ترک عادات بد زیبایی

ترک عادات بد زیبایی

مقدمه

انجام تغییراتی ساده می‌توانند زیبایی ظاهر شما را تقویت کنند. در این مقاله به ترک عادات بد زیبایی می‌پردازیم. پیروی از مراحل زیر به بهبود وضعیت ظاهری شما و زیباتر شدنتان کمک شایانی می‌کند. با ادامه این مطلب از زرد نیوز همراه باشید.

مطلب مرتبط: چگونه عادت‌های بد را تغییر دهیم؟

گام اول

ترک عادت‌های بد صورت

از دست زدن به صورتتان خودداری کنید

از دست زدن به صورتتان خودداری کنید

شما در طول روز بارها از دستان خود استفاده کرده و همه چیز را لمس می‌کنید. دست زدن به صورتتان پس از لمس هرچیزی اثری از آن را بر روی پوستتان خواهد گذاشت. پیش از لمس کردن صورتتان دستان خود را بشویید.


اگر عادت دارید صورتتان را لمس کنید از این پس از هرگونه وسوسه‌ای اجتناب کنید. به عنوان مثال، اگر احساس خارش کردید از لایه داخلی لباستان برای خاراندن استفاده کنید. فقط پیش از انجام این کار مطمئن شوید که لباستان تمیز است!

لب‌های خود را لیس نزنید

خشک شدن بزاق دهان بر روی لب‌ها در نهایت باعث ترک خوردن لب‌ها می‌شود. چرب کننده لب و مصرف منظم آب، ترک خوردگی لب‌ها را برطرف و به ترک یکی از عادات بد زیبایی کمک می‌کند.


برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن و ترک خوردن لب‌ها، هر شب قبل از خواب یک لایه ضخیم از یک چربی مناسب را روی لب‌های خود بمالید. وازلین انتخاب خوبی برای شماست. انجام چنین کاری بسیار مفید است، مخصوصاً برای کسانی که شب‌ها با دستگاه تهویه روشن می‌خوابند. چنین محصولاتی رطوبت موجود در لب‌های شما را حفظ کرده از خشک شدن لب‌هایتان جلوگیری می‌کنند.
علاوه بر این شما می‌توانید لب‌های خود را لایه برداری کنید. هفته‌ای یک بار مقداری شکر را با حرکات ملایم و دایره‌ای روی لب‌های خود بمالید. بگذارید حدود دو دقیقه روی پوست لب شما بماند. سپس آن را با آب بشویید. بهتر است این کار را شب، و پیش از چرب کردن لب انجام دهید.

چشمان خود را نمالید

پوست اطراف چشم شما بسیار ظریف و نازک است. به همین دلیل است که مالیدن چشم‌ها باعث التهاب و در موارد شدیدتر منجر به سرخ شدن چشم می‌شود. برای از بین بردن سوزش یا خارش، با ملایمت از دستمال یا نوک انگشت خود استفاده کنید. پیش از این کار حتما از تمیز بودن دست و دستمال خود مطمئن شوید.

جوش‌ها را به حال خودشان رها کنید

جوش‌ها منافذ مسدود شده مملو از باکتری هستند. لمس آن‌ها باعث تحریک پوست شما شده و ممکن است صورت شما را زخمی کند.
محصولات شیمیایی ممکن است راه حل مناسبی برای درمان جوش صورت باشند. با این حال، بهترین راه برای از بین بردن جوش‌ها بدون مواد مصنوعی، استفاده روزانه از مقدار کمی روغن درخت چای است. این محصول می‌تواند التهاب را تا حد زیادی کاهش دهد. بنابراین جوش‌ها کمتر به چشمتان می‌آیند و به آن‌ها کمتر دست می‌زنید.

گام دوم

ترک عادت‌های بد مو

از وسایل حرارتی اجتناب کنید

از کش لاستیکی بپرهیزید

برای بستن موهای خود از کش‌ها و نوارهای پارچه‌ای استفاده کنید. کش‌های لاستیکی به سادگی موهای شما را پاره می‌کنند و به آن آسیب می‌رسانند. این امر به ترک یکی از عادات بد زیبایی کمک می‌کند.

از وسایل حرارتی اجتناب کنید

استفاده از گرما، موهای شما را به شدت خشک می‌کند. خشک شدن مو می‌تواند باعث شکستگی یا وز شدن موها شود.
موهای خود را در صورت امکان به جای سشوار با جریان هوای معمول خشک کنید.
قبل از استفاده از لوازم حرارت دهنده، باید از سرم محافظ گرما بر روی موهای خود استفاده کنید. سرم محافظ حرارتی نه تنها از کوتیکول موهای شما محافظت می‌کند، بلکه می‌تواند موهای شما را درخشان و سالم جلوه دهد.

هر روز موهایتان را نشویید

این یکی از ساده‌ترین دلایل برای خشك و وز شدن موهای شما است. شستن مداوم موها می‌تواند چربی طبیعی آن را از بین ببرد.
اگرچه کسانی که مدل موهای کوتاهی دارند اشکالی ندارد که هر روز موهای خود را بشویند. افرادی که موهای بلندتری دارند باید کمتر شستن موها را در نظر بگیرند. افرادی که قد موهایشان تا شانه است باید موهای خود را یک روز در میان بشویند. کسانی که موهای بلندتری دارند بهتر است هر سه روز یک بار موهای خود را بشویند.

گام سوم

ترک عادت‌های بد ناخن

از جویدن ناخن بپرهیزید

از جویدن ناخن بپرهیزید

از بازدارنده برای نجویدن ناخن‌هایتان استفاده کنید. حداقل یک بار در روز مقداری طعم دهنده مهارکننده بر روی ناخن خود بمالید. در این صورت وقتی ناخن‌های خود را بجوید، طعم ناخوشایندی را احساس خواهید کرد. این باعث می‌شود دوباره این کار را نکنید. با گذشت زمان، استفاده از یک مهار کننده می‌تواند به شما کمک کند تا عادت جویدن ناخن‌های خود را برای همیشه کنار بگذارید.
اگر نمی‌خواهید از محصولات شیمیایی مهار کننده استفاده کنید می‌توانید از یک کرم یا روغن بد طعم روی ناخن‌هایتان بمالید. به هر صورت شما باید این عمل را به طور مکرر اعمال کنید تا ملکه ذهنتان بشود.

ناخن‌های خود را بپوشانید

پوشاندن ناخن‌ها می‌تواند یک مانع فیزیکی بین دندان‌ها و نوک انگشتان شما ایجاد کند. این کار باعث می‌شود از جویدن ناخن‌ها بپرهیزید و به ترک یکی از عادات بد زیبایی کمک می‌کند.


دستکش بپوشید. اگر هوا سرد است، پوشیدن دستکش راهی عالی برای پنهان کردن ناخن‌ها و در عین حال گرم و شیک بودن آن‌هاست.
انگشتان خود را با باندهای چسبی بپوشانید. اگر ناخن‌های شما به این شکل پوشانده شوند، دیگر به آن‌ها دسترسی نخواهید داشت! این یک تکنیک خوب برای زمانی است که در خانه مانده‌اید، یا شب‌ها که در رختخواب هستید.

حواس خود را پرت کنید

سعی کنید فعالیت‌های جدیدی را جایگزین عادت جویدن ناخن‌های خود در مواقعی که عصبی یا بی‌حوصله هستید، کنید. برای مثال:
سعی کنید هر زمان که احساس می‌کنید می‌خواهید ناخن‌های خود را بجوید، آدامس بدون قند بجوید. این باعث می‌شود دهان شما سرگرم کار دیگری شود. علاوه بر این، طعم و مزه خوبی هم احساس خواهید کرد!


چیزی مانند سکه یا توپ کوچک پیدا کرده و با آن بازی کنید. این کار دستان شما را مشغول کرده و از دهان شما دور نگه می‌دارند. این یک تکنیک مناسب در هنگام نشستن در ماشین یا زمان تماشای تلویزیون است.


خوراکی بخورید یا چیزی بنوشید. سعی کنید یک بطری آب یا مقداری خوراکی کم کالری و مغذی در کنار خود داشته باشید. هر زمان که میل به جویدن ناخن داشتید، می‌توانید به جای آن یک نوشیدنی بنوشید یا خوراکی بخورید.

ناخن‌های خود را زیبا جلوه دهید

یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از جویدن ناخن این است که به خود یک مانیکور زیبا هدیه بدهید. وقتی ناخن‌های شما بسیار زیبا به نظر برسند، از خراب کردن آن‌ها خودداری می‌کنید.
برای لاک زدن رنگ‌های پررنگ مانند صورتی تیره و قرمز را انتخاب کنید. در صورتی که ناخنتان را بجوید، اثر آن بسیار واضح و مشخص خواهد بود.
ناخن مصنوعی استفاده کنید. علاوه بر این می‌توانید در یک سالن آرایش ناخن‌هایتان را ژلیش کنید. این کار ناخن‌های طبیعی شما را می‌پوشاند و به آن‌ها فرصت رشد می‌دهد.

مطالب مرتبط: چگونه بهترین رنگ لاک ناخن را انتخاب کنیم؟

ناخن‌های خود را سالم نگه دارید

سالم نگه داشتن ناخن‌ها آن‌ها را قوی‌تر و زیبا تر نشان می‌دهد؛ در نتیجه این کار ناخن‌ها کمتر مستعد شکستن می‌شوند. برای داشتن ناخن‌های سالم نکات زیر را رعایت کنید.

رژیم غذایی سالم داشته باشید. داشتن رژیم غذایی غنی از مواد مغذی، ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و اسیدهای چرب برای ناخن مفید است. سعی کنید تخم مرغ، ماهی روغنی، میوه، سبزیجات سبز برگ دار و آجیل بخورید. همچنین می‌توانید از مکمل‌هایی برای سلامت مو، پوست و ناخن‌هایتان استفاده کنید. این امر به ترک یکی از عادات بد زیبایی کمک می‌کند.

ناخن‌های خود را کوتاه نگه دارید. کوتاه نگه داشتن ناخن‌ها از شکستن آن‌ها و بلند و ضعیف شدنشان جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، میزان وسوسه شما برای جویدنشان را هم به حداقل می‌رساند. میزان دفعات نیاز به کوتاه کردن ناخن‌ها در افراد مختلف متفاوت است. با این وجود برای اکثر افراد هر یک یا دو هفته یک بار زمان مناسبی برای گرفتن ناخن‌هاست.

از کرم‌های ناخن و کوتیکول استفاده کنید. ناخن‌های خشک و کم آب، بیشتر شکننده و مستعد شکستن هستند. با ماساژ دادن مقداری کرم ناخن بر روی نوک انگشتانتان در شب، سلامت آن‌ها را حفظ کنید. مالیدن مقداری روغن کوتیکول روی کوتیکول‌های ناخن (پوست سخت شده دور ناخن) نیز می‌تواند معجزه کند. این امر به ترک یکی از عادات بد زیبایی کمک می‌کند.

مطالب مرتبط: چگونه می‌توان ناخن‌های بلند و محکم داشت؟

هشدار

اگر سن شما پایین است از والدین خود بخواهید در استفاده از وسایل حرارتی به شما کمک کنند.
از پاک کننده‌های ملایم صورت به جای پاک کننده‌های قوی و پر از مواد شیمیایی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *