چگونه چند منبع درآمدی داشته باشیم

چگونه چند منبع درآمد داشته باشیم

برای اینکه یک میلونر باشید باید هفت منبع درآمدی داشته باشید

ایجاد یک روش درآمدزایی آسان نیست، این کار نیاز به تلاش و زمان زیادی دارد شما باید یک برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید یک جریان درآمدی جدید برای خود ایجاد کنید. کسب درآمد بیشتر به شما کمک می کند تا به یک آزادی مالی برسید، شما هیچ گاه به یک راه درآمد زایی دائمی و مادام العمر نمی رسید مگر اینکه یاد بگیرید چگونه یک باید یک منبع درآمد ایجاد کنید.

قبل از اینکه در مورد این موضوع توضیح دهیم، ابتدا در مورد 3 موضوع زیر که مربوط به ثروت است توضیح می دهیم:

 • بررسی اجمالی ثروت
 • طراحی سبک زندگی / کاهش هزینه ها
 • نحوه پرداخت بدهی

در این استراتژی که برای  کسب ثروت شما به جای اینکه به دنبال فرصت های جدید برای کسب درآمد باشید بهتر است ابتدا شیوه زندگی خود را تغییر دهید. این جمله به این معنی است که ابتدا هزینه های زندگی خود را کاهش دهید تا بتوانید پس انداز بیشتری داشته باشید این کار باعث می شود که شما احساس کنید درآمدتان بیشتر شده است.

اگر یک کار اضافی برای کسب در آمد انجام می دهید و زمان خود را برای این کار صرف می کنید، اگر شما شیوه زندگی خود را تغییر ندهید پول بیشتر فقط باعث می شود که هزینه های شما اضافه گردد و هیچ درامدی برای شما ایجاد نمی شود. به این نکته توجه کنید که پولی که خرج نمی کنید پس مالیاتی نیز به آن تعلق نمی گیرد و همه پول اضافی شما در جیبتان می ماند بدون اینکه دولت دستش به آن برسد.

ببخشید از موضوع اصلی منحرف شدم. من در این مطلب قصد دارم به شما بگوییم چگونه درآمد کسب کنید تا میلیونر شوید. ما ر این مقاله در مورد 10 راه که به وسیله آن بتوانید درآمد کسب کنید صحبت نمی کنیم، در عوض به شما یک سیستم درآمدزایی را آموزش می دهیم که می توانید از طریق آن یک درآمد ثابت داشته باشید.

سیستم تولید درآمد

ما در ادامه برای شما توضیح می دهیم که چگونه یک سیستم تولید درآمد داشته باشید که آزادی مالی بدست آورید.

این سیستم تولید درآمد به صورتی طراحی شده است به شما برای انتخاب چند جریان درآمد کمک می کند و با استفاده این سیستم می توانید چندین روش درآمدزایی ایجاد کنید که باعث افزایش سرمایه شما گردد.

چرا چندین روش کسب درآمد نیاز است؟ ما در دنیایی زندگی می کنیم که در آن هیچ چیز مشخص نیست و رقابت در این زندگی بسیار شدید است و همه چیز مدام در حال تغییر و تحول می باشد. شما با وجود چند جریان مختلف درآمدی، دیگر به هیچ منبع خاصی متکی نیستید. زمانی که شما فقط به یک منبع درامد مانند شغل متکی هستید، اهرم فشار شما ضفر است. صاحب کار شما به معنای واقعی صاحب شما می شود، زیرا اگر شما از این شغل اخراج شوید در زندگی دچار مشکل می شود و به همین علت دیگر آزادی عمل ندارید. می توان این طور گفت که داشتن یک جریان درآمد بسیار وحشتناک است، این روش زندگی را متوقف کن.

بیایید با هم کای کنیم تا خودمان را از این زندگی سخت رها نمائیم.

در اینجا نمای کلی این سیستم تولید درآمد را می بینید:

 • به ایده های درآمد طوفان مغزی توجه نمائید و بهترین ها را انتخاب کنید
 • یک جریان درآمد را انتخاب کنید
 • یاد بگیرید که چگونه این کار را به خوبی انجام دهید
 • سرمایه اول را تهیه کنید
 • روش انجام آن کار را خودکار کنید
 • آن را با معیارها جدید به روز کرده و بهبود بخشید
 • یک روش جدید دیگر برای کسب درآمد پیدا کنید

مرحله 0: ایده های طوفان مغزی و ایجاد یک هدف

برای درآمدزایی چه کاری می خواهید انجام دهید؟

برای اینکه ثروتمند شوید باید خوش بین باشید، مانند یک نام تجاری برای توسعه خود ارزش قائل شوید و در مرحله اول هدف خود را از زندگی بنویسید و سپس براساس توانایی های خود یک لیست از طوفان مغزی  خود ایجاد کنید:

 • مشارکت رسانه ای
 • بازاریابی برای یک کالا
 • شرکت در برنامه نتورک
 • نوشتن یک کتاب جدید
 • آموزش آنلاین مهارت

 زمانی که می خواهید تمام ایده های کسب درآمد خود را ایجاد کنید باید ابتدا آسان ترین آن را انتخاب و اجرا کنید و پس از کسب درامد از آن روش های دیگر را به ترتیب انتخاب کنید تا به سخت ترین آن ها برسید. این روش من برای کسب درآمد می باشد. مثلا برای من اجرا آموزش آنلاین مهارت از دیگر ایده ها راحت تر بود بنابراین این روش را انتخاب کردم.

هر شخصی یک لیست از ایده ها برای ایجاد شغل دارد، ممکن برای یک شخص ایده هایش به صورت زیر باشد:

درآمد شغلی که الان در آن مشغول به کار است را افزایش دهد

 • یک کار آزاد ایجاد کند
 • رانندگی در اسنپ یا تپسی
 • فروش مواد آرایشی
 • مربیگری خصوصی
 • ارائه خدمات مشاور پوست و مو

مرحله 1: جریان درآمد خود را انتخاب کنید

مثلا در اینجا ما مشارکت رسانه ای را انتخاب می کنیم و برای شما در مورد این روش مرحله به مرحله توضیح می دهیم.

مرحله 2 – یاد بگیرید که چگونه این کار را به خوبی انجام دهید ، سپس بهتر شوید

برای انجام مشارکت رسانه ای باید به صورت زیر عمل کنید:

 • مقالات خوب بنویسید
 • خوانندگان این مقالات را بخوانند و از خواندن این مقالات لذت ببرند
 • شما قسمتی از درآمد ماهانه این مقالات را دریافت می کنید

اولین کاری که من باید یاد می گرفتم این بود که چگونه سایر نویسندگان مقاله می نویسند که خوانندگان از این مقاله ها خوششان می آید. من برای اینکه با نوشت دیگر نویسندگان آشنا شوم، در یکی از این رسانه های اشترک گرفتم و تبدیل شدم به یک خواننده که کتاب های زیادی می خواند.

به هر حال مقالات زیادی در مورد چگونگی موفقیت در رسانه وجود دارد، من تمام این مقالات را مطالعه کردم تا اطلاعات کافی در مورد چگونگی نوشتن مقالات کسب کنم.  سپس تصمیم گرفتم که در یک روزنامه محلی که هر روزه مقالاتی در روزنامه اش می نویسد عضو شوم. بنابراین من هر روز یک مطلب جدید نوشتم، این کار اوایل بسیار دشوار بود اما کسب یک در آمد مشروع نیاز به تلاش فراوان دارد. من سعی کردم به سبک موفق ترین نویسنده ها مطالب را بنویسم، سه هفته طول کشید تا من توانستم یک نوشته خوب تحریر کنم.

مرحله 4: نحوه کسب درآمد خود را خودکار کنید

پس از اینکه به خوبی نحوه انجام کار را آموخته اید، حال زمان آن می رسد که شروع به تجزیه و تحلیل این آموخته ها باشید تا از این طریق بتوانید روش کسب درآمد خود را بهینه کنید و به صورت اتومات کسب درآمد کنید. آیا کاری که مشغول به آن هستید را می توانید به شخص دیگری با قیمت ارزان تر بدهید؟ در این حالت شما به یک واسطه بین صاحب کار و شخص انجام دهنده کار تبدیل می شوید و می توانید به صورت بهینه کسب درآمد کنید. و مطمئناً این کار باعث صرفه جویی در زمان شما می شود.

یا شاید ابزار هایی وجود داشته باشد که بتواند به شما در انجام کاری کلی کمک کند و نحوه انجام کار بهبود ببخشد و به شما اجازه دهد کار های دیگری که درآمد بیشتری دارند را انجام دهید.

مرحله 5: بر معیارها نظارت کنید و به پیشرفت خود ادامه دهید

شما بدون داده  و اطلاعات نمی توانید پیشرفت کنید. اصول روزانه من این است که نمی توان بدون دانش و اطلاعات پیشرفت کنید. شما امکان پیشرفت ندارید تا زمانی که شروع به جمع آوری داده ها و کسب دانش بهتر نکرده باشید.

مثلا اگر معلم خصوصی هستید باید اطلاعاتی جمع آوری کنید  که با توجه به آن متوجه شوید در کجا ها  دانش آموزان جدیدبیشتری وجود دارد  و با انجام چه کاری می توانید تعداد دانش آموزان خود را افزایش دهید، یا چه روش تبلیغاتی برای جذب مشتری بهتر است؟

یا اگر یک نویسنده هستید باید ببینید که مخاطبان به چه نوشته های بیشتر علاقه دارند تا شما بتوانید با نوشتن این گونه مطالب نظر تعداد مخاطبان بیشتری را به خود جلب کنید. هر روز بر ساعت کاری خود بیافزاید و سعی کنید از زمان اوقات فراغت و بیکاری خود بکاهید.

مرحله ششم: تکرار کنید

زمانی شما از یک جریان درآمدی پول بدست می آورید که آن منبع درآمدی فعال باشد. فعالیت و کار شما باید به صورت اتومات و مولد کار کند و این روند هر هفته تکرار شود. شما پس از اینکه از انجام این کار مطمئن شدید می توانید در یک جای دیگر سرمایه گذاری کنید. البته بهتر است که خیلی سریع شروع به انجام یک کار جدید نکنید چون ممکن منبع کسب درآمد اول خود را از دست بدهید. توسعه یک درآمد به گونه ای که به صورت مدام بتوانید از آن کسب درآمد کنید ممکن ماه ها یا سال ها طول بکشد.

زمانی شروع به انجام یک کار جدید کنید که مطمئن شوید کار اولتان به یک روند باثبات رسیده است. بار ها و بار ها در مورد کار خود را مورد بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید که منبع درآمد شما دارای ثبات است و هیچ مشکلی در روند انجام آن وجود ندارد.

هنگامی که درآمد ما به یک اندازه مناسب رسید و بدهی های که دارید صفر شد و همچنین سبک زندگی خود را تغییر دادید، آن گاه می توانید پس انداز های خود را در جای سرمایه گذاری کنید تا پول شما خودش شروع به ایجاد درآمد کند.

این تمام مراحلی بود که شما باید برای انجام یک منبع درآمد جدید انجام دهید ممکن است این روند ماه ها و حتی سال ها طول بکشد اما زمانی چند جریان درآمد داشتید می توانید به راحتی زندگی کنید و آزادی عمل داشته باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *