مادر خانه دار-فرزندداری

چگونه یک مادر خانه‌دار شاد و موفق باشیم؟

خانه‌داری و مادر خانه‌دار بودن یکی از مسائل بحث‌برانگیز دنیای امروز است. بسیاری از بانوان از این شغل بیزار هستند و آن را مانع پیشرفت خود دانسته و کسل‌کننده تلقی می‌کنند. با این حال افرادی هستند که از آن لذت می‌برند و آن را برای رشد و پیشرفت فرزندان و خانواده ضروری می دانند. در این مقاله به شما مزایای خانه‌داری را یادآور خواهیم شد و به شما در ساخت یک سبک زندگی شاد و موفق به عنوان یک مادر خانه‌دار کمک خواهیم کرد. پس ادامه این مقاله از زردنیوز را از دست ندهید.

فهرست عناوین پنهان

مقدمه

من به شخصه نمی‌توانم به شغلی پربارتر و چالش برانگیزتر از مادر خانه‌دار بودن فکر کنم! با این حال، در مورد مزایا و معایب این شغل تا زمانی که فرزند شما 18 ساله شود و به دانشگاه برود بحث بسیار است.

وقتی شغلی مانند این را انتخاب کنید، می‌پذیرید که تا مدت‌ها در حال انجام وظیفه باشید. با این حال در پایان این سفر کاری، به شما مدال افتخار اعطا خواهد شد؛ مدالی که بدون شک سزاوار آن هستید.

در مورد این مسئولیت بیشتر فکر کنید. مادر خانه‌دار بودن مانند ملکه بودن است. چنین مادری مهم‌ترین شغل، یعنی وظیفه مدیریت قلعه را در کنار مدیریت ساکنان آن بر عهده دارد.

برای بسیاری از شما، خانه در نقش قلعه است. اینجا جایی است که با ارزش‌ترین دارایی‌های شما در آن زندگی می‌کنند؛ این دارایی‌ها عزیزانتان، حیوانات خانگی، خاطرات شما، و وسایل خاصی هستند که در طول سال‌ها جمع آوری کرده‌اید. اینجا جایی است که شما در آن احساس راحتی می‌کنید؛ در خانه شما آزادانه و بدون محدودیت می‌توانید خودتان باشید. خانه جایی است که شام ​​می‌خورید، می‌خوابید و استراحت می‌کنید. خانه همه چیز است!

ملکه قلعه خود بودن مانند رئیس جمهور بودن است. چه منصب دیگری بیش‌ از ریاست جمهوری در وضعیت افراد تأثیر گذار است؟

مراقبت از این قلعه و ساکنان آن کار آسانی نیست. این یک موقعیت بسیار عالی است که بودن در آن نیازمند تمام شایستگی‌های موجود است.

بله، ماندن در خانه می‌تواند تصمیم بزرگی باشد؛ به خصوص اگر شغلی اجتماعی داشته‌ باشید که در آن تمجید شده و از حقوقی منظم برخوردار هستید. شاید حتی گمان کنید که تصمیم به ماندن در خانه مساوی با تنزل مقام است. لازم است متوجه باشید که که این عقیده کاملا دور از حقیقت است.

مطالب مرتبط: 10 کتابی که می‌توانند نگرش شما را نسبت به عشق و روابط شکل دهند!

چرا مادر خانه‌دار بودن شغل مهمی است؟

مادر خانه‌دار-آشپزی
مادر خانه‌دار-آشپزی

مادر خانه‌دار بودن مستلزم بر دوش گرفتن یک سری از وظایف است. شما یک پرستار بچه تمام وقت، یک راننده بدون انعام و رتبه بندی 5 ستاره، یک سرآشپز، یک درمانگر رفتار، و مهم‌تر از همه، یک معلم هستید.

لحظات آموزنده در این جایگاه فراوان هستند. شما باید تمام چیزهای مهمی را که می‌خواهید به فرزندانتان یاد بدهید، بیاموزید. مطمئناً و برای چندین دهه، بسته به سن کودک شما، هیچ روز تعطیل یا تعطیلات تابستانی در انتظار شما نخواهد بود؛ با این وجود تصور کنید که به خلق چه انسان‌های شگفت انگیزی کمک خواهید کرد!

مادر خانه‌دار بودن نقش بسیار مهمی است. هرکسی نمی‌تواند این وظیفه را به درستی انجام دهد. همه افراد صبر یا استقامت لازم را برای این جایگاه در اختیار ندارند. این شغل مانند ورزش سه گانه است، صد البته با مسئولیت‌هایی بسیار بسیار بیش‌تر.

به بیان ساده، مادر خانه‌دار بودن یکی از مهم‌ترین مشاغل در جهان است. بیایید در ادامه با دلایل اثبات این ادعا بیشتر آشنا شویم.

فرزند شما همیشه با کسی است که دوستش دارد

وقتی فرزندانتان در خانه با شما هستند، 24 ساعته مورد محبت قرار می‌گیرند. آن‌ها در چنین وضعیتی خوشحال و آرام خواهند بود.

در یک مهدکودک، مهم‌ترین فرد زندگی شما با کسی است که فقط کار خود را انجام می‌دهد. آن‌ها برای دریافت حقوق حضور دارند، نه به این دلیل که به فرزند شما علاقه دارند.

همان طور که مشخص است مربیان خوب و بد در چنین محیط‌هایی حضور دارند. شما لزوماً نخواهید دانست که فرزند ارزشمندتان تحت نظر کدامشان است. آیا یک کارمند عالی مربی فرزند شماست یا او با کارمندی زمان می‌گذراند که تنها نیمی از حواسش را معطوف به وظایفش کرده است؟

استرس و ضرب الاجل‌های اداری دیگر وجود ندارند

کار کردن در خارج از قلعه به طور کلی مستلزم این است که در هر زمانی که از شما بخواهند در سر کار خود حاضر باشید. چه در بیمارستان کار کنید یا کارخانه و شرکت و نمایندگی ماشین، باید در آن‌جا حضور داشته باشید.

دعواهای کوچک، شایعات ناخوشایند، پروژه‌های استرس زا، روسای بد، همکاران حسود و غیره، همگی گریز ناپذیر هستند. ممکن است متوجه شوید که اغلب در حال نگاه کردن به ساعت هستید و منتظرید آخر هفته فرا برسد.

با این حال، اگر یک مادر خانه‌دار باشید، این شما هستید که قوانین را تعیین می‌کنید.

می‌توانید از نزدیک شاهد نقاط عطف فرزندتان باشید

به این فکر کنید که مادران شاغل چند نقطه عطف در زندگی فرزندشان را از دست می‌دهند. به عنوان یک مادر خانه‌دار، شما همیشه جایی که باید باشید، هستید. شما می‌توانید در چنین موقعیت‌هایی خودتان عکس‌ و فیلم‌ بگیرید و بزرگ شدن فرزندتان را با چشمانتان ببینید. اگر هم فرزندان نوجوان دارید می‌توانید وقتی از مدرسه به خانه بازمی‌گردند بیشتر مراقب آن‌ها باشید.

در مقاله ای در مجله آمریکایی علوم پرستاری بیان شده است که:

فشارهای اقتصادی و اجتماعی والدین بیشتری را مجبور به حضور در محل کار در زمانی می‌کند که به نظر می‌رسد کودکان بیشتر به راهنمایی و نظارت بزرگسالان نیاز دارند. این کودکان به نوبه خود با تعداد فزاینده‌ای از مشکلات مانند آزار جسمی و جنسی، جنایت و بزهکاری، افسردگی و خودکشی، سوء مصرف مواد مخدر و الکل، مشکلات عاطفی و رفتاری، مشکلات یادگیری، مشکلات حضور در مدرسه، خشونت خانگی، بارداری، سقط جنین و بیماری‌های مقاربتی رو به رو هستند.

بسیاری از این کودکان، بدون دسترسی به راهنمایی و حمایت بزرگسالان، موقعیت‌های استرس‌زا و حتی خطرناک را تجربه می‌کنند. تخمین‌زده می‌شود که حدود 10 میلیون کودک قبل یا بعد از مدرسه مجبور به خود مراقبتی می‌شوند. بسیاری از این بچه‌ها مسئولیت مراقبت از خود را از حدود سن 8 سالگی آغاز می‌کنند.

فرزندتان در قلعه خودش با ملکه‌ای که دوستش دارد بزرگ می‌شود

وقتی با فرزندتان در خانه هستید، عشق و آرامش را برایش فراهم می‌کنید. یک کودک شاد در نهایت یک بزرگسال شاد را ایجاد می‌کند. درست است، برخی از بزرگسالان با ملکه خود بزرگ شده‌اند ولی در حال حاضر وضعیت خوبی ندارند؛ در چنین موارد نادری، عوامل دیگری نیز دخیل هستند که ذکرشان در این مقاله نمی‌گنجد.

به طور کلی، کودکان زمانی بهتر عمل می‌کنند که بدانند مورد توجه و مراقبت هستند. برای کودکان، تنها حضوری که ثبات و احساس دلگرمی ایجاد می‌کند مادر است!

کودک شما با احساس شادی و امنیت بزرگ می‌شود

من به شخصه با مادری خانه‌دار بزرگ شده‌ام. مادر من همیشه دور و برم بود. من می‌دانستم که برای هر چیزی می‌توانم روی او حساب باز کنم. او خانه را تمیز نگه می‌داشت، غذاهای عالی می‌پخت و تابستان‌ها ما را به شنا می‌برد.

من خاطرات بسیار خوشی از دوران کودکی خود دارم. همیشه احساس امنیت و عشق می‌کردم. وقتی پدرم بعد از کار به خانه می‌رسید، خانواده ما دیگر کامل شده‌بود. اوقات خوش معنی دیگر جز این ندارد! اگر مادر خوبی هستید، بهترین هدیه‌ای که می‌توانید به فرزندانتان بدهید، حضور خودتان است.

رشد و پرورش کودکان شاد یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌هایی است که می‌توانید تجربه کنید.

عملکرد فرزند شما در مدرسه بهبود می‌یابد

تحقیقات نشان داده‌اند که ماندن کودکان در خانه مزایای بسیاری مانند بهبود عملکردشان در مدرسه را دارد. این مزایا در سال‌های اولیه زندگی آن کودک تاثیر به سزایی دارند.

آیا می‌دانستید که دانش‌آموزانی که در خانه تحصیل می‌کنند به طور معمول در یک آزمون استاندارد بین ۱۵ تا ۳۰ درصد امتیاز بالاتری را از دانش‌آموزان مدارس دولتی کسب می‌کنند؟

در مقاله‌ای با عنوان “آیا ماندن در خانه نفع فرزندان شماست؟” آمده‌است:

طبق یک تحقیق در بریتانیا، که در “ژورنال اپیدمیولوژی و سلامت جامعه” به چاپ رسیده است، کودکان مادرانی که در خانه می‌مانند در مقایسه با آن‌هایی که مادر شاغل دارند احتمال بیشتری برای شرکت در ورزش‌های سازمان یافته دارند. دلیل این امر احتمالا این است که مادرانشان زمان بیشتری را برای بردن آن‌ها به ورزش در اختیار داشته‌اند.

مطالعه دیگری نشان داده است که کودکان مادرانی که در خانه می‌مانند کمتر در معرض میکروب‌ها بوده و از بیماری‌های کمتری رنج می‌برند. علاوه بر این، مادرانی که در خانه می‌مانند می‌توانند زمان بیشتری برای تهیه غذاهای سالم‌تر داشته باشند. این وضعیت تا حدی به دلیل این است که چنین مادرانی به دلایل مالی، کمتر بر روی غذاهای بیرون حساب باز می‌کنند.

این که در ابتدا کمی گیج باشید امری طبیعیست

حتی پس از خواندن شش دلیل شگفت انگیز فوق الذکر برای ماندن در خانه، ممکن است همچنان در مورد آن احساس گیجی کنید. نه به این دلیل که فرزندان خود را دوست ندارید، بلکه به این دلیل که احساس می‌کنید هویت خودتان را از دست خواهید داد.

این احساس قابل درک است. تغییر دیدگاه در اینجا امری کلیدی است. در خانه ماندن نیازی به از دست‌دادن هویت شما ندارد. شما با این کار به سادگی به این هویت اضافه خواهید کرد. این یک لایه دیگر است، جنبه دیگری از این که شما چه کسی هستید.

در آغاز ممکن است نیاز به انجام برخی تنظیمات داشته باشید،. آیا زندگی، به طور کلی، یک مسیر پر از پیچ و خم نیست؟ هر روز اتفاقاتی می‌افتند که ما را مجبور می‌کنند مسیر خود را تغییر‌داده و با جریان حرکت کنیم.

مطالب مرتبط: چگونه همسر پیدا کنیم؟

چگونه یک مادر موفق خانه‌دار باشیم؟

مادر خانه‌دار-فرزندداری
مادر خانه‌دار-فرزندداری

اگر تصمیم گرفته‌اید که دیگر می‌خواهید با فرزندتان در خانه بمانید، اما مطمئن نیستید که در این وضعیت جدید چگونه بدون از دست دادن کامل هویت خود حرکت کنید، به من اجازه‌ دهید ایده‌هایی را به شما ارائه کنم. این ایده‌ها تجربه شما را فوق‌العاده خوشحال‌کننده خواهند کرد.

با پیروی از پیشنهادات زیر، احساس موفقیت، خوشحالی و آمادگی برای مقابله با هر چیزی که به سر راهتان می‌آید را خواهید داشت.

در ادامه چند نکته برای این که بدانید چگونه یک مادر موفق خانه‌دار باشید، برای شما آورده‌شده است.  

زود بیدار شوید!

برخی از مادران خانه‌دار از این موضوع شکایت دارند که زمان کافی برای رسیدگی به خود را در اختیار ندارند. نکته اصلی این است که سعی کنید قبل از فرزندانتان از خواب بیدار شوید. اگر می‌خواهید یک مادر موفق خانه‌دار باشید، این اولین چیزی است که باید در نظر بگیرید.

بیدار شدن قبل از دیگران به شما فرصت تنها بودن را می‌دهد. در چنین فرصتی می‌توانید کارهای شخصیتان را انجام دهید. در این لحظات خانه ساکت و آرام است. محیطی عالی برای انجام کارهایی که باید انجام دهید را در اختیار دارید. این کار می‌تواند گرفتن دوش آب گرم، خواندن قسمت‌هایی از کتاب مورد علاقه‌تان، نوشیدن یک فنجان قهوه در حین پخش یکی از برنامه‌ها یا فیلم‌های مورد علاقه شما، نوشتن ایمیل و غیره باشد.

زود بیدار شدن فرصت‌های زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما در چنین فرصتی می‌توانید کاری را که باید، انجام بدهید. با این کار دیگر احساس نخواهید کرد که خودتان را از دست داده‌اید.

لباس خوب پوشیدن!

منظور این نیست که طوری لباس بپوشید که انگار دارید برای مراسم رقص بیرون می‌روید. با این حال، شما مجبور نیستید تمام روز لباس خواب و پیژامه بپوشید. نحوه لباس پوشیدن شما در خلق و خو و احساس شما تفاوت ایجاد می‌کند. بنابراین، راحت اما زیبا بپوشید.

در مقاله‌ای از کورینا با عنوان “چگونه بدون این که آسایش خود را به خطر بیندازیم یک مادر خانه‌دار شیک باشیم” آمده است: شما به میلیون‌ها لباس نیاز ندارید! آن چه که برای شما خوب و مناسب است را انتخاب کنید. لباسی بپوشید که بدون بدون هیچ هیاهویی باعث شود احساس زیبایی کنید.

شما می‌توانید خانه‌دار بوده و همچنان لباس خوب و تاثیرگذار بپوشید. با این کار احساس خیلی بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت.

با فرزندانتان ورزش کنید و خوش بگذرانید!

مراقبت از فرزندانتان به این معنی نیست که خودتان را رها کنید. در طول روز زمانی را به ورزش اختصاص دهید. این کار شما را قوی، شاداب و شاد نگه می‌دارد.

از فرزندانتان بخواهید که به شما بپیوندند. با پخش موسیقی سرگرم کننده، برنامه را سرگرم کننده‌تر کنید. در چنین وضعیتی آن‌ها انرژی زیادی مصرف می‌کنند و از وقت گذراندن با شما هم به طور هم زمان لذت می‌برند.

سوفی الیس بکستور(Sophie Ellis-Bextor) را در یوتیوب تماشا کنید. او نمونه مادری است که با فرزندانش وقت می‌گذراند و در عین حال مخاطبانش را هم سرگرم می‌کند. کارهای جالب را با حضور فرزندانتان انجام دهید.

گردش‌های هفتگی را برنامه ریزی کنید!

برای افزودن هیجان به هفته خود، یک گردش را برای آخر هفته برنامه ریزی کنید. شما می‌توانید به باغ وحش، باغ‌های گیاه شناسی، کتابخانه، پارک و غیره سر بزنید.

در وضعیت همه گیری، شرایط گردش به دستورالعمل‌های موجود در هر منطقه بستگی دارد. محدودیت‌ها را بررسی کنید. با این حال، دوچرخه‌سواری در اطراف محل زندگی و برگزار کردن پیک ‌نیک‌ هم به همان اندازه مفید خواهد بود.

اگر به هر دلیلی بیرون آمدن از خانه سخت است، کارهای سرگرم کننده زیادی وجود دارد که می‌توانید در خانه انجام دهید؛ چه همه گیری ادامه‌ داشته باشد چه نداشته‌ باشد! شما می‌توانید یک روز سرگرم کننده را در خانه بگذرانید. ایجاد یک محیط سرگرم کننده برای فرزندانتان برای این که یک مادر موفق خانه‌دار باشید امری ضروری است.

زمانی برای فراغت داشته باشید

این مهم است که در طول روز، زمانی را برای انجام کاری خلاقانه اختصاص دهید.20 الی 30 دقیقه را برای مطالعه، نقاشی و کارهایی از این قبیل اختصاص بدهید.

در طول این فرصت فراغت، می‌توانید هر کاری را انجام دهید که شخصاً از آن لذت می‌برید. فرزندان خود را به خلاق بودن تشویق کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که فعالیت‌های خلاقانه مانند هنر، برای کودکان فوق العاده است.

پائولا برنشتاین در مقاله خود با عنوان “چرا هنر و خلاقیت مهم هستند” بیان می‌کند:

پرورش خلاقیت تنها شانس فرزند شما را برای تبدیل شدن به پیکاسوی بعدی افزایش نمی‌دهد. به گفته اکلاند فلورس، شما با این کار به او کمک می‌کنید تا از نظر ذهنی، اجتماعی و عاطفی هم رشد کند.

چنین فعالیتی برای شما، فرصتی برای انجام سرگرمی‌ای که به آن علاقه دارید را فراهم می‌آورد. این فعالیت چه نقاشی باشد، چه قلاب بافی، یا نویسندگی، مهم این است که از آن لذت ببرید. از این زمان برای به دست آوردن فضایی خلاق استفاده‌ کنید! بعد از این کار احساس خوشحالی و موفقیت بیشتری خواهید داشت.

قلعه خود را به یک فضای زندگی زیبا تبدیل کنید!

خانه خود را طوری چیدمان کنید که برای شما آرامش بخش باشد. رنگ‌ها، دکور، مبلمان، تصاویر، آثار هنری و گیاهانی را انتخاب کنید که باعث کسب احساس آرامش شوند.

موسیقی‌ای در خانه پخش کنید که هم آرامش بخش باشد و هم انرژی بخش. زندگی در فضایی که دوستش دارید و در آن احساس آرامش می‌کنید در دنیا تغییر ایجاد می‌کند. اگر محیطی شاد ایجاد کنید، خود و فرزندانتان احساس شادی بیشتری خواهید داشت.

یک برنامه روزانه مشخص را تنظیم کنید!

اکثر مردم به یک روال خوب و منظم به بهترین نحو واکنش می‌دهند. به عنوان مثال، از ساعت 8 تا 9، صبحانه و کارتون. از 9 تا 12 کارهای خانه و تکالیف مدرسه. از ساعت 12 الی 13:00، ناهار. پس از آن، زمان چرت زدن در صورت لزوم و یا گذراندن زمانی شخصی با خودتان.

ناگفته نماند که این روال بر اساس سن فرزندان و دیدگاه‌های شخصی شما با دیگران متفاوت خواهد بود. بر اساس مقاله‌ای در اسکلید ات لایف (Skilled at Life):

تنظیم یک برنامه در زندگی ما ساختاری مشخص را ایجاد می‌کند. وجود یک برنامه روزانه، فرصت داشتن یک ساختار و توالی منطقی را در زندگی ما فراهم می‌کند. این وضعیت، چهارچوبی را فراهم می‌کند که در آن، زندگی کنیم و فعالیت های روزانه خود را انجام دهیم. به زودی با کارهایی که هر روز باید انجام دهیم آشناتر شده و راحت‌تر انجامشان می‌دهیم. این کار به ما امکان می‌دهد تا وجود یک جریان ثابت مربوط به خودمان را در طول روز تجربه کنیم.

به‌عنوان یک مادر خانه‌دار، از این روال منظم سود خواهید برد. شما با دانستن اینکه چه چیزی در انتظارتان است، احساس راحتی بیشتری خواهید داشت. شما می‌توانید هر چیزی که به شما احساس آرامش، شادی و کاهش استرس را می‌دهد در برنامه روزانه خود بگنجانید.

با دیگر مادران خانه‌دار دیدار کنید

ملاقات با دیگر مادران خانه‌دار باعث می‌شود احساس دلگرمی کنید. علاوه بر این، فرزند شما می‌تواند با بچه‌های دیگران ارتباط برقرار کند؛ شما هم می‌توانید با مادران دیگری با سطح فکری مشابهتان معاشرت کنید.

کار نکردن در خارج از خانه گاهی اوقات باعث می‌شود احساس انزوا کنید؛ بنابراین شرایط، صحبت کردن با بزرگسالان دیگر یک گزینه خوب برایتان است.

یک پرستار بچه استخدام کنید!

مادر خانه دار- فرزند-پرستاری
مادر خانه دار- فرزند-پرستاری

گاهی اوقات ممکن است تمایل داشته باشید با دوستان خود بیرون بروید. شاید هم بخواهید در یک مرکز اسپا ماساژ بگیرید. یک پرستار بچه یا یک عضو قابل اعتماد در خانواده می‌تواند به شما در مسیر دستیابی به این امور کمک کند.

این فرصت‌های کوچک برای استراحت می‌توانند مانند سوختی باشند که برای ادامه دادن به مسیر به آن نیاز دارید. چنین کارهایی مانند داشتن یک تعطیلات کوچک است. وقتی از درمان آبگرم یا تماشای فیلمی که با دوستانتان دیده‌اید به خانه بازگردید، احساس طراوت می‌کنید. انرژی شما در چنین وضعیتی تازه خواهد شد. در چنین شرایطی شما می‌توانید دوباره بر روی وظایف خود در قلعه‌تان تمرکز کنید. به یاد داشته باشید، یک مادر شاد است که یک فرزند شاد می‌سازد!

نتیجه گیری نهایی

به عنوان یک مادر خانه‌دار، ممکن است یک اشتباه را مرتکب شوید؛ شاید گمان کنید که نبردن چک حقوقی به خانه، نشان دهنده ضعف در پرداخت مخارج و بی ارزش بودن شماست. با این حال، باید بدانید که شما در واقع بیشتر از آن‌چه فکر می‌کنید به شرایط موجود کمک می‌کنید.

برای افزودن ارزش به شخصیت خود نیازی به چک حقوقی ماهیانه ندارید

شما در حال حاضر یکی از ارزش‌مندترین اعضای جامعه هستید. شما مراقب زندگی انسان‌ها یعنی فرزندانتان هستید. در حین این وضعیت شما مطمئن می‌شوید که آن‌ها سالم و شاد هستند. در عین حال هم تا جای ممکن در هزینه‌های مهدکودک و حمل و نقل صرفه جویی خواهید کرد.

اگر پس از خواندن تمامی این چیزهای شگفت انگیز در مورد مادری خانه‌دار بودن همچنان با خودتان در تعارض هستید، بهتر است خیلی به خودتان سخت نگیرید. این گزینه برای همه افراد مناسب نیست.

همان‌طور که در بالا ذکر کردیم، ماندن در خانه می‌تواند امری چالش برانگیز باشد. صادقانه بگویم، چنین وضعی می‌تواند معایب خود را هم داشته باشد. به همین دلیل است که در اینجا نکاتی را برای شما ارائه کردیم که چگونه به عنوان یک مادر موفق خانه‌دار رفتار کنید.

برای مثال، بودن به صورت همیشگی در خانه با فرزندانتان می‌تواند باعث شود کمی احساس افسردگی یا بی حوصلگی کنید. ممکن است احساس کنید که موقعیت‌های افراد بزرگسال را در اختیار ندارید. شاید برخی از سرگرمی‌هایی که قبلاً از آن لذت می‌بردید نادیده گرفته‌شوند؛ حتی ممکن است احساس کنید از نظر مالی به شوهرتان وابسته‌هستید.

علاوه بر این‌ها، ممکن است فکر کنید که تمام توانایی‌های خود را به مرور زمان از دست خواهید داد. شاید گمان کنید دیگر فرصتی برای استفاده از تحصیلات و مهارت‌های خود ندارید. شاید هم دلتان برای مراسم لباس پوشیدن، رانندگی به سمت محل کار و بودن در کنار افرادی که کارهای مشابهی انجام می‌دهند، تنگ شده است. تمامی این‌ها قابل درک هستند.

تنها خود شمایید که می‌توانید چنین تصمیمی را بگیرید

با این حال، در حالی که به این گزینه فکر می‌کنید اجازه دهید به شما یادآوری کنم که به عنوان یک مادر خانه‌دار برخی چیزها را از دست خواهید داد؛ اما خیلی بیشتر از این‌ها به دست خواهید آورد.

انجام یک سخنرانی در محل کار ممکن است برای شما تحسین و تمجید به همراه داشته باشد. با این وجود، شنیدن کلمات “دوستت دارم مامان” هیچ قیمتی ندارد. چه چیزی گران‌بهاتر از تماشای بزرگ شدن فرزندانتان در جلوی چشمانتان است؟ در عین حال، این که مطمئن می‌شوید که آن‌ها از لحاظ فیزیکی و روانی از سلامتی برخوردارند موضوعی ارزشمند است.

هیچ شغل دیگری در دنیا با این نوع از مزایا وجود ندارد. به عنوان یک مادر خانه‌دار، شما قلب و روح قلعه خود هستید.

علاوه بر این به یاد داشته باشید که فرزندان شما بزرگ خواهند شد. دیگر لازم نیست برای بازنشستگی تا 65 سالگی صبر کنید. اگرچه کار شما به عنوان مادر هرگز تمام شدنی نیست، اما فرصت‌های بسیاری دارید که در زمان شاغل بودن نصیبتان نخواهد شد.  

وقتی کار خود را تمام کنید، از انجام یک شاهکار شگفت انگیز رضایت خواهید داشت. شما می‌توانید نسبت به خودتان احساس غرور داشته باشید زیرا کسب چنین موفقیتی کار آسانی نیست.

عنوان “مادر خانه‌دار”، علی رغم آن چه که هرکسی ممکن است بگوید، عنوانی قدرتمند و الهام بخش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.