چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم؟

چگونه یک سرگرمی پیدا کنیم؟

مقدمه

اگر تصمیم دارید برخی از اوقات فراغت خود را صرفاً مشغول انجام کاری باشید که به آن علاقه دارید ، تبریک می‌گویم. شما یک سرگرمی دارید! و اگر هنوز سرگرمی خاصی انتخاب نکرده‌اید ، نگران نباشید. در این مقاله بسیاری از سرگرمی‌های بسیار محبوب ذکر شده است. بنابراین آن‌ها را بخوانید تا ببینید آیا یک یا چند مورد باعث کنجکاوی شما می‌شود. در انتهای لیست ، توصیه هایی در مورد انتخاب یک سرگرمی از علاقه‌های فعلی ، علاقه های دوران کودکی یا منابع خارجی ، همه در حالی که “بودجه سرگرمی” خود را در ذهن دارید ، ارائه می‌شود. با ادامه این مطلب از زرد نیوز همراه باشید.

جمع‌آوری اشیا

جمع آوری اشیا

تمبرها و سکه ها معمول‌ترین هستند ، اما تقریباً همه چیز را می‌توانید جمع کنید! این نکته مهم در مورد جمع‌آوری به عنوان یک سرگرمی است. شما می‌توانید آنچه را که جمع می‌کنید شخصی‌سازی کنید تا کاملاً مناسب شما باشد. برخی از افراد تصمیم می‌گیرند چیزهایی مانند کارت‌های بیس‌بال ، عروسک‌ها یا مجلات را جمع کنند. به این امید که با گذشت زمان ارزش آن‌ها افزایش یابد. اما جمع‌آوری چیزی فقط به این دلیل که واقعاً دوست دارید، خوب است!

• وقتی وسایل را به عنوان سرگرمی جمع می‌کنید ، معمولاً می خواهید آنها را به رخ دیگران بکشید. و این می‌تواند مشکلات فضایی در خانه شما ایجاد کند. برای مثال ممکن است فقط فضای کافی برای نمایش مجسمه‌های گربه داشته باشید! در این حالت ، فضایی را برای نمایش سرگرمی خود تعیین کنید و در هنگام کمبود فضای خانه ، بخشی از مجموعه خود را بفروشید ، اهدا کنید یا حداقل در جعبه نگه دارید.

موسیقی

نواختن یک ساز را یاد بگیرید

شما می توانید موسیقی یا ساز جمع کنید یا ساخت موسیقی را به سرگرمی خود تبدیل کنید. موسیقی قطعاً یک سرگرمی عالی برای جمع آوری است – به عنوان مثال ، با ایجاد یک مجموعه عالی از صفحه گرامافون. اما همچنین انتخاب یک ساز ، یادگیری نواختن آن (اگر قبلاً یاد نگرفته اید) و ساختن موسیقی را به عنوان سرگرمی خود در نظر بگیرید. آهنگ‌های مورد علاقه خود را پخش کنید یا سعی کنید آهنگ‌های خود را بسازید. در خانه به صورت انفرادی بنوازید ، با دوستان خود برای جلسات بداهه‌نوازی جمع شوید ، یا حتی عشق خود به موسیقی را با عموم مردم به اشتراک بگذارید!

• یادگیری نواختن گیتار ، پیانو ، ساکسیفون یا هر ساز موسیقی دیگری یک ایده عالی برای سرگرمی است. این برنامه تحریک ذهنی ، آموزش هماهنگی چشم و دست و فرصت‌های زیادی برای خلاقیت ارائه می‌دهد.

خواندن

مطالعه
مطالعه

خواندن یک روش عالی برای آرامش و گسترش افق دید به صورت هم‌زمان شما است. خواندن به عنوان یک سرگرمی؟ بهتر است آن را باور کنید! سعی کنید با یک خواندن بیوگرافی خوب ، یک اثر الهام بخش ، یک رمان پلیسی یا یک رمان عاشقانه احساس راحتی کنید. خواندن شما را ترغیب می‌کند تا از راحتی خانه خود دنیا را تجربه کنید ، کاوش کنید و به آن فکر کنید. و به خصوص اگر کارت کتابخانه دارید ، یکی از سرگرمی‌های مقرون به صرفه است!

• اگر سرگرمی با مولفه اجتماعی بیشتری را ترجیح می‌دهید ، به یک باشگاه کتاب بپیوندید.

ورزش کنید

بله ، اگر از انجام آن لذت ببرید و انجام آن را انتخاب کنید ، ورزش یک سرگرمی است. برای برخی از افراد ، ورزش ممکن است کاری روزمره باشد که فقط برای فواید سلامتی انجام می‌شود. مانند رفتن به دندانپزشکی. اما اگر یک فعالیت ورزشی مانند دویدن ، دوچرخه‌سواری یا یوگا پیدا کنید که واقعاً از آن لذت می‌برید ، هیچ دلیلی وجود ندارد که نمی تواند به سرگرمی شما تبدیل شود. به این روش فکر کنید. اگر به محض پایان کلاس آخر منتظر کلاس دوچرخه بعدی خود هستید ، این یک سرگرمی است!

• ورزش انفرادی قطعاً می‌تواند یک سرگرمی باشد. اما بسیاری از انواع ورزش فعالیت‌های عالی اجتماعی برای اشتراک با دوستان است. به عنوان مثال ، به جای تنها دوچرخه سواری کردن ، ممکن است به یک باشگاه دوچرخه سواری بپیوندید که به طور منظم در مسیرهای پیاده‌روی شرکت می‌کند.

هنرها و صنایع دستی

سعی کنید با دستان خود چیزی زیبا یا کاربردی درست کنید. سخت است که پس از بافتن سبد ، نقاشی منظره یا بافتن پتو ، از عقب ایستادن و تحسین کارهای دستی خود لذت نبرید. اما چطور می‌توانید بفهمید کدام هنر یا کاردستی برای شما مناسب است؟ گزینه‌های زیادی را امتحان کنید که فکر می‌کنید ممکن است مورد توجه شما قرار بگیرند. تا زمانی که متوجه شوید سرگرمی هنرها و صنایع دستی درست را پیدا کرده‌اید!

• فروشگاه های صنایع دستی محلی ، مراکز اجتماعی ، کتابخانه‌ها ، کلوپ‌های اجتماعی یا سازمان‌های مذهبی را برای کلاس‌ها یا گروه‌های صنایع دستی در منطقه خود بررسی کنید. کالج محلی شما ممکن است طیف گسترده‌ای از کلاس‌های هنری مانند نقاشی ، مجسمه سازی ، سفالگری و غیره را برگزار کند.

• برای ایده‌ هنری و صنایع دستی در اینترنت بگردید. گزینه‌ها بی‌پایان هستند!

پروژه‌های DIY

خلاقیت به خرج دهید ، دستی به سر و روی خانه خود بکشید و با یک سرگرمی که خودتان انجام می‌دهید پس‌انداز کنید. مهم نیست که مهارت یا سطح تجربه شما چیست ، یک پروژه DIY مناسب شما وجود دارد. سعی کنید یک در که جیر‌جیر می‌کند را درست کنید. یک اتاق را رنگ‌آمیزی کنید. حمام خود را دوباره کاشی‌کاری کنید. گاراژ خود را دوباره تغییر شکل دهید یا آشپزخانه رویاهایتان را بسازید! شما می توانید از نمایش‌ها و وب‌سایت‌های DIY چیزهای زیادی بیاموزید. اما در محیط کلاس یا در کنار یک فرد با تجربه‌تر ، به دنبال تجربه عملی باشید.

• می توانید با انجام پروژه‌های ساده DIY به جای اینکه هر بار با یک تعمیرکار تماس بگیرید ، مقدار زیادی پس‌انداز کنید. به عنوان مثال ، تعمیر سریع نشتی ظرفشویی یا توالت‌فرنگی می‌تواند شما را از پرداخت یک قبض زیاد برای چند دقیقه لوله‌کشی نجات دهد.

• از امتحان چیز جدید نترسید ، اما محدودیت‌های خود را نیز بپذیرید. به عنوان مثال ، اگر مطمئن نیستید که چه کاری انجام می‌دهید ، با سیم‌کشی برق یا فریم سازه درگیر نشوید. یک فرد اهل DIY ، خوب می‌داند که بعضی موارد بهتر است به افراد متخصص سپرده شوند!

باغبانی

باغبانی شما را به بیرون از خانه می‌کشاند ، خانه شما را زیبا می‌کند و یک ورزش سبک را فراهم می‌کند. خواه چند گل و سبزی گلدانی را در بالکن خود قرار دهید یا یک حیاط پشتی بزرگ را زیبا کنید ، باغبانی یک سرگرمی عالی است. این برای هر بودجه ، آب و هوا یا میزان فضای موجود مناسب است – اگر فضای محدودی در بیرون دارید ، یک باغ داخلی گزینه خوبی است. و سخت است که بتوانید رضایت خود را از قرار دادن گل‌های تازه چیده‌شده خود در گلدان یا کاهو و گوجه فرنگی خانگی خودتان در سالاد جلب نکنید!

• وظایفی مانند کاشت ، آبیاری ، کندن علف‌های هرز ، پیرایش و برداشت مقداری زمان و تعهد می طلبد ، اما به نظر بیشتر باغبان‌ها این کارها قابل کنترل و حتی لذت‌بخش هستند.

• اگر محدودیت های جسمی دارید که باغبانی در زمین را دشوار می‌کند ، به دنبال تهیه تخت‌های باغی پرورش‌یافته یا گیاهانی باشید که به راحتی قابل دسترسی هستند.

• نیازی نیست که باغبانی محدود به خانه شما باشد! به یک کلوپ باغبانی یا سازمان محلی دیگری که برای زیبایی بخشیدن به جامعه شما کار ‌می‌کند ، بپیوندید.

آشپزی یا شیرینی‌پزی

به هر حال شما باید غذا بخورید ، پس چرا از تهیه غذا یک سرگرمی عالی نمی‌سازید؟ مانند بسیاری از سرگرمی‌های دیگر ، شروع آشپزی و شیرینی‌پزی بسیار آسان است ، اما شما می‌توانید یک عمر را صرف تسلط بر آن‌ها کنید. و به این روش فکر کنید: اگر سرگرمی شما نقاشی یا ساخت صندلی‌های گهواره‌ای است ، احتمالاً مجبورید اشتباهات خود را دور بیندازید. اگر سرگرمی شما تهیه کیک و کلوچه است ، “اشتباهات” شما معمولاً بسیار خوشمزه خواهد بود!

• بنابراین چه چیزی آمادگی غذا را به عنوان یک ضرورت از آماده سازی غذا به عنوان یک سرگرمی جدا می‌کند؟ این سوال را از خودتان بپرسید: آیا اگر مجبور نبودید برای تغذیه خود یا خانواده خود این کار را انجام دهید ، هنوز از کار آشپزی یا شیرینی‌پزی لذت خواهید برد؟

• اگر تازه مشغول آشپزی یا شیرینی‌پزی (مخصوصا) شیرینی‌پزی هستید ، دستورالعمل‌ها را به دقت دنبال کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. با کسب تجربه ، از خلاقیت بیشتر نترسید!

بازی‌های کارتی یا تخته ای

بازی تخته‌ای

این نوع سرگرمی راهی عالی برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده ارائه می‌دهد. بازی های تخته‌ای و بازی‌های با ورق در مقایسه با تمام گزینه‌های فناوری موجود در اختیار شما ، ممکن است یادگاریی‌هایی قدیمی به نظر برسند. با این حال ، آن‌ها بیشتر عملی و تعاملی هستند و کاملاً برای گذراندن وقت با کیفیت رو در رو با دیگران مناسب هستند! شما می توانید شب‌های بازی برنامه‌ریزی کنید تا با بچه های خود Monopoly ، Candyland یا Trivial Pursuit را بازی کنید یا شب‌های پوکر با دوستان خود برگزار کنید.

• با بازی‌های تخته‌ای مانند Dungeons & Dragons واقعا می‌توانید هنگام ارتباط با دوستان، خود را در دنیای بازی غرق کنید.

عکاسی

عکاسی برای شروع آسان است و به طور مداوم پاداش دارد. اگر تلفن همراه حمل می‌کنید ، در حال حاضر دوربینی دارید که به اندازه کافی خوب است تا بتواند در دنیای عکاسی شروع به کار کند! با گذشت زمان ، در صورت انتخاب می‌توانید روی دوربین‌‌ها و تجهیزات پیشرفته‌تری سرمایه‌گذاری کنید. در هر صورت ، این سرگرمی شما را ترغیب می‌کند تا دنیای اطراف خود را به روش‌های جدید کاوش و تجربه کنید و هم‌چنین با سایر علاقه‌مندان به عکس ارتباط برقرار کنید.

• کار خود را فقط با عکاسی از هر آنچه به آن علاقه‌مند هستید شروع کنید. برای پیشرفت مهارت‌های خود ، از کتاب‌های عکاسی و آموزش‌های آنلاین استفاده کنید یا در یک کلاس عکاسی در یک کالج محلی ثبت‌نام کنید.

یادگیری یک زبان

این یک سرگرمی کاربردی است که می‌تواند لذت‌بخش و آموزنده نیز باشد. یادگیری یک زبان جدید همیشه مهارت خوبی برای افزودن به کارنامه شماست. حتی اگر واقعاً “نیازی” به یادگیری زبان دیگری ندارید ، با این حال ، این کار به شما کمک می‌کند تا چشمانتان از راه‌هایی که انتظار ندارید به فرهنگ‌های دیگر باز شود. همچنین احتمالاً این الهام‌بخش شما به سفر کردن خواهد شد ، که یکی دیگر از سرگرمی‌های عالی است!

• مطمئناً می توانید مسیر سنتی را طی کنید و دوره‌های زبان حضوری را مثلاً در کالج محلی خود بگذرانید. اما تعداد بسیار زیادی از برنامه‌های یادگیری زبان و منابع آنلاین نیز وجود دارد. برخی از گزینه‌های رایگان یا کم‌هزینه را امتحان کنید قبل از اینکه تصمیم بگیرید آیا ارزش سرمایه‌گذاری برای یک برنامه با قیمت بالاتر را دارد.

سفر

چه به دور یا نزدیک سفر کنید ، سفر یک سرگرمی بسیار ارزشمند است. سفر شما را با مکان‌های جدید ، افراد جدید و فرهنگ‌های جدید آشنا می‌کند ، همه این‌ها برای رشد شخصی عالی هستند. حتی اگر سفرهای بین‌المللی متناسب با بودجه یا ترجیحات فعلی شما نباشد ، سفر در کشور خودتان می‌تواند تعجب آور و رضایت‌بخش باشد.

• هیچ راه “درست” برای سفر وجود ندارد. برخی از مسافران ممکن است ایده مسافرت دریایی با کشتی کروز و توقف سریع در بنادر مختلف را مسخره کنند ، اما اگر این چیزی است که شما را خوشحال می کند ، دنبال آن بروید! از طرف دیگر ، اگر واقعاً غرق شدن در فرهنگ کشورهایی که به آنها سفر می‌کنید مناسب شما است ، بسیار خوب است.

علایق فعلی

آنچه را که الان دوست دارید به سرگرمی تبدیل کنید! به چیزهای لذت بخشی که به دلیل داشتن اوقات فراغت به سمت انجام آن‌ها جلب می‌شوید ، فکر کنید. آیا از مطالعه کتاب لذت می برید؟ شاید شما بخواهید در نوشتن آن‌ها تلاش کنید. آیا در آخر روز آبجو سرد دوست دارید؟ شاید سرگرمی شما تلاش برای تهیه آبجو در خانه باشد. اگر در تهیه ایده‌های مناسب سرگرمی به کمک نیاز دارید ، از دوستان و خانواده خود بپرسید که به نظر می‌رسد بیشتر درباره چه چیزی صحبت می کنید.

• به عنوان مثال ، شاید شما می توانید به عنوان یک سرگرمی در یک کتابخانه داوطلب شوید ، زیرا شما برای تحصیل ارزش قائل هستید ، یا ممکن است نقاشی انجام دهید زیرا افرادی را که می‌توانند با هنر خودشان را بروز دهند تحسین می کنید.

• اگر صبر و حوصله زیادی ندارید ، پس شاید سوزن‌دوزی ظریف چیزی نباشد که از آن لذت ببرید. با این حال ، اگر عاشق تیز سرهم‌بندی و ساخت وسایل هستید ، شاید باید سرگرمی مانند کار روی ماشین‌های قدیمی یا ساخت مبلمان را در نظر بگیرید. با نقاط قوت خود بازی کنید.

علایق دوران کودکی

به آنچه در کودکی دوست داشتید فکر کنید ، سپس به همان‌جایی که آن ترک کردید بازگردید! آیا دوست داشتید با دوستان خود دوچرخه‌سواری کنید؟ واقعاً اهل کتاب‌های مصور بودید؟ عاشق طراحی یا نقاشی بودید؟ اگر دوست داشتید از بچگی ساعت‌ها برای انجام کاری صرف کنید ، احتمالاً انواع تنوعی از آن وجود دارد که اکنون یک سرگرمی لذت بخش برای شما ایجاد می‌کند.

• اگر دوچرخه سواری را در اطراف محله دوست داشتید ، سعی کنید در یک تور دوچرخه سواری یک روزه ثبت‌نام کنید تا یک سرگرمی جدید ایجاد کنید. یا اگر از کودکی از نقاشی لذت می‌بردید ، در یک کالج یا موزه هنر محلی شرکت کنید.

• اگر در دوران جوانی خود واقعاً اهل کتاب‌های مصور بودید ، سعی کنید در یک کنفرانس کتاب‌های مصور شرکت کنید تا دوباره علاقه خود را از سر بگیرید. یا اگر از علاقه‌مندان به بازی های تخته‌ای بودید ، طیف گسترده‌ای از بازی‌های تخته‌ای جدید موجود در بازار را بررسی کنید.

منابع الهام

کمی کاوش کنید و ایده‌های زیادی برای سرگرمی‌های بالقوه پیدا خواهید کرد. اگر در نزدیکی شما یک فروشگاه سرگرمی هست ، این یک مکان عالی برای شروع است! اما سایر منابع الهام را، مانند موارد زیر، نیز در نظر بگیرید:

• به یک فروشگاه صنایع دستی مراجعه کنید. ممکن است چیزی را پیدا کنید که هرگز به آن فکر نکرده بودید ، مانند ساخت هواپیما مدل یا یادگیری کار با خاک رس.

• به یک فروشگاه ابزار بروید. شاید سرانجام بخواهید به کار نجاری یا باغبانی بپردازید.

• کتاب‌خانه محلی خود را جست‌وجو کنید. به کتاب‌های راهنما نگاهی بیندازید تا موضوعات موردعلاقه‌تان را پیدا کنید ، که می‌تواند به سرگرمی‌های جدید تبدیل شود.

• وب‌سایت‌های سرگرمی را بررسی کنید. برخی از وب سایت‌ها صرفاً به کاوش در سرگرم‌ ها اختصاص داده شده‌اند و شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها بفهمید که دوست دارید با وقت خود چه کاری انجام دهید.

•کاتالوگ دوره‌های کالج محلی خود را به دنبال اطلاعات بگردید. ممکن است کلاسی پیدا کنید که علاقه ایجاد کند.

• یک دوست را همراهی کنید. از آنها بخواهید سرگرمی های مورد علاقه خود را به نمایش بگذارند و طعم کاری را که دوست دارند انجام دهند، به شما بچشانند.

بودجه بندی سرگرمی

یک “بودجه سرگرمی” کنار بگذارید و چیزی مناسب آن انتخاب کنید. مشخص کنید که چند درصد از پول شما توسط اقلام ضروری مانند اجاره و قبض مصرف می‌شود. از هزینه ‌ای ماه گذشته خود استفاده کنید تا ببینید چقدر برای چیزهایی مانند بنزین و مواد غذایی خرج می کنید. تصمیم بگیرید چه مقدار از باقی‌مانده حقوق موجود در بودجه خود را می‌خواهید به سرگرمی‌ها اختصاص دهید.

• اگر در بودجه خود فضای جابهجاییزیادی ندارید ، یک سرگرمی رایگان یا ارزان انتخاب کنید. به عنوان مثال ، می توانید بخوانید یا بنویسید ، بدوید ، یا باغبانی یا کمپینگ را امتحان کنید.

• اما به یاد داشته باشید: یک سرگرمی را دقیقاً انتخاب نکنید زیرا مناسب امور مالی شما است. اطمینان حاصل کنید که چیزی است که واقعاً از آن لذت می‌برید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *