چگونه یک دوست دختر خوب باشیم؟

چگونه یک دوست دختر خوب باشیم؟

تاکنون به این فکر کرده‌اید که هدف از اینکه 2 نفر با هم دوست می‌شوند، چیست؟ یک دوست دختر و دوست پسر از کنار هم بودن چه مزیت روحی مهمی به دست می‌آورند؟ قطعا مهم‌ترین نفعی که به 2 دوست از با هم بودنشان می‌رسد، آرامش است. اما هر رابطه‌ای آرامش را به ارمغان نمی‌آورد. باید هر طرف یک رابطه به نوبه خود برای رسیدن به این آرامش 2 طرفه تلاش کنند. دختر سعی کند تا یک دوست دختر خوب باشد و پسر هم تلاش کند که یک دوست پسر خوب باشد.

شما بعنوان یک دختری که دوست پسر دارید و در یک رابطه عاشقانه هستید، باید سعی کنید بهترین دوست دوست پسرتان شوید. البته او هم باید برای خوب بودن در این رابطه تلاش کند. فقط در این صورت است که شما می‌توانید از یک رابطه شادتر و پایدارتر لذت ببرید.

دوست دختر خوب بودن فقط به پختن غذای خوشمزه و … نیست. بلکه شما باید بدانید یک مرد یا پسر چگونه فکر می‌کند و به چه چیزهایی برای داشتن آرامش در یک رابطه خوب احتیاج دارد.

دوست دختر خوب بودن و دوست پسر خوب بودن، راه و روش دارد. اگر این راه و روش‌ها را بلد نیستید، حتما در این مطلب همراه ما باشید. در این مطلب می‌خواهیم 30 روش مهم برای یک دوست دختر خوب بودن را به شما بیاموزیم.

اعتماد داشتن

اعتماد یکی از سنگرهای اصلی و کلیدی در هر رابطه است. وقتی شما به مردان اعتماد می‌کنید، آن‌ها احساس امنیت می‌کنند. زیرا دیگر نگران قضاوت شدن از سمت شما، با هر کاری که می‌کنند، نیستند. در این صورت، دیگر آن‌ها بدون نیاز به استفاده از مهارت‌های پرسشی شما، همه چیز را برای شما باز و تعریف می‌کنند. اعتماد داشتن هم به دوست پسر شما آرامش می‌دهد و هم ذهن شما را آرام می‌کند.

هیچگاه بدون اجازه گوشی او را چک نکنید، سر کمد شخصی او نروید و … . صرفا اگر چیزی دید که شما را به شک انداخت، با آرامش از او بخواهید که توضیح دهد. اما برای چیزهای کوچکی مثل زنگ خوردن گوشی یا آنلاین بودن او در تلگرام، به او شک نکنید و اعتمادتان به او را حفظ کنید.

عشق - علاقه - رفتار درست - دوست دختر خوب
عشق – علاقه – رفتار درست – دوست دختر خوب

تشویق کردن

یکی از ویژگی‌هایی یا نیازهایی که مردان دارند این است که به تشویق خانم‌ها احتیاج دارند. دوست پسر شما نیاز دارد که به او ایمان داشته باشید. وقتی شما به دوست پسرتان ایمان دارید و او را برای رشد کردن تشویق و ترغیب می‌کنید، در چشم و ذهن و قلب او جای بالاتری پیدا خواهید کرد.

البته منظور این نیست که به ایمان داشتن به توانایی او وانمود کنید، بلکه شما بعنوان شخصی که او را دوست دارید، نقاط قوتش را قطعا می‌دانید. بنابراین باید نقاط قوتش را به او یادآوری کنید و به او بگویید با این توانایی که دارد، قطعا رشد خواهد کرد و موفق خواهد شد.

صادق بودن

همیشه با هر شخصی، علی‌الخصوص کسی که دوستش دارید، صادق باشید. مردها زنی را که دروغ بگوید، دوست ندارند. زیرا اگر حتی در کارهای ساده نتوانید با او صادق باشید و راستش را به او بگویید، پس او چگونه می‌تواند به شما اعتماد کند؟

اگر شما نمی‌خواهید که او به شما دروغ بگوید و با شما صادق نباشد، پس خودتان هم صداقتتان را با او حفظ کنید. آن دوست دختری باشید که به او هیچ دلیلی برای شکستن اعتماد نمی‌دهد.

احترام به روابط او با دیگران

هر کسی باید بداند وقتی با یک دختر یا پسر وارد رابطه می‌شود، صاحب اختیار او نمی‌شود. و دلیلی وجود ندارد که آن شخص تمام روابط خود با دیگران را قطع کند و بصورت تمام وقت در اختیار عشقش باشد. شما باید به روابط سالم دیگر او احترام بگذارید. او قبل از اینکه دوست پسر شما باشد، یک آدم است، یک پسر عادی است و دوست دارد با دوستانش با خانواده‌اش وقت بگذراند. شما باید قبول کنید که علاوه بر شما، برخی افراد دیگر نیز برای او اهمیت دارند. شما بعنوان یک خانم متشخص باید برای روابطی که برای دوست پسرتان اهمیت دارد، ارزش قائل شوید. دقیقا همان انتظاری که شما از او دارید.

این موضوع را در مورد رابطه کاری او یا دوستی معمولی و عادی او با دختران دیگر نیز در نظر داشته باشید. تا زمانی که رابطه او با دختر دیگر از حد خودش فراتر نرفته باشد، هیچ مشکلی ندارد و نباید به روابط دوستی معمولی یا کاری دوست پسرتان با دیگر دختران، حسادت بورزید.

عشق - علاقه - رفتار درست - دوست دختر خوب - دوست پسر
عشق – علاقه – رفتار درست – دوست دختر خوب – دوست پسر

خوش و بش نکردن فراتر از معمول با پسران دیگر

پسران علاوه بر حسادت، غیرت زیادی نیز بر روی دوست دختر خود دارند. شما نباید به هیچ وجه کاری کنید که حسادت یا غیرت او برانگیخته شود. شما بعنوان یک دختر متشخص، باید به پسری که با او رابطه دارید، وفادار باشید. دقیقا همانطور که او باید به شما وفادار باشد.

وقتی شما با پسران دیگر، فراتر از حالت معمول خوش و بش کنید یا در اصطلاح لاس بزنید، به دوست پسرتان بی احترامی بزرگی می‌کنید. با خیره نگاه کردن به او و ریختن تمام توجهتان به سمت او، به او نشان دهید که چقدر وفادار و قابل اعتماد هستید.

قدردانی از زحمات

یک دوست دختر خوب باید قدردان زحمات دوست پسر خود باشد؛ حتی کوچکترین زحمات. وی باید حس کند که شما قدردان تلاش‌هایش هستید و او هر کاری که برای شما انجام می‌دهد، نزد شما ارزشمند است. این کار باعث می‌شود که او نسبت به خودش و رابطه‌اش با شما احساس بهتری داشته باشد.

تصور نکنید در هر شرایطی با شما می‌ماند!

بدترین کاری که می‌توانید با دوست پسرتان انجام دهید این است که کارهایش و وجودش برای شما عادی شود و تصور کنید که در هر شرایطی با شما می‌ماند. به او توجه کنید و از تمام چیزهای کوچکی که قبلاً در مورد او دوست داشتید، قدردانی کنید.

ارسال پیام‌های دوستدارانه

اوایل رابطه، دختر و پسر دائم به هم پیام‌های عاشقانه می‌دهند. شاید حتی یک روز تمام را با پیام دادن به هم، سر کنند. اما یک مدت که می‌گذرد، دیگر خبری از پیام دادن نیست. اما یک دوست دختر خوب هیچوقت نمی‌گذارد دوست پسرش حس کند که او دیگر به پیام دادن رغبتی ندارد.

سعی کنید یک پیام، هر چند کوتاه، هر روز برای او ارسال کنید. برای مثال یک پیام “صبح بخیر” یا “شب بخیر” یا «دوستت دارم». چنین پیام‌های کوتاهی می‌تواند روز او را زیباتر کند. هر چقدر هم که کوتاه باشد، تا زمانی که دوستدارانه و عاشقانه باشد، برای دوست پسرتان ارزشمند خواهد بود. زیرا باعث می‌شود احساس کند که هر روز به یاد او هستید.

کادو دادن - رابطه عاشقانه
کادو دادن – رابطه عاشقانه

گوش دادن به حرف‌های او

شما دو نفر، وقتی یک رابطه را با هم تشکیل داده‌اید، باید همدم هم باشید. یکی از نشانه‌‌های یک رابطه خوب این است که دو نفر با هم صحبت می‌کنند و به حرف‌های یکدیگر گوش می‌دهند.

سعی کنید شنونده‌ی خوبی باشید و خوب به حرف‌های دوست پسرتان گوش دهید. البته اکثر پسرها درونگرا هستند و خیل کم صحبت می‌کنند، اما همین که به همان صحبت‌های کوتاه او به خوبی گوش دهید، مطمئن باشید برای او ارزشمند خواهد بود. گوش دادن فعال داشته باشید، در رابطه با حرف او نظر واقعی‌تان را بدهید، چشم در چشم او باشید و با تکان دادن سر، به او بفهمانید که به خوبی به حرف‌هایش گوش می‌دهید.

نق نزدن

نق زدن دوست دختر، یکی از بدترین کابوس‌های پسرها است. نق زدن مداوم، فقط دوست پسر شما را آزار می‌دهد و رابطه شما را خراب می‌کند. هر کسی یک سری مشکلات دارد، اما شما نباید با گوشزد کردن هر لحظه‌ی این مشکلات، اوقات خودتان و دوست پسرتان را تلخ کنید.

همچنین سعی کنید برای اشتباهات کوچک او یا مسائل کوچک، دائم غر و نق نزنید. کمی دیر کردن او، ارزش ناراحت شدن و نق زدن ندارد. سعی کنید او را درک کنید و برای هر مسئله‌ای سرزنشش نکنید.

کمک به او برای شکوفایی

دوست پسر شما در زندگی‌اش به اندازه کافی افرادی را در اطرافش دارد که او را از کار و زندگی دلسرد ‌کنند. بنابراین بهترین دوست و تشویق کننده شخصی او باشید. از او حمایت کنید و به او کمک کنید تا به تمام توانایی‌های خود برسد. اگر کاری را شروع کرد، یا خواست به سمت شغلی که علاقه دارد برود، او را تشویق کنید و به او بگویید که از حمایت کامل شما برخوردار است. او قطعا تمام جوانب را سنجیده و بهترین انتخابش را انجام داده، بنابراین گاهی اوقات بهتر است از یادآوری کردن مشکلات دست بردارید و همراه او در زندگی شخصی و کاریش شوید.

اجازه بدهید خودش باشد!

شما یک پسر را قبل از اینکه بعنوان دوست پسر انتخابش کنید، باید به خوبی بشناسید. سپس زمانی که نقص‌ها و توانایی‌های او را دیدید و او را همانطور که هست پذیرفتید، او را برای دوست بودن انتخاب کنید. بنابراین در طول رابطه دائم از او انتظار نداشته باشید که تغییر کند. به عنوان یک مرد به او و کارهایش احترام بگذارید. به او آزادی دهید و بگذارید بدون اینکه همیشه سعی در تغییر خودش داشته باشد، از رابطه با شما لذت ببرد.

چمن - دختر - پسر - عشق
چمن – دختر – پسر – عشق

پذیرفتن نقص‌ها

هر آدمی از جمله خود شما و دوست پسرتان نقص‌هایی دارید. یک دوست دختر خوب  نباید دوست پسرش را به دلیل نواقصی که دارد، سرزنش کند. انتظار نداشته باشید که عشقتان کامل و بی نقص باشد. پذیرش ایرادات یکدیگر پایه و اساس یک رابطه قوی و سالم است.

نپرداختن به گذشته

یکی از اشتباهاتی که اکثر دختران انجام می‌دهند، این است که به محض اینکه به مشکلی با دوست پسرشان برمی‌خورند، تمام دعواهای گذشته و اشتباهات گذشته‌ی دوست پسرشان را به روی او می‌آورند. اما چنین موضوعی از یک خانم متشخص به دور است. هر وقت با دوست پسرتان مشاجره کردید، گذشته را حفاری نکنید. بگذارید اتفاقاتی که در گذشته‌تان افتاده است، در همان گذشته بماند و به رابطه‌تان فرصتی برای حرکت رو به جلو و قوی‌تر شدن بدهید.

عدم تصمیم‌گیری در زمان عصبانیت

اگر نمی‌خواهید در آخر از تصمیماتتان پشیمان شوید، سریع تصمیم نگیرید، خصوصاً زمانی که عصبانی هستید. به خودتان وقت بدهید تا عصبانیت‌تان فروکش کند و بتوانید بهترین قضاوت را داشته باشید. عصبانیت باعث می‌شود، عجولانه تصمیم بگیرید و فقط یک حس لحظه‌ای به شما دست بدهد. بنابراین وقتی عصبانی می‌شوید، سعی کنید یک نفس عمیق بکشید، مکانی که هستید را عوض کنید و به دوست پسرتان بگویید هر زمان که آرام شدید با او صحبت را ادامه خواهید داد.

رفع مشکلات

اگر با دوست پسرتان به مشکل برخوردید، سعی کنید در سریع‌ترین زمان ممکن مشکلتان را حل کنید. از آن دسته از دخترانی نباشید که وقتی به مشکل می‌خورید تا چند روز به پیام‌ها و تماس‌های دوست پسرشان جواب نمی‌دهند. یک دوست دختر خوب اجازه نمی‌دهد روز بدون رفع مشکل پایان یابد.

اگر واقعاً به او علاقمند هستید و در مورد احساسات او نگران می‌باشید، قبل از اینکه اوضاعتان بدتر شود، باید هرچه زودتر مسائل را حل و فصل کنید. زیرا مشکلات هرچه بیشتر کش پیدا کنند، رفع مشکل برای هر دوی شما دشوارتر خواهد شد. همانطور که در نکته قبل گفته شد، بهتر است وقتی عصبانی هستید، به او بگویید که کمی زمان می‌خواهید. اما این زمان نباید بیشتر از چند ساعت طول بکشد. سعی کنید در همین چند ساعت، خودتان را آرام کنید و سپس از او بخواهید که برای رفع مشکل با هم صحبت کنید.

دریا - عاشقانه - دختر - پسر
دریا – عاشقانه – دختر – پسر

ناز کشیدن

ناز کشیدن فقط مخصوص پسرها نیست. گاهی اوقات بهتر است شما هم ناز او را بکشید و یک سری کارهای عاشقانه برای او انجام دهید. برای مثال برای او غذا درست کنید، یک هدیه دوست داشتنی برای او بخرید یا صبحانه‌اش را آماده کنید و به رختخواب ببرید. دوست دختری باش که همیشه کارهای خوبی را برای عشقش انجام می‌دهد.

فضا دادن

یک دوست دختر خوب دائم به دوست پسرش فشار وارد نمی‌کند، شما باید به او فضا بدهید تا زمان‌هایی را فقط برای خودش باشد. فضایی برای بودن با دوستانش، انجام دادن کارهایش یا هر چیز دیگری که نیاز دارد.

پسرها یا در کل، تمام آدم‌ها از اینکه یک نفر دائم به پر و بال آن‌ها بپیچد و اجازه ندهد زمان‌هایی را تنها باشد یا کارهایی که دوست دارد را انجام دهد، خیلی زود خسته می‌شوند. پس سعی کنید حتما به او فضا بدهید تا خودش باشد.

مستقل بودن

جذاب‌ترین دخترها، دخترهای مستقل هستند. استقلال‌تان را حفظ کنید. اگر مدام برای کارهای مختلف به او تکیه نکنید و سعی کنید مستقلانه کارهایتان را انجام دهید، دوست پسرتان خواهد فهمید که شما دوست دختر خوبی هستید. پسرها دوست دارند شرکشان کمی استقلال داشته باشد و کاملا وابسته به دوست پسرشان و شخص دیگر نباشد. اگر این ویژگی را داشته باشید، مسئولیت‌پذیرتر و جذاب‌تر به نظر خواهید رسید.

همدلی

توانایی شما در راه رفتن با کفش یک شخص دیگر، درک احساسات او و شناخت دیدگاه‌های او در اینکه آیا شما یک دوست دختر خوب هستید یا خیر، بسیار مهم است. مرد بودن کار آسانی نیست، بنابراین سعی کنید به جای اینکه مدام سعی کنید حرف‌های خودتان را به او بگویید، به حرف‌های او گوش فرا دهید. با او همدلی کنید و نشان دهید که احساسات او را درک می‌کنید.

ابراز خوشحالی و خوشبختی

به او بگویید که از داشتن او چقدر خوشحال و خوشبخت هستید. پسرها دوست دارند چنین صحبت‌هایی را از زبان دوست دخترشان بشنوند. گفتن اینکه چقدر خوشحال هستید که در کنار او هستید یا چقدر از داشتن او هر روز احساس خوشبختی می‌کنید، کار سختی نیست.

پس چرا شروع به گفتن این حقایق به او نمی‌کنید؟

این کار اعتماد به نفس او را در رابطه بالا می‌برد. و این در کیفیت رابطه شما بسیار تاثیرگذار است. البته دقت کنید که این صحبت‌ را از حد بالاتر نبرید. ممکن است با بیش از حد ابراز کردن خوشبختی‌تان، اعتماد به نفس کاذب و منفی در او ایجاد شود. خیلی حساب شده و گاهی اوقات که واقعا از ته دل حس خوشبختی دارید، به او ابراز کنید.

حمایت از اشتیاق

از اشتیاق دوست پسرتان برای انجام کارهای مختلف، حمایت کنید. اگر دوست پسر شما رویایی در سرش دارد، همان شخصی باشید که در زندگی او برای رسیدن به آن از او حمایت می‌کند. وقتی که او را در آینده ببینید که آن رویا را به دست آورده است، مطمئن باشید در موفقیت او شریک خواهید بود.

به او بگویید اگر رویای رسیدن به یک هدف را دارد، قطعا توانایی رسیدن به آن را دارد. به او بگویید که ایمان دارید که او به هدفش خواهد رسید و این همه اشتیاق نشان خوبی از موفقیت او است.

باور کنید یا نه، این حرف‌ها در به آرامش رسیدن او و در نهایت به آرامش رسیدن رابطه‌تان، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

به او بگویید چه چیزی شما را آزار می‌دهد!

یکی از بدترین اشتباهاتی که یک شخص می‌تواند در رابطه مرتکب شود این است که به طرف مقابل نگوید از چه چیزی ناراحت است و سکوت کند. سپس انتظار داشته باشد که فرد مقابل خود به خود بفهمد که مشکل از کجا سرچشمه می‌گیرد.

شما بعنوان یک دوست دختر خوب باید به او بگویید چه چیزی شما را آزار داده و چرا ناراحت شده‌اید. اگر مشکلی شما را آزار می‌دهد، بلافاصله به جای پنهان کردن، به او بگویید. این کار باعث می‌شود که در آینده دیگر این مشکل، این همه دردسر ایجاد نکند و باعث ناراحتی شما نشود.

همه ما می‌دانیم که اکثر زنان دیدگاه «خودش باید بفهمد» را نسبت به دوست پسر خود دارند. اما، مردان همچنین کمی بی‌احساس و فراموش کار هستند. بنابراین آن‌ها واقعاً نمی‌دانند چه احساسی دارید و چرا این احساس را دارید، مگر اینکه حرف بزنید و دلایل ناراحتی‌تان را به او بگویید.

برای او الهام بخش باشید!

می‌گویند پشت هر مرد موفق یک زن وجود دارد. سعی کنید برای دوست پسرتان همان زن باشید که پشت موفقیت‌هایش هستید. سعی کنید هر روز به او انگیزه بدهید. انگیزه دادن نباید بدون برنامه باشد، شما باید بیاموزید که چگونه انگیزه بدهید و چگونه تاثیرگذار باشید.

برای مثال به او امیدواری بدهید. به او بگویید که تلاش کردن باعث می‌شود به هدفش برسد. سخنان الهام بخش بزرگان را بخوانید و بین صحبت‌هایتان به او بگویید.

او را مجبور به تغییر نکنید!

با صحبت‌هایتان و رفتارتان به او الهام کنید که به سمت بهتر شدن تغییر کند، نه اینکه او را مجبور و کنترل کنید که به سمت خواسته‌های شما تغییر کند. برای او الگو باشید. اگر می‌خواهید او دوست پسر خوبی برای شما باشد، ابتدا باید با دوست دختر خوب بودن، خوبی را به او القا و الهام کنید.

سوپرایز کردن

دوست پسرتان را با انجام برخی کارهای جذاب سوپرایز و غافلگیر کنید. فقط دختران نیستند که عاشق سوپرایز شدن و شگفتی هستند، البته دوست پسرتان نیز می‌خواهد آن احساس خاص هیجان و حیرت را تجربه کند. سعی کنید با ایده‌های مختلف او را شگفت‌زده کنید و به او هیجان بدهید.

با یک سری کارهای کوچک مثل هدیه خریدن بدون مناسبت، شام پختن، بردن ناهار به محل کارش، فرستادن پیامک‌های شیطنت آمیز یهویی و … به راحتی می‌توانید او را شگفت زده و خوشحال کنید.

ارائه توصیه برای پیشرفتش

سعی کنید به دنبال راه حل‌هایی برای پیشرفت او باشید و در زمان مناسب به او انتقال دهید. برای مثال اگر در زمینه برنامه نویسی کار می‌کند، می‌توانید به دنبال پیدا کردن پردرآمدترین زبان‌های برنامه نویسی باشید و به او پیشنهاد کنید که به سمت آن برود. همچنین بعد از اینکه در مورد چیزی که تجربه کرده صحبت کرد، به او احساس «واقعاً عالی بودن» بدهید.

مراقب او بودن

می‌گویند مردها مانند بچه‌ها هستند. نیاز به مراقبت دارند. اگر نگاهی به اطرافتان بیندازید، به این حرف خواهید رسید. بنابراین سعی کنید از شریک رابطه‌ی خود حتی به روش‌های ساده مانند پختن یک وعده غذایی سالم یا ماساژ آرامش بخش برای از بین بردن استرس، مراقبت کنید.

همچنین اگر به بیماری مبتلا شد، حتما سعی کنید پیش او بمانید، برایش سوپ بپزید و از او مراقبت کنید.

مثبت بودن در بحث‌ها

سعی کنید بحث‌هایتان را مثبت و مثمرثمر نگه دارید. دائماً در مورد یک موضوع ساده بحث نکنید و مباحث جدید را برای صحبت کردن به میان آورید.

قابل احترام باشید!

یک دوست دختر خوب می‌داند که چگونه خودش را نشان دهد و مانند یک خانم واقعی رفتار می‌کند. محترم بودن شما، دوست پسرتان را بیش از پیش به سمت شما جذب می‌کند و رابطه شما را به سمت بهتر بودن همراه با آرامش بیشتر می‌کشاند.

سخن پایانی

مردان معمولاً عاشق زنانی می‌شوند که دارای نشانه‌های مخفی عشق واقعی هستند. پیشنهاد می‌کنیم مطلب نشانه‌های عشق حقیقی را مطالعه کنید.

برای رسیدن به این سطح، فقط باید روی آن کار کنید و بهترین خودتان باشید. مهم نیست که رابطه شما در چه مرحله‌ای است، شما همیشه می‌توانید از آن درس بگیرید. امیدواریم لیست‌های بالا به شما کمک کند هر روز نسبت به روز قبل دوست دختر بهتری شوید.

شما را با 30 روش برای تبدیل شدن به یک دوست دختر خوب آشنا کردیم. مطمئن باشید اگر تمام این کارها را انجام دهید، بهترین رابطه‌ای که ممکن است را خواهید داشت. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. از اینکه تا پایان مطلب همراه ما بودید، از شما متشکریم. اگر سوال، نظر یا تجربه خاصی دارید، در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. در اسرع وقت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *