رابطه سمی

چگونه به یک رابطه سمی پایان دهیم

مقدمه

رابطه سمی ممکن است این احساس را داشته باشد که گونی عظیمی را به بالای یک تپه می‌کشید. هرچه بیشتر برای انجام آن تلاش کنید ، بار سنگین‌تر می‌شود. پس از اینکه فهمیدید که در یک رابطه سمی هستید ، با پایان دادن به رابطه ، گام‌هایی بردارید تا از این بار راحت شوید. در مورد آنچه می‌خواهید روراست باشید ، تا فرد به وضوح بفهمد که می‌خواهید به همه‌چیز پایان دهید. محدودیت‌هایی را تعیین کنید تا به عقب کشیده نشوید. سپس به سلامتی عاطفی و تندرستی خود اهمیت دهید تا در آینده بتوانید روابط سالم‌تری داشته باشید. با ادامه این مطلب از زرد نیوز همراه باشید.

روش 1 ، پایان دادن به رابطه

1 ، به خود یادآوری کنید که چرا رابطه باید پایان یابد

 از همان ابتدا ، برای خاتمه‌ دادن به رابطه نیاز به یک استدلال قوی دارید ، تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که این کار را ادامه می‌دهید. با خود صادق باشید و کمی وقت بگذارید تا تمام دلایل سمی بودن این رابطه و خاتمه دادن به آن را بنویسید.

 • یکی از مهمترین دلایل ترک رابطه سمی این است که شما لیاقت بهتر را دارید. علاوه بر این ، این رابطه ممکن است مانع رشد شما شود ، شما را از دیگران جدا کند ، یا تبدیل به اختلال شخصیت مرزی یا رابطه سوء‌استفاده‌گرانه شود.

2 ، مکالمه را تمرین کنید

 آنچه را می خواهید به شخص بگویید ، از قبل مرور کنید. این به شما کمک می‌کند هنگام گفت‌وگو با اعتماد به‌ نفس بیشتری ظاهر شوید.

 • می‌توانید جلوی آینه یا با یک دوست تمرین کنید.
 • تمرین می‌تواند به شما کمک کند هنگام صحبت اطمینان بیشتری داشته باشید ، اما به خاطر داشته باشید که مکالمه ممکن است متفاوت از تمرین شما باشد.

3 ، به فرد اطلاع دهید که می خواهید صحبت کنید

صحبت کردن

 به فرد اطلاع دهید که می‌خواهید یک مکالمه داشته باشید و از او بپرسید چه زمانی برای صحبت در دسترس است. بسته به میزان احساس امنیت ، در نظر بگیرید که شخصاً ، از طریق تلفن یا از طریق پیامک تماس بگیرید.

 • ممکن است بگویید ، “هی ، من باید در مورد چیز مهمی با تو صحبت کنم. آیا وقت داری که همدیگر را ببینیم؟”

4 ، محل صحبت را انتخاب کنید

 در صورت امکان با او بحث حضوری داشته باشید. مکان را براساس چگونگی انتظار مکالمه تنظیم کنید. به عنوان مثال ، اگر ممکن است فرد عصبانی ‌شود ، مکالمه را در یک مکان عمومی انجام دهید.

 • اگر این رابطه سوءاستفاده‌گرانه است ، برای ایمنی خود از طریق تلفن یا از طریق تماس ویدیویی صحبت کنید.

5 ، درمورد آنچه می خواهید صریح و روشن باشید

نه گفتن

 درمورد آنچه در این رابطه موثر نیست و تصمیم خود برای پایان دادن به آن روراست باشید.

 • ممکن است شما جمله‌ای شبیه این را بگویید:” فکر نمی کنم ما با هم خوب باشیم. ما دائماً از هم جدا می‌شویم و آشتی می‌کنیم و من شروع به بیگانگی افراد دیگرکه به من نزدیک هستند کرده‌ام. من می‌خواهم به این پایان دهم. “
 • گزینه دیگر این است که جمله‌ای شبیه این بگویید ، “رابطه ما برای من کارساز نیست. من فکر کردم و می‌خواهم به آن پایان دهم.”

6 ، به شخص مقابل گوش دهید

 احتمال زیادی وجود دارد که شخص دیگر حرف زیادی برای گفتن داشته باشد. سخنان آن‌ها را بشنوید مادامی که پاسخ آن‌ها بدون توهین و تهدید باشد.

 • اگر آنها سعی می‌کنند شما را متقاعد کنند که به این رابطه پایان ندهید یا یک روش دیگر ، به سادگی تصمیم خود را تکرار کنید. تا آنجا که ممکن است روشن و مختصر باشد.
 • اگر آن ها عصبانی یا مشاجره‌گر شدند ، بگویید «من برای بحث به این‌جا نیامده‌ام. من اینجا را ترک می‌کنم. لطفا مرا دنبال نکن. “

روش 2 ، حفظ جدایی

حفظ جدایی
حفظ جدایی

1 ، محدودیت‌های خود را روشن کنید

 اگر این فرد سمی باشد ، ممکن است جدایی را قبول نکند. با آن شخص صریح باشید و به او بگویید که دیگر آن‌ها را در زندگی خود نمی‌خواهید.

 • به عنوان مثال ، اگر در چند روز آینده به خانه شما آمدند یا با شما تماس گرفتند ، محدودیت‌های خود را به آن‌ها یادآوری کنید.
 • جمله ای مانند این را بگویید:” من به تو گفتم دیگر نمی‌خواهم تو را ببینم. لطفاً به خانه من نیا یا دوباره سعی نکن با من تماس بگیری. “

2 ، تمام تماس‌ها را قطع کنید

 تصمیم خود را برای پایان دادن به رابطه با قطع ارتباطات با فرد دنبال کنید. شماره و ایمیل آن‌ها را از تلفن خود پاک کنید. آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی دنبال نکنید.

 • اگر به بعضی از مکان‌های مشابه رفت و آمد می‌کنید ، برای مدتی برنامه خود را تغییر دهید تا پیام را دریافت کنند.

3 ، مراقب تاکتیک‌های فریبنده باشید

 افراد سمی می توانند فریبکار و کنترلگر باشند ، بنابراین باید هوشیار باشید. ممکن است فرد سعی کند با رفتار خوب شما را دوباره جلب کند یا حتی اعتبار شما را از بین ببرد تا تنها کسی باشد که برای شما باقی مانده‌ است. اجازه ندهید که فریبکاری‌های آن‌ها شما را به عقب بکشاند.

 • بهترین راه برای به حداقل رساندن آسیب بیشتر قطع کامل اتصالات است. به هیچ تماس ، پیامک ، ایمیل یا سایر درخواست‌ها برای ارتباط پاسخ ندهید.

4 ، از عزیزان پشتیبانی و پاسخگویی بخواهید

 اگر در دور ماندن از فرد سمی مشکل دارید ، با نیروهای کمکی تماس بگیرید. شرایط را برای یک دوست یا یکی از اعضای خانواده حامی توضیح دهید و از او بخواهید به شما کمک کند تا پاسخگو باشید.

 • به عنوان مثال ، اگر از شخص مورد نظر پیامی دریافت کردید ، بلافاصله با دوست خود تماس بگیرید. آنها می توانند از پاسخ دادن “شما را منصرف کنند” یا حواس شما را پرت کنند.

5 ، در صورت لزوم با پلیس تماس بگیرید

 اگر فرد همچنان با شما تماس می‌گیرد یا به شما مراجعه می‌کند و به هر طریقی باعث می شود احساس امنیت نکنید ، با مقامات تماس بگیرید. ممکن است مجبور شوید برای قرار منع تعقیب علیه شخص شکایت کنید.

 • قرار منع تعقیب فرد را در تماس با شما یا مراجعه در مسافت معینی از خانه و سایر محیط‌های اجتماعی مانند محل کار یا تحصیل شما محدود می‌کند.

روش 3 ، بهبود زخم‌های احساسی

1 ، درباره آنچه اتفاق افتاده است برای شخصی که به او اعتماد دارید صحبت کنید.

 پنهان کردن احساسات خود در مورد رابطه سمی باعث می‌شود فرد مقابل برنده شود زیرا شما را منزوی نگه می‌دارد. درباره آنچه اتفاق افتاده و احساس شما درباره همه‌چیز درد دل کنید

 • به یک دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده اعتماد کنید. به آن‌ها بگویید چه احساسی دارید و راحت باشید.
 • اگر درخواست خاصی در مورد چگونگی حمایت از شما دارید ، به آن‌ها بگویید.

2 ، این رابطه را با یک رابطه مثبت جایگزین کنید

 برای گذر واقعی و بهبودی از یک رابطه سمی ، باید قلب خود را به سمت روابط مثبت و سالم باز کنید. به ارتباط موجود خود نگاه کنید و راه‌هایی برای عمیق کردن روابط خود با افرادی پیدا کنید که باعث می‌شوند احساس خوبی داشته باشید.

 • همچنین ممکن است با عضویت در یک باشگاه یا سازمان یا شرکت در یک گروه پشتیبانی ، دوستان جدیدی پیدا کنید.
 • به یاد داشته باشید اشکالی ندارد که برای بهبودی به خود کمی وقت بدهید. تا زمانی که احساس آمادگی نکنید ، سریع بهقرار گذاشتن برنگردید..

3 ، یک روش خودمراقبتی را یاد بگیرید

 شما احتمالاً مقدار زیادی از خود را در رابطه سمی ریخته اید. اکنون زمان آن فرا رسیده است که تمام این عشق و عطوفت را به درون خود بریزید. یک روال خودمراقبتی بسازید که روی پرورش ذهن ، بدن و روح شما متمرکز باشد.

 • از خود با وعده‌های غذایی سالم و مقوی پذیرایی کنید. تمرینات تسکین‌دهنده مانند یوگا یا رقص بیانی انجام دهید. با روغن‌های معطر یا حباب حمام گرم کنید. یا در طبیعت طولانی پیاده روی کنید.
 • همچنین ممکن است با نوشتن افکار و احساسات خود در مورد تجربه در یک ژورنال ، خود را درمان کرده و از خود مراقبت کنید.
 • سفر نیز می تواند راهی عالی برای مراقبت از خود باشد. این به شما یک تغییر منظره و روال می‌دهد. دیدار با دوستی را که در شهر دیگری زندگی می‌کند در نظر بگیرید.

4 ، درباره الگوهای رابطه خود در درمان بحث کنید

 اگر خود را در یک رابطه سمی قرار داده اید ، ممکن است یک سبک رابطه‌ای ناامن داشته باشید که از کودکی ناشی می‌شود. این سبک ممکن است شما را برای دیدن رفتار سمی همان‌طور که بوده، سخت کرده باشد. در درمان ، می‌توانید از اینکه چگونه تجربه‌های کودکی بر روابط فعلی شما تأثیر می‌گذارد آگاه شوید و شروع به ترمیم این زخم‌ها کنید.

 • از پزشک خانواده خود بخواهید که یک درمانگر حرفه‌ای در منطقه شما را توصیه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *