چطور بعد از جدایی به زندگی عادی برگردیم؟

زندگی بعد از جدایی – چطور بعد از جدایی به زندگی عادی برگردیم؟

پایان دادن یک رابطه عاشقانه اصلا کار آسانی نیست.  این جدایی ممکن است دلایل زیادی را داشته باشد. از خیانت گرفته تا عدم تفاهم و بسیاری موارد دیگر. ولی فراموش نکنید که جدایی پایان دنیا نیست و این دوران سخت موقتی خواهد بود. می توانید به راحتی یک رابطه را پشت سر گذاشت و دوباره زندگی را از سر گرفت. می توانید به راحتی عاشق شوید و یک زندگی جدید را شروع کنید. امروز در ان مقاله از زردنیز تصمیم داریم تا در مورد اینکه چطور می تواند بعد از جدایی به زندگی عادی برگردیم را به شما بگوییم.

زندگی بعد از جدایی

تحقیقات نشان  داده است که پس از پایان یک رابطه دوستی و برگشتن به حالت عادی شاید حدود 11 هفته به طول بکشد. طبق مطالعه ای که در برخی مجلات معتبر انجام شده ست، نشان داده شده است که در صورت پایان یگ ازدواج و به عبارتی طلاق گرفتن، ممکن است این دوران 18 ماه به طول بکشد. ولی همه اینها نسبی است و ممکن است در برخی افراد متفاوت باشد.

فقط بخاطر داشته باشید که گذارندن این دوران برای هرکسی کاملا متفاوت است و هرکسی ممکن است به شیوه ی خودش این دوران را پشت سر بگذارد. کلا فاکتورهای زیادی  می تواند در بهبودی حال و احوال شما تاثیرگذار باشد. مشخص است که فراموش کردن و پشت سر گذاشتن تمامی خاطره ها برای هر کسی خیلی کار ساده ای نیست و نیاز به زمان دارد. ولی شک نکنید که بلاخره می توانید این دوران را پشت سربگذارید.

چرا جدایی سخت است؟

وقتی رابطه ای که خیلی برایتان مهم بوده و الان دیگر تمام شده است، خصوصاً رابطه ای را که برایتان روزی خیلی مهم بوده را از دست دادید، ممکن است احساس کنید که قسمت بزرگی از زندگی خود را از دست داده اید و شاید حس کنید که دیگر زندگی کردن برای شما غیر ممکن است.

اما به خاطر داشته باشید که اگر بیش از حد در سوگ از دست دادن یک رابطه باشید و در آن غرق شوید، برگشتن به خود واقعی تان در واقع می تواند خیلی مشکل تر از آن چیزی که تصور می کنید باشد.

پذیرشش هرچقدر که دشوار و دردناک باشد، باید سعی کنید که کم کم آن قسمت از زندگی خود را رها کنید.  فراموش نکنید که  این بخشی از گذشته بود که الان دیگر تمام شده است و باید سعی کنید که از آن بگذرید و برای زندگی جدید خود یک قدم نو بردارید.

یک شروع تازه

کنار آمدن با جدای و زندگی بعد از جدایی، خیلی زیاد به نحوه تفکر شما دارد. بسیار مهم است که به خود یادآوری کنید که این تنها بخشی از گذشته شما بوده که دیگر تمام شده و تمام تلاش خود را بکنید که به روال قبل خود بازگردید.

شما نه تنها باید بیشتر از قبل صبور باشید، بلکه باید زمانی را به این موضوع اختصاص دهید که قبلا چه بودید و قبل از رابطه چه می کردید و چه کار کنید که هر چه زودتر به خود قبلیتان برگردید.

در ادامه راه هایی که می تواند به شما کمک کند که چطور به زندگی قبلی خود برگردید را به شما خواهیم گفت. اگر شما هم این دوران را پشت سر می گذارید، این نکات را مدنظر داشته باشید و به خود کمک کنید که هرچه زودتر این دوران را پشت سر بگذارید.

زمان دادن

برگشتن به روال قبلی در زندگی بعد از جدایی شاید نیازمند زمان است. این موضوع اصلا مسائله ای نیست که در طی چند روز انجام شود.  برگشتن به خودِ قبلی شما نیازمند زمان دادن و صبر کردن می باشد. این موضوع با چند روز غصه خوردن و ناراحتی رفع نمی شود. باید سعی کنید که با احساسات خود رو به رو شوید و با خود کاملا صادق باشید و خودتان به خودتان کمک کنید.

مطمئناً این دوران خیلی سختی برای شما خواهد بود و بازگشت به خود قبلی تان نیازمند انرژی و تلاش خیلی زیادی دارد. ولی شک نکنید که این زمان و انرژی که می گذارید، ارزشش را دارد و اگر خودتان بخواهید برای شما مقدر خواهد شد.

صادق بودن

مشخص است که هیچ کس از ناراحتی و غصه خوردن لذت نمی برد. واقعیت امر این است که شما باید به خود این اجازه را بدهید که با خود صادق باشید و اجازه ندهید که احساساتان را در خود نادیده بگیرید. خوب است که با خود صادق باشید و سعی در سرکوب کردنشان با خود نباشید.

هرچه بیشتر با خود صادق باشید، قطعا خیلی راحت می توانید به زندگی قبل خود بازگردید و اصلا از این بابت ناراحت و شرمنده نباشید.

این احتمال وجود دارد که شما قسمت خوبی از زندگی خود را با فردی سپری کرده باشید که الان در کنارتان نیست. ممکن است که قطع رابطه باعث ایجاد احساسات بسیار شدیدی در شما شده باشید. فقط خوب است که خیلی صادقانه به خود و احساساتتان نگاه کنید و اجازه دهید که کم کم به روال عادی بازگردید.

کمک گرفتن

به ندرت اتفاق می افتد که  دو نفر که در یک رابطه هستند، هر دو همزمان قصد اتمام یک رابطه را داشته باشند. معمولا در اکثر رابطه ها تنها یک نفر خیلی بیشتر تمایل به جدایی داشته باشد، معمولا یکی از این دو نفر که از او خواسته شده که رابطه را پایان دهند، بیشتر شوکه و آسیب دیده خواهد شد. در نتیجه ممکن است او خیلی بیشتر ناراحت و افسرده شود و گذراندن این دوران برابش سخت و طاقت فرسا باشد و شاید به تنهای نتواند آن را پشت سر بگذارد.

خوب است که با دوستان خود در مورد احساسات خود صحبت کنید. ولی فقط مراقب باشید که در این مورد با دوستی صحبت و مشورت کنید از هر لحاظ قابل اطمینان باشد و در رابطه شما کاملا بی طرف باشد. اگر هم این فرد را پیدا نکردید، خوب است که باید درمانگر، مشاور و یا یک دکتر مشورت کنید و از او برای پشت سر گذاشتن این دوران کمک بگیرید.

بلاک کردن ازشبکه های اجتماعی

هیچ چیزی عذاب آور از دنبال کردن همسر یا دوست پسر سابق تان در شبکه های اجتماعی نیست. وقتی که بعد از جدایی عکسی از او ببینید که خوشحال است و یا یک رابطه جدید را آغاز کرده است، برای شما رنج آور نخواهد بود. دنبال کردن او دقیقا مثل پاشیدن نمک روی زخم است و یقیننا این کار شما را اصلا خوشحال نخواهد کرد.

درست است که شاید دیدن عکس های او برای شما جالب باشد و دوست داشته باشید که او را ببینید، ولی اگر دوست داشته باشید که خیلی زودتر این دوران را پشت سر بگذارید، لازم است که همه چیز را فراموش کنید و هرگز وسوسه نشوید که دوباره او را ببینید و یا در شبکه های اجتماعی او را دنبال کنید.

اگر دوست دارید که هر چه زودتر به زندگی قبلی خود بازگردید، خوب است که این کار را انجام دهید. اصلا برایتان نباید مهم باشد که او با چه کسی در ارتباط است و چه می کند.

عدم مستی

هیچ چیزی برای شما بدتر از مستی نیست. وقتی که مست می شوید احتمال اینکه با دوست یا همسر سابق خود تماس بگیرید و یا پیام دهید خیلی زیاد است. افراد وقتی که مست هستند معمولا کنترل خود را از دست می دهند و ممکن است کارهایی را انجام دهند که از دستشان خارج است.

خوب است که شماره تلفن او را از گوشی خود پاک کنید تا وقتی که ناخواسته در چنین موقعیت هایی قرار گرفتید کارهایی نکنید که فردا صبحش پشیمان نشوید.  هیچ چیزی بدتر از این نیست که در حالت مستی به او زنگ بزنید و فردا صبح با شرم و خجالت از خواب بیدار شود. احتمال اینکه همسر سابق شما پیام ها و یا ویس های شما را با دیگران به اشتراک بگذارد خیلی بالاست و ممکن است که بعدها دچار پشیمانی شوید.

نگاه به گذشته

خوب است که خیلی صادقانه نگاهی به رابطه قبلی خود داشته باشید. باید نگاهی عینی به واقعی بودن رابطه خود بیندازید. خوب است که تصوراتی را که به اجبار در خود به وجود آوردید را از بین ببرید. خوب است که مجسمه ای که از او در ذهن خود ساخته بودید را از بین ببرید.

سعی کنید که دیگر به خاطرات خوب و یا بد رابطه قبلی فکر نکید و زندگی را به گونه ای دیگر ببینید. خوب است که با خود صادق باشید. خوب است که نحوه فکر کردن خود را تغییر دهید و تمامی کارهایی که باعث شده بود که شما را به این حال و روز بیندارد را به خاطر بیاورید. فراموش نکنید که همسر سابق شما آنقدرها که فکر می کردید هم کامل و بی نقص نبوده و باید تغییری در این طرز فکر داشته باشید.

رسیدن به خودتان

اگر او شما را ترک کرده و تنها گذاشته، به این معنی نیست که شما خوب نیستید و یا عیب و ایرادی داشتید. هرگز به این چیزها فکر نکنید و فراموش نکنید که این مشکل شما نبوده که تنها شدید. خوب است که به این تمرکز کنید که نسبت به خود احساس بهتری داشته باشید. خوب است که به خود احساس خوب بدهید و سعی کنید که هر روز برایتان یک روز تازه باشد.

می توانید به اسپا بروید و یک ماساژ خوب بگیرید. یک کتاب جدید را شروع به خواندن کنید. یک فنجان قهوه خوشمزه بخورید و هر کاری که به شما احساس خوب و بهتری را می دهد را انجام دهید. هر چه بیشتر خود برسید و حالتان با خودتان بهتر باشد، خیلی راحت تر می توانید این دوران را پشت سر بگذارید و احساس بهتری را داشته باید.

کشف کردن خودتان

اگر تا همین چند وقت پیش به خودتان و احساساتتان اهمیت نمی دادید و کمتر به خودتان و قابلیت هایی که دارید توجه می کردید، اینک زمان آن فرا رسیده است که به خود بیشتر اهمیت دهید و خودتان را کشف کنید.

خوب است که بدانید که شما قابلبت ها و استعدادهای زیادی دارید که شاید تا به امروز خیلی به آن توجه نکرده بودید. الان بیشتر دقیق شوید و به کلاس های هنری بروید و استعدادهای جدید خود را کشف کنید.

نوشتن افکار و احساسات

گاهی اوقات نوشتن رویدادهای زندگی می تواند راه حلی خوب برای شما باشید. می توانید افکار و احساسات خود را یادداشت کنید. می توانید حتی یک نامه برای همسر و یا دوست سابق خود بنویسید و یکبار برای همیشه با او خداحافظی کنید ( ولی هرگز آن را پست نکنید) نوشتن احساسات شما می تواند راه حلی بسیار خوب برای شما باشد که تمامی احساسات بد و منفی خود را از بین ببرید. نوشتن و افکار و احساساتتان کمکی به شما خواهد کرد که شاید هیچ وقت فکرش را هم نمی کردید که چقدر کارساز باشد.

کنار گذاشتن عصبانیت و خشم

اصلا کار خوبی نیست که عصبانیت، کینه و خشم را در خود نگه دارید. با این کار کم کم از درون نابود خواهید شد. خوب است که عصبانیت و خشم خود را کنار بگذارید و با خود کنار بیایید. خوب است که به خودتان بقبولانید که گذشته، گذشته و هرگز نباید به آن فکر کنید.

وقتی عصبانیت و کینه را خود نگه می دارید و یا اگر مقصر تمام این ناراحتی و تنهایی را همسر خود بدانید، هیچ وقت نمی توانید به آرامش برسید و احساسات منفی را در خود از بین ببرید. خوب است که تمام تلاش خود را بکید که عصبانیت خود را کنار بگذارید و دست از سرزنش کردن خود بردارید. سعی کنید خونسرد باشید و تمامی احساسات منفی را در خود از بین ببرید.

فکر مثبت

برخلاف تصور عموم، جدایی لزوماً چیز بدی نیست. در برخی موارد این جدایی می تواند یک نقطه عطف در زندگی شما باشد. خوب است که به این جدایی از این دید نگاه کنید و به چیزهای منفی فکر نکید!

مثلا این گونه می توانید فکر کنید که مجرد بودن به شما فرصت بیشتری را خواهد داد. مثلا زندگی بعد از جدایی این امکان را خواهید داشت که احساسات خود را دنبال کنید. به این فکر کنید که بعد از جدایی چه فرصت های طلایی را خواهید داشت که تا قبل نداشتید. جدایی اصلا ترسناک نیست و می تواند یک شروع جدید برای شما باشد.

فرصت های تازه

خوب است که به خاطر داشته باشید که کسی که شما را رها کرده آخرین زن و یا مرد دنیا نبوده و نیست. افراد دیگری هستند که شاید انتخاب بهترین برای شما خواهند بود. هرگز به خود اجازه ندهید که این احساس را داشته باشید که زندگی برای شما تمام شده و هرگز فرصت برگشت را ندارید.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.