چگونه آرایش کنیم؟

چگونه آرایش کنیم؟

اگر قبلا هرگز آرایش نکرده‌اید، این حجم از تنوع محصولات و ابزارهای مختلف می‌تواند ترسناک باشد. اما نگران نباشید در این مقاله گام به گام شما را راهنمایی خواهیم کرد. هنگامی که راه و چاه آن را یاد گرفتید، آرایش‌ کردن صورتتان به آسانی آب‌خوردن خواهد بود. پس همراه زرد نیوز باشید.

آماده‌کردن صورت

هر گونه آرایش قدیمی را از صورتتان پاک کنید

هر گونه آرایش قدیمی را از صورتتان پاک کنید

در هنگام آرایش‌کردن، ضروری است که با یک صورت تمیز شروع کنید. آرایشی را که با آن خوابیده‌اید پاک کرده و از همان ابتدای روز صورتتان را بشویید. اگر سعی کنید آرایش بیشتری را روی آرایش‌ قدیمی (بدون استفاده از روتوش‌کردن) انجام دهید، ظاهر نهایی شما غیرطبیعی‌تر از یک آرایش تازه روی صورت به‌نظر می‌رسد. همچنین برای جلوگیری از مسدودشدن منافذ و تحریک پوستتان باید هر گونه باقیمانده آرایش قبلی را پاک کنید. می‌توانید از یک پاک‌کننده‌ آرایش خوب یا یک روغن ملایم مخصوص بچه‌ها برای از بین بردن باقی‌مانده‌‌ آرایش قبلی استفاده‌ کنید.

 • به خاطر داشته باشید که همیشه باید در پایان روز آرایش خود را پاک کنید. خوابیدن با آرایش می‌تواند منافذ پوست را مسدود کرده و باعث ایجاد لک و چین و چروک شود.

صورت خود را بشویید، سپس از یک مرطوب‌کننده مناسب استفاده کنید

صورت خود را بشویید

به همان دلیلی که آرایش قدیمی خود را پاک می‌کنید، باید صورت خود را نیز مرطوب کنید. از یک سرم شست‌و‌شوی ملایم برای شستن‌ صورت خود استفاده‌ کنید، حدود یک دقیقه پوست صورت را ماساژ داده‌ تا تمام باکتری‌ها و سلول‌های مرده موجود در منافذ پوست خود را قبل از شستشو با آب خنک بشویید. سپس با استفاده از مرطوب‌کننده صورت، صرف‌نظر از نوع پوستتان، کار را تمام کنید.

صورت خود را آماده‌ کنید

صورت خود را آماده کنید

قبل از زدن‌ هر گونه آرایش، باید صورت خود را آماده‌ کنید. هدف پرایمر صورت افزایش نمای آرایش و همین‌طور افزایش ماندگاری آن است. می‌توانید با مقدار کمی پرایمر و با استفاده از انگشتان خود تمام صورت خود را بپوشانید. همچنین پرایمر به ماندگاری آرایش شما در تمام طول روز کمک می‌کند. اگر قرار است عرق کنید، بدوید یا هر کاری انجام دهید که باعث از بین‌رفتن یا پخش‌شدن آرایش شما شود، پرایمر برای شما ضروری است.

زیرسازی کنید

زیرسازی کنید

انواع مختلفی از زیرسازی وجود دارد، اما همه آن‌ها معمولا به یک روش اعمال می شوند. زیرسازهای مایع، کرمی و پودری همگی باعث ایجاد یک‌دستی پوست شده‌ و پایه‌ای یکنواخت برای بقیه آرایش شما ایجاد می‌کنند. از یک برس زیرساز یا اسفنج زیبایی مرطوب استفاده کنید و مواد زیرساز را روی صورت خود بمالید و در صورت لزوم آن‌ها را روی گردن و لاله گوش خود نیز بزنید.

به خاطر داشته باشید که کرم‌پودر شما باید به رنگ پوست طبیعی شما باشد، نه خیلی تیره‌تر یا روشن‌تر. این امر کمک می‌کند که زیرساز شما با قفسه سینه و گردن شما مطابقت داشته باشد، بنابراین رنگ صورت شما با بقیه بدن شما متفاوت نمی‌شود. قطعا شما هرگز نمی‌خواهید یک تفاوت زننده از خط فک تا گردن خود داشته باشید. بسیار غیرطبیعی شده‌ و ظاهری ناخوشایند و بدون تناسب به شما می‌دهد که به‌طور حتم آن چیزی نیست که شما می‌خواهید. انتخاب رنگی که با پوست شما مطابقت داشته باشد، همیشه کمک‌کننده است.

 • برای پوشاندن‌ لکه‌های سرسخت می‌توانید از یک برس کانسیلر برای افزودن کمی زیرسازی اضافی استفاده‌ کنید.
 • زیرسازهای مایع را می‌توان با نوک انگشتان روی پوست زد، اگرچه این کار به احتمال زیاد باکتری‌ها را به پوست شما وارد کرده و باعث ایجاد جوش‌ در آینده می‌شود.

مقداری کانسیلر بزنید

مقداری کانسیلر بزنید

هدف از زدن‌ کانسیلر یکنواخت‌ کردن‌‌ رنگ ناهموار پوست به دلیل وجود لک یا حلقه‌های تیره زیر چشم است. همچنین می‌توانید از کانسیلرهایی کمی روشن‌تر از رنگ پوستتان استفاده کنید تا نواحی تیره یا نقاط برجسته صورت خود را روشن کنید. از یک برس کانسیلر یا نوک انگشتان (تمیز) خود استفاده کنید تا کانسیلر را روی ناحیه زیر چشم خود به شکل مثلث وارونه، پایین پل بینی، چانه، مرکز پیشانی و بالای لب بالایی بزنید. می‌توانید از سایه‌ای متناسب با رنگ پوست خود برای پوشاندن‌ نواحی قرمز یا آکنه و یا لکه‌های تیره استفاده کنید. خطوط کناره کانسیلر روی پوست خود را محو کنید تا به‌طور یکنواختی با زیرساز شما تناسب پیدا کند.

زیرساز و کانسیلر خود را فیکس کنید

زیرساز و کانسیلر خود را فیکس کنید

این مرحله اختیاری است، اما اگر به دنبال آرایش طولانی‌مدت و بدون چین و چروک هستید، باید از پودر تثبیت‌کننده برای ماندگاری کرم پودر و کانسیلر خود استفاده کنید. از یک اسفنج آرایشی مرطوب برای برداشتن پودر فیکس استفاده کرده و به قسمت زیر چشم بزنید، سپس به آرامی با یک برس، مقدار اضافی آن را پاک کنید. از یک برس بزرگ و کرک‌دار برای پوشاندن‌ کل صورت خود با یک پودر شفاف یا همسان با رنگ پوست خودتان استفاده کنید. این مرحله مخصوصا در صورتی مفید است که از زیرسازهای مایع استفاده می‌کنید، زیرا به دوام زیرساز و از بین‌بردن هرگونه درخشندگی یا چسبندگی کمک می‌کند.

هایلایتر بزنید

هایلایتر بزنید

با تکمیل زیرسازی، احتمالا به دلیل ایجاد رنگ یکنواخت، صورت شما بدون شکل و صاف به‌نظر می‌رسد. به منظور ایجاد مقداری عمق، باید از هایلایت‌ها و سایه‌ها استفاده کنید. می‌توانید از یک کرم (قبل از تکمیل آرایش صورت خود استفاده کنید) یا هایلایتر پودری برای روشن‌کردن عمیق‌ترین نواحی صورت خود استفاده کنید: گوشه‌های داخلی چشم، زیر ابروها، مرکز خط لب بالایی، و روی بالا یا دو طرف استخوان گونه شما. زدن‌ هایلایتر در این قسمت‌ها باعث می‌شود چهره شما روشن‌تر و هشیارتر از حالت قبل به‌نظر برسد.

 • برای برجسته‌سازی کامل، شکل ۳ را روی استخوان‌های گونه، ابروها و پیشانی‌تان ایجاد کنید.
 • برای زدن‌ هایلایتر می‌توانید از انگشتان خود یا یک برس هایلایتر کوچک استفاده‌ کنید.

با کانتورینگ عمق اضافه کنید

با کانتورینگ عمق اضافه کنید

برعکس برجسته نشان‌دادن نقاطی از صورت با هایلایتر، کانتورینگ شامل افزودن پودری که چند درجه تیره‌تر از رنگ پوست واقعی شماست (متفاوت از رنگ برنزی)، به نواحی که می‌خواهید کوچک‌تر یا دورتر به‌نظر برسند، می‌باشد. به‌طور معمول، شما باید زیر استخوان گونه خود را در گودی زیر گونه‌ها، در طرفین بینی و زیر خط فک خود کانتور کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از کانتور در نزدیکی خط مو، پیشانی بزرگ را کوچک‌تر نشان دهید. این کار باعث می‌شود صورت شما لاغرتر و بلندتر به‌نظر برسد و سایه‌هایی را که به‌طور طبیعی بدون زیرسازی فراهم می‌شوند، ایجاد کنید. بعد از این‌که صورت خود را کانتور کردید، می‌توانید با برنزر به صورت خود رنگ دهید. از یک برس برنزر بزرگ استفاده کنید و درست همان جایی را که کانتور کرده‌اید، براق کنید.

کمی رژگونه بزنید

کمی رژگونه بزنید

آخرین‌ مرحله در آماده‌ سازی صورت، افزودن‌ رژگونه به گونه‌هایتان است. همه گونه‌‌ها کمی رنگ دارند، اما این رنگ برای هر فردی متفاوت است. رژگونه‌تان را با یک برس بزرگ روی سیب‌های گونه (قسمت گردی که هنگام لبخند‌زدن ایجاد می‌شود) بزنید. رژگونه خود را خیلی سنگین برندارید، فقط به اندازه کافی اضافه کنید تا به رنگ طبیعی پوستتان جان دوباره‌ای بدهد.

ابروهای خود را پر کنید

ابروهای خود را پر کنید

این مرحله بسته‌ به میزان پربودن‌ ابروهای شما اختیاری است اما به‌طور کلی برای کسانی که ابروهای نازک یا کم‌پشتی دارند توصیه‌ می‌شود. رنگی از مداد، پودر یا پماد ابرو را انتخاب کنید که به رنگ موی طبیعی ابروی شما نزدیک باشد. از خود موی ابرو تقلید کنید، لبه ابروهای خود را با حرکات تند و تیز کوچک رسم کرده و سپس با همان حرکات کوچک، مرکز ابرو را پر کنید. این کار را در همان جهت رویش موها انجام دهید و با یک ژل ابروی شفاف یا رنگی فیکس کرده تا ماندگاری آن‌ها در تمام طول روز حفظ شود.

اضافه‌کردن آرایش چشم

پرایمر سایه چشم بزنید

پرایمر سایه چشم بزنید

این یک محصول اختیاری دیگر است، اما استفاده از پرایمر سایه چشم به ماندگاری سایه چشم شما برای مدت طولانی‌تری کمک می‌کند. اگر از آن استفاده‌ نکنید، ممکن است متوجه شده‌ باشید که سایه چشمتان کمرنگ یا چرب می‌شود و پس از چند ساعت در چین و چروک پلک‌هایتان جمع می‌شود. از نوک انگشت خود برای زدن‌ پرایمر سایه چشم استفاده کرده و آن را از ریشه مژه‌ها تا بالای خط چین پلکتان خیلی آرام بزنید. با یک پودر فیکس آن را ترکیب کنید تا یک پایه عالی برای ترکیب سایه چشمتان ایجاد شود.

نوبت سایه چشم است‌

نوبت سایه چشم است‌

راه‌های زیادی برای استفاده از سایه چشم وجود دارد، اگرچه ابتدایی‌ترین و کلاسیک‌ترین حالت این است که یک رنگ را روی کل پلک خود بزنید. از یک برس مخصوص (یا انگشت برای پیگمنت بالاتر) استفاده کنید تا سایه چشم را روی پلک خود بمالید، از مرکز نزدیک خط مژه شروع کرده و به سمت بیرون ادامه دهید. سایه چشم را به رنگ طبیعی پوست خود انتخاب کرده و در نزدیکی چین و گوشه‌های داخلی و خارجی چشم محو کرده تا از ایجاد هرگونه خط پررنگ جلوگیری کنید. اگر می‌خواهید ظاهری دراماتیک‌تر داشته باشید، دومین رنگ مات تیره‌ سایه چشم را به شکل C از گوشه بیرونی خط مژه‌ تا بالای ⅓ خارجی چین پلک‌تان بزنید. برجسته‌‌ کردن‌ را با یک رنگ درخشان روشن‌تر که از گوشه داخلی چشم شروع و به وسط ختم شده‌ و در بقیه رنگ‌ها محو می‌شود، پایان‌ دهید.

 • رنگ اصلی سایه چشم شما هرگز نباید به انتهای ابروی شما برسد و پلک شما نباید بیشتر از انتهای ابروی شما کشیده‌ شود (مگر این‌که قصد داشته‌ باشید ظاهری بسیار دراماتیک داشته‌ باشید).
 • با این حال، می‌توانید با استفاده از یک سایه روشن‌تر، استخوان ابروی خود را نیز برجسته کنید (ناحیه زیر ابرو اما بالای چین پلکتان). اگر پوست شما رنگ‌پریده است، حتما از رنگ‌های طبیعی مانند کرم، شنی یا سفید استفاده کنید. در روش دیگر، یک سایه نود کمی روشن‌تر از رنگ پوست خود را امتحان کنید. لزومی ندارد رنگ مات باشد، اما هر درخششی که دارد باید ظریف باشد.
 • می‌توانید سایه چشم‌تان را روی پلک پایین‌تان نیز امتحان کنید و سایه را در امتداد خط مژه‌های پایین از گوشه کمی بیرون بکشید. خوب محو کنید تا خط واضحی نداشته باشید.
 • اگر از چندین رنگ سایه چشم استفاده می‌کنید، همیشه مطمئن شوید که آن‌ها را با هم خوب ترکیب کنید.

خط چشم خود را بکشید

خط چشم خود را بکشید

هدف از کشیدن‌ خط چشم ایجاد نمایی برای داشتن‌ یک خط مژه پرتر است. بنابراین، رنگی را انتخاب کنید که شبیه به رنگ موی طبیعی شما باشد (یا اگر موهای بلوند دارید، قهوه ای باشد) تا در امتداد مژه هایتان قرار گیرد. برای داشتن ارایش چشم محو یا غیرواضح، از خط چشم مدادی استفاده کنید، با استفاده از خط چشم کرمی یا مایع نیز می‌توانید آرایش چشم براق و صافی ایجاد کنید. یک خط‌چین‌ یا نقطه‌چین روی خط مژه خود کشیده‌ و سپس نقطه‌ها را به هم متصل کنید تا یک خط کامل و ممتد ایجاد شود. در صورت تمایل می‌توانید قسمت انتهایی را کمی به سمت بالا و بیرون ادامه دهید.، در غیر این صورت فقط کافی‌ست خط چشم خود را کمی از گوشه داخلی به گوشه بیرونی بکشید.

 • کشیدن‌ خط چشم به خط مژه پایینی باید خیلی کم انجام شود، در غیر این صورت ظاهری بسیار تیره‌تر یا پررنگ‌تر ایجاد کرده‌ و کمی غیرطبیعی‌تر از حالتی که فقط در خط مژه بالایی خط چشم کشیده‌ باشید، به‌نظر می‌رسید.
 • اگر مشکلی ندارید، سعی کنید با استفاده از خط چشم روی لبه داخلی چشم‌هایتان را بکشید.

کار را با ریمل به پایان برسانید

کار را با ریمل به پایان برسانید

برای تکمیل آرایش چشم خود باید کمی ریمل روی چشمانتان بزنید. ریمل‌های متفاوتی وجود دارند که می‌توانید بسته‌ به ظاهری که می‌خواهید آن‌ها را انتخاب کنید. اگر مژه‌های کوتاهی دارید از ریملی استفاده کنید که به مژه‌ها ارتفاع دهد یا اگر مژه‌های نازکی دارید از ریمل‌های حجم‌دهنده استفاده کنید. برس را یک‌بار به ریمل آغشته‌ کرده‎ و مقدار اضافی آن را با لبه‌ ظرف یا دستمال کاغذی پاک کنید. با نگاهی مستقیم به جلو، آن را با حرکاتی به سمت بالا روی مژه بالایی بمالید. از قسمت داخلی چشم شروع کنید و به سمت بیرون حرکت کنید. هر دو چشم را با دو لایه انجام دهید، سپس بگذارید خشک شود. در صورت تمایل می‌توانید به مژه های پایینی خود نیز ریمل بزنید.

 • در حین استفاده از برس، آن را کمی تکان دهید، زیرا کمک می‌کند به‌جای فقط پوشش مژه‌های جلویی ، بین مژه‌ها نیز پوشش داده‌ شود.
 • هرگز برس ریمل خود را به داخل و خارج ریمل بالا و پایین نبرید، زیرا این کار باعث ایجاد حفره‌های هوا می‌شود.
 • از زدن بیش از دو لایه ریمل پرهیز کنید، زیرا این کار حالت تیره‌شدن طبیعی مژه را از بین برده و آرایش چشم را سنگین و فشرده نشان می‌دهد که بسیار غیرطبیعی است.
 • یک ترفند خوب برای پرتر نشان‌دادن مژه ها این است که یک لایه پودر بچه بین لایه‌های ریمل بزنید. این کار کمی به مژه‌های شما ارتفاع و حجم می‌دهد.

افزودن رنگ به لب

لب‌های خود را صاف کنید

لب‌های خود را صاف کنید

از بالم لب، پرایمر یا سیلر استفاده کنید. این‌ها کمک می‌کنند تا تمام محصولات استفاده شده روی لب دوام بیشتری داشته و بسیار پرطراوت‌تر نیز باشند. علاوه بر این، چه کسی لب‌های نرم را ترجیح نمی‌دهد؟ افزودن یک لوسیون یا چرب‌کننده خوب از پوسته-پوسته شدن لب‌های شما در اواخر روز جلوگیری می‌کند.

خط لب بزنید

خط لب بزنید

دور لب‌های خود را با خطی که با رنگ لب یا رژتان مطابقت دارد، خط بکشید. خط لب خود را تیز کرده و دور خط طبیعی لب‌هایتان خط بکشید. در حالی که دور لب‌هایتان مشخص شده است، از مداد برای پرکردن لب‌هایتان استفاده کنید. این کار باعث یکنواخت‌شدن رنگ و بافت لب‌های شما می‌شود و استفاده از براق‌کننده یا رژ لب را بعدا آسان‌تر می‌کند.

رژ لب یا برق لب را با برس یا مستقیما از تیوب بزنید

رژ لب یا برق لب را با برس یا مستقیما از تیوب بزنید

رژ لب یا براق‌کننده دلخواه خود را انتخاب کنید. برای ایجاد ظاهری طبیعی، با سایه نود ادامه داده و یا رنگ روشن‌تری را برای داشتن ظاهری جسورتر انتخاب کنید. از مرکز لب خود شروع کنید و رنگ را به سمت لبه‌های بیرونی ادامه دهید. مطمئن شوید تا جایی که می‌توانید رنگ را دقیق به لبه‌های لب خود بزنید بدون این‌که زیاده‌روی کرده و یا از خط لب خود خارج شوید. برای جلوگیری از ‌گرفتن رژ لب به دندان، انگشت اشاره خود را مستقیما وارد دهان خود کرده و سریع آن را بیرون بیاورید. رنگ اضافی به انگشت شما چسبیده و بعدا به دندان شما منتقل نمی‌شود.

کار آرایشت تمام شده است

تکمیل آرایش با یک اسپری فیکساتور

با تکمیل آرایش لب‌های شما، کار آرایش ظاهر شما به پایان رسیده است! یک بار دیگر به خودتان نگاه کنید تا مطمئن شوید که هیچ لک یا سایه چشم ریخته‌ای که می‌تواند با یک برس کرکی پاک شود، وجود نداشته باشد. اگر اشتباهاتی دارید، از یک گوش‌پاک‌کن آغشته به پاک‌کننده آرایش برای اصلاح آن‌ها استفاده کنید.

 • بعد از این‌که تمام آرایش مورد نظر خود را انجام دادید، باید آرایش صورت خود را با یک اسپری فیکساتور تثبیت کنید. به سادگی اسپری را در فاصله ۸ تا ۱۲ اینچ (20.3 تا 30.5 سانتی متر) از صورت خود نگه داشته و ۴ تا ۵ بار روی کل صورت خود اسپری کنید. اکنون آرایش شما بیشتر از همیشه باقی خواهد ماند!

هشدارها

 • برس‌ها و اسفنج‌‌های خود را با آب و صابون شسته و بگذارید یک شب تا صبح خشک شود. باکتری‌ها و روغن‌ها درون آن‌ها جمع شده و بعدا باعث ایجاد جوش می‌شوند.

پرسش و پاسخ تخصصی

چگونه می‌توان ریمل خشک‌شده را نجات داد؟

یک لیوان یا فنجان ضد حرارت را با آب تقریبا در حال جوش پر کنید. ریمل خود را محکم ببندید و حدود ۵ دقیقه آن را در آب بچرخانید. این کار باید ذرات داخل آن را شل کرده تا مایع شود و دوباره به نرمی کار کند.

چگونه بفهمم چه رنگ هایی برای من مناسب‌تر است (به‌طور خاص برای سایه چشم و رژ لب)؟

اگر شما پوست سبزه دارید، یکی از بهترین رنگ‌های آرایش، رنگ توتی روی لب‌های شما است. سایه چشم شما باید خیلی خنثی باشد، هیچ چیز خیلی پررنگ نباشد. رژگونه دو رنگ نیز ایده‌آل است. اگر موهای قرمز دارید، رژ لب‌ها یا براق‌‌کننده‌های مرجانی، صورتی روشن یا نارنجی بهترین ظاهر را به شما خواهند داد. رنگ‌های قهوه‌ای، سفید، نود و خاکستری به بهترین شکل به چشمان شما می‌آیند. اگر بلوند هستید، با لب‌های صورتی براق و رژگونه‌های مرمری بهترین ظاهر را خواهید داشت. از امتحان یک سایه چشم براق نترسید. رنگ‌های طلایی موهای شما را برجسته می‌کند. اگر موهای مشکی دارید، سعی کنید پالت‌های رنگی نود روی لب‌ها و پلک‌های خود را امتحان کنید. مژه‌های شما عالی به‌نظر می‌رسند، به خصوص اگر ریمل بزنید.

آیا دوازده سالگی برای آرایش کردن مناسب است؟

هیچ “سن مناسبی” برای آرایش وجود ندارد، اما هرگز نباید بخواهید آن را فقط به این دلیل که دیگران آن را انجام می دهند، انجام دهید. آرایش‌کردن هزینه بسیار زیادی دارد و یادگیری نحوه صحیح استفاده از آن زمان می‌برد، بنابراین فقط زمانی باید آن را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید. ابتدا از والدین خود بپرسید و مطمئن شوید مشکلی ندارند و ببینید آیا مادرتان می‌تواند به شما درباره آن نکاتی را ارائه دهد. بسیاری از مردم احساس می‌کنند که دختران جوان نباید آرایش سنگین داشته باشند، اما این تصمیم بر عهده شما و والدینتان است.

چه زمانی پودر معدنی را روی صورتم بزنم؟

می‌توانید پودر معدنی را به تنهایی و به عنوان زیرساز برای داشتن پوششی سبک‌تر روی صورت خود بزنید. همچنین می‌توانید آن را بعد از کرم‌پودر و کانسیلر خود به عنوان پودر تثبیت‌کننده استفاده کنید.

آیا خط لب اجباری است؟ چرا از آن استفاده می‌کنیم؟

نه، اجباری نیست، اما اگر از رژ لب بسیار روشن یا تیره استفاده می‌کنید، خط لب از پخش‌شدن یا پاک‌شدن آن جلوگیری می‌کند.

چگونه متوجه شویم که چه رنگ پوستی داریم؟

یک روش سریع این است که به رگ‌های روی مچ دست خود نگاه کنید. رگ‌های آبی یا بنفش به معنای رنگ پوست سرد است. رگ‌های سبز به معنای رنگ پوست گرم است. اگر مطمئن نیستید کدام رنگ هستند، رنگ پوستتان خنثی است.

چگونه می‌توانم بهترین رنگ رژ لب را برای رنگ صورت خود پیدا کنم؟

چند راه وجود دارد که می‌توانید این کار را انجام دهید. هنگامی که به یک رنگ خاص فکر می‌کنید، مقداری از تستر آن را (یا اگر نمی‌توانید آن را امتحان کنید، شبیه آن رنگ را تست کنید) روی لب پایینی خود بمالید. اگر ۱-۲ درجه با رنگ طبیعی لب شما متفاوت باشد، انتخاب خوبی است. این‌ها پیشنهادهای خوبی برای انتخاب هستند: پوست روشن با رنگ‌های نود صورتی یا هلویی، مرجانی و صورتی ملایم خوب به‌نظر می‌رسد – رنگ‌های قهوه‌ای نه. پوست‌های متوسط ​​با رنگ‌های کمی تیره‌تر مانند صورتی تیره و رنگ‌های رز و توتی زیبا می‌شوند. به پوست‌های تیره رنگ‌های تیره مانند بنفش و قهوه‌ای بیشتر می‌آید. با این حال، پیروی از این قوانین ممکن است خسته‌کننده باشد، پس از منطقه امن خود خارج شوید! شاید خوب باشد رنگ پرتقالی یا آلویی تیره را امتحان کنید. اگر اعتماد به نفس داشته باشید، ظاهرتان نیز خوب به‌نظر خواهد رسید.

چگونه از پاک‌شدن رژ لب قرمز جلوگیری کنیم؟

قبل از استفاده از آن، لب‌های خود را با خط لبی که یا با رنگ طبیعی لب یا رنگ رژ لب شما مطابقت دارد، پر کنید. رژ لب را بزنید، سپس لبتان را روی یک دستمال کمی فشار دهید. سپس کمی پودر تثبیت‌کننده صورت را روی لب‌های خود بمالید. رژ شما باید ثابت بماند.

اگر رژ لبم خوب نباشد چکار کنم؟

چند لایه بزنید، رژ لب روشن و یک رنگ دیگر را با هم ترکیب کرده تا یک رنگ کاملا جدید ایجاد کنید، کمی برق لب روی آن اضافه کنید، یا رژ لب را با مقداری سایه چشم، تقریبا همان سایه (که باید آن را تیره‌تر کند) مخلوط کنید و با یک برس رژ لب بزنید.

من آرایش را دوست دارم، اما هیچ کانسیلر، برنزر یا کرم پودری ندارم و نمی‌توانم آن‌ها را بخرم – چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

شما می‌توانید با استفاده از محصولات دیگر به‌جای آن‌ها این کار را انجام دهید. همچنین می‌توانید نمونه‌های رایگانی از این وسایل را در فروشگاه‌های لوازم آرایش پیدا کنید، خودتان بسازید یا در حراج کالاها بخرید. همچنین کوپن‌های هدیه تولد را از فروشگاه‌های بزرگ یا زیبایی بخواهید.

چه رنگ‌هایی در رنگ پوست زیتونی خوب به‌نظر می‌رسند؟

برای رنگ‌های زیتونی، به رژگونه آلویی، خط چشم در قسمت پایین چشم و یک ریمل عالی نیاز دارید. اگر دوست دارید از سایه چشم استفاده کنید، آن‌هایی را امتحان کنید که ظاهر چشمان شما را بهبود بخشیده و با رنگ پوست شما عالی به‌نظر می‌رسند. برای لب‌هایتان، از رنگ‌های شرابی و آلویی استفاده کنید، زیرا زیبایی رنگ پوست شما را افزایش می‌دهند.

چگونه می‌توانم کانسیلر را روی ابرو بزنم؟

اگر می‌خواهید ابروهای خود را محو کنید، یک چسب غیر سمی روی ابروهای خود زده و سپس کانسیلر بزنید. در آخر آن را با پودر فیکس تثبیت کنید. اگر فقط می‌خواهید ابروهای خود را “شکل” دهید، کافی است یک کانسیلر ضخیم انتخاب کرده و از آن استفاده کنید. بعد از اتمام کار حتما آن را با پودر فیکس تثبیت کنید!

آیا قبل از زدن پودر صورت کانتور و هایلایت می‌کنیم یا بعد از آن؟

اگر منظورتان پودر فیکس است، قبل از زدن آن، کانتور و هایلایت کنید. پودر فیکس‌کننده به معنای “تثبیت” آرایش شما است. اگر منظورتان زیرسازی است، آن را بعد از انجام زیرسازی بزنید.

چگونه می‌توان از آرایش برای پوشاندن آکنه استفاده کرد؟

مقدار کمی از کانسیلر را روی هر قسمتی که آکنه وجود دارد بمالید و با دقت روی آن ضربه بزنید. به‌طور کلی، انجام زیرسازی به معنای اعمال پوشش است. شما فقط برای لکه‌های مهم‌تری که پوشاندن آن‌ها دشوار است به کانسیلر نیاز دارید. آرایش خود را هر روز قبل از خواب پاک کنید تا مطمئن شوید که منافذ مسدود نشده باشند. در غیر این صورت، آکنه‌های بیشتری ممکن است ظاهر شوند.

اگر به لوازم آرایش حساسیت داشته باشم، می‌توانم آرایش کنم؟

سعی کنید از لوازم آرایش تایید شده و ضد حساسیت استفاده کنید. لوازم آرایش مبتنی بر آب ممکن است برای شما مناسب باشد. قبل از خرید، کمی روی کف دست خود تست کنید و به واکنش آن نگاه کنید. با این حال، برخی از افراد متوجه می‌شوند که نمی‌توانند آرایش کنند، به خصوص آن‌هایی که پوست حساس داشته و سایر حساسیت‌ها مانند حساسیت به بو را نیز دارند. در چنین مواردی، عاقلانه خواهد بود که از آرایش‌کردن خودداری کرده و روی حالت‌دادن موهایتان طوری تمرکز کنید که با چهره شما همخوانی داشته باشد.

برای آرایش ابرو کحصولات بسیاری وجود دارد- چگونه بفهمم کدام یک برای من خوب است؟

به آن‌چه که از یک محصول می‌خواهید فکر کنید. آیا می‌خواهید ابروهایتان پرپشت دیده شود؟ پس پودر پرکننده را امتحان کنید. اگر می‌خواهید موهای ابرو را در جای خود نگه دارید، ژل ابرو را امتحان کنید. از افرادی که می‌شناسید یا در فروشگاه‌های لوازم آرایش در قسمت توصیه‌های محصول، نظرات را به صورت آنلاین بخوانید و سعی کنید محصولی را پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد.

آیا خرید لوازم آرایش ارزان مشکلی ندارد؟

نه ندارد، به شرطی که بدانید کدام لوازم آرایش ارزان خوب است و کدام نه. برای خواندن نکاتی از پیشنهادات مردم در مورد صرفه‌جویی در هزینه آرایش، کتاب خوبی به نام “بدون من به پیشخوان لوازم آرایشی نروید” وجود دارد که می‌تواند برای انتخاب آرایش مقرون به صرفه مفید باشد. داشتن قیمت‌های بالا همیشه برابر با داشتن کیفیت بهتر نیست. لوازم آرایش خود را از مکان‌های معتبر مانند داروخانه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ تهیه کنید. لوازم آرایش ارزان عرضه شده در فروشگاه‌های غیرمعتبر ممکن است همیشه سالم‌ترین گزینه نباشد.

چگونه بفهمم از کدام برس برای محصولات مختلف باید استفاده کنم؟

برس را بر اساس قسمتی که می‌خواهید بپوشانید و مقدار ترکیبی که می‌خواهید استفاده کنید، انتخاب کنید. به عنوان مثال، برای انجام زیرساز با برس، به یک برس صاف بزرگ نیاز دارید تا تمام صورت را سریع و کامل بپوشاند. برای استفاده از رژگونه، به یک برس کوچک‌تر و گرد نیاز دارید تا لبه‌ها محو و طبیعی به‌نظر برسند. برای کشیدن خط چشم، به یک برس کوچک و تیز نیاز دارید تا یک خط نازک در محل مناسب داشته باشید. سایه چشم ممکن است به چندین برس نیاز داشته باشد، از جمله یک برس کوچک و گرد برای قرار‌دادن سایه چشم و یک برس بزرگ‌تر که به نوعی نوک تیز یا گردتر است تا لبه‌ها را محو کرده و رنگ‌ها را با هم ترکیب کند.

من رنگ پوستم را نمی‌دانم. چگونه می‌توانم آن را تشخیص دهم؟

به یک فروشگاه لوازم آرایش بروید، آن‌جا کسی هست که بتواند به شما در پیداکردن کرم پودر مناسب کمک کند.

چگونه به مژه‌های پایینی ریمل بزنیم؟

فقط برس را روی ریشه مژه‌ها نگه داشته و آن را کمی به جلو و عقب تکان دهید.

آیا استفاده از فیکساتور در آرایش‌کردن ضروری است؟

اگر در مورد پودر فیکس می‌پرسید، ضروری نیست، اما همه چیز را سر جای خود نگه می‌دارد و از ریختن آرایش جلوگیری می‌کند. اگر در مورد پایه یا زیرساز صحبت می‌کنید و یا اگر مشکلی با پوست خود دارید مانند آکنه یا حلقه‌های تیره دور چشم یا فقط می‌خواهید رنگ پوست خود را یکدست کنید، استفاده کنید.

دوستانم می‌گویند من از آن دسته‌ای نیستم که آرایش کنم. پس آرایش کنم یا نه؟

آیا می‌خواهید آرایش کنید؟ پس آرایش کنید. برداشت‌های دوست شما در مورد این‌که شما عضو چه دسته‌ای برای انجام این کار هستید، واقعا مرتبط نیست.

اگر در طول روز صورتم را لمس کنم، آرایش پاک می‌شود؟ اگر این‌طور است، آیا راهی وجود دارد که بتوانم آرایش را در تمام روز حفظ کنم؟

این بستگی به محصولاتی دارد که استفاده می‌کنید، برخی از برندها و محصولات آرایشی ضد انتقال هستند، اما اغلب بله، آرایش به خصوص محصولات پودری در اثر تماس ساییده می‌شوند.

من پوست قهوه‌ای دارم، چه رنگ‌هایی بیشتر به من می‌آید؟

برای پوست‌های تیره‌تر، آرایش تیره‌تر مناسب‌تر است. البته اکثر افرادی که پوست قهوه‌ای دارند‌، بدون آرایش ظاهر بهتری دارند.

آیا می‌توان صورت خود را برای پاک‌کردن آرایش فقط با آب شست؟

بله. با این حال، شستشوی ساده صورت در صورتی که از لوازم آرایش با ماندگاری بالا یا ضد آب استفاده شده باشد، ممکن است تمام آرایش را نتواند پاک کند.

اگر هایلایتر اضافه نکنم چه می‌شود؟

هیچی. این یک مرحله اختیاری است.

چگونه یاد بگیرم صورتم را به درستی هایلایت، کانتور و آرایشم را فیکس کنم؟

آموزش‌های یوتوب را تماشا کنید یا از یک دوست بپرسید. مقالات وبلاگ‌های زیبایی نیز می‌توانند مفید باشند. در غیر این صورت، به فروشگاه‌های لوازم آرایش رفته و کمک بخواهید، کارمندان برای راهنمایی شما در آن‌جا هستند.

سایه چشم چه رنگی باید باشد؟

می‌توانید هر رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید. رنگی را امتحان کنید که مکمل رنگ چشم یا موی شما باشد و از رنگ‌هایی که با لباس شما تضاد دارند، اجتناب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *