منطقه امن

چگونه و چرا باید برای خودتان منطقه امن ایجاد کنید

مقدمه

جهان می تواند گاهی اوقات مکانی استرس زا باشد، همه ما نیاز به مکانی داریم که در آن جا احساس راحتی کنیم و بتوانیم خودمان باشیم. مکان که استراحت کنیم و با انرژی جدید به زندگی خود ادامه دهیم. داشتن مکان‌ها و گروه‌های خاصی که به ما احساس آرامش و امنیت عاطفی بدهد بسیار مهم است. زیرا مدیریت استرس در زمانی که انسان انرژی منفی دارد و نسبت به همه چیز بدبین است بسیار سخت و دشوار است. داشتن منطقه امن به شما در ایجاد امنیت و رفع استرس در هنگام نیاز بسیار کمک می کند. در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم که چگونه برای در مناطق مختلف زندگی یک منطقه امن ایجاد کنید.

شرکت گروه‌های پشتیبانی

شرکت در گروه های پشتیبانی

قبل از اینکه در مورد روش‌های خلاقانه‌تر و جدید برای ایجاد فضای امن توضیح دهیم بهتر است ابتدا شما بتوانید در مورد آنچه که باعث ایجاد استرس در وجودتان می شود صحبت کنید. شما باید بتوانید در مورد استرسی که دارید صحبت کنید بدون اینکه نگران قضاوت‌ها دیگران باشید. ما در این جا یک راه حل واضح برای این کار ذکر می کنیم: گروه درمانی و پشتیبانی. این گروه‌ها از گذشته در امریکا فعالیت می کردند و امروزه بسیاری از مراکز روانشناسی از این طریق به افراد کمک می کنند تا مشکلات روحی خود را برطرف سازند. اگر شما احساس می کنید که استرس زیادی دارد، یا در حال حاضر موقعیت زندگی شما به نحوی است که باعث ایجاد استرس می شود که افراد معمولی اطراف شما آن را درک نمی کنند. بهتر است به یک گروه درمانی و پشتیبانی مراجعه کنید.

شما برای این کار می توانید از اینترنت نیز استفاده کنید. کافی در گوگل سرچ کنید تا با این گروه‌ها آشنا شوید.

مدیریت فضای مجازی

مدیریت فضای مجازی

فضای مجازی از بعضی جهات می تواند باعث ایجاد استرس در شما شود. دیدن بهترین حالت زندگی دیگران مانند سلفی‌ها، موفقیت‌ها، تفریحات و مهمانی و مقایسه آن با زندگی روزمره خودتان باعث ایجاد استرس می شود. چون هیچ شخصی از مشکلات و فراز و فرودهای که در زندگی شخصی خود دارد در فضای مجازی عکس و فیلم نمی گذارد و شما فقط بخش زیبایی زندگی آنها را مشاهده می کنید. تحقیقات نشان داده که منبع قابل توجهی از استرس‌های که در افراد مختلف ایجاد می شود، دیدن همین ویدیوها و عکس‌ها است.

با این وجود اگر تصور می کنید که نیاز از فضای مجازی استفاده کنید بهتر از پیج‌های عالی این محیط استفاده نمائید. شما می توانید ( و باید) تعامل خود را با کسانی که بیش از اندازه از زندگی شخصی خود عکس و ویدیو به اشتراک می گذارند کم کنید. همچنین افراد که در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی محتوا می گذارند را نیز دنبال نکنید. بهتر است بیشتر با صفحات سرگرم کننده تعامل داشته باشید. شما همچنین می توانید به گروه‌هایی بپیوندید که در آن در مورد انرژی مثبت و یا علائق شما صحبت می کنند، این کار به میزان زیادی استرس شما را کاهش می دهد.

نکته اصلی این است که از آنچه باعث استرس شما می شود آگاه باشید و فضای آنلاین برای خودتان ایجاد کنید که در آن هیچ موضوع استرس‌زا وجود نداشته باشد. و زمانی که وارد این محیط می شوید فقط از موضوعات جدید لذت ببرید و استراحت کنید. اگر نتوانستید برای خودتان در فضای مجازی، محیطی با این ویژگی‌ها ایجاد کنید، بهتر است که زمانی که در این فضا هستید را کاهش دهید تا بتوانید استرس خود را حداقل برسانید.

رفتن به کلاس‌های ورزشی به خصوص یوگا

ورزش کردن

پیدا کردن گروهی از افراد که کاملا همفکر و نظر شما باشید اصلا آسان نیست، اما می توانید در گروه‌های شرکت کنید که علایق خاص شما را دارند و می توانید از اینجا تعامل خودتان را با افراد دیگر آغاز کنید. ما فهمیدیم که گروه‌های ورزشی به ویژه کلاس‌های که بر روی فعالیت کمتری تمرکز می کنند مانند یوگا و پیلاتس می تواند مکان خوبی برای یافتن دوستانی با ویژگی‌های صلح آمیز باشد. برخی از این کلاس‌ها به خودی خود مانند اجتماعات کوچکی هستند که می توانند نقش یک گروه پشتیبان را برای شما ایفا کنند. شما از این کلاس‌ها نه تنها برای رسیدن به هدف و انگیزه خود بلکه برای حمایت عاطفی نیز می توانید استفاده کنید. برخی از این کلاس‌ها را امتحان کنید و ببینید کدام یک از این رشته‌ها برای شما مانند منطقه امن می ماند.

داشتن یک ملاقات منظم با دوستان

ملاقات با دوستان

این روش ساده‌تر از آن چیزی که شما تصور می کنید: به افرادی که به آنها علاقه دارید فکر کنید و از آنها بخواهید که زمان بیشتر برای دیدن هم بگذارید. ممکن است این فرد عشق زندگیتان باشد، یا اعضای خانواده‌تان، یا گروه کوچکی از دوستانتان که در یک کافه، رستوران، محل کار یا کتابخانه آنها را ملاقات می کنید. فقط دیدن افرادی که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید می تواند یک راه عالی برای کاهش استرس و پشتیبانی عاطفی در شما گردد. فقط مطمئن شوید که وقت لازم برای دیدار با آنها دارید، بهتر است همیشه زمانی را برای دیدن عزیزان خود خالی بگذارید.

از استرس به خانه خود پناه ببرید

خانه مکانی برای کنترل استرس

ایجاد یک فضای فیزیکی که در آن واقعا بتوانید استراحت کنید، بسیار مهم است به ویژه اگر درونگرا باشید. از خانه خود شروع کنید و آن را به مکانی تبدیل نمائید که در آن خوشحال هستید تا زمانی که به خانه بازگشتید حس آرامش داشته باشید. عکس‌ها از افراد مورد علاقه خودتان تهیه کنید و آن را به دیوار اتاق خودتان بزنید. موسیقی آرامش بخشی در خانه خود پخش کنید. در خانه یوگا تمرین کنید و به صورت کلی فعالیت‌های که باعث آرامش روح و روان شما می شود را انجام دهید، چون هر فرد با توجه شخصیتی که دارد با کار خاصی آرامش پیدا می کند.

چگونه در هر مکانی احساس راحتی بیشتری کنیم

کنترل استرس در محیط های مختلف

کار کردن روی خودتان می تواند به شما کمک کند که احساس راحتی بیشتر داشته باشید، این کار باعث می شود که شما در هر کجا که هستید احساس امنیت کنید و حس آرامش داشته باشید. بیاموزید بدون استرس صحبت کنید، مرزهای برای خودتان تعیین نمائید، نقاط قوت و موفقیت خود را به یاد آورید و در زمان بیرون رفتن این موارد را به خود یادآوری نمائید. این نکات می تواند به شما در ایجاد عزت نفس ومقاومت در برابر استرس کمک کند. از این ویژگی‌ها در مواجهه با افراد و موقعیت‌هایی که تمایل به خراب کردن حال شما دارند استفاده نمائید. این کارها باعث ایجاد حس اطمینان و کنترل بر رفتارتان می شود.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.