مزایای برده جنسی (BDSM) شدن و همه چیز در مورد آن

برده جنسی؛ مزایای برده جنسی (BDSM) شدن و همه چیز در مورد آن

آیا تا به حال چیزی در مورد برده جنسی یا BDSM شنیده بودید؟ در واقع اختلال جنسیBDSM  به معنی رابطه جنسی ‌ای است که با رضایت دو طرف شکل می‌گیرد و در این رابطه یک ‌نفر با علایق سادیسمی (سلطه‌گر) با یک‌نفر که علایق مازوخیستی دارد (سلطه ‌پذیر) دارد؛ توافق می‌کنند که در طول رابطه فرد سلطه‌گر فرد سلطه‌ پذیر را مورد تحقیر و آزار جسمی و روانی قرار دهد. این رابطه‌ کاملاً توافقی بوده و هر دو طرف از آن لذت می‌برند و راضی هستند.

معمولا نقش‌ هایی که در این نوع اختلال ایفا می‌شود مکمل یکدیگر هستند و مساوی هم نیستند. لذا رضایت دو طرف در این میان شرط است. معمولاً در اختلال BDSM فردی نقش غالب و قوی را دارد و دیگری نقش مغلوب و ضعیف دارد.

در ادامه این مقاله از زردنیوز ما قصد داریم تا به بررسی BDSM و چگونگی عملکرد آن برای ایجاد روابط عاشقانه سالم خواهید پرداخت.

همه چیز در مورد BDSM

شاید کمتر در مورد این موضوع صحبت شده است. ولی جالب است که بدانید BDSM قرن هاست که در بسیاری از فرهنگ ها وجود داشته است. ولی خوب بعد از این همه سال که این موضوع وجود داشته، هنوز این سبک رابطه جنسی را یک جور تابو می دانند.

در صورت کلی BDSM به معنای تحت کنترل گرفتن همسر یا به تسلیم او در آمدن است. برده جنسی یا سادیسم و مازوخیسم، که در برخی موارد به آن سادومازوخیسم هم گفته می شود، به تبادل درد جسمی یا عاطفی اشاره دارد. سادیسم هم نوعی لذت است که کسی از اینکه ببنید شخص دیگر درد می کشد، لذت می برد. ولی در مقابل مازوخیسم فرد از صدمه دیدن لذت می برد.

کلا ماهیت اصلی BDSM از نظر خیلی از افراد این است همه چیز در سکس  حول و محور درد است.  ولی در واقع در BDSM از نظر بسیاری از افراد در مورد تبادل قدرت و لذت است. خیلی ها بر این باورند که اگر این روابط با رضایت و امنیت هر دو طرف  همراه باشند می تواند تا حد زیادی صمیمیت بین زوج ها را افزایش دهد. چرا که در این جور رابطه ها افراد می توانند خود واقعی و تمامی فانتزی های جنسی سرکوب شده خود را نشان دهند.

مزایای برده جنسی (BDSM)
مزایای برده جنسی (BDSM)

برده جنسی بودن

همان طور که در بالا گفته شد در حالت برده جنسی، یک نفر به عنوان ارباب و دیگری نقش برده را ایفا می‌کند. این رابطه به اشکال مختلفی  که به شکل‌های مختلفی دیده شود:

  • دربند کشیدن فرد مقابل و انجام یک سری آزارهای فیزیکی و جسمانی
  • فحش دادن و یا تحقیر کردن همدیگر
  • دستور دادن برای انجام دادن یک سری پوزینشن های خاص و عجیب و غریب

فرد مازوخیسمی یا کسی که دوست دارد درد بکشید، معمولا تن به کارهایی می دهد که به واسطه آن درد زیادی را بکشد و جالب است که او از این درد لذت خیلی زیادی را می برد و به آرامش می رسد.

در مقابل فرد سادیسمی که دوست دارد به طرف مقابل خود درد بدهد، از این کار لذت می برد و به آرامیشی بی وصف دست پیدا می کند.

مزایای BDSM

هنوز بین این موضوع که برده جنسی بودن یا شدن خوب است یا نه بین افراد، اختلافات خیلی زیادی وجود دارد. ولی خیلی از افراد معتقدند که BDSM مزایای خیلی زیادی را برای افراد دارد. در ادامه مزایایی که برده جنسی بودن برای افراد دارد را به شما خواهیم گفت:

کم کردن استرس

تحقیقات خیلی زیادی در مورد این موضوع انجام شده است و معتقدند که برده جنسی شدن می تواند اثرات بیولوژیکی زیادی را ایجاد کند. حتی مشخص شده که میزان رضایتی که بعد از انجام این دست فعالیت ها به افراد دست می دهد، دقیقا همان حسی است که در حین انجام یک جلسه یوگا یا پس از آن تجربه خواهید کرد. برخی دیگر هم بر این باورند که لذتی که بعد از یک ورزش خیلی سنگین را دارند بعد از این جور سکس کردن تجربه می کنند. این فعالیت ها در واقع می تواند میزان تجمع کورتیزول (که به آن هورمون استرس گفته می شود) را در بدن کاهش دهد و در افراد رضایت زیادی را به وجود بیاورد.

کاهش کورتیزول نه تنها می تواند از نظر ذهنی احساس بهتری را در شما به وجود بیاورد و همین طور می تواند تا حد زیادی بر سلامت جسمی ما نیز تأثیر مثبت داشته باشد. هر چه میزان کورتیزول در بدن کمتر باشد، می تواند ما را از طیف وسیعی از بیماری هایی مثل فشار خون بالا، پایین آمدن سطح ایمنی بدن و مقاومت بدن نسبت به انسولین را محافظت کند.

مهارت های ارتباطی بهتر

خیلی از افراد بر این باورند که مهارت ارتباطی بهتر در BDSM وجود ندارد و این دو اصلا به هم مرتب نیستند. با بررسی جنبه های BDSM با شریک زندگی، شما می توانید تا حد زیادی روابط جنسی خود را بهبود بخشید و خیلی بیشتر از قبل به هم نزدیک شوید.

بالا بردن میزان اعتماد

برده جنسی شدن علاوه بر تقویت مهارت های ارتباطی، می تواند تا حد زیادی به بالا بردن میزان اعتماد در افراد بالا ببرد و موجب نزدیک شدن آنها به هم شود. چرا که افراد قبل از اینکه وارد این رابطه شوند، در مورد صحبت می کنند و در مورد فانتزی هایی که دارند صحبت می کنند.

در کنار این صحبت ها آنها سناریوهای خیلی زیادی را با هم ترسیم می کنند و خیلی بی پرده در مورد این موضوعات با هم صحبت می کنند. همین امر می تواند تا حد زیادی موجب بالا بردن میزان اعتماد در آنها شود.

بهبود سلامت روان

تحقیقاتی در مورد بهبود سلامت روان افراد در حین این روابط انجام شده است. در این تحقیقات خیلی زیاد در مورد میزان دلبستگی آنها در روابط، میزان حساسیت و … انجام شد. محققان نه تنها متوجه شدند كه این افراد هیچ آسیبی ندیدند، بلكه در واقع نسبت به سایر افراد در سلامت روان خیلی بهتری قرار داشتند.

افرادی که در این تحقیقات شرکت کرده بود، در روابط خود احساس امنیت بیشتری داشتند و اضطراب کمتری داشتند و نسبت به هم احساس خیلی قوی تری را داشتند.

حرف آخر

اگرچه BDSM از نظر خیلی از افراد کاملا رد شده و خیلی به آن بها داده نشده، ولی همان طور که گفته شد قرن هاست که مردم در سراسر دنیا آن را انجام می دهند و از آن لذت می برند.

تحقیقاتی که اخیرا در مورد این موضوع انجام شده، مشخص کرده که برده جنسی بودن و یا برده جنسی شدن تا حد زیادی به سلامت روحی و جسمی افراد ارتباط مثبت و مستقیم دارد. راه هایی وجود دارد که افراد می توانند روابط عاشقانه خود را با تعمیق بخشند.

زرد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.