمیت می‌دهید، موارد زیر را دریافت یا تجربه می‌کنید: احساس خوب، احساس موفقیت، احساس دوست داشته شدن و ایجاد روابط قوی، احساس ارزشمندی و تجربه رشد شخصی. شما یک انتخاب دارید. می‌توانید اهمیت دادن یا اهمیت ندادن را انتخاب کنید. کسانی که به دیگران اهمیت نمی‌دهند زندگی همراه با تنهایی را سپری می‌کنند. کسانی که اهمیت می‌دهند زندگی پر از فراوانی دارند.

مطالب مرتبط: چگونه ابراز محبت کنیم؟

گوش دادن

گوش دادن-شنیدن-مکالمه
گوش دادن-شنیدن-مکالمه

احتمالاً این عبارت را شنیده‌اید که می‌گوید: “خداوند به دلایلی دو گوش و یک دهان به ما داد.” دو نتیجه از این ضرب‌المثل عبارتند از:

“خودخواهان بزرگ گوش‌های کوچکی دارند.” – کشیش روبرت شولر
“شنونده خوبی باشید. گوش‌های شما هرگز شما را به دردسر نمی‌اندازند. ” – فرانک تایگر

گوش دادن راهی برای نشان دادن احترام است. وقتی با دقت به دیگران گوش می‌دهید، به آن‌ها نشان می‌دهید که چقدر برای آن‌ها ارزش قائل هستید. گوش دادن همچنین راهی برای به اشتراک گذاشتن با دیگران است، و راهی برای نشان دادن فراوانی است. لطفاً به باهوش‌ترین افرادی که می‌شناسید یا بهترین رهبرانی که تا به حال با آن‌ها کار کرد‌ه‌اید فکر کنید. اکنون به توانایی آن‌ها در گوش دادن فکر کنید. اغلب این بزرگترین دارایی آن‌ها است.

جان وودن، مربی افسانه‌ای بسکتبال دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس (UCLA)، از هر یک از هفت ویژگی موجود در این مقاله برخوردار بود. او به ویژه در دنیای بسکتبال از برکت فراوانی برخوردار بود. تیم‌های دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس وی هفت قهرمانی ملی پیاپی و ده قهرمانی در دوازده سال گذشته که او مربیگری کرد به دست آوردند. من با او در یک کلینیک بسکتبال در نیویورک سر میز شام نشستم. سه نفر سر میز بودیم. مربی وودن، مربی دبیرستان و من. اگر قادر بودید این مکالمه را به صورت مخفیانه گوش دهید و اگر فکر می‌کردید صحبت کردن مهمتر از گوش دادن است، فکر می‌کردید که مربی دبیرستان جان وودن و مربی وودن مربی دبیرستان است. مربی دبیرستان بیشتر صحبت می‌کرد و مربی جان وودن – مسلماً بهترین مربی تیم در تاریخ ورزش‌های آمریکا – بیشتر گوش می‌داد. در کالج‌ها و دانشگاه‌های ما کلاس‌های متعددی در زمینه سخنرانی وجود دارد. چرا کلاس‌های گوش دادن وجود ندارد؟ مربی وودن می‌تواند به آن‌ها آموزش دهد.

مطالب مرتبط: 10 راه ساده برای تقویت مهارت‌های اجتماعی

شادی

جشن-شادی-کاغذ رنگی
جشن-شادی-کاغذ رنگی

شادی را چگونه تعریف می‌کنید؟ ممکن است یکی از مواردی باشد که تعریف آن دشوار است، اما وقتی آن‌ها را  ببینید آن‌ها را می‌شناسید. توماس ن. هوپر، در مقاله خود “قدرت شادی”، این بینش را داشت: ” ما نمی‌توانیم منتظر باشیم تا شرایط باعث شادی شود. ما باید شادی خود را بسازیم و بگذاریم آن بر اساس شرایط عمل کند. شادی در هر شرایطی تأثیر خوبی دارد. راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانیم شادی را به ارمغان بیاوریم. با افکار مثبت، کلمات دلپذیر، لبخند، حتی با استفاده از حس شوخ طبعی.” خبر خوب در تعریف او این است که می‌توانید شادی را ایجاد کنید. بدون توجه به شرایط می‌توانید شادی را به ارمغان بیاورید.

همه هنگام برخورد با مربی جک هرمانسکی شادی را تجربه کردند. شرایط او نه خوب بود و نه شاد، زیرا مبتلا به بیماری ام‌اس بود. او تمام روز فعال بود زیرا به آموزش‌های ویژه مشغول بود. به ده مدرسه مختلف در منطقه مدرسه خود خدمت می‌کرد و به عنوان مربی بسکتبال در بین کارکنان دانشگاه ما کار می‌کرد. او این توانایی را داشت که هر روز شادی را به ارمغان بیاورد. خودش اراده کرد که آن را بیاورد. وقتی او می‌دیدید، شادی او را احساس می‌کردید. یک روز جمعه یکی از شاگردان خود که روی ویلچر بود را دید. پسر به مربی گفت خوشحال است که جمعه است. جک سپس از او پرسید که آیا برنامه‌های بزرگی برای آخر هفته دارد؟ پسر گفت: ” نه مربی. خوشحالم چون شما جمعه‌ها به اینجا می‌آیید.” شاید نتوانید شادی را تعریف کنید، اما وقتی در کنار مربی جک بودید آن را دیدید. آیا می‌توانید در ایجاد شادی تلاش کنید؟ مانند جک، شما زندگی کسانی را که با آن‌ها در ارتباط هستید روشن می‌کنید.

مطالب مرتبط: چگونه شاد زندگی کنیم؟ 12راهکار برای رسیدن به شادی در زندگی

شکرگزاری

تشکر-قدردانی
تشکر-قدردانی

آیا از همه چیزهایی که به شما داده شده سپاسگزار هستید؟ شکرگزاری متداول‌ترین روش برای نشان دادن فراوانی است. برخی معتقدند که ما فقط باید یک دعا بخوانیم، “متشکرم”. افراد غنی، “تشکر” را به سطح دیگری می‌برند. ممکن است شما هم بخواهید آن را در کارهایتان انجام دهید. یک مورخ یک بار آموخت که ایالات متحده توسط سیاستمداران مشهور و ثروتمندان کشور ما ساخته نشده است. او آموخت که مردم عادی، “هیچکس”، آمریکا را ساختند. افراد در هر کسب و کار یا سازمانی که در سنگر هستند اغلب فراموش می‌شوند. از مدیران ارشد بخاطر کارشان تشکر و قدردانی می‌شود. اما افرادی که سازمان‌ها را موفق می‌کنند، مانند منشی‌ها، افرادی که در خط تولید هستند و رانندگان کامیون، نادیده گرفته می‌شوند.افراد دارای فراوانی اشتباه بالا را مرتکب نمی‌شوند. آنها اولویت خود را تشکر از کسانی می‌دانند که به رسمیت شناخته نمی‌شوند. آنها از “هیچکس” تشکر می‌کنند.

بازیکنان ورزشی که روی نیمکت می‌نشینند آن هیچکس‌ها هستند. یک تیم می‌تواند فصل فوق‌العاده‌ای را پشت سر بگذارد و همانطور که تیم‌های ابتدایی در محوطه دانشگاه قدم می‌زنند، بسیاری از مردم به آن‌ها تبریک می‌گویند. وقتی بازیکنان نیمکت نشین در حال قدم زدن در محوطه دانشگاه هستند، بسیاری از افراد حتی نمی‌دانند که آنها در تیم حضور دارند. مربی سابق بسکتبال مارکت، آل مک گوایر، این بینش را داشت. او هرگز نگران بازیکنان نیمکت نشین نبود زیرا وقتی آن‌ها در چهل سالگی بودند نایب رئیس، رئیس و مدیرعامل شرکت‌ها بودند. آن‌ها می‌دانستند چگونه برای کمی شکوه کار کنند. با این حال، او در دهه چهل سالگی نگران ستاره‌ها بود زیرا هیچکس به پشت آن‌ها نمی‌زد، کیف‌های آن‌ها را حمل نمی‌کرد و به آن‌ها نمی‌گفت که چقدر عالی هستند. آیا برای تشکر از هیچکس‌ها وقت می‌گذارید؟

مهربانی

مهربان-لبخند-عشق
مهربان-لبخند-عشق

همه ما نمی‌توانیم ثروتمند باشیم. همه ما نمی‌توانیم معروف باشیم. همه ما نمی‌توانیم توسط پرستش و ستایش احاطه شده باشیم، اما همه ما می‌توانیم مهربان باشیم. مهربانی به عنوان خصوصیت دوستانه، سخاوتمندانه و با ملاحظه بودن تعریف می‌شود. شما می‌توانید مهربانی را به روش‌های مختلف تمرین کنید. چندتایی اینجاست: وقتی فردی را نیازمند می‌بینید، می توانید برای کمک به او تلاش کنید. وقتی می‌بینید فردی در بیمارستان بستری است، می‌توانید به ملاقات او بروید. وقتی فردی در سازمان شما موفق شد، می‌توانید یک نامه برای او ارسال کنید. وقتی همه اطرافیان شما مشغول بدگویی هستند، می‌توانید از شرکت در آن امتناع کنید.

تونی فاهکری، در مقاله خود “چگونه قدرت مهربانی بر زندگی شما و دیگران تأثیر می‌گذارد”، چند نقل قول متفکرانه ارائه داد که شاید بخواهید آن‌ها را در نظر بگیرید:

  • – هرجایی که هستید کمی خوبی کنید. این خوبی‌ها کنار هم قرار گرفته‌اند که جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهند. – دزموند توتو
  • – مهربانی زبانی است که ناشنوایان می‌توانند بشنوند و نابینایان می‌توانند ببینند. – مارک تواین
  • – دین من بسیار ساده است. دین من مهربانی است. – دالایی لاما چهاردهم

اعمال مهربانی را که دریافت کرده‌اید فراموش نکنید. در عوض، این هدیه را به دیگران بدهید.

افکار نهایی

برای مرور همه چیزهایی که نوشتم، فقط 7 راهی را که می‌توانید فراوانی را نشان دهید به خاطر بسپارید:

  • لبخند زدن – لبخند خود را کارت تماس خود کنید.
  • شوخ طبعی – افراد را دور هم جمع کرده و با شوخ طبعی استرس را از بین ببرید.
  • اهمیت دادن – مردم اهمیتی نمی‌دهند که شما چقدر می‌دانید تا زمانی که بدانند چقدر برای شما اهمیت دارد.
  • گوش دادن – گوش‌های شما هرگز شما را به دردسر نمی‌اندازند.
  • شادی – وقتی آن را ببینید متوجه آن می‌شوید.
  • سپاسگزاري – از كساني كه کم یا اصلا شناخته شده نیستند تشکر و قدردانی کنید.
  • مهربانی – همه ما می‌توانیم مهربان باشیم.

اگر فکر می‌کنید برخی از این ویژگی‌ها خوب هستند، هر دفعه یکی را انتخاب کنید و به مدت یک هفته روی آن تمرکز کنید. بیشتر چیزهای خوب در زندگی زمان می‌برند و این نیز از این قاعده مستثنی نیست. سرانجام، شما قادر خواهید بود فراوانی را نشان دهید، در زندگی تجربه کنید و هدایای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.