از طریق سرگرمی خود کسب درآمد کنید

سرگرمی های که از طریق آن های می توانید کسب درآمد کنید

 آیا اوقات فراغت زیادی دارید ؟ آیا به دنبال یک سرگرمی جدیدهستید ؟ پس چرا  در در حال تفریح کردن مقداری پول بدست  نمی آورید ؟ آیا قبلاً سرگرمی داشتید که با انجام آن حس خوبی در شما ایجاد می شد این خیلی خوب است ؟ پس شما خیلی خوش شانس هستید چون می توانید با انجام کاری که دوست دارید درآمد کسب کنید. در برخی از مشاغل شما هم می توانید از انجام کاری که انجام می دهید لذت ببرید و هم کسب درامد کنید، ما در این مطلب این مشاغل را به شما معرفی می کنیم.

1.وبلاگ نویسی

Blogging Macbook Notepad

با ایجاد یک وبلاگ شخصی کسب درآمد کنید. یک وبلاگ شخصی راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود تان با جهان است .آیا شما واقعاً در یک کار مهارت دارید و می خواهید آن را به دیگران بیاموزید تا از تجربیات شما استفاده کنند؟ خب حالا  شروع به نوشتن وبلاگ شخصی خودتان کنید این کار خیلی ساده و سرگرم کننده است و انجام آن بسیار آسانمی باشد.

چگونه می توانید با وبلاگ خودتان کسب درآمد کنید؟اگر واقعا به موضوع خاصی علاقه مند هستید، این موضوع در محتوا های وبلاگ شما که با کیفیت باشد نشان داده می شود. و می تواند نظر خوانندگان را به خود جلب کند و افراد زیادی با وبلاگ شما آشنا می شوند. و این موضوع باعث می شود شما انگیزه بیشتری داشته باشید برای نوشتن و در نتیجه بازدید از صفحه شما روز به روز افزایش می یابد و ترافیک سایت شما بالا می رود. وقتی ترافیک افزایش پیدا کرد می توانید با گذاشتن تبلیغات در وب سایت خودتان کسب درآمد کنید. خیلی ساده است: اشخاص در جایی تبلیغ می کنند که افراد زیادی در آن جا وجود دارند و از آن بازدید می کنند.

ساخت یک وب سایت خیلی آسون تر  از اون  چیزی است که فکر می کنید! شما فقط باید به یک اسم جذاب فکر کنید که نظر مخاطب را به خود جلب کند ویک میزبان خوب برای وب خود پیدا کنید تا بتوانید در آن وب سایت خود را ثبت کنید. من یک میزبان  وب رو به شما پیشنهاد می کنم که از ابزارهای ساده وبلاگ نویسی مانند ورد پرس استفاده می کند. میزبان SiteGround بسیار خوب است و شما می توانید در چند مرحله وب سایت خود را ایجاد کنید.

2. محتوا نویسی آزاد

Freelancer Writing

آیا شما از نوشتن لذت می برید ولی وقت ندارید وبلاگ خودتان را بسازید، آیا دوست دارید به جای نوشتن یک  کتاب ،مقاله های کوتاه بنویسد؟ پس شما می توانید با نوشتن یک مقاله یا ترجمه مقالات درآمد کسب کنید. شما می توانید برای وب سایت ها، مجلات یا ناشر های دیگر بنویسید و کسب درآمد کنید.

شروع به عنوان یک  نویسنده مستقل کار سختی نیست. اما اگر می خواهید مشتری های خود را هنگامی که هیچ تجربه یا نمونه کار ندارید ممکن است کمی این کار کمی مشکل باشد. شما می توانید از طریق سایت های کاریابی که در اینترنت وجود دارند یک کار مناسب برای خودتان پیدا کنید. این سایت ها رابط بین شما و کسانی می شوند که به دنبال محتوا نویس می باشند.

3.طراحی وب

اگه  فرد خلاق هستید و طراحی ها خاص و زیبا دارید، طراحی وب می تواند برای شما یک کار عالی و خوب باشد.از آنجایی که میلیون ها صفحه وب به صورت آنلاین وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها چیز ها جدید و متنوع یاد بگیرید. شما برای این کار فقط نیاز دارید که چند مهارت ساده مانند  HTML، CSS، فتوشاپ و adobe   را بیاموزید.

می توانید در وب سات خودتان تمرین کنید و سپس از طریق همین سایت خود چندین پروژه بگیرید و شروع به کار نمائید و با استفاده از مهارت و کیفیت کارتات برای خود مشتری های جدید پیدا کنید.

4. یک کتاب الکترونیکی بنویسید و آن را بصورت آنلاین بفروشید

در مورد هر موضوعی که که دوست دارید بنویسید هیچ تفاوتی نمی کند که کتاب شما در مورد چه موضوعی باشد چون همیشه افرادی هستند که می تواند از اطلاعات و تجربیات شما استفاده کنند و چیز هایی جدید یاد بگیرند. مثلا می توانید در مورد این بنویسید که چگونه سایت خودتان را ایجاد کرده اید  یا در مورد پخت انوع دسر ها یک کتاب بنویسید. نکته جالب در مورد کتاب های الکترونیکی این است که فروش آن ها بسیار ساده می باشد و شما برای فروش آن نیاز به صرف هزینه زیادی ندارید.

 پس از اینکه کتاب خود را نوشتید، می توانید آن را به یک سند پی دی اف  تبدیل کرده و سپس آن را به فروش برسانید. شما کتاب خود را به صورت آنلاین می فروشید و هیچ هزینه ای برای فروش آن نمی کنید.

البته فراموش نشود شما نیاز  به پیدا کردن مشتری برای کتاب  الکترونیکی خود دارید. اگر فقط کتابتان را در سایت یا کانال تلگرامی خودتان بزارید ممکن است درآمد خوبی کسب نکنید چون تعداد کسانی که از آن جا بازدید می کنند ممکن است کم باشد. البته سایت های وجود دارند که فعالیت شان در زمینه فروش کتاب های الکترونیکی است ای سایت یک درصد خاص کمیسیون فروش برای خود برمی دارند و بقیه را به شما می دهند.

5. ویدیو برای یوتیوب درست کنید…

این واقعاً یکی از سرگرمی های هیجان انگیز و جالب است هر کسی می تواند کانال یوتیوب خود را ایجاد کند و از مهارت خود کسب درآمد کند. البته اگر از قبل یک صفحه داشته باشید که افراد مختلف آن را دنبال می کنند این کار بسیار آسان است اما اگر نداشتید و می خواهید از صفر شروع کنید اصلا نگران نباشید، چون کسب درآمد از یوتیوب کار سختی نیست. ما به شما پیشنهاد می کین با تبلیغات شروع کنید و سپس به گزینه های دیگر برای کسب درآمد فکر کنید.

اجازه دادن به یوتیوب برای پخش تبلیغات در کانال شما آسان ترین راه برای کسب درآمد است. هنگامی که شما کانال خود را ایجاد کردید و برخی از ویدئوهای خود را آپلود کردید، می توانید به یکی از اعضای کانال یوتیوب تبدیل شوید. سپس می توانید انتخاب کنید کدام ویدئوها  تبلیغاتی یوتیوب در صفحه شما به نمایش درآید.

راه دیگر برای درآمدزایی از یوتیوب همکاری با برندها است . همه برندها می خواهند بهترین راه را برای متصل شدن به مشتریان  پیدا کنند. زمانی که یک کانال در یوتیوب دارید و فالوئر های  خود را دارید به دنبال برند هایی باشید که مخاطب های شما به آن ها علاقه مند هستند. بعد می توانید با اون ها تماس بگیرید و بگوید قصد دارید با آن ها برای تبلیغات اجناسشان همکاری کنید. شما می توانید محصولات این برند ها را در فیلم های خود به نمایش بگذارید و یا بخشی از فیلم های خود را با نام تجاری آن ها بسازید.

6. ایجاد کلاس خصوصی خودتان

با به اشتراک گذاشتن آنچه که تا کنون آموخته اید و در انجام آن مهارت دارید به دیگران کسب درآمد کنید. شما می توانید کلاس های خصوصی آنلاین ایجاد کنید و با آموزش مهارت خود به افراد کسب درآمد کنید. مثلا، آیا شما گیتار میزنید؟ پس چرا کلاس های خصوصی خود را در یوتیوب و اینستاگرام ایجاد نکنید یا در شهر خود به صورت خصوصی به کارآموز ها این کار را آموزش دهید.

7.بازیافت

وقتی به دنبال یک روش برای درآمدزایی هستید استفاده از کالا های دور انداختنی و قدیمی می تواند یک روش خوب برای کسب در آمد باشد. شما می توانید یک محصول بلا استفاده و کهنه را بردارید و از ان یک محصول جدید و کاربردی تولید کنید که دارای ارزش مالی بیشتری باشد. سپس شما می توانید این محصول جدید را برنامه ها مانند دیوار و شیپور به فروش  برسانید و از این طریق درآمد خوبی کسب کنید. با استفاده از این روش شما به محیط زیست نیز کمک شایانی کرده اید. انجام این کار بسیار آسان می باشد برای مثال شما می توانید از کیسه پلاستیکی خاص،کیف برای خرید درست کنید یا از یک چارچوب قدیمی در یک میز غذا خوری شیک بسازید.

فروش مواد بازیافتی به صورت آنلاین بسیار راحت می باشد. شما می توانید با نصب و ثبت نام در اپلیکیشن ها و سایت های که برای این کار ایجاد شده اند، به راحتی محصولات خود را از داخل منزل به فروش برسانید.

8.عکاس ارشیوی (کسی که از طریق فروش عکس های خاص کسب در آمد می کند)

stock photography landscape

آیا یکی از سرگرمی های شما عاسی است؟ آیا شما دوست دارید از اشیا، مناظر  و مردم عکس بگیرید؟ آیا شما یک مجموع برزگ از عکس های دارید که در سفر به مناطق مختلف جهان و ایران گرفته اید؟ اگر جواب شما مثبت است، پس شما می توانید با فروش عکس های خود به صورت آنلاین به دیگران کسب درآمد کنید. شاید برای شما هم عجیب باشد ولی عکاسی می تواند یک راه خوب برای درآمد زایی باشد.

برای رسیدن به این هدف نیاز نیست که شما یک عکاس عالی باشید. شما می توانید در یک وب سایت عکاس ارشیوی ثبت نام کنید و وبلاگ خود را بسازید و بعد بهترین عکس های خود را بارگذاری کنید حالا شما آماده برای فروش عکس های خود هستید.

9. خرید مخفیانه – با خرید درآمد کسب کنید

Mystery Shopping

آیا شما درمعتاد خرید کردن هستید؟ یا عاشق کشف رستوران های جدید هستید؟ و آیا دوست دارید تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید؟ پس شغل خرید مخفیانه برای شما عالی می باشد.

خریدار مخفیانه شخصی است که به یک فروشگاه، رستوران یا یکی دیگر از ارائه دهندگان خدمات برای خرید می رود و به بازخورد آن ها توجه می کند. کارمندان فروشگاه یا رستوران از این موضوع خبر ندارند، بنابراین برای آن ها شما یک خریدار عادی محسوب می شوید. پس از بازدید از فروشگاه یا رستوران، خریدار مخفی تجربه خود را با صاحب یا مدیر گزارش می دهد و از او پولی دریافت می کند به همین راحتی!

10.آشپزی

اگر شما عاشق آشپزی هستید و می خواهید از این طریق کسب درآمد کنید باید به شما بگوییم که این کار بسیار راحت و آسان می باشد. اگر واقعا در آشپزی عالی هستید،  می توانید به راحتی یک کار در یک نانوایی و یا آشپزخانه پیدا کنید. اگر در حال حاضر یک شغل دارید، می توانید یک وبلاگ یا صفحه در اینستاگرام برای آشپزی خودتان ایجاد کنید. شما می توانید در هنگام پختن کیک های یا سایر غذاها از خود فیلم بگیرید و آن را در صفحه اینستاگرام خود آپلود کنید. یا اگر دستور العمل های دارید، می توانید آن ها را در کتاب الکترونیکی خود بنویسید و آن را به صورت آنلاین به فروش برسانید.

11.با مراقبت از حیوانات خانگی  درآمد کسب کنید.

آیا شما عاشق مراقبت از حیوانات هستید و از مراقبت ان ها لذت می برید؟ آیا بعضی اوقات فکر می کنید که می توانستید تمام روز را با قدم زدن با یک سگ سپری کنید؟ پس شما باید کار مراقبت از حیوانات خانگی را شروع کنید. شما به عنوان یک پرستار  می توانید از حیوانات خانگی نگهداری کنید و از این طریق کسب درآمد نمائید.

 به عنوان مثال، وقتی صاحبان این حیوانات به تعطیلات می رود، شما روزی دو بار به خانه او میروید و به گربه و یا سگ آن ها غذا می دهید و آن ها را به پارک می برید. این روزها بسیاری از مردم  به دنبال پرستار خانگی هستند، بنابراین یک  پتانسیل واقعی برای کسب در آمد در این حوزه وجود دارد. صاحبان حیوانات خانگی، پرستار  را به تمام گزینه های دیگر برای نگهداری از حیوانات شان ترجیح می دهند زیرا  آن ها مجبور نیستند حیوانات خود را جا به جا کنند یا هر جا که می روند با خود ببرند و مطمئن هستند که حیوان خانگی آن ها در محیط تمیز و قابل اعتماد خود باقی می ماند.

12. پرورش آبزیان، ماهی و گیاهان

آیا همیشه دوست داشتید که یک آکواریوم داشته باشید؟ یا عاشق پرورش گیاهان هستید ؟ پس می توانید طریق پرورش آبزیان کسب درآمد کنید. آبزیان یا Aquaponics به این معنی است که شما ماهی و گیاهان را در یک اکوسیستم بسته رشد می دهید . ماهی ها در یک آکواریوم یا مخزن زندگی می کنند و آبی که در آن زندگی می کنند برای رشد گیاهان استفاده می شود. از آنجا که آب دارای  زباله هایی تولید شده توسط ماهی ها می باشد ، تمام مواد مغذی مورد نیاز گیاهان را دارد. و کودی برا ی گیاهان به حساب می آید.

پرورش ماهی ها و گیاهان  می توانند  شغل  خوبی برای کسب درآمد باشد. شما می توانید با صرفه جویی در مصرف مواد غذایی هزینه های خود را کاهش دهید و با فروش این محصولات در سایت ها و فروشگاه های مختلف کسب در آمد کنید.

۱۳. با کتاب خواندن کسب درآمد کنید

دلایل زیادی وجود دارد که چرا مطالعه سرگرمی خوبی است. این کار سرگرم کننده و بسیار اعتیادآور است که به شما اجازه می دهد در هنگام ارتقا دانش کلی خود از تخیل خود استفاده کنید. به جای اینکه تنها فقط برای سرگرمی  کتاب بخوانید می توانید در هنگام خواندن مقداری پول نیز به دست آورید.

برای رسیدن به آرزو هایتان  احتمالا با خواندن و مرور کتاب ثروتمند نخواهید شد. اما اگه  دوست دارید که مطالعه کنید و درباره کتاب ها بحث کنید و آن ها را نقد کنی ، پس چرا در حین انجام این کار مقداری پول بدست نمی آورید؟ شما نه تنها می توانید پول بدست بیارید ، بلکه با انجام این کار می توانید از کتاب های رایگانی برای خواندن خود  و مرور آن ها نیز  استفاده کنید. یک روش خوب برای شما که  کتاب های زیادی می خرید.

در آنجا تعدادی ناشر و نویسنده  وجود دارد که  یک کپی رایگان از جدیدترین کتاب های خود را به شما می دهد تا نقد و بررسی کنید، تا نظر خود را در مورد کتاب به او بگویید. از آنجایی که تقاضای زیادی برای این بررسی ها وجود دارد، شما نه تنها یک کپی رایگان بدست می آورید ، بلکه اغلب آن ها برای بررسی  هزینه ای نیز به شما پرداخت خواهند کرد. البته، شما نمی توانید انتظار حق الزحمه زیادی داشته باشید، اما اگر شما دوست دارید که کتاب بخوانید پس هر مبلغی که به شما بدهند یک درامد خوب است؟

پس اگه شما فقط گاهی کتاب می خوانید، این کار احتمالاً  شغل مورد علاقه شما نخواهد بود. اما اگه وقت آزاد خود را  صرف خواندن کتاب های زیادی می کنید، پس این فرصت خوبی است که پول خوبی بدست بیاورید و کتاب های رایگان زیادی دریافت کنید.

14. جستجو برای یافتن سنگ های قیمتی

Rockhound gem hunting

افرادی زیادی وجود دراند که به مکان های مختلف می روند و وقت آزاد خود را در جستجوی بهترین سنگ ها و مواد معدنی سپری می کنند. آن ها بهترین مکان ها را برای یافتن این سنگ ها مورد کاووش قرار می دهند و به سفر های زیادی می روند تا سنگ های جدیدی را کشف کنند.

شما با این کار وقت ازاد  خود را در بیرون از منزل سپری می کند و با طبیعت ارتباط برقرار می کنید، و هیچ کس نمی داند در حین انجام این کار چی چیزی ممکن است پیدا کنید. اگه سنگ های قیمتی  پیدا کردید، می توانید آن ها را به صورت آنلاین یا به فروشگاه های سنگی کوچک بفروشید و از این طریق کسب درآمد کنید.

۱۵. در نظرسنجی های کم درآمد شرکت کنید.

اگر چه این ممکن است برای اکثر مردم جذاب به نظر نرسد، ولی افرادی هستند که واقعا این کار را دوست دارند. بنابراین ما در لیست مشاغل سرگرم کننده خود که درامد زایی می کند، قرار داده ایم.

شرکت های بسیاری هستند که برای فهمیدن عکس العمل مردم در مورد محصولات یا خدمات خود یک کمپین (پویش مردمی) راه اندازی می کنند. زمانی که آن ها می خواهند یک کمپین  جدید تبلیغاتی را راه اندازی کنند، ترجیح می دهند قبل از راه اندازی عمومی آن این کار را با گروهی محدود از مصرف کنندگان آزمایش کنند. این به این معنی  که شما می توانید با شرکت در این نوع کمپین ها، درآمد کسب کنید.

16. دوره ها تو انلاین  آموزش بده…

آیا واقعاً در چیزی خوب هستید و در ان مهارت دارید؟ پس یک دوره ویدیو از خودت درست  کن و مهارتات را در داخل اون به نمایش بزارید. به عنوان مثال در سایت یودمی( Udemy ) به تمام جهانیان نشون بده ممکنه  وقتی مردم مطالب شما را می بینند از اون خوششون بیاد و پولی به شما بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *