زبان بدن لاس زدن

چگونه مردان و زنان با استفاده از زبان بدن لاس می‌زنند؟

ما در این مطلب قصد داریم نشانه های غیرکلامی یا همان زبان بدن لاس زدن و معاشقه را به شما معرفی کنیم. همچنین برخی از جذابیت‌های فیزیکی را نیز معرفی می‌کنیم.

زبان بدن لاس زدن و معاشقه

محققان ریشه‌های تکاملی بسیاری از رفتارهای مربوط به لاس زدن مردان و زنان را کشف کرده‌اند. نگه داشتن نگاه بر روی دیگری، برای مدتی طولانی‌تر از حد عادی، لبخند زدن یا لمس کسی نشانه لاس زدن و معاشقه با او است. از طرفی، خیره شدن به چشمان دیگری می‌تواند نشان دهنده عشق و جاذبه باشد و هورمون‌های مرتبط با عشق و محبت را ترشح کند.

نشانه‌های غیرکلامی جذابیت فیزیکی چیست؟

ساختار صورت

تحقیقات از دیدگاه تکاملی نشان داده است که ساختار و شکل صورت می‌تواند باعث جذابیت فیزیکی شود. به طور خاص، مردان جذب زنانی با صورت بچگانه با چشمان درشت، صورت‌های گرد، چانه‌های کوچک‌ و پوست صاف‌ می‌شوند.

از سوی دیگر، زنان جذب مردانی با ظاهر مسلط می‌شوند: آرواره‌های مربعی و ابروهای پُر.

در یک مطالعه جالب، مشخص شد زنانی که قرمز می‌پوشند، جذاب‌تر دیده می‌شدند، که می‌تواند توضیح دهد که چرا رژ لب‌ها و رژگونه‌ها اکثراً به رنگ قرمز هستند.

فرم بدن

مردان مجذوب زنانی با فرم بدن «ساعت شنی» و کمر باریک با باسن پهن می‌شوند. از دیدگاه تکاملی، این فرم بدن، نشان دهنده باروری است.

زنان نیز به مردان قد بلندتر و عضلانی‌تر جذب می‌شوند.

 لباس‌ها می‌توانند این نشانه‌های جذابیت را افزایش دهند، با لباس‌های زنانه که منحنی‌ها را برجسته می‌کنند یا کت و شلوارهای مردانه که شانه‌ها را پهن‌تر نشان می‌دهد.

نشانه‌های غیرکلامی لاس زدن چیست؟

پیش از این در مطالبی دیگر در رابطه با موضوعات مختلفی در مورد لاس زدن اعم از اینکه چگونه با یک مرد در محل کار لاس بزنیم؟ چگونه لاس بزنیم؟ چطور با کراش‌مان لاس بزنیم؟ چگونه با یک زن در محیط کار لاس بزنیم؟ صحبت کرده‌ایم. لاس زدن در حالت کلی یک حالت کلامی است، اما شاید برای شما سوال شود که بدون اینکه کلامی رد و بدل شود، یک زن و مرد چگونه می‌توانند با هم لاس بزنند. که ما در ادامه دقیقا به همین سوال شما پاسخ داده‌ایم.

نگاه و تماس چشمی

شواهد محکمی وجود دارد که مشخص می‌کند خیره شدن در چشمان دیگری نشانه علاقه و معاشقه است. نگه داشتن نگاه بر روی دیگری، فقط کمی طولانی‌تر از آنچه مرسوم است، نشانه معاشقه است. با این حال، تفاوت‌های جنسی در تفسیر نگاه وجود دارد.

مردان تمایل دارند نگاه و تماس چشمی متقابل را به عنوان یک دعوت جنسی ببینند. حتی شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد نگاه متقابل در یک زوج می‌تواند اکسی توسین – «هورمون عشق» را آزاد کند.

مردان نیز بیشتر به بدن زن نگاه می‌کنند تا صورت، در حالی که زنان بیشتر بر روی صورت مردان تمرکز می‌کنند. شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد مردانی که رابطه‌های جنسی سنتی‌تری دارند، بیشتر به بدن زن نگاه می‌کنند.

لبخند و حالت‌های صورت

لبخند هر کسی را جذاب‌تر می‌کند، اما این امر به ویژه در مورد زنان صادق است. علاوه بر این، لبخند زدن در هر دو جنس به عنوان یک نشانه دعوت‌آمیز در نظر گرفته می‌شود. مردان و زنانی که در چهره‌شان احساسات مثبت مختصری (شادی، علاقه) نشان داده می‌شود، جذاب‌تر هستند. البته خنده، چه برای مردان و چه برای زنان، می‌تواند نشانه لاس زدن باشد، اما باید تنظیم شود. خنده بیش از حد یا خنده‌های بیش از حد بلند یا غیرعادی می‌تواند یک مشکل باشد.

تن صدا

تن صدا یک نشانه غیرکلامی مستقیم است، لحن ملایم‌تر عشوه‌گرانه است و نشانه‌ای جذاب برای زنان می‌باشد.

حرکت انگشت‌ها

یکی از نشانه‌های رایج لاس زدن زنان این است که زنان انگشت خود را لای موهایشان می‌کشند یا موهایشان را تکان می‌دهند.

لمس کردن

یک لمس کوتاه برای هر دو جنس می‌تواند تحریک کننده باشد. مردها ممکن است شانه زن را بگیرند یا دستشان را به شانه‌ی بزنند. زنان ممکن است دست‌های خود را بر روی دست مرد بکشند یا ضربه‌ای آرام بر روی بازی او بزنند و بخندند. دست زدن به شانه‌ها یا پاها (در صورت نشستن)، هر چند اندک، یکی دیگر از نشانه‌های لاس زدن غیرکلامی است.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *