how-to-deal-with-your-girlfriend-on-her-period

نحوه برخورد درست با دوست دختر در دوره پریود او

بعضی از خانم‌ها در دوره پریود حال خوبی دارندو مشکلی در رابطه با آنها وجود ندارد، در حالی که برخی ممکن است کمی دیوانه به نظر برسند.دختران در این دوره، از کوچکترین چیزها و ریزترین مسائل اذیت می شوند؛ مسائل خیلی کوچک آنها را تحریک می کند تا با بقیه دعوا کنند.

به عنوان یک مرد، بسیار مهم است که شما بدانید باید چگونه با دوست دختران در طول دوره پریود رفتار کنید تا همه چیز درست پیش برود و مشکلی بین شما دو نفر پیش نیاید  و همه چیز تحت کنترل شما باشد به این ترتیب طول پریود دختر به آن زمان از ماه تبدیل نمی شود که شما باید کاملا محتاطانه رفتار کنید و بهترین رفتار را داشته باشید در عوض، او به خاطر رفتار خود به شما توضیح خواهد داد. او خواهد دانست که برای مدیریت احساسات شما و محترم رفتار کردن با شما باید بهترین خودش باشد.

نحوه برخورد درست با دوست دختر در دوره پریود او

در این مقاله، من می خواهم 6 نکته را به شما ارائه دهم که شما را از استرس و ناامیدی های غیر ضروری در هنگام شروع دوره پریود دختر نجات خواهد داد.

بیایید با شماره 1 شروع کنیم …

1- به او بگویید که شما می دانید در چند روز مانده به پریود و روزهای ابتدایی پریود، تغییرات در هورمونهای او، می تواند به طور موقت بر رفتار و خلق و خوی وی تأثیر بگذارد

این یک گفتگوی اساسی بسیار مهم است که شما باید با دوست دختر خود داشته باشید. او باید بداند که شما می دانید چه اتفاقی برای او می افتد. این موضوع را بدانید که روزهای قبل از پریود، سطح استروژن و پروژسترون دختر شروع به کاهش می کند. در نتیجه، او ممکن است از نظر ذهنی کمی احساس عصبی بودن کند. برای همه عصبانیت‌ها، بدقلقی‌ها و بدرفتاری‌های او یک دلیل وجود دارد و آن دلیل هورمونهای در حال تغییر او و نحوه تاثیرگذاری هورمون‌ها بر مغز و روحیه او می باشد. در روز اول پریود، سطح استروژن، پروژسترون و حتی تستوسترون پایین است که اینها می تواند منجر به احساس سردرگمی و تحریک او به افکار و رفتارهای آشتباه شود.

او همچنین ممکن است در طول دوره پریود، اعتماد به نفس خود را از دست داده و بی دلیل احساس  ناامنی نسبت به بدن یا ظاهر خود داشته باشد. این مسئله در روزهای منتهی به پریود و چند روز اول پریود در برخی زنان می تواند باعث رفتارهای غیرمعمول، پرخاشگری و عصبانیت شود.

کاری یا حرفی که دوست پسرش به طور نرمال همیشه به او میگوید، احتمال دارد او را به هم بریزد و عصبانی کند.

با توجه به تغییر در هورمونهای او، یک زن می تواند نسبت به چیزهایی که به طور عادی نسبت به آن مسائل کاملا نرمال رفتار میکند، در این دوره بیش از حد حساسیت نشان دهد.

ناگهان در طی چند روز اول پریود، سطح استروژن بار دیگر افزایش می یابد که این مسئله میتواند برای اکثر زنان باعث احساس خوشبختی، پرانرژی بیشتر و روحیه بالاتر شود. بنابراین، وقتی  که شما به دوست دخترتان بگویید که از ویژگی های این دوره آگاه هستید  احتمالا او به راحتی می پذیرد که در روزهای منتهی به پریودش و یا روزهای اول پریودش رفتار بدی از خودش نشان داده است.

به عنوان مثال: اگر او بدون هیچ دلیلی از شما عصبانی شود، پس از اینكه حالش بهتر شود از شما عذرخواهی می کند و خواهد فهمید که هورمونهای او باعث آشفتگی او شده بودند.

اگرچه این مسئله هم بسیار مهم است که وقتی او از شما عذرخواهی کرد و خودش را بابت رفتارهایش سرزنش کرد، شما در مقابل به او حمله ور نشوید و احساس بدی به او ندهید.

1- به او بگویید که شما می دانید در چند روز مانده به پریود و روزهای ابتدایی پریود، تغییرات در هورمونهای او، می تواند به طور موقت بر رفتار و خلق و خوی وی تأثیر بگذارد

در این حالت بهترین کار این است که فقط از او بخاطر اعترافش تشکر کنید و به او بگویید که اشکالی ندارد و شما کاملا او را درک می کنید. سپس با یک گفت‌وگوی خوب با یکدیگر کنار بیایید.

وقتی شما این کار را انجام دهید و او ببیند که وقتی به رفتار بدی که انجام داده اعتراف می کند مورد حمله شما قرار نمی گیرد احتمالا از این پس همیشه به رفتارهای بدش در دوره پریودش اعتراف خواهد کرد و در رابطه با این مسئله آگاه تر و آگاه تر می شود و با گذشت زمان قادر به کنترل بیشتر و بیشتر رفتارهای خود خواهد بود.

2-    اجازه ندهید که پریود او تبدیل به بهانه ای برای بدرفتاری با شما شود

نکته این است که در روزهای منتهی به پریود و روزهای اولیه پریودش او ممکن است انواع ناراحتی و درد جسمی را تجربه کند. به عنوان مثال: ممکن است سردرد، درد در ناحیه کمر و باسن، درد معده، نفخ معده و .. او را در این دوره آزار دهد. بنابراین، باید درک کنید که او ممکن است در این مدت کمی اذیت شود. اما بهرحال این بهانه ی خوبی نیست که او با شما بد رفتار کند و به شما بی احترامی کند. اگر به دوست دخترتان اجازه دهید در طی زمان پریودی با شما رفتار بدی داشته باشد، این مسئله می تواند برای او به یک عادت همیشگی در رابطه‌تان تبدیل شود.

هرچقدر مرد اجازه چنین رفتاری را بیشتر به زن بدهد، رابطه بین آن دو نارضایتی بیشتری خواهد داشت. بنابراین شما فقط باید او را درک کنید و با او یکدلی کنید، زیرا او در طول دوره پریود تغییرات هورمونی زیادی را متحمل می شود اما هرگز به او اجازه بدرفتاری ندهید. پریود او یک گذرگاه برای شروع فریاد زدن روی سر شما نیست. او باید بتواند احساساتش را وقتی پیش شماست تا حدودی کنترل کند و در این رابطه مسئولت پذیر باشد. در رابطه با این مسئل شما نباید بنشینید و با او در این مورد صحبت کنید و از او بخواهید که همیشه احساسات خودش را کنترل کن؛. درعوض، بهتر است خیلی قاطع در رابطه با او رفتار کنید، اما در عین حال او را دوست داشته باشید و به او آرامش دهید.

عصبانی شدن دختر به دلیل پریود

مثلا این یک رفتار درست است که به او بگویید: “ببین، در هر صورت، فقط به این دلیل که توی دوره پریودت تغییرات هورمونی رو تجربه میکنی دلیل نمیشه که روی سر من فریاد بزنی، بدون دلیل و استدلال شروع به دعوا کنی. تو باید تمام تلاشت رو برای کنترل احساساتت در این دوره انجام بدی. تو باید سعیت رو بکنی. “

گفتن چیزی شبیه به این، بین شما و دوست دخترتان، رابطه ای پویا ایجاد می کند و او خواهد فهمید که شما نسبت به او درک و احترام دارید.

شما وقتی به او می گویید که باید احساساتش را کنترل کند و زن خوبی باشد، همچنان پسری دوست داشتنی در نظر او خواهید بود اما در عین حال به او اجازه می دهید که بفهمد باید احساساتش را کنترل کند. تحولات هورمونی که در بدن او رخ می دهد و تغییرات دیگر در اوضاع و رفتار او، گذر رایگان برای او نیست که بتواند برای شما دردسر شود. او باید با بهترین تلاش خود سعی کند همچنان به شما احترام بگذارد تا بتواند خوب رفتار کند و در آن دوره آزاردهنده نشود.

3- برای عکس العمل در مقابل تغییر رفتار او، شما تغییر رفتار ندهید.

هنگامی که یک مرد در پاسخ به بدخلقی زن در دوره پریود او بدخلقی کند، می تواند در آخر به این نتیجه برسند که بدخلقی‌ها و بدرفتاری‌ها بخاطر بدخلقی مرد است نه زن.

به عنوان یک مرد، شما باید بتوانید عواطف خود را کنترل کنید تا زن بتواند تضاد را بین رفتار خودش و رفتار شما به خوبی مشاهده کند.

وقتی او می بیند که شما کنترل احساسات خود را از دست نمی دهید و وقتی بداخلاق می شود، شما بداخلاقی نمی کنید می فهمد که اوضاع بد نتیجه رفتار بد اوست نه رفتار بد شما. و این را هم همواره به یاد داشته باشید که از آنجایی که هورمونهای دختر در طول دوره پریود تغییر می کند، نمی توانید انتظار سازگاری همیشگی از او داشته باشید.

در عوض، بجای رفتار بد نشان دادن، شما باید به او نشان دهید که انتظار دارید او در رابطه با احترام گذاشتن به شما و بهتر کردن اخلاقش در دوره پریود هر بار بهتر و بهتر شود. سخت ترین تلاش خود را برای انجام بهترین رفتارهای خود انجام دهد و خیلی آزاردهنده نشود. و برای چیزهای کوچک خودش را عصبی نکند.

کنترل احساسات در زمان پریودی

4- از اینکه گاهی اوقات در دوره پریودش به عصبانیت های او بخندید (البته با عشق) نترسید!

وقتی با یک دختر در رابطه هستید او باید بداند که عصبانیت و تنش های او، شما را نمی ترساند. اگر او ببیند که عصبانیت هایش شما را می ترساند، چه می کند؟

او عصبانیتش را بیشتر می کند. وسایل را پرت میکند و اگر مرد نتواند با عشق و محبت در مقابل او بایستد پس در نتیجه احترامش در مقابل دختر را از دست می دهد، جذابیت جنسی اش را هم از دست می دهد. دختر احساس می کند که در رابطه بر روی مسائل مسلط تر است. در نتیجه، احساس خوبی پیدا نمیکند که حتی از نظر جنسی هم  تسلیم او شود. با توجه به این نکته، من می گویم نترسید گاهی اوقات به عصبانیت های با عشق و علاقه بخندیدالبته من نمی گویم همیشه به او بخندید، زیرا اگر چنین کاری کنید، طبیعتا او بیشتر عصبانی می شود زیرا گمان می کند احساسات او را جدی نمی گیرید. تفاوت این دو برداشت، این است که شما باید به عنوان یک مرد آزادی داشته باشید تا گاهی اوقات عصبانیت های پارتنرتان را جدی نگیرید، زیرا او نباید کاملا در رابطه بر شما تسلط داشته باشد. شما باید بتوانید به او بخندید اما این کار را با روشی دوست داشتنی انجام دهید. شما هنوز هم او را دوست دارید، شما هنوز هم به او احترام می گذارید، هنوز هم از او قدردانی می کنید و او را درک میکنید اما شما فقط در رابطه با عصبانیت دخترانه او می خندید. شما از عصبانیت زنانه او نمی ترسید. بنابراین، اگر او از شما عصبانی است و بدون هیچ دلیل واقعی فریاد می زند، در اینجا چند نمونه آورده ایم که شما بدانید چگونگی می توانید با عشق به او بخندید.

* هر یک از موارد زیر را با یک لبخند مثبت به او بگویید، نه به شکلی هجومی و با دعوا. شما فقط وقتی دارید با این حرف ها با او شوخی می کنید.

“تو یه دختر دیوونه ای! میدونی؟”

مثال بعدی: “تو مغز تو کلت نیست”

مثال بعد: “ای بابا بپر تو ماشین بریم دور بزنیم.”

مسئله این است که اگر شما برید بیرون و از خانمها بپرسید که دوست دارند وقتی پریودند یک پسر چگونه به رفتارهای آنها عکس العمل نشان اکثر آنان میگویند خوب، پسر باید صبور باشد، شوخی نکند، گل برای او بخرد، کارهای خوبی را برای او انجام دهد و…  اما با این حال، اگر یک مرد این کارها را انجام دهد پس از آن، ممکن است زنش نخواهد خیلی اوقات با او رابطه جنسی برقرار کند زن احساس می کند که از مرد در رابطه مسلط تر است. او می بیند که مرد از او می ترسد و این به زنان اجازه نمیدهد در رابطه جنسی تحریک شوند. شما ی باشیذ که در مقابل او دوست داشتنی و محترم باشید اما به او نشان می دهید که او در جایگاه مسلط تر نیست و شما از او نمی ترسید.

این کار خیلی مؤثر است. زیرا شما در عین دوست داشتنی بودن و درک کردن زن، این آزادی را به عنوان یک مرد دارید.

در غیر این صورت، ممکن است خود را در شرایطی قرار دهید که مدام باید فکر کنید “امروز می توانم  با او شوخی کنم؟ دوره پریودش کی بود؟ آیا الان پریوده؟ آیا او با هر کاری زود تحریک و عصبانی می شود؟ من امروز نمی توانم شوخی کنم زیرا او پریود است. “

نه

شما نباید به این شکل زندگی کنید، در عوض، او باید توانایی خندیدن به کارهایش را  وقتی که بی دلیل بدرفتاری می کند، پیدا کند. او باید ببیند که مرد به او احترام می گذارد، او را دوست دارد، اما عصبانیت های بی دلیل او را جدی نمی گیرد. دوره پریود او نباید بک فرصت برای او باشد تا به دردسری برای مرد تبدیل شود. با گذشت زمان، او باید یاد بگیرد که خودش را کنترل کند و در دوره پریود رفتار بهتری داشته باشد.

5-    از پریود بودن او به عنوان بهانه ای برای مقصر دانستن او در همه اتفاقات استفاده نکنید

فقط به این دلیل که زنان در روزهای منتهی به پریودشان و روزهای ابتدایی دوره پریود بدرفتاری و تحریک پذیری زیاد می شوند، نباید یک بهانه برای شما درست شود که هر اتفاقی در این مدت افتاد را بیندازید گردن او.

اگر مرد در دوره پریود زن، شروع به سرزنش او کند، آنگاه ان کار می تواند برای زن بسیار آزار دهنده باشد،  به ویژه اگر احساس کند که مرد همه چیز را تقصیر او میداند؛ در اینصورت این کار خودش مانعی برای بهبود رویکرد و رفتار زن در دوره پریود است.

احساسات پسر در مقابل پریودی دختر

اگر او از چیزی ناراحت است و سعی دارد با شما در مورد آن صحبت کند و بعد شما آن مشکل را تقصیر پریودش بدانید، ممکن است باعث شود که او احساس کند احتمالا احساساتش برای شما اهمیتی ندارد و اعتباری پیش شما ندارد.

6-    وقتی او سعی می کند رفتار خوبی از خودش در دوران پریودش نشان دهد تا اوضاع را متعادل کند مطمئن باشید که به او فیدبک مثبت دهید

اشتباهی که برخی از پسران مرتکب می شوند این است که آنها فقط وقتی دختران رفتار بدی از خودشان نشان می دهند، در رابطه با رفتار آنها نظر می دهند. وقتی او باعث دردسر می شود و یا با هر مشکلی سریعا عصبانی می شود، پسر با او مشاجره می کند یا به او نظر منفی می دهد و از او گله و شکایت میکند.

اما وقتی او خوب رفتار میکند پسر هیچگاه چیزی در این مورد نخواهد گفت. پسر فکر میکند:”خوب، دختر همیشه باید همینطور باشد؛ پس چرا باید درمورد رفتار خوبش با او صحبت کنم، این طبیعی است، که یک زن باید همیشه بهترین رفتار را از خودش نشان دهد. “

اما بهتر است بدانید که برای تشویق یک زن به داشتن رفتار خوب شما باید مطمئن شوید که به او میگویید که از رفتار خوبش در این مدت آگاه هستید. لازم نیست این را همیشه و هر روز به او بگویید، اما باید مطمئن شوید که حتما به او رفتار خوبش را گوشزد می کنید.

مثلا “عزیزم مرسی که برای قهوه درستی کردی. بیا اینجا ببینم چه زن خوبی هستی تو.”

مثال بعدی: “خیلی خوشم میاد تو این روزها از همیشه آروم تو مهربون تر هستی!.”

رابطه ات با دختر را خودت خوب بساز!

نکته آخر که می خواهم در این مقاله به شما بگویم این است که شما یا پارتنرتان نمی توانید تغییرات هورمونی را که در دوره پریود پیش می‌آید، کنترل کنید. با این حال، آنچه شما می توانید به عنوان یک مرد انجام دهید ایجاد یک رابطه پویاست که در آن پارتنرتان باید برای رفتارهای بدش پاسخگو باشد و مسئولیت رفتارهایش را بر عهده می گیرد. نکته این است که وقتی روابطتان را به شکل صحیح  تنظیم و حفظ کنید، دیگر رابطه با زنان برای شما هرگز سخت نخواهد بود. زنی که با رفتارهایش باعث سردرد یک پسر می شود با همان رفتار برای یک پسر دیگر دردسرساز نیست. این زن یک زن است، اما هر پسر با رفتارهای خاص خودش روابط مختلفی را با او شکل می دهد.

اشتراک گذاری

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: چرا من نمی توانم دوست پسر داشته باشیم یا چرا من نمی توانم دوست پسر پیدا کنم؟ - زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.