چگونه دوست دخترم/همسرم را ترغیب به کاهش وزن کنم؟

چگونه دوست دخترم را ترغیب به کاهش وزن کنم؟

علاقه به زیبایی ظاهری، امری غیر قابل انکار است. تعریف هر شخصی از زیبایی نیز با شخص دیگر متفاوت است. برخی پوست تیره دوست دارند، برخی پوست روشن، برخی قد بلند، برخی قد کوتاه و برخی تپل و توپر بودن دوست دارند برخی لاغر بودن. همه این‌ها به علایق فرد بستگی دارد. ما در این مطلب می خواهیم درباره علاقه برخی مردان و پسران به لاغر شدن همسرشان یا دوست دخترشان صحبت کنیم. اولین نکته ای که ما در این رابطه می خواهیم به شما یاد آوری کنیم این است که شما نباید کسی را مجبور به لاغر شدن کنید. چنین کاری نه تنها اخلاقی نیست، بلکه باعث آسیب‌های فراوان روحی به طرف مقابل شما نیز می شود. بنابراین هیچگاه به فکر مجبور کردن همسر یا دوست دختر خود به کاهش وزن نباشید. بلکه شما تنها می توانید از طریق برخی روش‌ها او را ترغیب به کاهش وزن کنید.

حال اگر به دنبال این هستید که راه هایی برای انگیزه دادن به او بصورت مستقیم یا غیرمستقیم برای کاهش وزن پیدا کنید و او را به این سمت تشویق کنید، این مطلب برای شما مفید خواهد بود.

در صورتی که شما از روش‌هایی برای بالا بردن انگیزه او برای کاهش وزن استفاده کنید، می توانید در این روند خوشحالی او را ببینید. در حالی که در صورت مجبور کردن او، احتمالا در این روند دائم درگیر مشاجره و دعوا و دلخوری باشید.

نکته اول: خودتان را ابتدا برای او جذاب کنید تا ترغیب به کاهش وزن شود!

اولین کار و یکی از موثرترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید تا او برای اینکه به ظاهرش توجه کند و وزن کم کند، انگیزه داشته باشد این است که خودتان را برای او جذاب تر کنید. زیرا در صورتی که شما برای او جذاب باشید، او سعی خواهد کرد که برای شما خوب به نظر برسد. از این رو به ظاهرش بیشتر توجه می کند و بصورت طبیعی این انگیزه را پیدا می کند که وزنش را کم کند.

پس به جای اینکه به بدن او نگاه کنید و بگویید وزنت را کم کن، خودتان را برای او جذاب کنید. زیرا حالت اول حتی ممکن است باعث نفرت و کینه او از شما شود. در حالی که روش دوم، یک روش کاملا عاشقانه است. البته روش دوم، در طولانی مدت جواب می دهد. اما در کنار اینکه همسرتان وزنش را احتمالا کم می کند، رابطه شما دو نفر نیز عمیق‌تر می شود. شما یک رابطه عاشقانه با او می سازید که این رابطه پایدار و طولانی مدت خواهد بود. همچنین به احتمال زیاد تا پایان عمر شما ادامه خواهد داشت.

همیشه سعی کنید به همسرتان با نگاهی زیبا بنگرید، از او تعریف کنید و به او احساس ناامنی ندهید. اما اگر زمانی از شما سوال کرد که به نظرت باید وزن کم کنم؟ می توانید خیلی با ملایمت به او بگویید که اگر دوست داری جا داری که وزن کم کنی اما این به خودت بستگی دارد.

شما باید بفهمید که نمی توانید برای همسر یا دوست دخترتان تعیین تکلیف کنید که مثلا او باید وزن کم کند. بلکه شما می توانید با ایجاد این انگیزه های طبیعی او را تشویق به لاغر شدن کنید.

بیشتر بخوانید: 16 ویژگی پسران که دختران را به خود جذب می‌کند!

نکته دوم: ویژگی‌های جذب کننده‌ی او را به او بگویید!

گام دومی که ما پیشنهاد می کنیم برای ترغیب دوست دخترتان به کاهش وزن در نظر بگیرید این است که ویژگی‌هایی که در ظاهرِ او، شما را جذب می کند به او بگویید. اما در عین حال به او بگویید که اگر وزن کم کند هم همچنان زیبا به نظر می رسد.

برای مثال شما می توانید به او بگویید که به نظرتان واقعا او با بامزه بودنش، خوش لباس بودنش، اعتماد به نفسش و خوب بودن و کاریزما بودنش برای شما جذاب است.

وقتی شما دلایل جذابیتش برای شما را به او بگویید، او دیگر احساس امنیت خواهد کرد. به او اجازه دهید این موضوع را درک کند که شما واقعاً او را جذاب می‌دانید و اگر او وزن کم کند، باز هم خوب به نظر می رسد.

نکته سوم: او را به بهانه سلامتی تشویق به ورزش نکنید!

اولا یکی از اشکالات اینکه شما به بهانه سلامتی از او بخواهید ورزش کند، او احتمالا بگوید من همین حالا هم سلامت هستم.

از طرفی تنها ورزش کردن به لاغری کمک نمی کند، بلکه این ورزش و رژیم غذایی هستند که هر دو با هم به کاهش وزن کمک می‌کنند.

پس با بهانه غیرواقعی نخواهید او را به سمت آنچه می خواهید بکشانید.

بیشتر بخوانید: چگونه سالم و متناسب بمانیم؟

نکته چهارم: اگر به نظرتان زن چاق جذاب نیست، تظاهر نکنید!

یکی دیگر از مهم‌ترین نکات این است که اگر شما به نظرتان دختر یا زنی که اضافه وزن دارد جذاب نیست، پس تظاهر نکنید که آن‌ها را جذاب می دانید.

خیلی از مردها و پسرها، به نظرشان اضافه وزن داشتن یا کم وزن داشتن در جذابین زن فرقی ایجاد نمی کند که ای خیلی نرمال است. اما اگر شما از این دسته از مردان و پسران نیستید پس الکی تظاهر به آن نکنید. بهتر است همسر/دوست دختر شما از این موضوع آگاه باشد.

برای مثال فرض کنید با او در حال فیلم دیدن هستید، بازیگر یا خواننده یا … را می بینید که لاغر بوده و اکنون چاق شده یا بالعکس. ممکن است او از شما نظرتان را درباره این تغییر بپرسد. کاملا بر اساس واقعیت به او پاسخ دهید.

از این رو او دیگر خواهد دانست که تو نظرت درباره اندام جذاب چیست.

نگران اظهار نظر خود نباشید. شما قرار نیست به او بگویید که زنان دارای اضافه وزن نمی‌توانند برای مردان دیگر جذاب باشند و نمی‌گویید که اگر او در اسرع وقت وزن کم نکند، او را رها خواهید کرد، در عوض، شما فقط به سؤالات او در مورد زنان دیگر به روشی صادقانه پاسخ می‌دهید، بنابراین او متوجه می‌شود که شما چه چیزی را ترجیح می‌دهید.

نکته پنجم: ورزش کردن، یک روش سرگرم کننده‌ی 2 نفره

ورزش کردن دونفره بسیار می تواند برای شما سرگرم کننده باشد. البته واقعا باید سعی کنید که این کار را برای سرگرمی انجام دهید و او را مجبور به بیشتر ورزش کردن نکنید.

فقط اجازه دهید او از آمدن با شما به ورزش یا دویدن همراه با شما لذت ببرد، درک کنید که ممکن است در ابتدا ثابت قدم نباشد اما احتمالا به مرور علاقمند شود.

خیلی از افراد دوست دارند که ورزش کنند اما انگیزه ندارند، زود تسلیم می شوند یا حتی گاهی حوصله‌شان سر می رود، بنابراین اینکه شما برای سرگرمی با همسرتان شروع به ورزش کنید و به ورزش ادامه دهید، باعث می شود که او به ورزش کردن عادت کند و تسلیم تنبلی نشود. بنابراین انگیزه او در طولانی مدت حفظ خواهد شد و با ورزش به تناسب اندام هم خواهد رسید.

بهتر است چنین مکالماتی نداشته باشید، مثلا اینکه ما باید برای کاهش وزن یا برای حفظ اندام به باشگاه برویم. باید بریم این دوچرخه سواری چون شب قبل پیتزا خوردیم و … . یعنی از اینکه ورزش را تبدیل به وظیفه کنید، خارج شوید و آن را فقط برای سرگرمی انجام دهید تا تبدیل به عادت برای شما شود.

فقط بروید و یک کار فعال انجام دهید و روی گذراندن اوقات خوب با هم تمرکز کنید، روی داشتن روحیه آرام و راحت تمرکز کنید و سعی کنید چیزها را خیلی جدی نگیرید و فقط اوقات خوبی را با هم داشته باشید.

نکته ششم: در ابتدا در مورد غذا خیلی جدی نباشید!

شما قرار شد که با او به یک ورزش سرگرم کننده بپردازید. از این رو شما قرار است در رابطه با یک بخش از زندگی او که فعالیت کردن است، در او تغییراتی ایجاد کنید. بنابراین فعلا در ابتدای کار، در غذا خوردن او سخت گیری نکنید. زیرا واقعا منطقی نیست که ناگهان انتظار داشته باشید که او از خوردن غذاهای راحت و داشتن یک سبک زندگی نسبتاً آرام که در آن خیلی فعال نیست، تغییر کند و فقط غذاهای مناسب را در زمان مناسب بخورد و به طور مداوم ورزش کند.

اجازه دهید ابتدا کمی از نتایج ورزش را بر روی خود ببیند. سپس کم کم همراه با هم شروع به حذف برخی مواد غذایی چاق کننده مانند شکر و قند یا روغن زیاد از رژیم غذایی خود کنید.

حتی برخی تغییرات ساده می تواند هم در سلامت و هم در وزن شما بسیار تاثیرگذار باشد. برای مثال اگر همیشه نوشابه مصرف می کنید، پیشنهاد دهید که از این پس نوشابه را حذف کنید یا فقط یک بار در ماه استفاده کنید. در عوض به دوغ یا آب روی بیاورید.

به هیچ عنوان در مورد حذف این مواد غذایی هم اصرار به خرج ندهید.

نکته هفتم: موانع پیشرفت او را درک کنید!

وقتی یک شخص قصد دارد که لاغر کند، کارهای مختلفی انجام می دهد. از ورزش گرفته تا رژیم و … . اما همیشه احتمال بوجود آمدن موانعی بر سر راه او وجود دارد. مثلا رفتن به مهمانی ممکن است باعث مانع شدن در رژیم فرد شود. یا بیمار شدن نیز مانع در رفتن به ورزش.

بنابراین این نکته مهمی است که شما وجود این موانع را درک کنید. علاوه بر این، گاهی اوقات او احتمالاً حال و حوصله ورزش کردن را نداشته باشد که در این مورد نیز بهتر است خوب رفتار کنید.

شما به او فرصت عادت پیدا کردن به ورزش کردن، لذت بردن از آن و سازگاری بیشتر با ورزش را بدهید.

مثلا اگر یک شب خواستید به باشگاه بروید، اما او گفت نه من نمی‌خواهم بیام، بهتر است او را درک کنید و اجازه دهید که گاهی اوقات حوصله ورزش کردن نداشته باشد.

هیچگاه و هیچگاه مرتکب این اشتباه نشوید که از دست او عصبانی شوید یا با او در مورد عدم ثباتش در مسیر، درگیر شوید.

تمام این نکاتی که اشاره می کنیم در ترغیب به کاهش وزن دوست دختر اهمیت بالایی دارند.

نکته هشتم: از او بخواهید انتظارات واقع بینانه داشته باشد.

در صورتی که یک شخص با ورزش و رژیم قصد لاغر شدن داشته باشد، اما تمرین نکند که انتظارات واقع بینانه از خود داشته باشد، احتمالا در طول مسیر انگیزه خود را از دست بدهد.

از این رو شما در اینجا نقش مهمی را خواهید داشت.

به عنوان مثال: او به باشگاه می‌رود، یک ساعت یا بیشتر حرکت شکم انجام می‌دهد، سپس به خانه می‌آید، خود را در آینه نگاه می‌کند و می‌بیند که چیزی تغییر نکرده است.

قرار هم نیست با یک روز ورزش کردن، تغییری را در خود مشاهده کند. هفته ها یا ماه ها طول می کشد تا به مرور تغییر در فرد ایجاد گردد.

از این رو همیشه در بین حرف‌هایتان این نکته را که ممکن است لاغر شدن و داشتن اندام متناسب، زمان بر باشد، یادآوری کنید.

حرف آخر درباره ترغیب به کاهش وزن

ما افرادی هستیم مستقل از هم. حتی با ازدواج هم فردیت و شخصیت مستقل ما حفظ می شود. هر انسانی این اختیار را دارد که اگر دوست دارد لاغر باشد یا چاق باشد یا کمبود وزن داشته باشد و یا اضافه وزن. هیچ کسی نمی تواند شما را مجبور کند که طور دیگری باشید، به همین ترتیب شما هم نمی‌توانید هیچ شخص دیگری را مجبور کنید که طور دیگری باشد. این شخص همسر یا دوست دختر شما را هم شامل می شود. شما نباید سعی کنید او را مجبور کنید که فرم بدن خاصی داشته باشد.

در عوض با در نظر گرفتن نکاتی که به آن‌ها اشاره کردیم، نوعی پویایی رابطه ایجاد می‌کنید که به طور طبیعی باعث می‌شود که او بخواهد بهترین ظاهر را داشته باشد. روش‌هایی که به شما گفتیم برای اینکه دوست دخترتان را ترغیب به کاهش وزن کند، بسیار مفید هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *