ازدواج-رابطه-عشق-همسر

چگونه همسر پیدا کنیم؟

اگرچه نرخ ازدواج در ده سال گذشته در میان زنان و مردان کاهش یافته است، با این حال بسیاری از افراد هنوز به دنبال فرد مناسبی برای ازدواج می‌گردند. توجه به روندهای اخیر ازدواج ممکن است سرنخ‌هایی در مورد چگونگی پیدا کردن یک همسر مناسب به ما ارائه دهند. همسری شایسته که بتوان با وی پیوند ازدواج محکمی برقرار کرد؛ علاوه بر این، شما در حین جست و جو برای همسر، می‌توانید فرصت‌های زیاد و جدیدی را نصیب خود کنید. در این مقاله به فرصت‌های پیش روی شما خواهیم پرداخت تا بتوانید شخص موردنظرتان را پیدا کنید.

بخش اول: دیدار با زنان واجد شرایط

دوستی-ازدواج-همسریابی-ملاقات
دوستی-ازدواج-همسریابی-ملاقات

از یک فضای آنلاین شروع کنید

در پنج سال گذشته، قرار ملاقات‌ آنلاین، به یک گزینه اصلی برای ملاقات با همسر بالقوه افراد تبدیل شده است. آمارها در این رابطه متفاوت است. اکثر این آمارها نشان می‌دهند که دوست یابی و پیدا کردن همسر به صورت آنلاین درصد قابل توجهی از ازدواج‌های اخیر را تشکیل داده‌اند. بسته به مناطق مختلف، این درصد از 19 تا 35 متغیر است.
گزینه‌های زیادی در فضای آنلاین برای شما وجود دارند. برای مثال چند سایت شناخته شده در زمینه یافتن شریک این‌ها هستند:


JDate.com برای افراد یهودی کار آمد است. Chemistry.com برای زنانی که به دنبال ازدواج با هم جنس خود هستند گزینه مناسبی است. eHarmony با زوج‌های همجنس مطابقت نخواهد داشت.

نکته کارشناس:
برای آن چه که می‌خواهید پیش قدم شوید. دکتر سارا شوییتز، مشاور روابط و خانواده بیان می‌کند: “فضای آنلاین می‌تواند مکانی عالی برای ملاقات با شریک زندگی باشد. نکته مهم این است که از همان ابتدا اهداف خود را مشخص کرده و آن را بیان کنید. بسیاری از افراد ممکن است از این که خواستار رابطه جدی شوند خجالت بکشند. آن‌ها نمی‌خواهند طرف مقابلشان را بترسانند. این ممکن است منجر به برقراری ارتباط با کسی شود که خواسته‌اش با شما هم سو نیست.

در محل کار برای یافتن همسرتان تلاش کنید

ارتباط-محل کار-علاقه
ارتباط-محل کار-علاقه

سیاست‌های دوست یابی بین کارمندان را در شرکت خود کاملاً بررسی کنید. پس از آن، اگر مجاز بود، سعی کنید یکی از همکاران جذابتان را برای شام دعوت کنید. تا جایی که می‌توانید با او گفت و گو کرده و احتمال داشتن رابطه را بررسی کنید. اگر او مردد به نظر می‌رسد، می توانید گزینه خنثی تری را برای پیشنهاد انتخاب کنید. مثلا می‌توانید به وی بیرون رفتن با چند نفر از همکاران مشترکتان را پیشنهاد بدهید.
اگر مدیر هستید از قرار گذاشتن با کارمندان زیر دستتان خودداری کنید. این رفتار از طرف اکثر شرکت‌ها قابل قبول نیست. ضمنا به طور معمول از مدیران انتظار نمی‌رود که نسبت به کارمندانشان حسن نیت داشته باشند.
در بعضی موارد، درخواست شما از کارمندتان در جایگاه مدیریت ممکن است منجر به احساس نا امنی و سو برداشت تلقی شود. در شرایط حاد حتی ممکن است اتهام سو استفاده جنسی علیه شما مطرح شود.

با دوستان خود وقت بگذرانید

نزدیک به 19 درصد از افراد از طریق دوستان و ارتباطات اجتماعیشان با همسر خود ملاقات می‌کنند. اگر علاقه چندانی ندارید که دوستانتان قرار ملاقات با فردی غریبه را برایتان ترتیب بدهند، در مهمانی‌ها، سفرهای آخر هفته و سایر فعالیت‌های دسته جمعیشان شرکت کنید. با این کار می‌توانید در حالیکه حلقه اجتماعی خود را گسترش می‌دهید با دوستان خود اوقات خوشی داشته باشید و شاید این امر در پیدا کردن همسر به شما کمک کند.

پیشنهاد نوشیدنی بدهید

حدود 9 درصد از افراد همسر خود را در کلوب‌ها و کافه‌ها ملاقات می‌کنند. توجه کسی را که از او خوشتان آمده به سمت خود جلب کنید.
برای افزایش شانس ملاقات با همسر ایده‌آلتان، علاوه بر حضور صرف در کافه‌ها، تکنیک‌های دیگر را نیز امتحان کنید.
افرادی که به کافه‌ها و فضاهایی شبیه به این می‌روند اغلب به دنبال ملاقات با کسی هستند. با این حال، تمایلشان به داشتن رابطه‌ای متعهدانه تضمینی نیست.

با افراد در اجتماعات مذهبی ملاقات کنید

طبق گزار‌ش‌ها، 4 درصد از افراد همسر خود را برای اولین بار در کلیسا ملاقات کرده‌اند. با این کار شما اطمینان خواهید داشت که فرد مقابلتان ارزش‌های مشترکی با شما دارد. این گزینه اغلب می‌تواند پایه و اساس رابطه‌ای باشد که به یک تعهد پایدار منجر شود.
دوستانی که در جلسات مذهبی پیدا می‌کنید هم ممکن است شما را با افرادی که اصولی مشابه با شما دارند آشنا کنند. این روند می‌تواند باعث شود شریک زندگی خود را پیدا کنید.

مطالب مرتبط: چگونه روابط اجتماعی خود را بهبود ببخشیم؟

بخش دوم: ملاقات افراد در فعالیت‌ها

باشگاه-دوستی-ارتباط
باشگاه-دوستی-ارتباط

در یک کلاس آموزشی شرکت کنید

هرچه با افراد هم فکر ملاقات بیشتری داشته باشید، شانستان برای پیدا کردن همسر و شریک رویاهایتان بیشتر خواهد شد. می‌توانید در فعالیت‌هایی مانند این‌ها بر حسب علاقه‌تان کلاس آموزشی بگذرانید:

 • آشپزی
 • نویسندگی
 • رقص
 • عکاسی
 • نقاشی
 • استندآپ کمدی

با دوستان کودکیتان ارتباط برقرار کنید

داشتن یک سابقه مشترک می‌تواند پیوند محکمی بین شما و همسر احتمالی آینده شما ایجاد کند. ممکن است در دیدارهای مشترک یا از طریق فیس بوک بتوانید با یک دوست قدیمی یا همکلاسی خود دوباره ارتباط برقرار کنید. به صفحه مشخصات و اطلاعیه‌های فارغ التحصیلان نگاهی بیندازید  ببینید که آشنایان کودکی شما در حال حاضر کجا هستند. گزینه‌هایی که ممکن است برای شما مناسب باشند را بررسی کنید.
داشتن پیش زمینه مشترک باعث می‌شود به راحتی بتوانید به وی پیشنهاد صرف قهوه بدهید. می‌توانید برای صرف غذا هم برنامه ریزی کنید.

دعوت‌نامه‌های عروسی را پذیرا باشید

عروسی‌ها مجالسی نشاط آور هستند. این نوع مراسم باعث می‌شوند تفکر حاضران به سمت تاهل سوق پیدا کند. این رویه، عروسی‌ها را به مجلسی مهم برای یافتن شریک زندگی و ازدواج تبدیل کرده است. از افراد مجردی که در عروسی‌ها ملاقات می‌کنید دعوت کنید که با شما برقصند. بعد از اتمام مراسم، تلفن خودتان را برای دیدار مجدد به فرد مورد نظر بدهید.

از طریق کارهای داوطلبانه با افراد ملاقات کنید

کار داوطلبانه فواید زیادی برای سلامتی دارد. کاهش دردهای مزمن و کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی از جمله فوائد این نوع از فعالیت است. گذشته از این، شما با افراد هم فکری در این مسیر ملاقات خواهید کرد. این فضاها معمولاً پایگاهی قوی برای شروع یک رابطه موفق و منجر به ازدواج هستند. از جمله کارهای داوطلبانه که می‌توانید در آن شرکت کنید:

 • یک پروژه باغبانی
 • یک رویداد محلی، مانند جشنواره‌های غذا
 • یک پروژه بهبود شرایط جامعه، مانند پاک سازی فضاهای سبز

در رویدادهای اجتماعی شرکت کنید

نوع رویدادهایی که در آن‌ها شرکت می‌کنید تا حدی بیانگر شخصیت افراد حاضر در آن است. بیشتر افراد به منظور معاشرت در این نوع از برنامه‌ها شرکت می‌کنند. این خصوصیت باعث می‌شود شما در امر یافتن شریک خود راحت‌تر باشید. اگر خجالتی هستید و فکر می‌کنید در برقراری ارتباط به تنهایی به مشکل برمی‌خورید:

 • در یک برنامه آشپزی محلی شرکت کنید.
 • در نمایش‌های موسیقی و هنری محلی شرکت کرده و با افرادی که برایتان جذاب هستند معاشرت کنید.
 • در جشنواره‌ها و جشن‌‌های انجمن‌ها شرکت کنید.

روش سوم: استفاده روندهای رایج ازدواج

ازدواج-عشق
ازدواج-عشق

نقل مکان به یک منطقه جدید را در نظر بگیرید

اگر کمتر از 27 سال دارید، بهترین ایالت ها برای ازدواج و پیدا کردن همسر وایومینگ، اوکلاهما، آرکانزاس، آیداهو و یوتا هستند. اگر بیش از 30 سال سن دارید، کانکتیکات، رود آیلند، نیوجرسی، ماساچوست و نیویورک را امتحان کنید. در این ایالت‌ها سن ازدواج بالاتر است.
در بیشتر ایالات، متوسط سن ازدواج زیر 30 سال است. آمار ازدواج اول در مردان بالای 35 سال کاهش قابل توجهی دارد.

داشتن اختلاف سنی مناسب

تحقیقی که توسط مجله تحقیقات عملیاتی اروپا انجام شده، نشان می‌دهد که بالاترین میزان موفقیت در ازدواج، زمانی است که زن پنج سال از شوهرش کوچک‌تر باشد. اگرچه این اختلاف سنی تضمینی بر موفق بودن ازدواج شما نیست، اما با در نظر گرفتن این مسئله در هنگام جستجوی همسرتان، احتمال ایجاد یک رابطه مطلوب بیشتر خواهد بود.

به دانشگاه بروید

مطالعات داده‌های فیس بوک نشان می‌دهد که 28 درصد از کاربران متاهل فیس بوک همسران خود را هنگام تحصیل در دانشگاه پیدا کرده‌اند. بهترین کالج‌ها برای یافتن همسر، کالج مارتین لوتر، دانشگاه هاردینگ و کالج فیث باپتیست بوده‌اند.
سایر گزینه‌های خوب شامل استنفورد، هاروارد، دانشگاه جورجیا، کالج بودوین، دانشگاه تگزاس آستین، کلمبیا، دانشگاه شیکاگو، کالج ولزلی و موسسه آشپزی آمریکا می‌شوند.
نیویورک تایمز در سال 2006 گزارش داده است که نرخ ازدواج در مردان مجرد بالای 40 سال که بدون تحصیلات دانشگاهی هستند، در حال کاهش است. تحصیلات عالی در زنان منجر به استقلال مالی و کاهش تمایل به ازدواج در آنان شده است. تحصیل در دانشگاه ممکن است احتمال ازدواج شما را افزایش دهد.

به دنبال فردی هم‌سطح خود باشید

بسیاری از گزارش‌ها حاکی از این است که زنانی که دارای فعالیت و شغل و مقامی اجتماعی هستند به دنبال مردانی بلند پرواز می‌روند. سایت‌هایی مانند itsjustlunch.com خدمات دوست یابی را برای افرادی که مشغول به کار حرفه‌ای هستند ارائه می‌دهد.
پیدا کردن شریک از یک طبقه اجتماعی دیگر می‌تواند مشکلات زیادی را در یک رابطه ایجاد کند. شما با این کار ممکن است دائما احساس نا امنی کنید. چه بسا از پس هزینه‌های سنگین یک زندگی مجلل برنیایید.
فقدان تجربه زندگی مشترک بین شما و همسر بالقوه‌تان هم می‌تواند به مرور زمان باعث به وجود آمدن اختلاف بین شما دو نفر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *