how-accepting-bitcoin-can-help-your-business

درگاه پرداخت بیت کوین راهی برای بهبود کسب و کار

مقدمه

اگر شما بدنبال این هستید که تجارت و بیزینس خود را بین المللی کنید و آن را در سطح جهان گسترش دهید، باید بدانید که پذیرش بیت کوین بعنوان یکی از گزینه‌های پرداخت، کار شما را آسان‌تر می‌کند. با اینکه احتمالا تا حدودی با بیت کوین و دیگر ارزهای رمزپایه آشنایی دارید، اما نمی دانید که چگونه درگاه پرداخت بیت کوین راهی برای بهبود کسب و کار شما خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با بیت کوین به شما پیشنهاد می کنیم مقاله بیت کوین را مطالعه کنید.

روش استفاده

روش استفاده از درگاه بیت کوین

در اولین قدم باید توضیح دهیم که این ارز دیجیتال، چگونه می‌تواند برای پرداخت‌ها کار کند. این کار خیلی آسان است؛ فقط لازم است شما با یک حساب کاربری شروع کنید. این حساب کاربری باید با فرم پرداخت‌های مورد پذیرش‌تان برای کاربران، ادغام شود. شما باید یک دوره بسیار کوتاه که شامل فرآیند تنظیم است را برای استفاده از بیت کوین بگذرانید. برای استفاده از این ارز رمزنگاری بعنوان یک گزینه برای پرداخت هیچ نیازی به یک حساب تجاری و یا تجهیزات خاص دیگر ندارید. شما فقط باید یک کیف پول بیت کوین را که در هارد دیسک لپتاپ، گوشی موبایل و یا در فضای ابری اختصاصی شما قرار دارد، در دسترس داشته باشید.

اهمیت

پس از تحقیقات زیادی که انجام شده، محققان متوجه شدند که بیت کوین مزایای زیادی برای یک تجارت دارد. درو هندریکس (DREW HENDRICKS)، استراتژیست بازاریابی دیجیتال در این باره گفته است: “من بعنوان یک استراتژیست بازاریابی دیجیتال، در انواع صنایع مختلف کار می‌کنم. و می‌بینم چگونه اکثر آن‌ها از بیت کوین بعنوان یکی از روش‌های پرداختی در کسب و کار خود استفاده می‌کنند. در کمپین‌های بازاریابی دیجیتال که من از آن‌ها استفاده می‌کنم، مزایایی زیادی که این نوع کسب و کارها به خود جذب می‌کنند را می بینم. شاید مزایایی که من دیدم خیلی ارتباط خاصی با بیزینس شما نداشته باشد؛ اما این مزایا در طیف وسیعی از مشاغل تاثیر می‌گذارد.”

مزایا

پذیرش بیت کوین راهی برای بهبود کسب و کار

در ادامه به مزایای استفاده از بیت کوین در کسب و کار از نظر DREW HENDRICKS خواهیم پرداخت.

محافظت از کلاهبرداری

با توجه به میزان زیاد داده‌های مالی و شخصی که در معاملات وجود دارد، محافظت از دارایی‌ها در برابر کلاهبرداری اهمیت فراوانی دارد. از این گذشته، از آنجایی که در حال حاضر در سراسر جهان، شرکت‌ها در برابر اتهام کلاهبرداری‌ها، بیش از قبل مسئولیت دارند، هرگونه کلاهبرداری میتواند برای یک شرکت به یک هزینه بزرگ تبدیل شود. از طرفی وارد شدن تهمت کلاهبرداری به یک کسب و کار، تاثیر منفی برا اعتبار شرکت مربوطه خواهد گذاشت. همچنین این خطر هم وجود دارد که شما بی دلیل مجبور به بازپرداخت مبلغ کلاهبرداری شده شوید. اما از آنجایی که پرداخت‌ها با بیت کوین، بازگشت‌ناپذیر و نسبت به پرداخت‌های سنتی امن تر است، تاجران هیچ نیازی به بازپرداخت هزینه های کلاهبرداری ندارند. آن‌ها می توانند به مشتریان خود اطمینان دهند که این روند معامله، یک روند امن است.

علاوه بر این بیت کوین از رمزگذاری بسیار پیچیده‌ای استفاده می‌کند که جعلی بودن معاملات را تقریبا غیرممکن می سازد. شکستن این کد رمزگذاری بسیار دشوار است.

کنترل هزینه‌ها

کنترل هزینه ها

در شرکت‌ها هزینه پرداخت‌ها میتواند، از کنترل مسئولان آن خارج شود. تا جایی که مسئولین شرکت‌ها احساس خواهند کرد که بهتر است از برخی روش‌های پرداخت استفاده نکنند. در حالیکه، بیت کوین به شما این امکان را می‌دهد که فقط یک سری هزینه های خاص را متقبل شوید. علاوه بر این هیچ هزینه ای برای دریافت بیت کوین از شما دریافت نمی شود. افزون بر این مزیت، شما همچنین می توانید، از بیت کوین در سایر محصولات و خدمات استفاده کنید. بدین ترتیب کاربران مجبور نیستند که از کارت اعتباری برای خرید خدمات شما استفاده کنند. همچنین کاربران برای استفاده و خرید محصولات شما نیازی به داشتن حساب بانکی هم ندارند. آن‌ها می‌توانند به راحتی از ارز دیجیتال بصورت آنلاین استفاده کنند. بنابراین نیازی نیست بیت کوینی را که کاربران در حساب خود دارند، بفروشند چون میتوانند به راحتی از خدمات وبسایت های مختلف از طریق بیت کوین استفاده کنند.

گسترش در سطح بین الملل

همانطور که در بالا به این موضوع اشاره شد، اگر شرکتی قصد داشته باشد، در سطح بین المللی گسترش پیدا کند، باید امکان پرداخت بین المللی سریع از طریق درگاه‌های آن وجود داشته باشد. برای داشتن این امکان از درگاه پرداخت بیت کوینی میتوان استفاده کرد. اگرچه همه کشورها در حال حاضر بیت کوین را به رسمیت نمی‌شناسند یا استفاده از آن توسط کاربران را مجاز نمی دانند، اما کشورهای زیادی این کار را انجام می‌دهند. مزایای دیگری که پرداخت از طریق بیت کوین دارد، شامل موارد زیادی می شود. از این موارد میتوان به عدم وجود هزینه تراکنش اضافی در این نوع پرداخت، عدم وجود محدودیت در میزان مبلغ ارسالی و عدم وجود واسطه در پرداخت هزینه ها اشاره کرد.

عدم انطباق PCI

ابتدا بهتر است بدانید PCI (صنعت کارت پرداخت) چیست؟ صنعت پرداخت کارت یا Payment Card Industry یک استاندارد امنیت اطلاعات برای سازمان‌هایی است که تراکنش‌های کارت‌های اعتباری را پردازش می‌کنند.

با داشتن کارت های اعتباری، شما باید بررسی های امنیتی گسترده ای را انجام داده و از استانداردهای دقیق پیروی کنید. در حالی که بیت کوین برای کیف پول دیجیتال و درخواست های پرداخت نیاز به امنیت دارد، ولی هزینه های مربوط به پردازش اطلاعات حساس مانند شماره کارت های اعتباری را ندارد. انطباق PCI در حال حاضر برای پذیرش کارت‌های بدهی و اعتباری بدون صلاحیت یا بدون استانداردهای لازم کاملاً جدی است.

مشتریان بیشتر

ممکن است بسیاری از مشتریان کارت اعتباری یا بدهی نداشته و به دنبال روش‌های جایگزین برای پرداخت کالا و خدمات باشند. با ارائه این روش پرداخت، احتمالا شما شاهد افزایش مشتری های جدید با توانایی استفاده از بیت کوین باشید. با اولین بودن در پذیرفتن این روش پرداخت دیجیتال جایگزین، مشتریان بیشتری را به خود جلب خواهید کرد. و از آنجایی که کاربران به دنبال مکان هایی برای استفاده از بیت کوین خود هستند، قطعا از اینکه شما این نوع پرداخت را قبول دارید، هیجان زده می شوند.

مشکلات

مانند هر ارز دیگری، در استفاده از بیت کوین نیز مضراتی وجود دارد. ارزهای دیجیتال هنوز در بین بازرگانان بصورت گسترده مورد پذیرش قرار نگرفته اند. ممکن است کیف پول دیجیتالی که حاوی بیت کوین است از بین برود و هیچ گونه محافظتی برای خریدار ندارد. و ارزیابی بیت کوین به طور مداوم، بدون هیچ ضمانت ارزیابی در حال نوسان است.

با این حال، بیت کوین و صنعت ارزهای رمزنگاری همچنان در حال تحول هستند. و پس از این قطعا مشاغل بیشتری به درک مزایای استفاده از بیت کوین خواهند رسید. همچنین دلایل بیشتری بوجود خواهد آمد که باعث خواهد شد متوجه بشوید، اضافه کردن آن به یکی از روش‌های پرداخت در کسب و کار ایده خوبی است. قطعا در آینده بیشتر اعتقاد خواهید داشت که درگاه پرداخت بیت کوین راهی برای بهبود کسب و کار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *