گفتگو با دختر

چگونه گفتگو را با یک دختر ادامه بدهیم (برای پسرها)

مقدمه

بطور حتم شما به خوبی می‌توانید در اتاقی شلوغ راه بروید و خود را به یک دختر معرفی کنید و نظرش را جلب کنید. فرقی ندارد که خوش مشرب هستید یا خجالتی، شما می‌توانید با به کارگیری برخی از اقدامات ذکر شده در این مقاله، گفتگو ی خود را ادامه دهید. با ادامه این مطلب از زرد نیوز همراه باشید.

شروع صحبت

گفتگو با دختر

درباره چیزهایی شروع به صحبت کنید که او را به حرف زدن دعوت کند. به سناریو توجه کنید و نوع دعوت خود را با توجه به شرایط انتخاب کنید. برای مثال، زمانی که مشغول خرید کفش است از او سوالی تصادفی درباره نجوم نپرسید. اینجا روش‌های متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد.

اگر می‌خواهید با دختری که نمی‌شناسید وارد گفتگو شوید، پیشنهاد دادن را امتحان کنید. برای مثال، دختری زیبا در کافی شاپ می‌بینید و بنظر می‌رسد او برای سفارشش تصمیمی نگرفته است، پس شما نوشیدنی مورد علاقه‌تان را به او پیشنهاد می‌کنید و یا به او می‌گویید تنها با نگاه کردن به او می‌توانید دقیقا حدس بزنید که چه چیزی می‌خواهد.


زمانی که او را می‌شناسید، با برخی زمینه‌های مشترک شروع به صحبت کنید. اگر در یک مدرسه هستید، نظرتان را درباره کلاس‌ها بگویید یا فعالیت‌های اضافه مرتبط با درس‌هایتان. اگر همکار هستید، درباره اخبار محل کارتان حرف بزنید یا از او برای کاری که در حال انجامش هستید، درخواست کمک کنید.

از او بخواهید لطف کوچکی در حقتان بکند. برای مثال، وقتی برای گرفتن نوشیدنی برای او از آنجا می‌روید، از او بخواهید مراقب وسایل و موبایلتان باشد. دخترها با انجام یک لطف کوچک، به شما بیشترعلاقه‌مند خواهند شد. این کار حتی به آنها احساس قابل اعتماد بودن و حتی شاید کنجکاوی می‌دهد.

از او تعریف کنید. اگر آن روز عالی بنظر می‌رسد یا حرف حیرت انگیزی زد، به او بگویید. از موها، لبخند و یا لباسش تعریف کنید. به ویژگی‌های زنانه تر او اشاره نکنید و مطمئن شوید که تعریف شما واقعی است و ساختگی نیست.

سوال بپرسید

گفتگو با دختر

چند سوال از او بپرسید. شما می‌خواهید ضمن اینکه نشان می‌دهید به او علاقه‌مندید، تصمیم بگیرید که آیا او واقعا لایق آن هست یا نه. یک سوال عالی باعث می‌شود در یک لحظه فکر کند، بخندد و از شما خوشش بیاید.
از پرسیدن سوالاتی که جوابشان بله یا خیر است، اجتناب کنید. از سوالی مانند فیلم جدیدی که آخر این هفته اکران شد را دوست داشتید؟‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ شما فقط بله یا خیر در جواب می‌گیرید و گفتگوی معناداری نخواهید داشت. به جای آن بپرسید چه فیلم‌های دیگری دیده است و چرا از آنها خوشش آمده. این نوع سوال‌ها جواب طولانی تری خواهند داشت.

دخترها اغلب دوست دارند اولین قدم از سمت پسر باشد. به جای اینکه منتظر بمانید او از شما سوال بپرسد، پیش قدم شوید و شما اول سوال بپرسید. زمانی که به سوالتان پاسخ می‌دهد، سر تکان دهید و سپس دیدگاه خود را مطرح کنید. شما یک مکالمه که در آن هم به شناختی از او برسید و هم بخش‌هایی از خودتان را به اشتراک بگذارید.

متوجه علایقش شوید. اگر این دختر را دوست دارید، فرصت فهمیدن چیزهایی جالب درباره او را دارید. از او دلیل علاقه‌ش به چیزهایی که دوست دارد را بپرسید یا اینکه چرا اینطور فکر می‌کند و درباره چیزهایی سوال بپرسید که واقعا دوست دارید بدانید و نه صرفا سوالی برای حرف زدن با او. اگر صادق نباشید، او متوجه خواهد شد و گفتگویتان به آخر می‌رسد.
مردم عاشق صحبت کردن درباره خودشان هستند. اگر به علایق او پی ببرید، گفتگویتان بسیار طبیعی و راحت ادامه می‌یابد. این راحت ترین راه برای ساختن یک مکالمه است.

در زمان گفتگو خود را خوب جلوه دهید. شما می‌خواهید تا جایی که می‌توانید او را بشناسید و همچنین باید مطمئن شوید که در بهترین حالت خود بنظر می‌رسید.

خود را محدود نکنید

درباره موضوعی صحبت کنید که به آن علاقه دارید و می‌توانید متقاعد کننده باشید. با حرف زدن درباره چیزی مثبت، شما در بهترین حالت خود قرار می‌گیرید. اگر به موسیقی علاقه‌مندید درباره گروه‌های موسیقی‌ای که دوست دارید، حرف بزنید. اگر فعالیتی هست که عاشق انجام دادنش هستید، برایش تعریف کنید.

مطمئن شوید که به او هم همانقدر زمان می‌دهید. البته که می‌خواهید اطلاعاتی درباره خودتان بدهید اما اگر فقط شما درباره خودتان حرف بزنید، او فکر می‌کند خودپسند هستید و از گفتگو با شما امتناع می‌کند.
درباره موضوعاتی که در موردشان چیزی نمی‌دانید، نظر ندهید. هدف شما تحت تاثیر قرار دادن او با حس شوخ ‌طبعی، نحوه گفتگو و هوشتان است و با مهمل گویی و نظر قاطع دادن درباره موضوعی که از آن بی اطلاع هستید، باهوش بنظر نمی‌رسید.

مکث‌های مکالمه را بپذیرید. شما قادر نیستید در هر لحظه از مکالمه به فکر موضوعی برای ادامه صحبت باشید و این کاملا طبیعی است. وقفه‌ها بخشی طبیعی از گفتگو هستند. با وقفه‌هایی کوتاه و حساب شده در حین صحبت، به او احساس راحتی بدهید.
به او لبخند بزنید، جرعه‌ای از نوشیدنیتان بنوشید و یا نگاهی به اطرافتان بیاندازید تا زمانی که حرف جدیدی برای گفتن پیدا کنید. تا زمانی که شما راحت و مشتاق بنظر برسید، او صبورانه برای قدم بعدی گفتگو منتظر خواهد ماند. اگر عصبی بنظر برسید و یا به پاهایتان زل بزنید، احساس ناراحتی می‌کند و احتمالا می‌گوید: بعدا می‌بینمتون.

وقفه در گفتگو همیشه بد نیست

در طول گفتگو وقفه ایجاد کنید. مکث کردن شما نشان می‌دهد در حال فکر کردن به چیزی که می‌خواهید بگویید هستید. او درباره‌ی چیزی که می‌خواهید بگویید کنجکاو می‌شود و احتمالا به فکر شکستن آن سکوت با حرف خود می‌افتد.
در گفتگو سرعت حرف زدن افراد باهم هماهنگ می‌شود. این بدین معناست که آنها ناخودآگاه از سرعت حرف زدن طرف مقابلشان تقلید می‌کنند. بنابراین اگر آرام صحبت کنید او هم آرام صحبت می‌کند و مکالمه شما مدت زمان بیشتری ادامه می‌یابد. راز آهسته حرف زدن، راحتی و عصبی بنظر نرسیدن است.

وقفه‌ها را به چشم فرصتی ببینید که او شما را تحت تاثیر قرار دهد. فکر نکنید که به موضوعات پشت سرهم برای گفتگو نیاز دارید. با ایجاد وقفه، شما در سکوت او را به ادامه گفتگو دعوت می‌کنید. اگر او شروع به مکالمه کند، یعنی از هم صحبتی با شما لذت می‌برد.

مکالمه را ساده پیش ببرید. وارد موضوعات بحث برانگیز و یا هرچیزی که ممکن است به او احساس ناخوشایند بدهد، نشوید. همچنین پشت سر دیگران حرف نزنید؛ زیرا ممکن است فکر کند که شما خوب نیستید.
داستان‌های بامزه را امتحان کنید. جوک‌های بی مزه یا حرف‌های شوکه کننده تعریف نکنید. مکالمه را ساده ادامه دهید و قبل از اینکه چیزی بگویید که برایش بد یا توهین آمیز بنظر برسد، موقعیت را بسنجید.

داستان‌های خنده دار تعریف کنید. مردم به داستان‌های خنده داری که برایتان اتفاق افتاده بیشتراز جوک‌های معمولی علاقه نشان می‌دهند.پس داستان‌های بامزه و هیجان انگیزی که برای خودتان اتفاق افتاده بودند یا داستانی که می‌خواهید به دوستانتان بگویید را تعریف کنید.

از فرهنگ مردمی مطلع باشید. جدیدترین اخبار درباره سلبریتی‌ها، موسیقی و فیلم‌ها. زمانی که از رویداد‌های جدید با خبرید، همیشه می‌توانید موضوعی برای صحبت کردن پیدا کنید. ضمن اینکه احتمالا با میزان دانستی‌هایتان او را تحت تاثیر قرار می‌دهید.

به زبان بدن توجه کنید

گفتگو با دختر

به زبان بدنتان توجه کنید. ارتباط چشمی عالی، صاف نشستن و لبخندی صمیمی داشتن. با تمرکز بر این‌ها، به او حس در مرکز توجه بودن می‌دهید.
به حرکات او توجه کنید. اگر با شما ارتباط چشمی برقرار می‌کند، به نرمی دستتان را لمس می‌کند و یا زمانی که در حال صحبت کردن هستید، به سمتتان متمایل می‌شود، می‌توانید احساس راحتی کنید زیرا از شما خوشش آمده است.

مطمئن شوید که زبان بدن خوبی از خود نشان می‌دهید. قرار دادن دست‌ها روی هم، به پاها ضربه زدن، آه کشیدن و نالیدن با صدای رسا. تمام این حرکات غیرارادی نشان می‌دهند که شما خسته شده اید و یا احساس نارضایتی می‌کنید.
اگر او دائما به اطراف نگاه می‌کند، با نوشیدنی و جواهراتش بازی می‌کند و یا طوری بنظر می‌رسد که بی صبرانه منتظر فرصتی برای فرار است، ممکن است علاقه او را از دست بدهید. می‌توانید گفتن جملاتی مانند روز بدی داشته‌اید؟ یا بنظر می‌رسد که ذهنتان مشغول چیزی است را امتحان کنید.
اگر هم مکالمه‌تان آنقدری جالب نبود که بخواهید ادامه بدهید، فقط موادبانه بگویید از هم صحبتی با شما خوشحال شدم و آنجا را ترک کنید.

به او توجه کنید

دائما به او توجه کنید. اجازه دهید بداند که به نظر شما، او مهم است. به دنبال مورد توجه قرار گرفتن خودتان نباشید و به جایش فقط به او توجه کنید.
زمانی که با یک دختر در گفتگو هستید، موبایلتان را خاموش کنید. اگر برای صحبت کردن با تلفن او را ترک کنید، ممکن است وقتی برمی‌گردید ببینید که او رفته است.
اگر اتفاقی به دوستانتان برخوردید، آنها را به او معرفی کنید ولی همچنان توجه‌تان در گفتگو به او باشد. با اشارات غیرکلامی به دوستانتان از آنها بخواهید که صحبت کردن با شما را به زمان دیگری موکول کنند.

ادامه گفتگو

اگر به شما گفت که باید برود با یک جمله خوب گفتگویتان را به پایان ببرید. به او بگویید از هم صحبتی و شناختش لذت بردید. اگر بنظرتان رابطه خوبی باهم برقرار کردید، از او درخواست شماره تلفن کنید. صبح روز بعد به او پیام بدهید که اوقات خوبی با او سپری کردید و روز خوبی برایش آرزو کنید. اگر او هم به شما پیام بدهد ممکن است شانس دومی برای ادامه گفتگوی اولتان داشته باشید.
یک قاعده معمول این است که قبل از تماس گرفتن با او حداقل یک روز را صبر کنید. به خصوص اگر به عنوان یک غریبه به او نزدیک شده‌اید. شما نمی‌خواهید که زننده و محتاج بنظر برسید. بنابراین تاخیر یک روزه بهترین راه است.

وقتی به او زنگ می‌زنید عالی و کوتاه حرف بزنید. اگر او واقعا مشتاق بنظر رسید، می‌توانید او را به سینما یا یک قهوه دعوت کنید و نه بیشتر. شما می‌خواهید او را شخصا تحت تاثیر قرار دهید، جایی که بتوانید اگر اتفاق ناخوشایندی افتاد، آن را کنترل کنید.
تا زمانی که متوجه شوید او واقعا از شما خوشش آمده، محتاطانه رفتار کنید. اگر شما او را تحت فشار بگذارید و او نخواهد در آن شرایط باشد، ممکن استبرایش عجیب بنظر برسد. پس در گفتگو متعادل باشید و در تمامی زمان‌ها مکالمه را به صورت مستمر جلو ببرید.


مطلب مرتبط: چگونه در یک مکالمه خوش‌صحبت‌تر باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *