چگونه زیبایی و ظاهر خود را بهبود ببخشیم

چگونه زیبایی و ظاهر خود را بهبود ببخشیم؟

فهرست عناوین پنهان

مقدمه

شما زیبایی طبیعی دارید که کاملاً متعلق به خودتان است ، اما گاهی اوقات ممکن است بخواهید با آرایش یا استراتژی‌های طبیعی ظاهر خود را بهبود ببخشید. خوشبختانه ، بسیاری از روش‌های سریع و آسان وجود دارند که شما می‌توانید زیبایی و ظاهر خود را بهبود ببخشید! با “پنجره‌های روح خود” که به چشم‌های شما نیز معروف است شروع کنید و سپس با بزرگ‌تر نشان دادن لب‌هایتان لبخند زیبایتان را تقویت کنید. پس از آن برخی از تکنیک‌ها را برای بهبود ظاهر کلی پوست ، مو و ناخن‌های خود امتحان کنید. با ادامه این مطلب از زرد نیوز همراه باشید.

روش 1 ، ارتقا پوست، مو و ناخن‌های درخشان

زیبایی پوست

1 ، صورت خود را با پاک کننده ملایم صورت دو بار در روز بشویید

 به صورت خود آب ولرم بپاشید ، سپس با استفاده از نوک انگشتان مقداری پاک کننده صورت، به اندازه یک سکه، بزنید. پاک کننده را در اطراف گونه‌ها ، چانه ، بینی ، پلک‌ها و پیشانی خود بمالید. از سایش یا مالش صورت خود با پارچه شست‌وشو خودداری کنید. سپس ، صابون را با آب ولرم بشویید و با حوله تمیز صورت خود را خشک کنید.

 • هرگز با آرایش نخوابید. همیشه آن را پاک کنید و قبل از خواب صورت خود را بشویید.

2 ، از برس پوست یا لوفا برای زیبایی و تقویت پوست صاف استفاده کنید

 با لیف زدن یا مالش دادن می توانید پوست خود را به راحتی درخشان‌تر کنید. هنگام دوش گرفتن از اسفنج لوفا یا برس پوست برای لیف زدن پوست خود استفاده کنید. به سمت قلب خود لیف بزنید تا گردش خون بهتر ایجاد شود.

 • گزینه دیگر استفاده از اسکراب لایه بردار برای زیبایی و پاکسازی پوست است. این باعث از بین رفتن هرگونه پوست مرده شده و پوست شما را شاداب و صاف نشان می‌دهد.

3 ، کرم پودر را در لایه‌های نازک صاف کنید تا یک نتیجه طبیعی ایجاد کنید

کرم پودر راهی آسان برای بهبود رنگ پوست است. کرم پودر متناسب با رنگ پوستتان انتخاب کنید و آن را با اسفنج آرایش بمالید. کرم پودر را در لایه‌های بسیار نازک قرار دهید و بگذارید هر لایه حدود 5 دقیقه قبل از استفاده بیشتر خشک شود. با این کار می‌توانید به سطح مطلوبی که می‌خواهید برسید.

 • به عنوان مثال ، اگر پوشش سبک می‌خواهید ، ممکن است فقط 1 تا 2 لایه اعمال کنید ، اما اگر پوشش کامل می‌خواهید ، ممکن است به 3 تا 4 لایه نیاز داشته باشید.

4 ، مصرف قند و کربوهیدرات‌های فرآوری شده را کاهش دهید تا ظاهر پوستتان را بهبود بخشد

 خوردن مقدار زیادی قند می‌تواند بر روی پوست شما تأثیر منفی بگذارد ، از جمله ایجاد جوش‌های پوستی ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که مصرف شیرینی‌جات و کربوهیدرات‌های فرآوری شده مانند نان سفید ، ماکارونی و برنج سفید را محدود کنید. در عوض ، غلات، میوه‌ها و سبزیجات را برای رفع کربوهیدرات خود انتخاب کنید.

 • نکته: برای اینکه زیبایی پوست شما به سرعت با درخشش طبیعی بدرخشد ، حدود 1 دقیقه ورزش شدید انجام دهید. سعی کنید در جای خود بدوید ، طناب بزنید یا  حرکت پروانه انجام دهید.س

5 ، وقتی وقت ندارید شامپو بزنید از شامپوی خشک استفاده کنید

 اگر وقت کافی ندارید یا یک روز شامپو نمی‌زنید ، تمام ریشه‌های خود را با شامپوی خشک اسپری کنید و آن را با نوک انگشتان ماساژ دهید. سپس ، موهای خود را کاملا برس بزنید تا شامپوی خشک پخش شود. بعد از اتمام کار ، موهای شما تمیز و حجیم به نظر می‌رسند. این کار به زیبایی مو‌های شما کمک می‌کند.

 • برای صرفه جویی بیشتر در وقت ، سعی کنید قبل از خواب از شامپوی خشک استفاده کنید. شامپوی خشک زمان بیشتری برای جذب روغن‌های موی شما خواهد داشت و ظاهری تازه شسته شده به آن خواهد داد.

6 ، به ناخن‌های خود پولیش ناخن بکشید تا براق به نظر برسند

 برای براق و سالم نشان دادن ناخن‌هایتان نیازی به مانیکور ندارید. فقط یک پولیش ناخن را برداشته و آن را در امتداد لبه های بالایی هر ناخن خود بکشید. بلوک را به مدت 15 ثانیه روی هر ناخن خود به عقب و جلو بکشید.

 • برای ناخن‌های هرچه براق‌تر ، پس از اتمام پولیش کشیدن ناخن‌ها ، یک لاک ناخن شفاف بزنید.
 • نکته: یک تیوب مرطوب کننده دست را همراه خود نگه دارید و آن را در طول روز بمالید تا پوست شما نرم و لطیف شود. این ممکن است به براق به نظر رسیدن ناخن‌های شما نیز کمک کند.

مطالبی که شاید برای شما جالب باشد: چگونه می‌توان ناخن‌های بلند و محکم داشت؟ و چگونه بهترین رنگ لاک ناخن را انتخاب کنیم؟

روش 2 ، امتحان روش‌های زیبایی DIY

زیبایی DIY

1 ، لب های خود را با یک مسواک لایه برداری کنید تا آن‌ها را صاف و پر کند

 بعد از مسواک زدن ، لب های خود را نیز مسواک بزنید! از خمیر دندان استفاده نکنید. فقط لب‌های خود را با آب مسواک بزنید. این ترفند سریع ، هرگونه پوست مرده روی لب‌های شما را از بین می‌برد و باعث گردش خون می شود تا بزرگ‌تر به نظر برسند.

 • گزینه دیگر تهیه یک محصول لایه بردار لب یا ایجاد لایه‌بردار لب خود با مخلوط کردن نسبت مساوی شکر و روغن زیتون است. لایه‌بردار لب را بر روی لب‌های خود بمالید تا از پوست مرده پاک شده و گردش خون را تقویت کند.

2 ، صورت خود را در آب یخ و خیار فروکنید تا پف کاهش پیدا کند

 صورت خود را مانند معمول بشویید ، سپس یک کاسه بزرگ را با مکعب‌های یخ و 1 عدد خیار خرد شده پر کنید. سپس کاسه را با آب پر کنید. نفس عمیق بکشید ، سپس صورت خود را درون کاسه فرو کنید و تا آنجا که راحت می‌توانید آن را در آنجا نگه دارید ، اما نه بیشتر از 20 ثانیه. صورت خود را از کاسه بیرون آورده، نفس بکشید و سپس با یک حوله خشک تمیز صورت خود را خشک کنید.

 • بعد از خشک شدن صورت روال معمول مراقبت از پوست خود را ادامه دهید.
 • نکته: گزینه دیگر این است که یک مکعب یخ را از روی صورت خود، در حالی که ذوب می‌شود، حرکت دهید. بر روی مناطقی که پف کرده تمرکز کنید ، اما یخ را بیش از 10-15 ثانیه روی پوست خود نگه ندارید زیرا اگر آن را برای مدت طولانی در یک جا بگذارید ، ممکن است باعث آسیب به پوست شود.

3 ، داخل پوست موز را روی صورت خود بمالید تا خطوط ریز را به حداقل برسانید

 یک موز بخورید یا از آن در یک دستور غذایی استفاده کنید و سپس پوست آن را بردارید و داخل آن را روی پوست خود بمالید، روی خطوط ظریف تمرکز کنید. موز را برای حدود 5 تا 10 دقیقه روی پوست خود بگذارید ، سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید و با حوله تمیز آن را خشک کنید.

 • همچنین می توانید یک موز را له کرده و به عنوان ماسک مرطوب کننده روی صورت خود بمالید. حدود 10 دقیقه ماسک را روی صورت خود بگذارید ، سپس آن را بشویید و پوست خود را خشک کنید.

4 ، پس از شستن ، موهای خود را با سرکه سیب آبکشی کنید تا براق شود

 موهای خود را مثل معمول شامپو و نرم‌کننده بزنید. سپس ، 8 انس (240 میلی لیتر) سرکه سیب روی موهایتان بریزید.. این کار را با آبکشی خنک دنبال کنید تا سرکه اضافی گرفته شود و کوتیکول موهای شما بسته شود.

 • اگر سرکه سیب ندارید ، می توانید موهای خود را بعد از زدن نرم‌کننده با آب خنک بشویید.

5 ، ماسک صورت درست کنید تا پوست شما را تغذیه کند

 انبار و یخچال خود را از نظر وجود موادی که می‌توانید برای تهیه ماسک صورت DIY استفاده کنید ، بررسی کنید. صورت خود را بشویید ، و سپس ماسک را روی پوست خشک بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه قبل از آبکشی بماند. سپس ، صورت خود را به طور معمول مرطوب کنید.

 • 2/1 یک آووکادوی رسیده ، 2/1 فنجان (120 گرم) ماست ساده و 1 قاشق غذاخوری آمریکایی (15 میلی‌لیتر) عسل  را برای یک ماسک تسکین دهنده و مرطوب‌کننده ترکیب کنید.
 •  1 سفید تخم مرغ ، 1 قاشق چای‌خوری (5 میلی لیتر) آب لیمو و 2/1 قاشق چای‌خوری (5/2 گرم) زردچوبه را برای ماسک جمع‌کننده منافذ با هم مخلوط کنید.
 •   2 قاشق غذاخوری آمریکایی(30 میلی‌لیتر) عسل ، 1 قاشق چای‌خوری (5 گرم) دارچین و 1 قاشق چای‌خوری (5 میلی‌لیتر) آب لیمو را برای آرام سازی پوست و کاهش قرمزی با هم مخلوط کنید.

روش 3 ، بزرگ‌تر و روشن‌تر شدن چشم‌ها

بزرگ‌تر و روشن‌تر شدن چشم‌ها

1 ، کانسیلر را به شکل V زیر چشمان خود بمالید تا حلقه‌های سیاه را از بین ببرد

از کانسیلر 2 تا 3 سایه روشن‌تر از رنگ پوست خود استفاده کنید و با استفاده از نوک انگشتان یا اسفنج آرایش آن را به شکل یک مثلث وارونه در زیر هر یک از چشمان خود صاف کنید. هر مثلث را تا انتهای مرکز گونه‌های خود گسترش دهید.

 • با استفاده از کانسیلر به شکل وارونه مثلثی ، پوست گونه هایتان را نیز روشن می‌کنید.

2 ، مژه‌های خود را فر کنید تا چشم‌های شما بزرگ‌تر به نظر برسند

فر مژه را باز کرده و آن را به پلک خود فشار دهید تا مژه ها بین 2 صفحه نرم قرار بگیرند. سپس ، به آرامی مژه‌های خود را فشار داده و آن‌ها را فر کنید. مراقب باشید پلک خود را بین صفحات نیشگون نگیرید.

 • می توانید فرکننده مژه را از داروخانه یا به صورت آنلاین خریداری کنید.

3 ، ابروهای خود را شکل دهید تا صورت شما را قاب کند

 می توانید از مداد ابرو برای یافتن فرم ابرو طبیعی خود استفاده کنید. مداد را به صورت عمودی نگه دارید تا 1 انتهای آن در کنار سوراخ بینی شما باشد و انتهای دیگر آن در ابتدای ابرو باشد. سپس ، مداد را 30 درجه کج کنید تا قوس خود را پیدا کنید ، و 30 درجه دیگر تا انتهای ابرو را پیدا کنید. از موم یا موچین برای از بین بردن موهای سرگردان و شکل دادن به ابروهای خود به شکلی که می‌خواهید استفاده کنید.

 • اگر با برداشتن و شکل دادن به ابروهای خود راحت نیستید ، ابروهای خود را توسط یک حرفه‌ای بردارید و فرم دهید.
 • نکته: اگر ابروهای کمی دارید ، ممکن است سعی کنید آن‌ها را با مداد ابرو پر کنید. این باعث جلب توجه به چشمان شما می‌شود و زیبایی شما را حتی بیشتر می‌کند.

4 ، یک خط باریک از خط چشم سیاه برای تقویت چشم خود بکشید

خطوط ضخیم خط چشم می‌توانند توجه به ظاهر شما را از بین ببرند ، در حالی که یک خط نازک زیبایی شما را با ظرافت بهبود می‌بخشد. یک خط نازک در امتداد لبه بالای پلک خود درست در امتداد مژه های خود بکشید.

 • سعی کنید این خط را به سمت بالا و در لبه‌های خارجی چشم خود مانند یک نوک بال زاویه دهید. این امر هم‌چنین به تقویت چشم‌ها و جلب توجه به آن‌ها کمک می‌کند.

5 ، کمی هایلایتر اضافه کنید تا پلک داخلی شما روشن شود.

کمی سایه چشم روشن و براق به شما کمک می‌کند تا توجه را به چشمان شما جلب کند. آن را با برس سایه چشم یا نوک انگشت خود درست در گوشه داخلی پلک بالا بمالید.

 • می توانید از هر سایه ای که روشن‌تر از رنگ پوست شما باشد استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر پوست رنگ پریده‌ای دارید ، ممکن است یک سایه شامپاین یا نقره‌ای رنگ به خوبی کار کند. اگر پوستی تیره دارید ، سایه مسی یا طلایی گزینه خوبی است.

6 ، از مژه‌های کاذب برای ظاهر فوق العاده دراماتیک استفاده کنید

مژه‌های کاذب فوراً اندازه چشم‌های شما را تقویت کرده و توجه را به سمت آن‌ها جلب می‌کند. یک جفت مژه مصنوعی که دوست دارید انتخاب کنید و در صورت لزوم آنها را مرتب کنید. برای نگه داشتن مژه‌های مصنوعی از چسب مژه استفاده کنید.

 • اطمینان حاصل کنید که مژه های مصنوعی را پس از پایان استفاده برمی‌دارید. با استفاده از مواد پاک‌کننده آرایش آن‌ها را شل کرده و به آرامی بکنید. سپس ، با پاک‌کننده ملایم پلک‌های خود را کاملا بشویید تا آرایش چشم شما پاک شود.

روش 4 ، پرتر نشان دادن لب‌ها

خط لب

1 ، یک خط در اطراف قسمت بیرونی لب‌های خود بکشید تا به سرعت اندازه آن افزایش یابد

به جای اینکه گوشه‌های لب خود را خط بکشید ، سعی کنید دور لبه‌های بیرونی لب‌ها یک خط ایجاد کنید تا بزرگ‌تر به نظر برسند. خط را از گوشه‌های لب خود تقریباً به اندازه 5/0 سانتی‌متر (20/0 اینچ) دور آن بکشید. سپس ، خطوط را با یک رژ لب رنگی متناسب پر کنید.

 • مراقب باشید که خط را خیلی از خارج از لب‌های خود دور نکنید در غیر این صورت غیر‌طبیعی به نظر می‌رسد.

2 ، یک برق‌لب یا رژلب را برای رفع سریع آن استفاده کنید

 شما می‌توانید برق‌لب و رژلب را در قسمت زیبایی فروشگاه یا داروخانه محل زندگی خود خریداری کنید. استفاده از برق‌لب ، لب‌های شما را بلافاصله پرتر نشان می‌دهد ، بنابراین این یک استراتژی عالی است اگر شما می‌خواهید بدون تلاش برای ترفندهای خاص استفاده از آرایش ، لب‌های خد را تقویت کنید.

 • نکته: سایه‌های برق‌لب و رژ لب را انتخاب کنید که به رنگ پوست شما جلوه دهد. این کمک می‌کند تا زیبایی طبیعی شما را به نمایش بگذارد.

3 ، برای داشتن لب‌هایی با ظاهر پرتر ، 2 لایه رژلب رنگ پوست ایجاد کنید

 2 سایه رژ لب رنگ پوست انتخاب کنید که به رنگ پوست شما جلوه دهد. سایه تیره را روی هر دو لب خود بزنید ، سپس سایه روشن را در 3/1 مرکزی هر لب بزنید.

 • گزینه آسان دیگر این است که یک ذره برق‌لب براق را روی یک رژ لب با رنگ تیره، درست در مرکز هر لب بزنید. با این کار نور گرفته شده و توجه را به لب هایتان جلب می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.