چگونه یک طراح مد شوید: نکات، ترفندها و آنچه برای موفقیت در این کار لازم است

چگونه یک طراح مد شوید: نکات، ترفندها و آنچه برای موفقیت در این کار لازم است

هر آنچه که باید در مورد تحقق رویای خود برای تبدیل‌ شدن به یک طراح مد بدانید، در این مقاله خواهید خواند. همراه زرد نیوز باشید.

طراحی مد یک صنعت شگفت‌انگیز بوده و برای کسانی که به حوزه‌های مد و خلاقیت علاقه‌مند هستند، بسیار مناسب است. در حالی که ممکن است فکر کنید شروع حرفه‌ای مانند طراح مد چالش‌برانگیز به نظر برسد، اما با فداکاری و تعهد زیاد به این حرفه کاملا ممکن است. ما در این مقاله، تمام جوانب و زوایای تبدیل‌ شدن‌ به یک طراح مد که نیاز است بدانید را به شما آموزش داده‌ تا در کمترین زمان و با طرح‌های جسورانه خود، آماده ورود به دنیای این حرفه شوید.

فهرست عناوین پنهان

چیزهایی که باید بدانید

 • مهارت‌های نقاشی، خیاطی و طراحی خود را رشد دهید. تقویت این مهارت‌ها از طریق گرفتن‌ مدرک طراحی مد یا گذراندن‌ دوره کارآموزی می‌تواند برای حرفه شما مفید باشد.
 • علاقه خود را در یک زمینه طراحی خاص محدود کنید، مانند طراحی لباسهای کوتور یا لباسهای پیش‌دوخته.
 • تلاش کنید با ایجاد طرح‌های اصلی، تا حد امکان هنر خود را تمرین کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا دیدگاه بهتری از سبک منحصر‌به‌فرد خود داشته باشید.
 • با تحقیق در مورد خانه‌های مد و طراحان موفق در مورد جنبه‌های تجاری و بازاریابی این صنعت آموخته تا به هنر خود مزیت رقابتی بدهید.

تقویت مهارت‌های خود

تقویت مهارت‌های خود

 مهارت‌های خود را تقویت کنید

طراحان مد موفق دارای طیف گسترده‌ای از مهارت‌ها، از جمله طراحی، اطلاعات در مورد رنگ و بافت پارچه‌ها و توانایی تجسم چیزها به صورت سه بعدی هستند. از همه مهم‌تر، طراحان مد موفق باید بتوانند انواع پارچه‌های مختلف را برش داده‌ و بدوزند.

 • حتی اگر یک خیاط استثنایی هستید، با آزمایش روی تعداد زیادی از طرح‌ها، الگوها و پارچه‌های مختلف، به تمرین و تقویت مهارت‌های خود ادامه دهید. توانایی خیاطی با پارچه‌های حساس در شرایط چالشی مانند محدودبودن زمان در این مسیر شغلی به شما کمک بسیاری می‌کند.
 • شروع به یادگیری نحوه برش پارچه‌ها، تزیین‌ کردن‌ آن، نشان‌ دادن‌‌ واکنش مناسب هنگام پوشیدن‌ لباس و اینکه پارچه مناسب را از کجا می‌توان تهیه کرد، کنید. داشتن اطلاعات عمیق از پارچه برای دانستن اینکه چه پارچه‌ای برای طرح‌های خاص مناسب‌تر است، ضروری می‌باشد.
 • با تحقیق در مورد طراحان حال حاضری که کار آن‌ها را تحسین می‌کنید، در زمینه سابقه، سبک کار و محل تحصیل آن‌ها بیاموزید. دانستن‌‌ این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا طراح بهتری شوید، زیرا می‌توانید از ایده‌های آن‌ها الهام گرفته و طرح‌های خودتان را ایجاد کنید.
 • نحوه ایجاد استوری‌بورد و محدوده گسترش محصول را بیاموزید. با توجه دقیق به فشن‌شوها، لباس‌های محبوب در رسانه‌های اجتماعی و محصولات موجود در فروشگاه‌های خرده‌فروشی، درباره روند مد تحقیق کنید.

شما هر چه زودتر بتوانید مهارت‌های طراحی مد خود را تقویت کنید، برای خودتان بهتر است. گذاشتن‌ کمی وقت و یادگیری به صورت روزانه به شما کمک می‌کند تا در طول زمان به درک عمیقی از صنعت مد دست پیدا کنید. — تلاش برای یادگیری همه چیز آن هم به صورت یک‌باره کار بسیار سختی خواهد بود.

گرفتن‌ مدرک طراحی مد را در نظر بگیرید

کسب مدرک در حرفه طراحی مد یا گذراندن‌ یک دوره مرتبط می‌تواند کمک زیادی به شما کند، زیرا به شما این امکان را می‌دهد که هنر خود را تقویت کرده‌ و در محیطی همراه با پشتیبانی قرار گرفته تا بتوانید به خوبی با این حرفه ارتباط برقرار کنید. دسترسی به مهارت متخصصان ماهر و نقد طرح‌های شما می‌تواند به شما کمک کند تا به یک طراح فوق‌العاده ماهر تبدیل شوید. یکی (یا هر دو) از موارد زیر را انجام دهید:

 • مدرک طراحی مد بگیرید. اکثر دوره‌ها 4-3 ساله هستند. دو تا از محبوب‌ترین مدارس طراحی دنیا در ایالات متحده قرار دارند. شما در این آموزشگاه‌ها در مورد طراحی، رنگ و ترکیب، الگوسازی و پارچه‌کشی و همین‌طور دیگر مهارت‌های مفید مطالعه خواهید کرد.
 • همچنین شما علاوه بر یادگیری مهارت‌های عملی، با متخصصان این صنعت کار خواهید کرد که ممکن است در آینده به عنوان مخاطبین مهم شما بوده و در مورد کارهای اولیه‌تان به شما بازخورد و مشاوره بدهند.

برای کارآموزی یا کارورزی اقدام کنید

اگر فکر می‌کنید رفتن به این مدارس برای شما مناسب نیست و تجربه کار در دنیای واقعی بیشتر می‌تواند برای شما مفید باشد، یک دوره کارآموزی مد پیدا کنید. شما ابتدا باید یک نمونه کار چشمگیر برای درخواست‌دادن ایجاد کنید و این انتظار را داشته باشید که کارهای سطح پایینی برای شروع به شما بدهند — اغلب کارآموزان وظایف ساده‌ای مانند درست‌کردن قهوه را بر عهده دارند.

 • از کارهای به ظاهر کوچک دلسرد نشوید – ارتباطاتی که در دوره کارآموزی یا کاورزی خود برقرار می‌کنید، برای پیشرفت‌های آینده حرفه شما در مد حیاتی خواهد بود. به علاوه، کار با متخصصان این صنعت به شما این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های مهم را همان اول به دست آورید.

انتخاب رشته طراحی

انتخاب رشته طراحی

تصمیم بگیرید که کدام زمینه طراحی مورد علاقه شماست

شروع این حرفه با درک خوبی از اینکه به چه جنبه‌هایی از صنعت مد بیشتر علاقه دارید، اهمیت زیادی دارد. هر بخش طراحی، مانند طراحی مد لباس و یا خرده‌فروشی در بازار انبوه، دارای مزایا و معایب منحصربه‌فردی است که قبل از تصمیم‌گیری در مورد مسیری که می‌خواهید دنبال کنید، باید بررسی شود. نیازی نیست که فقط روی یک جنبه از طراحی کار کنید، اما ایده خوبی است که هر بار یک چیز را امتحان کنید. همان‌طور که به عنوان یک طراح مد یاد می‌گیرید و رشد می‌کنید، فرصت‌های زیادی نیز خواهید داشت تا تعیین کنید در چه چیزی بهتر هستید. به عنوان مثال، شما ممکن است به موضوعات زیر علاقه‌مند باشید:

 • لباس روز زنانه، لباس شب زنانه
 • لباس روز مردانه، لباس شب مردانه
 • لباس پسرانه و لباس دخترانه؛ لباس نوجوان
 • لباس ورزشی / تناسب اندام / لباس اوقات فراغت
 • لباس بافتنی
 • لباس فضای باز، ماجراجویی، لباس بیرون
 • لباس عروس
 • اکسسوری‌های لباس
 • طراحی صحنه و لباس برای تئاتر و صنعت فیلم

علاقه به این حرفه را بر میل به معروف‌شدن در اولویت قرار دهید

اگر قصد دارید یک طراح مد شوید، به خاطر داشته‌ باشید که برای رسیدن‌ به موفقیت نیاز به زمان، کار سخت و تلاش زیادی است. در حالی که هدف اکثر طراحان مد تازه‌کار پوشیدن‌ لباس‌های طراحی‌شده‌‌شان توسط افراد مشهور است، طراحان موفق در درجه اول مصرف‌کننده معمولی را در نظر دارند، زیرا آن‌ها هستند که به طور مرتب لباس خریداری می‌کنند. معمولا به افراد مشهور اقلامی از برندهای مد برای تبلیغات اعطا شده‌ و در نتیجه مجبور نیستند خودشان آن‌ها را بخرند، بنابراین حفظ برند خود بدون جلب توجه در این بازار انبوه می‌تواند کار سخت‌تری باشد.

از مشتریان خود بپرسید که به چه چیزی نیاز دارند

واقع‌بین باشید: اگر در شهری با آب و هوای بسیار گرم زندگی می‌کنید، فروش کت اسکی برای شما سخت خواهد بود. به آنچه مردم می‌پوشند توجه کنید تا مشخص شود که افراد به چه چیزی نیاز دارند و دقیقا چه می‌خواهند. به عنوان مثال، یک خریدار معمولی بیشتر به لباس‌های کاربردی که بتواند هر روز بپوشد، مانند پیراهن و کت‌های ساده علاقه دارد. ساده و واقع‌بینانه نگاه کنید – طرح‌های عجیب و غریب روی کاغذ زیبا هستند، اما تاپ‌ها و شلوارهای جین ساده احتمالا بیشتر از لباس‌های شب با طرح‌های جسورانه فروش خواهند داشت.

طرح‌های خود را کامل کنید

اگر قصد دارید طرحی ایجاد کنید که بیش از صد بار تولید شود، قبل از ارسال آن به خط تولید مطمئن شوید که کامل است. هرچه بیشتر روی طرح، تناسب رنگ‌ها و جنس پارچه‌ای که طراحی کرده‌اید وقت بگذارید، کارتان بهتر شده و تعداد بیشتری به فروش خواهید رساند. طراحی‌های ضعیفی که مناسب بازار نبوده یا جذابیت زیادی ندارند، بازدهی کمی برای شما داشته و منجر به از دست‌دادن سود می‌شوند.

از رقبای خود الهام بگیرید

به نوع سخت‌افزاری (مانند زیپ‌ها و دکمه‌ها) که طراحان رقیب شما استفاده می‌کنند و همچنین راحتی، مقاومت و نوع مراقبت از پارچه‌هایی که انتخاب کرده‌اند، توجه کنید. استفاده از رقبا برای الهام‌گرفتن، کپی‌برداری نیست، بلکه نوعی تحقیق در مورد محصول برای بهتر‌کردن طرح‌ها و تاثیرگذاری بر سبک شماست.

 • به پرفروش‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. این محصولات “مورد علاقه” به دلایلی موفقیت‌آمیز شده‌اند. این شما هستید که تعیین می‌کنید چه چیزهایی محصولات شما را عالی کرده و آن ویژگی‌ها را در طرح‌های خود به کار بگیرید.

با تمرکز روی چیزی که می‌توانید آن‌ را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید، با نقاط قوت خود بازی کنید

از خود بپرسید که قدرت شما در طراحی در چه چیزهایی است؟ شاید شما عاشق طراحی اکسسوری یا نابغه طراحی شلوار یوگا باشید. طراحان مد بزرگ در عین اینکه از علایق و مهارت‌های خود استفاده کرده، روی آن‌چه که بازار می‌خواهد نیز تمرکز می‌کنند. برای انجام این کار، به ترندهای فعلی توجه کرده و به دنبال فرصت‌هایی برای گسترش ترند فعلی به روشی جدید و هیجان‌انگیز از طریق طرح‌های خود باشید.

آیا صنعت مد برای شما مناسب است؟

آیا صنعت مد برای شما مناسب است؟

قبل از اینکه به دنبال حرفه‌ای در زمینه طراحی مد باشید، بهتر است ابتدا مهارت‌ها و شخصیت خود را ارزیابی کنید

شما ممکن است به مد علاقه داشته باشید، اما اشتیاق به طراحی لباس تنها بخش کوچکی از موفقیت در صنعت مد است. شما به مهارت‌های ارتباطی عالی، تمایل به کار بسیار سخت، توانایی پذیرش انتقاد و تحمل بالا در برابر استرس نیاز دارید. رفتن از شهری به شهر دیگر برای نمایش طرح‌های خود، داشتن مشتریان یا روسای مختلف و تبلیغ مداوم خود برای معرفی برندتان می‌تواند برای شما بسیار چالش‌برانگیز باشد. اگر این جنبه‌های صنعت مد برایتان بیش از حد طاقت‌فرسا به نظر می‌رسند، پس احتمالا این حرفه ممکن است بهترین مسیر شغلی برای شما نباشد.

