چگونه در تیک‌تاک کسب درآمد کنیم: 15 راه مطمئن در سال 2023

چگونه در تیک‌تاک کسب درآمد کنیم: 15 راه مطمئن در سال 2023

آیا نمی‌دانید که چگونه می‌توانید در تیک‌تاک کسب درآمد کنید؟ شما تنها نیستید. تقریبا همه متولدین قبل از سال 2004 همین سوال را می‌پرسند.

با این حال، پول درآوردن در تیک‌تاک به همان اندازه که مبهم است، سودآور نیز است.

تیک‌تاکرهایی با بیش از 100 هزار دنبال‌کننده معمولا بین 200 تا 1000 دلار در ماه از طریق صندوق سازندگان محتوای تیک‌تاک درآمد کسب می‌کنند، در حالی که افرادی با بیش از یک میلیون دنبال‌کننده، بین 1000 تا 5000 دلار (یا بیشتر) در ماه درآمد دارند. و تعداد محدودی از افراد خاص، هنگام کار با برندهای معروف بین 100 هزار تا 250 هزار دلار برای هر پست درآمد دارند (بله، درست خواندید – برای هر پست).

چگونه مردم در تیک‌تاک درآمد کسب می‌کنند؟ خب، از چندین راه – ما در مورد 14 مورد از آن‌ها توضیح داده‌ایم. همراه زرد نیوز باشید.

چگونه در سال 2023 در تیک‌تاک درآمد کسب کنیم؟

بسیاری از این روش‌ها را می‌توان در یک کسب و کار اجرا کرد، اما برخی دیگر از شما می‌خواهند که تیک‌تاک را کسب و کار خود کنند. به عنوان مثال، هر برندی می‌تواند از تبلیغات تیک‌تاک برای هدایت ترافیک به فروشگاه آنلاین خود استفاده کند، اما شما باید بیشتر زمان خود را به تیک‌تاک اختصاص دهید تا از طریق صندوق سازندگان تیک‌تاک یا تبلیغات سفارش‌شده برای برندهای مختلف بتوانید پول دربیاورید.

شما یا کسب‌وکاری دارید که از طریق تیک‌تاک آن را تبلیغ می‌کنید — یا خودتان از طریق تیک‌تاک کسب درامد می‌کنید.

بدون بحث بیشتر، بیایید به نحوه کسب درآمد در تیک‌تاک در سال 2023 نگاهی بیندازیم.

فروش محصولات از طریق فروشگاه تیک‌تاک

تیک‌تاک، فروشگاه خود را در سال 2021 معرفی کرد تا به کسب‌وکارها اجازه دهد محصولات را مستقیما روی پلتفرم بفروشند — در واقع دیگر دنبال‌کنندگان را برای خرید کالاهای شما به جای دیگری نمی‌فرستد. فروشگاه تیک‌تاک یک تگ به پروفایل شما اضافه کرده که به کاربران امکان می‌دهد کاتالوگ محصولات شما را روی Shopify  ببینند. همچنین می‌توانید محصولات خود را در محتوای رایگانی که منتشر می‌کنید، برچسب بزنید تا کاربران را به فروشگاه خود بفرستید.

خجالتی نباشید، ویژگی‌های محصولات خود را برای مخاطبان ذکر کنید. البته سعی کنید زیاده‌روی نکرده و بیش از حد تبلیغاتی نباشید، اما به یاد داشته باشید که هر از چند گاهی به فروشگاه تیک‌تاک خود سر بزنید.

فروش خود را با تبلیغات تیک‌تاک افزایش دهید

از تبلیغات تیک‌تاک برای بازگرداندن ترافیک به وب‌سایت، فروشگاه آنلاین یا حتی افزایش تگ خرید تیک‌تاک خود استفاده کنید. شما می‌توانید با نمایش تبلیغات تصویری در فید خود یا با استفاده از تبلیغات  TopView برای تبلیغ محصولات خود اقدام کنید. خلاق باشید تا میزان دنبال‌کنندگان تیک‌تاک خود را افزایش دهید — هر دو روش می‌توانند به شما در کسب درآمد از این پلتفرم کمک کنند.

همچنین می‌توانید از تیک‌تاک به‌عنوان منبعی برای ثبت‌نام کاربران در فهرست ایمیل یا کمپین‌های پیامکی خود استفاده کنید. این تکنیک می‌تواند کمک کرده تا حساب تیک‌تاک شما همچنان یک عامل تاثیرگذار در درآمد به نظر برسد.

در برنامه‌های وابسته شرکت کنید

شما نیازی به محصولات و خدمات خود برای کسب درامد از تیک‌تاک ندارید. به جای آن، از بازاریابی وابسته استفاده کنید تا به محصولات دیگر لینک داده و زمانی که کاربر کلیک می‌کند و خرید می‌کند، درصدی از هر فروش را بدست آورید. روش‌های زیر را اجرا کنید:

 • لینک بازاریابی را در پروفایل خود قرار دهید، سپس ترافیک را از پست های رایگان خود به سمت کلیک به لینک هدایت کنید.
 • ترافیک را به حساب اینستاگرام، توییتر یا پینترست خود هدایت کنید، جایی که می‌توانید لینک‌های بازاریابی خود را بیشتر قرار دهید.
 • کدهای تخفیف و URLها را در توضیحات ویدیوهای خود قرار دهید. کاربران باید لینک را در مرورگر خود کپی / پیست کنند.

آهنگ‌ها را تبلیغ کنید

برای اضافه‌کردن آهنگ‌ها به ویدئوهای خود پول دریافت کنید. تقریبا هر ویدئو در تیک‌تاک دارای یک آهنگ پس‌زمینه است که سازندگان می‌توانند با آن لب‌خوانی کرده یا با آن برقصند — و هنرمندان ارزش این کار را تشخیص می‌دهند. اگر به اندازه کافی دنبال‌کننده و ارتباطات داشته باشید، نوازندگان برای تبلیغ موسیقی خود در ویدئوهایتان به شما هزینه پرداخت می‌کنند.

آن‌ها می‌دانند که اگر ویدیوی شما وایرال شود، آهنگ آن‌ها نیز وایرال می‌شود – و این به معنای دانلود بیشتر، افزایش فروش بلیت‌های کنسرت و کالاهای مربوطه بیشتر است.

اگر یک نوازنده (یا خواننده) هستید، می‌توانید از تیک‌تاک برای تبلیغ موسیقی خود استفاده کنید. تیک‌تاک مکانی برای آوازخواندن و رقصیدن است، بنابراین منطقی است که کار خود را در این پلتفرم منتشر کنید.

به صندوق سازندگان تیک‌تاک بپیوندید

صندوق سازندگان تیک‌تاک، برنامه‌ای در تیک‌تاک است که برای ایجاد محتوای جذاب به کاربران پول می‌دهد. هر چه ویدئوهای شما بازدید بیشتری داشته باشند، تیک‌تاک پول بیشتری به شما پرداخت می‌کند. تیک‌تاک از کاربران خود می‌خواهد (برای کسب درآمد از تبلیغات) در این پلتفرم مانده و به سازندگان محتوایی که در این امر کمک ‌کنند، پول می‌پردازد.

برای عضویت در صندوق سازندگان، به حداقل 100 هزار بازدید ویدئو در 30 روز گذشته نیاز دارید. این برنامه هنوز یک ایده نسبتا جدید برای تیک‌تاک است، بنابراین انتظار داشته باشید که در ماه‌ها و سال‌های آینده شاهد تکامل و تغییر در برنامه باشید.

پست‌های حمایت‌شده را منتشر کنید

برندها برای تبلیغ محصولات و خدمات خود به شما پول می‌پردازند – به این نوع پست محتوای حمایت‌شده می‌گویند. نیازی نیست که یک اینفلوئنسر بزرگ باشید تا بتوانید در این فعالیت شرکت کنید. برند‌های کوچک‌تر هم پول خوبی برای کار با میکرواینفلوئنسرهایی که دنبال‌کننده‌های قوی و پرشوری دارند – حتی اگر (هنوز) خیلی بزرگ نباشد – پرداخت می‌کنند.

می توانید فعالانه به برندها نزدیک شوید یا منتظر بمانید تا آن‌ها با شما تماس بگیرند. اگر بیش از 100 هزار دنبال‌کننده و یا 100 هزار لایک ویدئو در 28 روز گذشته داشته‌اید، می‌توانید درخواست پیوستن به بازار سازندگان محتوای تیک‌تاک را ارسال کنید، پلتفرمی که برندهای پردرآمد را به اینفلوئنسرهای موثر مرتبط می‌کند.

سفیر برند شوید

سفیران برند به همان شکلی که یک محتوای اسپانسرشده کار می‌کند، عمل می‌کنند اما به صورت طولانی‌مدت به جای فقط یک پست. به عنوان سفیر برند، احتمالا در ازای تعداد ثابتی ویدئو در هر هفته یا ماه، پول و محصول رایگان دریافت خواهید کرد. هرچه محتوای شما عملکرد بهتری داشته باشد، قرارداد حامی برند با شما نیز شیرین‌تر می‌شود.

به دنبال برندهایی باشید که دوستشان دارید. در حالت ایده‌آل، می‌توانید برندی را پیدا کنید که به شما در گسترش شبکه، دریافت تجهیزات (که واقعا دوست دارید)، کسب درآمد و سرگرمی کمک کند. بسیاری از کسب و کارها صفحات درخواست حامی در وب‌سایت خود دارند، پس در برندهای موردعلاقه خود بگردید تا ببینید آیا برنامه‌های جذابی برای حامی‌شدن دارند یا خیر.

یک Patreon راه‌اندازی کنید

محتوای رایگان را از طریق حساب تیک‌تاک خود ارائه دهید، اما دنبال‌کنندگان خود را تشویق کنید تا در Patreon از شما حمایت کنند تا بتوانید قفل محتوای پریمیوم را باز کنید. این کار ممکن است با:

 • نگاهی به پشت صحنه
 • محتوای انحصاری
 • محصول تبلیغاتی
 • گذراندن زمان شخصی با دنبال‌کننده‌ها
 • گفتگوی آنلاین و دیدارها
 • دسترسی به جامعه خود
 • تبلیغات عمومی

خلاق باشید. وقتی یک دنبال‌کننده وفادار ایجاد می‌کنید، آن‌ها هر آن‌چه را که می‌خواهید، می‌توانند برای شما بدست آورند. با این حال، فقط اطمینان حاصل کنید که  زمان خود را صرف تولید محتوای پرارزش و مفید برای حامیان Patreon خود کرده‌اید – قطعا نمی‌خواهید کسی پس از ثبت نام از خرید خود پشیمان شود.

مشتریان جدید پیدا کنید

تیک‌تاک می‌تواند یک پلتفرم عالی برای ایجاد کسب و کار فریلنسینگ یا مشاوره شما باشد. محتوای جذاب را برای ایجاد مخاطب منتشر کرده و سپس خدمات خود را تبلیغ کنید تا مخاطبان شما را بیشتر بشناسند. یک دنبال‌کننده ممکن است به کمک شما نیاز داشته باشد، یا ممکن است با تبلیغات دهان به دهان شما را به مشتری دیگری هدایت کند.

اگر برای کسب و کار خود وب‌سایت طراحی می‌کنید، برخی از پروژه‌های خود را در تیک‌تاک به نمایش بگذارید. اگر یک مشاور بازاریابی ایمیلی هستید، برخی از کمپین‌های جذابی که ایجاد کرده‌اید را در تیک‌تاک منتشر کنید.

با خلاقیت کافی، می‌توانید هر کسب و کاری (از لوله‌کشی گرفته تا حسابداری و نرم‌افزار) را در تیک‌تاک مهیج و جذاب نشان دهید. فقط باید شخصیت خود را آزاد کرده و کمی سرگرمی ایجاد کنید – این همان چیزی است که تیک‌تاک از شما می‌خواهد.

ساخت و فروش حساب‌های تیک‌تاک

آیا در ایجاد سریع مخاطب مهارت دارید؟ پس می‌توانید این کار را برای امرار معاش انجام دهید.

سازندگان محتوا و کسب‌وکارهای زیادی وجود دارند که دوست دارند در تیک‌تاک شروع به کار کنند. اگر بتوانید به سرعت دنبال‌کنندگانی در تیک‌تاک بسازید، حتما لیستی از خریداران بالقوه خواهید داشت.

به کسب‌ و کارهایی فکر کنید که ممکن است بخواهند یک حساب تیک‌تاک با سودآوری بالا را خریداری کنند. شما ممکن است برای فروش یک حساب کاربری متمرکز بر گیف‌های گربه (یا شاید چیز دیگری) مشکل داشته باشید – اما یک حساب آنباکسینگ یا حسابی متمرکز بر خودرو به احتمال زیاد سریع‌تر به فروش می‌رسد.

از ساخت حساب‌های شخصی خودداری کنید. شما نمی‌خواهید دنبال‌کننده‌ها به چهره یا نام شما علاقه‌مند و وابسته شوند. در عوض، محتوای خود را روی مطالبی با موضوعیت خاص متمرکز کنید. درست است که این امر گاهی‌اوقات می‌تواند رشد یک حساب کاربری را با چالش مواجه کند، اما باعث نمی‌شود که افرادی مانند Ramy Halloun 23 ساله که همین تکنیک را در اینستاگرام اجرا می‌کند و 120000 دلار درامد دارد، از این کار منصرف شود.

با اینفلوئنسرها کار کنید

برای کسب درآمد در تیک‌تاک نیازی به دنبال‌کنندگان زیاد ندارید — شما فقط می‌توانید از ذهن‌های خلاقی که کار سخت ساختن مخاطب وفادار را انجام داده‌اند، استفاده کنید. با اینفلوئنسرها همکاری کنید تا بتوانید حساب تیک‌تاک خود را تبلیغ کرده یا از محصولات خود حمایت مالی کنید.

یک معرفی ساده از طرف شخص مناسب می‌تواند باعث به عرش‌رفتن یا به فرش‌رسیدن کسب و کار شما شود. زمانی را به خاطر دارید که ایلان ماسک ارزش  Dogecoin  را تا 600 درصد در یک هفته افزایش داد؟ این نمونه‌ای از اینفلوئنسر مارکتینگ تصادفی است.

اکنون تصور کنید که از عمد این کار را انجام داده‌اید.

از طریق ارسال هدیه در پخش زنده کمک‌های مالی دریافت کنید

هنگام پخش زنده در تیک‌تاک، دنبال‌کننده‌های شما می‌توانند برای شما کمک‌های مالی ارسال کنند (که می تواند با پول نقد تبدیل شود). پخش‌های زنده شگفت‌انگیزی بسازید، مخاطبان زیادی را جذب کنید و سرازیرشدن سکه‌ها را تماشا کنید.

اما با این حال باید به این نکته توجه داشت که بر اساس دستورالعمل‌های انجمن تیک‌تاک، درخواست فعالانه هدایا عمل ناخوشایندی است. تبادل باید طبیعی و از روی تمایل باشد.

برای پخش زنده در تیک‌تاک باید حداقل 1000 دنبال‌کننده داشته باشید (و باید حداقل 16 ساله باشید) و برای کسب امتیاز هدیه باید حداقل 18 سال یا بیشتر داشته باشید.

از طریق کمپین‌های جذب سرمایه پول جمع کنید

مردم دوست دارند در کمپین‌های تامین مالی جمعی شرکت کنند – خواه این حمایت مالی از پروژه شما در Kickstarter باشد یا حمایت از یک هدف در GoFundMe . پیش‌بینی می‌شود که تامین مالی جمعی تا سال 2028 به 43.48 میلیارد دلار در سراسر جهان برسد.

و میزان موفقیت آن بد هم نیست. وقتی در نظر بگیرید که فقط 10 درصد استارتاپ‌ها موفق می‌شوند و میانگین میزان موفقیت کمپین‌های تامین مالی جمعی 22.4 درصد است متوجه می‌شوید که رقم بدی نیست.

توصیه می‌کنیم (در صورت امکان) یک کمپین تامین مالی جمعی مرتبط با محتوای حساب تیک‌تاک خود راه‌اندازی کنید. البته عجیب است وقتی که یک پروفایل دوست‌دار اسب سعی می‌کند برای یک بازی تخته‌ای سودآور جدید در Kickstarter پول جمع کند. با این حال، تقریبا هر برندی می‌تواند برای افراد نیازمند پول جمع کند. برای مثال، هیچ‌کس برند شما را به خاطر تلاش برای جمع‌آوری سرمایه برای یک پرورشگاه سرزنش نمی‌کند، حتی اگر حساب شما روی لب‌خوانی موسیقی محلی متمرکز باشد.

نکات را جمع‌آوری کنید

اگر پروژه یا محصولی در ذهن ندارید، راهنمایی بخواهید. این یک راه عالی برای مخاطبان شما است تا از حساب شما حمایت کرده و محتوا را در جریان نگه دارند.

جمع‌آوری نکات در تیک‌تاک شبیه به بازکردن قاب گیتار خود در حین اجرا در کنار خیابان است – یا این‌که چگونه ویکی‌پدیا از شما می‌خواهد هر بار که از وب‌سایت بازدید می‌کنید، کمک مالی کنید.

چند پلتفرم وجود دارد که این فرآیند را سریع و آسان می‌کنند:

 • Venmo: فقط از لینک  Venmo، نام کاربری یا کد QR شخصی برای بازدید از پروفایل و کمک مالی به او استفاده کنید.
 • Buy Me a Coffee: این پلتفرم یک روش ساده و سرگرم‌کننده برای جمع‌آوری کمک‌های مالی از مخاطبان است. شما می‌توانید از این پلتفرم برای دریافت کمک‌های مالی یک‌باره یا عضویت‌های دائمی استفاده کنید.
 • : Tipeee این پلتفرم برای کاربران ساد‌ه ترین بوده و میزان مناسبی از امکانات را فراهم می‌کند. شما می‌توانید یک صفحه‌ برای نمایش پروفایل خود ایجاد کنید، نام حامی‌ها را به‌روزرسانی کنید، مبالغ هدیه‌داده‌شده را نمایش دهید و به جامعه اجازه دهید از همه چیز مطلع شود.

برای ایجاد یک نام تجاری مشورت دهید

در سال 2023، برندهای بسیاری در سرمایه‌گذاری روی تیک‌تاک به عنوان بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی برای بازاریابی محصولات وکمپین‌های خوپ دست به فعالیت می‌زنند. چرا این بودجه را صرف شما نکنند؟

اگر خود را به عنوان یک متخصص تیک‌تاک معرفی کنید، می‌توانید در مورد همه چیز به کسب‌وکارها مشاوره دهید، از چگونگی ایجاد محتوای پرطرفدار تا انتخاب بهترین اینفلوئنسرها می‌توانید به آن‌ها کمک کنید.

رشد و دسترسی به مخاطبان، نتایج اصلی برای مشتریان مشاوره در دنیای تیک‌تاک خواهد بود. شما به عنوان راهنمای آن‌ها باشید تا اشتباهات احمقانه نکرده و با جامعه این پلتفرم به درستی ارتباط برقرار کنند.

سوالات متداول درباره کسب درامد از تیک‌تاک

ما چندین سوال در مورد کسب درآمد از TikTok در اینترنت دیده‌ایم. در زیر، ما چند موردی که احتمال دارد سوال شما هم باشد را پوشش داده‌ایم:

برای کسب درآمد باید چند فالوور در تیک‌تاک داشته باشید؟

از لحاظ فنی، صفر. شما می‌توانید به طور کامل بدون هیچ دنبال‌کننده‌ای و فقط با استفاده از بازاریابی موثر و تبلیغات در تیک‌تاک، ترافیک را به فروشگاه انلاین خود هدایت کنید. با این حال، اگر می‌خواهید مستقیما توسط تیک‌تاک و از طریق صندوق سازندگان پول دریافت کنید، به حداقل 10 هزار دنبال‌کننده و 100 هزار بازدید ویدئو در 30 روز گذشته نیاز دارید.

برای کسب درآمد به چند بازدید ازتیک‌تاک نیاز دارید؟

این هم سوال خوب دیگری است. باز هم می‌گویم برای کسب درآمد از این پلتفرم به هیچ بازدیدی نیاز ندارید، اما برای شرکت در برخی از برنامه‌های تیک‌تاک و دسترسی به ویژگی‌های منحصربه‌فردش، به تعداد مشخصی بازدید نیاز دارید. برای مثال، برای پیوستن به صندوق سازندگان تیک‌تاک به حداقل 100 هزار بازدید ویدئو در 30 روز گذشته نیاز دارید.

درآمد صندوق سازندگان تیک‌تاک چگونه محاسبه می‌شود؟

تیک‌تاک در دستورالعمل‌های خود می‌گوید که در نحوه محاسبه درامد از صندوق هیچ قانون دقیقی برای محاسبه مبالغی که قرار است کسب کنید، وجود ندارد. در عوض، آن‌ها به اهمیت تعداد بازدیدها، درستی آن‌ها و سطح درگیری مخاطب با محتوا اشاره می‌کنند. این بدان معناست که محتوای شما باید اسکرول بیننده را متوقف کرده و آن‌ها را تشویق کند که بخواهند ویدیو را لایک کنند یا به اشتراک بگذارند.

کسب و کار خود را با تبلیغات در تیک‌تاک رشد دهید

در حال حاضر، تیک‌تاک برای رشد برندها و کسب و کارها سریع‌تر از هر پلتفرم دیگری عمل می کند که ما دیده‌ایم. اما هنوز برای پیوستن به این رشد دیر نیست. با تبلیغات در تیک‌تاک، می‌توانید میان این همه شلوغی و رقابت دیده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *