رفتارهای مردانه

چگونه مردی با رفتارهای واقعا مردانه باشیم؟

مقدمه

مردانگی و داشتن رفتارهای مردانه به صورت طبیعی، چیزی است که خیلی افراد آرزوی آن را دارند، اما تعداد کمی به آن دست پیدا می‌کنند. متأسفانه، این دست رفتارها نوعی مهارت نیست که بتوانید آن را تمرین کنید؛ بلکه طیفی از صفات است که باید به مرور زمان ایجاد شود. با تقویت ویژگی‌های مردانه خود، از بیشترین پتانسیل فیزیکی، ذهنی و عاطفی خود استفاده خواهید کرد. جوانمرد بودن آسان نیست و نباید هم باشد؛ مردان واقعی از چالش‌ها لذت می‌برند. با ادامه این مطلب از زرد نیوز همراه باشید.

بخش اول- تبدیل شدن به فردی با خصوصیات کاملا مردانه

رفتارهای مردانه

روش شماره یک

تناسب اندام خود را حفظ کنید. البته مجبور نیستید شبیه کونان بربر (Conan the Barbarian) به نظر برسید، اما باید از بدن خود مراقبت کنید. توجه کنید که مردان و زنان به طور یکسان قدرت و ویژگی‌های اخلاقی و بدنی ورزشکاران را تحسین می‌کنند. اگر از قبل وضعیت خوبی در تناسب اندام ندارید، فوراً زمانی را در برنامه خود به ورزش روزانه اختصاص دهید. ورزش باعث می‌شود ظاهر و احساس بهتری داشته باشید. همچنین می‌تواند به خنثی کردن افسردگی کمک کند، و شما را برای دنبال کردن سایر اهداف خود بسیار آماده می‌کند و برایتان انگیزه‌بخش خواهد بود. در ادامه چند قدمی که باید برای رشد جسمانی خود بردارید را در اختیار شما قرار داده‌ایم.

  • از وزنه‌ها استفاده کنید. تمرینات قدرتی به ساخت ماهیچه‌های قوی و سوزاندن چربی کمک می‌کند. اگر در وزنه‌برداری تازه کار هستید از تکنیک‌های مناسب استفاده کنید و به آرامی و آهسته و پیوسته آن را ادامه دهید. توجه کنید که اگر به درستی این ورزش‌ها را انجام ندهید، به بدن خود آسیب خواهید رساند.
  • اگر در مورد نحوه ادامه کار مطمئن نیستید، و می‌توانید مبلغی را صرف هزینه‌های فعالیت‌های ورزشی خود کنید، یک مربی شخصی استخدام کنید. او به شما کمک خواهد کرد تا یک برنامه تمرینی متناسب با نیازهای دقیق خود داشته باشید.
  • صاف و محکم بایستید و با قدرت راه بروید. حالت ایستاده باعث می‌شود اعتماد به نفس شما دیده شود و حتی ممکن است باعث شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.
  • اگر چربی بدنتان بالاست، به رژیم غذایی فکر کنید. رژیم گرفتن رفتاری زنانه نیست، بلکه رفتاری مسئولیت‌پذیرانه است. کاهش وزن می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و سایر مشکلات رایج سلامتی را در آینده کاهش دهد.

روش شماره دو

مسئولیت‌پذیر باشید و از مسئولیت‌پذیری خود لذت ببرید. مردان واقعی از چالش‌ها فرار نمی‌کنند یا سعی نمی‌کنند از تعهدات خود شانه خالی کنند؛ بلکه به این که قابل اعتماد و مسئولیت پذیر هستند افتخار می‌کنند. اگر دیگران احساس کنند می‌توانند به شما اعتماد کنند، به سرعت یاد می‌گیرید که به خودتان اعتماد کنید، و همین امر هم باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد. بسته به نقش‌هایی که بر عهده می‌گیرید، مسئولیت در شکل‌های مختلفی ظاهر می‌شود. در ادامه فقط چند جنبه از زندگی که ممکن است شما را ملزم به پذیرش مسئولیت جدید کند را شرح می‌دهیم.

  • اگر همسر یا پدر هستید، رهبری خانواده خود را به عهده بگیرید. برای مثال، سعی کنید نقش فعالی در تربیت کودک و یا مدیریت کردن بودجه خانواده داشته باشید.
  • اگر پارتنر عاطفی کسی هستید، بالغ و قابل اعتماد باشید. بدون اینکه از شما خواسته شود، قرارها و گردش‌ها را برنامه‌ریزی کنید. سعی کنید زمانی که پارتنرتان از نظر عاطفی به شما احتیاج دارد، کنار او باشید.
  • اگر شغلی دارید، به آن متعهد باشید. پروژه‌های چالش برانگیز را انجام دهید، حتی اگر گاهی اوقات باعث افزایش زمان کار شما یا اصطلاحا اضافه کاری باشد. فردی باشید که رئیس شما می‌تواند به او اعتماد کند؛ به این ترتیب احترام و امنیت شغلی زیادی به دست خواهید آورد!
  • از مردانی که در حرفه و زندگی خود سرآمد و الگو هستند، تقلید کنید، خواه دوستان یا آشنایان باشند، یا قهرمانان مشهور.

روش شماره سه

این دسته از مردان از نظر جنسی اعتماد به نفس بالایی دارند. آنها می‌دانند که جذاب‌ترین فرد در اتاق هستند، بنابراین با تلاش زیاد برای جذاب بودن، خود را احمق نشان نمی‌دهند! در عوض، آنها با خونسردی و با اعتماد به نفس به افرادی که از نظرشان جذاب هستند نزدیک می‌شوند و به شخصیت جذاب و دوستانه خود اجازه می‌دهند که به طور طبیعی گفتگوها را به سمتی که می‌خواهند سوق دهد. در مورد آن‌چه می‌خواهند مستقیم صحبت می‌کنند، اما خسته‌کننده و مغرور نیستند. آنها دوست دارند خوش بگذرانند، اما همیشه به یاد دارند که افراد مقابل آنها هم انسان‌هایی با نیازها و خواسته‌های خود هستند که باید به این خواسته‌ها احترام گذاشت.
اگر مجرد هستید، روی اعتماد به نفس جنسی خود کار کنید. سعی کنید بر مکالمات جذاب و محرکی که باید داشته باشید، مسلط باشید. از نظر عاطفی روی روابطی که هنوز وجود ندارند، سرمایه‌گذاری نکنید!

اگر تجربه‌ای در این موارد ندارید، سعی کنید بدون ترس با افراد جذابی که ملاقات می‌کنید صحبت کنید. البته اگر جذابیت متقابلی وجود داشته باشد، ممکن است آن را از بین ببرید، و اگر نه، همچنان در صحبت کردن با اعتماد به نفس، بهتر خواهید شد.
این اصول را در هر رابطه متعهدانه‌ای که در آن قرار می‌گیرید به کار ببرید. اعتماد به نفس خود را در کنار همسر یا پارتنر عاطفی خود حفظ کنید، سعی کنید همیشه با جذابیت خود او را غافلگیر کنید و سعی کنید رفتارهای اغواگرانه خود را طوری حفظ کنید که انگار اولین بار است که او را ملاقات کرده‌اید و می‌خواهید نظر او را جلب کنید!

روش شماره چهار

سلامت عاطفی خود را بهبود بخشید. یک تصور غلط رایج این است که مردان واقعی هیچ احساسی جز خشم را تجربه نمی‌کنند. اما حقیقت اینطور نیست. مردان واقعی طیف کاملی از احساسات را تجربه می‌کنند؛ شادی، غم، پشیمانی، رضایت، و هر احساس دیگری که ممکن است انسانی را درگیر خود کند. با این حال، یک مرد واقعی هرگز کنترل احساسات خود را از دست نمی‌دهد. او هرگز به خود اجازه نمی‌دهد آنقدر عصبانی شود که کار احمقانه‌ای انجام دهد. او هرگز به خود اجازه نمی‌دهد آنقدر غمگین شود که مسئولیت‌های خود را نادیده بگیرد. یک مرد واقعی کاری که باید انجام دهد را انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که از نظر عاطفی آماده است تا مسئولیت زندگی خود را به عهده بگیرد.

سعی کنید صادقانه وضعیت عاطفی خود را بررسی و نقد کنید. آیا احساسات خاصی را به شکلی غیرمنطقی تجربه می‌کنید؟ نقاط ضعف خود را مو به مو برطرف کنید. با دوستان مورداعتماد خود یا یک مشاور صحبت کنید تا دیدگاه جدید و واقعی‌تری را نسبت به وضعیت عاطفی خود پیدا کنید.

مردان و زنان هر دو افسردگی بالینی را تجربه می‌کنند، اما جالب است بدانید که مردان افسرده بیشتر احتمال دارد دست به خودکشی بزنند. افسردگی همچنین می‌تواند باعث شود که مردان از خانواده و شغل خود غافل شوند. اگر افسرده هستید، به دنبال کمک یک پزشک متخصص باشید. این که وانمود کنیم هیچ چیز اشتباهی وجود ندارد، رفتاری مردانه نیست.

روش شماره پنج

هوش و ذکاوت خود را به کار بگیرید. مردان واقعی نباید فقط جذاب یا خشن باشند، بلکه باهوش هم هستند. کسی از آنها توقع ندارد که همه چیز را بدانند، اما باید در تمام طول زندگی خود آماده یادگیری باشند. چنین فردی تقریباً در مورد همه چیز نظری برای ارائه دادن دارد، اما اگر ذاتا برای یادگیری آماده نباشد، نظرات او چندان آگاهانه نخواهد بود. سطح تحصیلات شما هر چه که هست، باید سعی کنید تا هوش و ذکاوت خود را همیشه به کار بگیرید و به دنبال یادگیری بیشتر باشید.

این به شما کمک می‌کند تا در معاملات تجاری مذاکره کنید، مشاجرات را در خانه برطرف کنید، تصمیمات بهتری بگیرید و مهمتر از همه، زندگی کامل و درستی داشته باشید.
به یک سرگرمی مشغول شوید! هیچ وقت برای یادگیری نواختن یک ساز موسیقی یا یک زبان جدید دیر نیست.
به یک تیم مناظره بپیوندید! یادگیری نحوه بحث کردن مؤثر تقریباً در تمام جنبه‌های زندگی یک مهارت مهم است.
در کالج محلی خود در کلاس‌ها شرکت کنید و شک نکنید که علایق جدیدی پیدا خواهید کرد.
اگر به شما ثابت شد در مورد چیزی اشتباه می‌کنید، آن را بپذیرید. با امتناع سرسختانه از تغییر عقیده خود، قطعا چیزی به دست نمی‌آورید.

روش شماره شش

روابط بین فردی باارزش و سودمندی ایجاد کنید. مردان واقعی باید به تنهایی اعتماد به نفس داشته باشند، اما نباید تنها باشند. ایجاد یک زندگی اجتماعی فعال برای رسیدن به آرزوهای شغلی که دارید، عالی است (ایجاد روابط جدید یک راه عالی برای دریافت پیشنهادات کاری است)، همچنین راهی عالی برای ملاقات با افراد مجرد نیز هست. به علاوه، این فرایند بسیار سرگرم‌کننده است.
همچنین، به دنبال نقش‌های رهبری و مدیریت در سازمان‌ها باشید. به این ترتیب شما افراد زیادی را ملاقات خواهید کرد و احترام آنها را به دست خواهید آورد.

به تیم‌های ورزشی بپیوندید. ورزش یک راه عالی برای بهبود زندگی اجتماعی و سلامت شما به طور همزمان است.
لطیف‌ترین و صمیمی‌ترین احساسات خود را برای روابط خود ذخیره کنید، اما مانند تکیه‌گاهی باشید که افراد احساساتی‌تر می‌توانند روی آن حساب باز کنند.

روش شماره هفت

متمایز باشید. مردان واقعی ممکن است افراد خاصی را به عنوان الگو بپذیرند، اما آرزو ندارند کسی جز خودشان باشند. پس سعی کنید منحصر به فرد باشید، از مدها و ترندهای عجیب و غریب پیروی نکنید نکنید، استایل خود را بهتر کنید و سعی کنید استایل شما امضای خاص خودتان باشد. نحوه لباس پوشیدن، صحبت کردن و رفتار و حرکات به خصوصی که دارید، تأثیری ماندگار بر مردم می‌گذارد. مطمئن باشید که این مسئله امری فراموش‌نشدنی است.
توجه کنید که هرگز نباید به خاطر هماهنگ بودن با یک نفر، با او موافقت کنید. مردان واقعی اعتماد به نفس دارند و در مواقع لزوم با احترام با دیگران مخالفت می‌کنند.
کارهایی را که دوست دارید را بدون در نظر گرفتن اینکه دیگران چه فکری می‌کنند، انجام دهید. مثلاً بافندگی را دوست دارید؟ پس برای تبدیل شدن به بهترین بافنده مرد جهان تلاش کنید.

بخش دوم- حفظ مردانگی و رفتارهای مردانه

رفتارهای مردانه

روش شماره یک

تناسب اندام خود را در اوج نگه دارید. در راه موفقیت به خود استراحت ندهید، هر روز به تمرین ادامه دهید، حتی اگر فقط برای حفظ پیشرفتی باشد که قبلاً به آن رسیده‌اید. بدن قوی و سالم همه جنبه‌های زندگی را آسان می‌کند. به این ترتیب شما انرژی بیشتری برای کار کردن، بازی کردن و عشق ورزیدن به سبک مردان واقعی را خواهید داشت.
از قدرت جدیدی که دارید و ورزشکار بودن خود لذت ببرید، اما اجازه ندهید که به خود مغرور شوید. لاف نزنید و خودنمایی نکنید، مگر این که برای شوخی و خنده باشد. انجام این کار نشانه ناامیدی از تایید دیگران است، نه اعتماد به نفس.
به تغذیه خود توجه کنید. کالری مصرفی خود را بشمارید و از مصرف غذاهای ناسالم خودداری کنید.

روش شماره دو

کنجکاوی خود را تقویت کنید. تعصب و سرسختی اغلب با مردانگی اشتباه گرفته می‌شود. در واقع، زندگی برای شما خیلی ساده‌تر خواهد بود اگر فعالانه به دنبال کسب تجربیات جدید باشید. اگر هرگز از منطقه امن خود خارج نشوید، نمی‌توانید برای رشد شخصی خود تلاش کنید. همیشه چیزهای جدید را امتحان کنید، و این کار را با خیال راحت انجام دهید و اطمینان داشته باشید که این کار افق دید شما را گسترش خواهد داد. شما به مرور یاد می‌گیرید که چه چیزی را دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید و به همین ترتیب هم استعدادهای جدیدی را در وجود خود کشف خواهید کرد. مطمئن باشید که با گذشت زمان، برای دوستان خود جالب‌تر و برای زنان، جذاب‌تر خواهید بود.


از معاشرت با افراد جدید استقبال کنید. با همه صحبت کنید و گفته‌های افراد مختلف را بشنوید. پس از مدتی متوجه خواهید شد که افراد با دیدگاه‌های متفاوت در زندگی می‌توانند آزادانه نظرات خود را بیان کنند.
مسئولیت‌های جدیدی را در محل کار و خانه به عهده بگیرید. حتی اگر تجربه چندانی در کاری ندارید، از آن استقبال کنید تا چیزهای جدیدی را تجربه کنید. برای مثال، اگر متوجه شدید که در مدیریت مالی خانواده بهترین نیستید، از زیر آن شانه خالی نکنید و مطمئن باشید که به زودی با زیر و بم کار آشنا خواهید شد. این مسئله برای شما یک موهبت مهم است.

روش شماره سه

هر روز خود را به چالش بکشید. “مردانه” رفتار کردن کار آسانی نیست. این مسئله‌ی است که با تلاش و مبارزه حاصل خواهد شد. باید بدانید که تنها با غلبه بر موانع مختلف، به ایده‌آل رفتاری مردانه نزدیک می‌شوید. با مشکلات زندگی رودررو مقابله کنید!
اغلب، بزرگ‌ترین چالش‌ها می‌تواند در رابطه با مشکلات روزمره حفظ یک شغل و زندگی خانوادگی باشد. در این مورد، چالش ممکن است تنها چیزی به سادگی زودتر به رختخواب رفتن باشد تا بتوانید راحت‌تر از خواب بیدار شوید و فرزندتان را به مدرسه ببرید!

اما بدانید که جذاب و هیجان‌انگیز نبودن چالش‌ها اصلا به معنای این نیست که می‌توانید به راحتی از پس آنها بر بیایید!
به دنبال چالش‌های جدید باشید و اگر شغل و زندگی خانوادگی شما چالش برانگیز نیست، چالش‌های جدیدی برای خود ایجاد کنید!

روش شماره چهار

از رقابت لذت ببرید. شما تنها مردی در دنیا نیستید که می‌خواهد رفتاری کاملا مردانه داشته باشد! در نهایت، خود را در رقابت با کسی خواهید دید که اعتماد به نفس و قدرت دارد و به راه خود مطمئن است. از هرچه در چنته دارید استفاده کنید؛ یک رقابت واقعی فرصتی عالی برای آزمایش مهارت‌های مردانه‌ای است که برای کسب و توسعه آنها سخت تلاش کرده‌اید. حتی اگر برنده نشوید، چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت و دفعه بعد که متوجه شدید در حال رقابت با یک مرد آلفا هستید، برای موفقیت آماده خواهید بود.
اگر برنده شدید، برنده مهربانی باشید. دست رقیب خود را بفشارید، در چشمانش نگاه کنید و هرگز او را تحقیر نکنید.

در مورد ویژگی‌هایی که شما را به پیروزی رساندند و همچنین ویژگی‌هایی که پیروزی را دشوارتر کردند فکر کنید.
اگر باختید، مثل یک مرد ببازید. هرگز قبل از پایان رقابت تسلیم نشوید، حتی اگر شانس شما کم به نظر برسد. ناله نکنید و برای خود بهانه نیاورید. در عوض، سعی کنید علت شکست خود را بیابید تا بتوانید تمرکز بیشتری را به این مسائل اختصاص دهید.

روش شماره پنج

مهم‌ترین نکته این است که باید سعی کنید در تمام جنبه‌های زندگی خود بهترین مردی باشید که می‌توانید باشید. هیچ مردی کامل نیست؛ حتی مردترین مردها هم اشتباه می‌کنند و مشکلات زیادی را به بار می‌آورند. بد آوردن دلیلی برای کنار رفتن از مسیر نیست. برای ایده‌آل بودن، با اعتماد به نفس و قوی تلاش کنید، حتی زمانی که از هدف دور هستید. به یاد داشته باشید، هیچ کس با چنین رفتارهای مردانه‌ای به دنیا نمی‌آید. این چیزی است که باید با سخت‌کوشی، مبارزه و فداکاری به دست آورد. هنگامی که احساس کردید به مسیر خود شک دارید، به یاد داشته باشید که برخی از افراد دوره‌های تاریکی خاص خود را داشتند. در اینجا فقط چند نمونه آورده شده است.

آقای تی قبل از اینکه شهرت پیدا کند، زندگی بسیار سختی داشت. او که در یکی از سخت‌ترین پروژه‌های مسکن شیکاگو بزرگ شد و تنها پس از یک سال از دانشگاه اخراج شد، سال‌ها قبل از این که اولین نقش سینمایی‌اش را بازی کند، به‌عنوان یک بادیگارد مشغول بود.

جان وین (John Wayne) که زمانی الگوی مردانگی آمریکایی بود، با سه ازدواج ناموفق و اعتیاد به سیگار دست و پنجه نرم کرد که باعث ابتلای او به سرطان شد. با این حال رفتارها و ویژگی‌های جوانمردانه خود را حفظ می‌کرد.
سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone) مدت‌ها قبل از این که راکی (Rocky) ​​باشد، یک بازیگر جوان مستاصل و سختگیر بود. او به مدت سه هفته بی‌خانمان بود و در ایستگاه اتوبوس بندر نیویورک می‌خوابید تا این که اولین نقش اصلی خود را به دست آورد. او تا سال‌ها بعد شناخته شده نشد.

بخش سوم- زندگی به عنوان یک مرد واقعی در جهان

رفتارهای مردانه

روش شماره یک

با زنان با احترام رفتار کنید. فرقی ندارد که با یک زن قرار بگذارید یا نه، باید با او مانند یک جنتلمن رفتار کنید. این به معنای اشتراک ایده‌های منسوخ شده جوانمردی نیست (مثلاً عقب و جلو بردن صندلی برای او). بلکه به این معناست که باید احترام و حسن نیتی را که برای یک همکار جدی قائل هستید را به او بدهید. وقتی صحبت می‌کند به او گوش دهید. به عقاید او احترام بگذارید، حتی اگر با آنها مخالف هستید. مهم‌تر از همه، باید با او طوری رفتار کنید که برابری زن و مرد در رفتارتان کاملا مشهود باشد.

بسیاری از زنان به اندازه مردان عاشق شوخ‌طبعی هستند. شوخی کردن (حتی شوخی‌های زشت) با زنان، به منزله بی‌احترامی به آن‌ها نیست، بلکه نشان می‌دهد که شما او را به اندازه‌ای برابر می‌دانید که گارد عاطفی خود را پایین بیاورید. ابتدا شخصیت یک زن را بررسی کنید، سپس اگر به نظر می‌رسد بازیگوش است، شوخ‌طبعی را وارد رفتارهای خود کنید.

از سوی دیگر، دقت کنید حتی اگر فقط شوخی می‌کنید، از توهین‌های جنسیتی اجتناب کنید. ایجاد یک عادت بد با استفاده از این کلمات آسان است و حتی این که منظور خود را به نادرستی به افراد برسانید، از آن هم آسان‌تر است. مردان واقعی بر اساس جنسیتشان احساسات کسی را جریحه‌دار نمی‌کنند.

هرگز، و هرگز خشونتی علیه یک زن مرتکب نشوید. این یکی از وحشتناک‌ترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. البته این بدان معنا نیست که شما باید به یک زن (یا هر کس دیگری) اجازه دهید که نسبت به شما یا هرکسی خشونت، توهین یا بی‌احترامی کند. قدرت و خشونت چیزهای متفاوتی هستند. توقف افراد از سوءاستفاده از شما امری ضروری است، اما لزوماً به خشونت نیاز ندارد. در عوض باید از قدرت مغز خود استفاده کنید.

روش شماره دو

با مردان نیز با احترام رفتار کنید. احترام گذاشتن به دوستان پسرتان آسان است. اما احترام گذاشتن به همکار نه‌چندان دلخواهتان در دفتر کار که همیشه بالای سر شما نفس می‌کشد، بسیار سخت تر است. یک مرد واقعی از عهده هردوی این‌ها بر می‌اید. مردان واقعی هرگز مردم را تحقیر نمی‌کنند. آنها همچنین از شرکت در پخش شایعات اجتناب می‌کنند. هر کاری که پسرتان را به خاطر انجامش در زمین بازی سرزنش می‌کنید را در نظر بگیرید، و توجه کنید که باید در دنیای بزرگسالان از انجام دادن آن اجتناب کنید.

بسیاری از اوقات، مردان مزاحم حتی نمی‌دانند که آزاردهنده هستند. اگر فردی را دیدید که بوی بد دهان او واقعا شما را آزار می‌داد، او را بی‌سروصدا کنار بکشید و مقداری نعناع تنفسی توصیه کنید. هنگام ناهار جلوی سایر افراد آنها را مسخره نکنید؛ دلیلی وجود ندارد که کسی را به خاطر چیزی که از آن بی‌خبر است رنج دهید.

زندگی گاهی از شما می خواهد که با مردان دیگر رقابت کنید. تا جایی که می‌توانید رقابت کنید، اما به یاد داشته باشید که این مردان فقط به این دلیل که در رقابت با شما هستند، شرور نیستند. آنها سزاوار احترام شما هستند حتی اگر با آنها در رقابت باشید.

روش شماره سه

جاه‌طلب باشید (اما نه حریص.) در حرفه خود تعالی و پیشرفت را دنبال کنید و از پاداش‌هایی که از طریق سخت‌کوشی به دست می‌آورید لذت ببرید، اما هرگز صداقت یا زندگی خانوادگی خود را به خاطر ثروت مادی به خطر نیندازید. شادی که از پول به دست می‌آورید در مقایسه با آنچه که یک خانه و خانواده شاد می‌تواند در اختیار شما قرار دهد، بسیار کم است. در تمام معاملات تجاری خود با اخلاق رفتار کنید. رقیب باشید و رقابت کنید، اما از پشت خنجر نزنید. یک مرد واقعی هرگز برای پیشرفت خودش، موقعیت شخص دیگری را به خطر نمی‌اندازد.

شرافتمند بودن در کار پاداش خودش را به دنبال خواهد داشت. همکاران و سرپرستان متوجه سختی کار شما خواهند شد و شما احترام را در محل کار خود و مهم‌تر از آن امنیت شغلی را به دست خواهید آورد.
به دنبال قبول مسئولیت‌های جدید در محل کار باشید، اما آنقدر روی حرفه خود سرمایه‌گذاری نکنید که از خود یا خانواده خود غافل شوید. اگر انجام یک وظیفه جدید به این معنی است که هرگز نمی‌توانید فرزندان خود را قبل از خواب ببینید، آن را کنار بگذارید.

روش شماره چهار

مرد خانواده باشید. خانواده شما باید اولویت شما باشند؛ قبل از حرفه شما و حتی قبل از خودتان. این مسئولیت در صورت داشتن فرزند نیز بیشتر می‌شود. حتما زمانی را با خانواده خود بگذرانید، حتی اگر در حال حاضر خیلی سخت کار می‌کنید. آنها عشق شما را پس خواهند داد. فرزندانتان را به دیدار پدربزرگ و مادربزرگشان ببرید. بعضی آخر هفته‎ ها را کنار دریا بگذرانید. در بازی‌های ورزشی فرزندانتان و بازی‌های مدرسه آنها شرکت کنید. زمانی که برای پرورش عشق در خانواده خود صرف می‌کنید، زمانی است که در دوران پیری به بهترین وجه صرف شما خواهد شد.

یک نظرسنجی از بیش از 1000 والد بریتانیایی نشان داد که آنها برای گذراندن زمان با خانواده خود بیش از ثروت مادی ارزش قائل هستند. اگر فرصتی بین کار کردن تمام آخر هفته برای دریافت پول خرید یک ماشین جدید و گذراندن آخر هفته با خانواده به شما داده می‌شود، یکی را انتخاب کنید که شما را خوشحال‌تر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.