 • طراح مد بودن برای شما مناسب است اگر: بخواهید زندگی خود را وقف این حرفه کنید (این “شغل” شماست)، به احساس عدم اطمینان یا ناامنی شغلی اهمیتی نمی‌دهید، مایلید از آن‌چه که به آن باور دارید، دفاع کنید. ایده‌های متمایز در مورد چیزهایی که در مد مهم است، دارید. فردی هستید که می‌تواند به خوبی به مشتریان گوش دهد، صنعت مد را از درون می‌شناسد، می‌تواند در مد زندگی کند، بخورد و نفس بکشد.
 • طراح مد بودن برای شما مناسب نیست اگر: نمی‌توانید استرس را به خوبی مدیریت کنید، بلاتکلیفی یا بی‌ثباتی را دوست ندارید، شغلی با پستی و بلندی‌های زیاد نمی‌خواهید، همیشه به افرادی نیاز دارید که تلاش‌های شما را تحسین کنند، فردی هستید که به راهنمایی زیادی نیاز دارید و از بی‌ثباتی مالی متنفر می‌باشید.

خود را برای موفقیت آماده کنید

خود را برای موفقیت آماده کنید

در مورد جنبه تجاری مد آموزش ببینید

یک طراح مد موفق بودن مستلزم استعداد، خلاقیت و داشتن دانش کامل در مورد ابعاد تجاری و بازاریابی دنیای مد است. با مطالعه منظم مجلات تجاری مانند Women’s Wear Daily، می‌توانید خود را در جریان رویدادهای صنعت مد قرار دهید.

 • بسیاری از دوره‌های طراحی مد شامل کلاس‌هایی در زمینه بازاریابی و سواد مالی است. برخی از دوره‌ها / رشته‌ها این آموزش‌های مفید را بیش از سایرین برجسته می‌کنند، بنابراین مطمئن شوید که در مورد درس‌های مربوط به دوره‌ای که انتخاب می‌کنید، تحقیقات کافی انجام دهید.
 • فراتر از طراحی بیاموزید. یک زنجیره شغلی کامل در صنعت مد وجود دارد، و شما باید شغل هر فرد را کامل درک کرده تا بتوانید مسائل را از دیدگاه او نیز ببینید، با او مدارا کنید، خواسته‌ها را برآورده کرده و بفهمید که کارها در چه مرحله‌ای متوقف می‌شوند.
 • درباره کارهایی که دیگران انجام می‌دهند، مانند خریداران، فروشنده‌ها، برش‌کار‌های الگو، تکنسین‌های لباس و پارچه، کنترل‌کننده‌های کیفیت، گریدرها، ماشین‌کاران نمونه، فروشندگان، افراد روابط عمومی و بازاریابی، روزنامه‌نگاران مد، خرده‌فروشان، سازمان‌دهندگان ایونت‌ها، صاحبان سبک و غیره تحقیق کنید.
 • بدانید که مشتریان شما چقدر هزینه می‌کنند، سبک زندگی آن‌ها، اینکه از کجا خرید می‌کنند، دوست دارند چگونه خرید کنند و چه چیزهایی را دوست داشته و چه چیزهایی را دوست ندارند. این اطلاعات شما را به یک طراح رقیب برای دیگران تبدیل می‌کند زیرا شما می‌دانید مشتری دقیقا چه می‌خواهد.
 • همیشه مراقب باشید که سایر طراحان مد در منطقه مورد نظر شما در حال انجام چه کارهایی هستند.
 • نمایشگاه‌های تجاری مکانی عالی برای درک بهتر نحوه عملکرد صنعت مد در پشت پرده است، مانند زنجیره‌های تامین و عملیات کارخانه‌های تولیدی.

به دنبال کار در زمینه طراحی مد باشید

راه‌های مختلفی برای یافتن کار در صنعت مد بسته به نوع علاقه شما به عنوان یک طراح در این حرفه وجود دارد. آماده باشید شغلی را انتخاب کنید که دقیقا در حوزه طراحی مورد علاقه شما نباشد، بلکه فقط برای کسب تجربه باشد. همه‌کاره‌بودن به شما کمک می‌کند تا با کسب تجربه بیشتر بتوانید به شغل رویاهای خود برسید. شما باید پشتکار داشته و برای بسیاری از عناوین شغلی مختلف درخواست داده تا بتوانید از هر فرصت کوچکی برای تبدیل به یک فرصت بزرگ‌تر استفاده کنید. برای شروع، برخی از مکان‌ها برای فرستادن درخواست عبارتند از:

 • خانه‌های مد و طراحی موجود با فهرست‌های شغلی باز مانند دوره‌های کارآموزی، موقعیت‌های شغلی با درامد سطح پایه، دستیار طراح و غیره.
 • موقعیت طراحی لباس در استودیوهای فیلم، تئاتر، فروشگاه‌های لباس و غیره.
 • تبلیغات آنلاین از طریق پلتفرم‌های مختلف شغلی آنلاین مانند لینکدین.
 • دهان به دهان – از ارتباطات دانشگاهی یا صنعت مد خود استفاده کنید تا شما را در این امر موفق کند. این یک راه خوب برای شروع کار در صنعتی است که برای حرف افراد با جایگاه مناسب، ارزش قائل است.

به امور مالی خود توجه داشته باشید

صنعت مد بسیار پرهزینه است، بنابراین باید به پولی که هر ماه خرج کرده و به دست می‌آورید، توجه زیادی داشته باشید. اگر با اعداد و ارقام رابطه خوبی ندارید، استخدام یک حسابدار برای رسیدگی به ابعاد مالی کسب‌وکارتان ایده‌ای عالی است، البته در صورتی که توانایی مالی برای انجام این کار را داشته باشید.

 • فراموش نکنید که اگر نمی‌خواهید کسب‌وکار خود را داشته باشید، همیشه می‌توانید به‌جای اینکه برند خود را اداره کنید، به‌عنوان یک طراح برای یک خانه مد کار کنید.

برای بازار خود طراحی کنید

اگر علاقه زیادی به طراحی بیکینی دارید اما در آب و هوای یخبندان زندگی می‌کنید، جابجایی به منطقه‌ای که آب و هوای آن مناسب طرح‌های شما باشد، ممکن است مفید بوده و احتمال فروش آن‌ها را افزایش دهد. طراحی برای بازار تماما به سبک زندگی منطقه بستگی دارد. به عنوان مثال، آب و هوای سرد کاپشن‌های زیادی می‌فروشد، در حالی که آب و هوای گرم بیشتر شلوارک و لباس می‌فروشد. با طراحی برای بازار خود یا ارسال طرح‌های خود به منطقه‌ای دیگر، می‌توانید بیشترین محصول ممکن را بفروشید.

 • قدرت فروش آنلاین را در نظر بگیرید. با عکس‌های استوک عالی و طراحی صفحه وب کاربرپسند، می‌توانید به هر کسی و در هر جایی محصولات خود را بفروشید.
 • زندگی در شهری با صنعت مد پررونق یک راه عالی برای شروع حرفه شما است. شهرهای زیر جزو برترین پایتخت‌های مد جهان هستند:
 • پاریس، فرانسه
 • لندن، انگلستان
 • نیویورک، ایالات متحده
 • میلان، ایتالیا
 • توکیو، ژاپن
 • بارسلونا، اسپانیا
 • مادرید، اسپانیا
 • سئول، کره جنوبی
 • تورنتو، کانادا
 • سائوپالو، برزیل
 • برلین، آلمان
 • بمبئی، هند

ایجاد نمونه کار مد برای خود

ایجاد نمونه کار مد برای خود

مجموعه‌ای از نمونه کارهای خود را جمع‌آوری کنید

داشتن نمونه کارهای طراحی خوب در کنار هم، هنگام درخواست برای مشاغل طراحی و کارآموزی بسیار مهم است، زیرا سطح مهارت و توانایی شما برای بازاریابی کارهایتان را نشان می‌دهد. طرح‌هایی را که به آن‌ها افتخار کرده و مهارت‌ها و خلاقیت شما را نشان می‌دهند، نمایش دهید. از یک کلاسور با کیفیت بالا استفاده کرده تا نشان دهید که خود را به عنوان یک طراح جدی می‌گیرید. موارد زیر را در نمونه کار خود بگنجانید:

 • طرح‌های طراحی‌شده با دست یا عکس‌هایی از طرح‌های شما
 • طراحی‌های کامپیوتری
 • خلاصه تجربیات
 • صفحات حالت یا مفهوم طرح
 • صفحات ارائه رنگ یا بافت پارچه
 • هر صفحه دیگری که نشان دهد شما قادر به انجام چه کارهایی بوده یا در حال پیشرفت در چه زمینه‌هایی هستید.

نکات

 • تا حد امکان از سبک خود استفاده کنید. چه راهی برای تبلیغ لباس‌هایتان بهتر از پوشیدن آن‌ها؟ وقتی مردم در مورد لباس‌ها سوال می‌پرسند، آماده باشید تا همه چیز را به روشی کوتاه و مختصر توضیح داده تا شنونده را هیجان‌زده کنید.
 • انتقادها را با ظرافت تمام بپذیرید. انتقاد سازنده می‌تواند طرح‌های شما را به سطح بالاتری برساند.
 • اگر قصد دارید به جای طراحی برای یک برند موجود در بازار، خط تولید خودتان را راه‌اندازی کنید، برای شروع می‌توانید با فروشگاه آنلاین شخصی خودتان این کار را انجام دهید. یا می‌توانید طرح‌های خود را در سایت‌هایی مانند بازار Asos (جایی که طراحان تازه‌کار آثار خود را می‌فروشند) و Etsy (جایی که مردم کالاهای دست‌ساز مانند لباس، جواهرات، شمع و آثار هنری خود را می‌فروشند) برای فروش قرار دهید.

هشدارها

 • کار به عنوان یک طراح می‌تواند یک شغل فیزیکی سخت باشد. شما باید بتوانید که به طور مداوم و در ساعت‌های طولانی کار کرده تا بتوانید کار را به موعد تحویل خود برسانید.
 • صنعت مد به شدت رقابتی است. فقط در صورتی به دنبال حرفه‌ای در این زمینه باشید که بتوانید 100% خود را وقف این رشته کنید.

پرسش و پاسخ تخصصی

چگونه می‌توانم طراحی مد را شروع کنم؟

به ترندها توجه کنید و در مورد طراحان دیگر تحقیق کنید تا بتوانید از آن‌ها الهام بگیرید.

چگونه می‌توانم بدانم چه چیزی را باید طراحی کنم؟

از زیبایی‌های دنیا و آن‌چه می‌بینید ایده بگیرید. این کلید انتخاب چیزی است که باید بکشید و طراحی کنید.

چگونه در 14 سالگی شروع کنم؟

طراحی سن ندارد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که علاقه خود را نشان داده و مهارت‌های خود را رشد دهید. به دنبال کارآموزی مد آنلاین بوده یا یک کانال یوتیوب راه‌اندازی کنید. شما مجبور نیستید برای کسی کار کنید تا نشان دهید که چه کسی هستید. شما می‌توانید دوستان خود را دعوت کرده و یک نمایش مد داشته باشید.

برای بهبود مهارت‌های نقاشی خود چه باید بکنم؟

میزان مهارت طراحی شما بر خلاقیت شما تاثیر نمی‌گذارد مگر اینکه خودتان اجازه این کار را دهید. به تلاش و تماشای ویدیوها در مورد چگونگی پیشرفت در آن ادامه دهید، یا حتی در یک دوره تابستانی یا کلاس طراحی در یک فروشگاه پارچه‌فروشی یا یک دوره طراحی واقعی شرکت کنید. بیشتر تمرین کنید، زیرا هر چه بیشتر انجام دهید، نتیجه بهتری نیز خواهید گرفت.

اگر پدر و مادرم از من حمایت نکردند چه کار باید بکنم؟

اجازه ندهید که عدم حمایت والدینتان شما را از ادامه کار منصرف یا ناامید کند. اگر این همان کاری است که می‌خواهید انجام دهید، پس آن را انجام دهید. والدین شما باید به خاطر استعداد و انگیزه شما سپاسگزار باشند. راه‌های دیگری برای دریافت حمایت مالی پیدا کرده و توسط سایر افراد بااستعداد در اطرافتان ارتقا پیدا کنید. زمانی که کار درست را انجام دهید، والدینتان در نهایت به سراغ شما می‌آیند.

من در لباس‌پوشیدن استعداد زیادی دارم. بسیاری از دوستان و اعضای خانواده‌ام مرا برای خرید لباس همراه می‌برند، زیرا در پوشش به سبک مد استعداد خوبی دارم. اولین قدم برای شروع طراحی مد چیست؟

شما چند گزینه برای شروع دارید. مطمئنا گرفتن مدرک مد یک راه عالی برای یادگیری است، اما اجازه دهید با ابعاد مختلف آن روبرو شویم: فرایند یادگیری پرهزینه بوده و تضمینی نیست که شما شغلی پیدا کنید. با کار در فروشگاه‌هایی که دوست دارید شروع کنید. اگر می‌دانید چگونه می‌توان در یک فروشگاه کار کرده و محصولات را طوری سازماندهی کنید تا برای فروش جذاب باشد، اولین مهارت برای شروع را دارید. اگر یک چرخ خیاطی دارید، نحوه کارکردن با آن را یاد گرفته و لباس‌هایتان را طوری تغییر داده تا منحصربه‌فرد بوده و تناسب بهتری داشته باشند. هنگامی که در کار با چرخ خیاطی تسلط پیدا کردید، پروژه‌های خیاطی ساده را امتحان کنید. تا زمانی که برای انجام پروژه‌های خیاطی طولانی‌تر و بزرگ‌تر آماده شوید، صبور باشید. اهداف خود را فراموش نکرده و سخت تلاش کنید.

آیا برای اینکه طراح مد باشم باید خیلی خلاق باشم؟

قطعا طراحی مد همیشه به معنای متمایزبودن و متفاوت‌بودن است، بنابراین باید خیلی سریع و در هر زمان ایده‌های جدیدی ارائه دهید.

آیا برای اینکه یک طراح خلاق باشم باید مد را دوست داشته باشم؟

شما می‌توانید به هر شکل ممکن خلاق باشید، اما اگر می‌خواهید طراح مد باشید، احتمالا باید عاشق مد باشید. اگر قرار نیست این کار را دوست داشته باشید، چه فایده‌ای دارد؟

آیا می‌توانم طرح‌هایم را کشیده و بفروشم؟

بله، برخی از طراحان طرح‌های آماده را خریداری می‌کنند. همان‌طور که پورتفولیوی خود را می‌سازید، فروش آن به طراحان بیشتر نیز آسان‌تر خواهد بود.

اگر در خیاطی خوب نباشم چه؟

برای بهبود مهارت‌های خیاطی خود در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده و یا فیلم تماشا کنید. اغلب فروشگاه‌های صنایع دستی کلاس‌های خیاطی با هزینه‌ای اندک برگزار می‌کنند.

من همیشه علاقه شدیدی به طراحی مد داشتم. من دوست دارم این کار را آزمایش کرده و به دیگران کمک کنم یاد بگیرند چه چیزی برایشان خوب است. آیا این استعدادها مورد توجه قرار خواهند گرفت؟

بله.

من می‌خواهم طراح مد شوم اما اطلاعات زیادی در مورد طراحی ندارم. چه می‌توانم بکنم؟

تمرین! به شرکت در برخی کلاس‌ها (آنلاین یا حضوری) فکر کنید و روی مواردی که برای تمرین و ایجاد طرح‌های خود نیاز دارید سرمایه‌گذاری کنید، مانند یک چرخ خیاطی خوب.

آیا طراحان مد باید با دستان خود روی کاغذ نقاشی کنند یا می‌تواند روی آیپد یا چیز مشابه دیگری این کار را انجام دهند؟

آن‌ها می‌توانند هر دو کار را انجام دهند. امروزه طراحی روی تبلت‌ها یا رایانه‌ها به طور فزاینده‌ای محبوب شده است، اما طراحان مختلف ترجیحات متفاوتی دارند. با این حال، بهترین راه برای یادگیری و تمرین طراحی، کشیدن نقاشی روی کاغذ است.

چگونه کسب و کار خود را راه‌اندازی کنم؟

شما می‌توانید با خواندن چند مقاله در این سایت در مورد راه‌اندازی کسب و کار خود اطلاعات کسب کنید. اینجا یک مکان خوب برای شروع است.

اگر در یک شهر بزرگ زندگی نکنم می‌توانم همچنان در صنعت مد کار کنم؟

برای برخی از مشاغل، بله. اگرچه ممکن است گاهی‌اوقات مجبور به سفر شوید. البته اگر می‌خواهید یک فروشگاه مد و لباس یا چیزی شبیه به آن باز کنید، باید در پایتخت مد مانند نیویورک، لس آنجلس، پاریس و غیره زندگی کنید.

آیا کودکان بالای 8 سال نیز می‌توانند طراح باشند؟

شما نمی‌توانید در کودکی یک طراح حرفه‌ای باشید. سال‌ها طول می‌کشد تا مهارت‌های انجام کاری حرفه‌ای ایجاد شود. دوران کودکی زمان خوبی برای یادگیری و تمرین است، بنابراین تا زمانی که به اندازه کافی بزرگ شوید که این حرفه را دنبال کنید، زمان کافی برای بهترشدن خواهید داشت.

چگونه می‌توانم طراحی مد را بهتر یاد بگیرم؟

دوره‌ها و کلاس‌های طراحی مد زیادی برای همه سنین وجود دارد و احتمالا یکی از آن‌ها در نزدیکی محل سکونت شماست. اگر می‌خواهید در کلاس‌های طراحی انفرادی شرکت کنید، گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد، اما توجه داشته باشید که یک مدرسه طراحی به اندازه یک مدرسه طراحی مد، بخش طراحی را پوشش نمی‌دهد.

من می‌خواهم یک طراح مد باشم، چگونه می‌توانم نمونه کار برای خودم ایجاد کنم؟

شما باید با انتخاب یک موضوع شروع کنید. تم فانتزی، شاید؟ یا شاید مجموعه‌ای که مناسب پاییز باشد. ابتدا انتخاب کنید. سپس، تصاویر مرتبط با موضوع انتخابی خود را برای ایده‌گرفتن جستجو کرده و شروع به طراحی کنید!

من طراحی مد را دوست دارم، اما نمی‌توانم طراحی کنم. در این مورد چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

ویدیوها را در یوتیوب تماشا کرده یا با رفتن به کلاس‌های طراحی، مهارت‌های لازم را آموخته یا توسعه دهید.

اگر بخواهم طراحی مد بخوانم کدام مدرسه را پیشنهاد می‌کنید؟ آیا بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

مدرسه مد لندن یا یک مدرسه هنری در فرانسه انتخاب‌های خوبی خواهند بود. بورسیه‌ها را می‌توان از طریق دانشگاه / کالج یا حتی برای یک دوره کوتاه / طولانی در رشته‌هایی مانند هنر و طراحی محصول به دست آورد. مکان را پرسیده یا وب‌سایت آن‌ها را برای جزئیات بیشتر بررسی کنید.

از کجا می‌توانم مدرسه‌ای پیدا کنم که در آن مد و طراحی تدریس می‌کنند؟

سعی کنید در منطقه خود جستجو کنید.

آیا می‌توان در کودکی / نوجوانی لباس طراحی کرد؟

البته که می‌توان. هر زمان که بخواهید شروع به طراحی لباس کنید، می‌توانید شروع به این کار کنید.

من برای این کار باید چند ساله باشم؟

طراحی شرط سنی ندارد، همه چیز در مورد علاقه است. الی صعب تقریبا از 17 سالگی کار طراحی را شروع کرد، اما اکنون برای آنجلینا جولی و دیگر افراد مشهور لباس طراحی می‌کند. اگر طراحی علاقه شماست و به شدت برای آن تلاش می‌کنید، حتما می‌توانید موفق شوید.

اگر نتوانم ایده جدیدی به دست بیاورم چه کار کنم؟

من شخصا وقتی زیر دوش می‌روم، به خواب می‌روم و حتی غذا درست می‌کنم، ایده‌های جدیدی دریافت می‌کنم. وقتی هیچ‌کدام از این‌ها کار نکند، معمولا به ایده‌های مختلف نگاه کرده و آن‌ها را با هم ترکیب می‌کنم یا به طراحی‌های گذشته نگاه کرده و سبک مدرن را با سبک‌های قدیمی ترکیب می‌کنم. البته گاهی‌اوقات پیاده‌روی نیز در این امر کمک می‌کند.

برای تبدیل‌شدن به یک طراح مد به چه مهارت‌هایی نیاز دارم؟

شما باید بیش از هر چیز خلاق، متمرکز و الهام‌گیرنده باشید.

اگر هنوز در مدرسه باشم چگونه می‌توانم به عنوان یک طراح مد جوان شروع به کار کنم؟

حتی زمانی که هنوز در مدرسه در حال درس‌خواندن هستید هم می‌توانید یک طراح مد باشید. می‌توانید لباس دوخته و آن را در Etsy یا e-Buy بفروشید، یا می‌توانید آن‌ها را برای خود نگه داشته و وبلاگی راه‌اندازی کنید تا نمونه کارهای خود را به نمایش بگذارید.

چه دروسی را باید در دبیرستان بخوانم؟

در هر کلاس هنر و خیاطی / اقتصاد خانگی که ارائه می‌شود، شرکت کنید.

برای تبدیل‌شدن به یک طراح مد یا کار در صنعت مد، به مدرک یا دیپلم خاصی لازم است؟

در این حرفه آموزش رسمی به شدت تشویق می‌شود، اما الزامی نیست. البته اکثر طراحان مدی که به دنبال استخدام هستند، دارای مدرک یا دیپلم هستند.

اگر در روستا زندگی کنم چه؟

هیچ مشکلی برای راه‌اندازی کسب و کار در یک فضای کوچک و کم‌جمعیت وجود ندارد. این موضوع می‌تواند به شما این فرصت را بدهد که یک پایگاه برای مشتری، نمونه کارها و غیره برای خود ایجاد کنید.

چگونه می‌توانم روی طراحی تمرکز کنم؟

یک هدف مشخص کنید. روزی دو لباس جدید طراحی کنید. اگر متوجه شدید که برای تمرکز بسیار در تلاش هستید، کمی استراحت کرده و به دنبال ایده باشید. به خرید رفته، یک مجله را ورق بزنید یا به طرح‌های دیگران به صورت آنلاین نگاه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *