مفهوم اموجی قلب با رنگ و شکل های مختلف

مفهوم اموجی قلب با رنگ و شکل های مختلف

در این مطلب قصد داریم مفهوم اموجی قلب با رنگ و شکل های مختلف که امروزه در پیام رسان‌ها و شبکه‌های مجازی توسط افراد برای یکدیگر ارسال می‌شود، را بررسی کنیم.

مقدمه

در واقع طیف رنگی اموجی‌های قلب که شما در طول روز در تلگرام، واتس اپ و دیگر پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای یکدیگر می‌فرستید، بسیار زیاد است. همانطور که رنگ گل‌های مختلف مفهوم متفاوت دارند، قلب با رنگ خاص نیز می‌تواند پیام خاصی را برای مخاطب ارسال کند. با اینکه هیچ ترجمه جهانی‌ از معنای قلب‌های رنگی وجود ندارد، اما در این مطلب ما یک راهنما و دستورالعمل کلی برای استفاده به موقع از اموجی قلب را برای شما آورده‌ایم.

اموجی

اموجی

شاید بهتر باشد ابتدا یک تعریف کامل از اموجی یا همان ایموجی را برای شما بیاوریم. اموجی به شکلک یا تصاویر بسیار کوچکی گفته می‌شود که بیشتر در فضای مجازی بین کاربران رد و بدل می‌شود. وقتی در شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی به صحبت کردن با یکدیگر می‌پردازیم، دیگر نمی‌توانیم احساسی که داریم را با صورت خود نشان دهیم. زیرا طرف مقابل تصویری از چهره ما را نمی‌بیند. پس به ناچار از شکلک‌هایی که در فضای چت قرار داده شده، استفاده می‌کنیم. اولین اموجی در سال 1999 میلادی توسط یک فرد ژاپنی به نام شیگه‌تاکا کوریتا ایجاد شد.

پس می‌توان به صورت خلاصه اموجی را اینطور تعریف کرد: به شکلک‌هایی که در فضای چت روم‌ها بین کاربران جهت نشان دادن احساسات به کار می‌رود، اموجی می‌گویند. تقریبا برای تمام حالات و احساسات یک اموجی در نظر گرفته شده است. از خنده گرفته تا گریه و حتی زجه زدن اموجی خاص خود را دارند. ما باید معنای تمام اموجی‌ها را بدانیم تا هر کدام را در جای مخصوص خود استفاده کنیم.

مفهوم اموجی قلب با رنگ و شکل های مختلف

مفهوم اموجی قلب با رنگ و شکل های مختلف

از روزگاران قدیم همیشه تصویر قلب نشان دهنده احساسات عمیق انسان‌ها به یکدیگر بوده است. از طرفی همانطور که پیش از این گفته شد، اموجی‌هایی که در پیام‌رسان‌های مختلف همچون تلگرام، واتس‌اپ و … وجود دارند، برای بیان احساسات ایجاد شده‌اند. پس منطقی به نظر می‌رسد که شکلک قلب هم در این فضا وجود داشته باشد تا کاربران بتوانند علاقه، دوستی، عشق، محبت خود را در هنگام چت با فرستادن ایموجی قلب برای یکدیگر بیان کنند. حال نه تنها اموجی قلب ایجاد شده بلکه در طی چند سال اموجی‌های قلب مختلف با رنگ‌های متفاوت و با شکل‌های جورواجور ایجاد شده‌اند که هرکدام مفهوم خاصی دارند.

اهمیت

اهمیت دانستن معنای دقیق اموجی‌های مختلف قلبی این است که شما دقیقا خواهید فهمید که چه زمانی از اموجی قلب زرد، چه زمانی از اموجی قلب قرمز و … استفاده کنید. یا اینکه اگر کسی قلب با رنگ متفاوت برای شما ارسال کرد، معنای آن را بدانید. دانستن این مفاهیم برای کسانی که خیلی در فضای مجازی به چت کردن و برقراری ارتباط با دوستانشان می‌پردازند، اهمیت دارد. اگر شما مفهوم یک رنگ قلب را ندانید و برای کسی بفرستید، و طرف مقابل معنای آن را بداند، احتمال سوء برداشت وجود دارد. عکس این ماجرا هم ممکن است. اگر کسی با یک منظور خاص، یک اموجی رنگی را برای شما ارسال کند و شما ندانید و عکس‌العملی نامربوط نشان دهید، باز هم باعث سوء‌تفاهم می‌شود. حال که اهمیت دانستن مفهوم رنگ‌های متفاوت در قلب را دانستید، بیایید در ادامه همراه یکدیگر با مفهوم اموجی قلب با رنگ و شکل های مختلف آشنا شویم.

قلب قرمز

قلب قرمز

اموجی قلب قرمز گرچه از نظر کلاسیک رمانتیک‌ترین قلب محسوب می‌شود، اما ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین قلب نیز هست. این قلب را معمولا افراد بدون منظور و به معنای دوست داشتن معمولی و ساده برای یکدیگر ارسال می‌کنند. معمولا دریافت و ارسال این قلب فقط بار اول، منظور مهمی دارد. اگر شخصی که به تازگی وارد رابطه با شما شده است، قلب قرمز در چت برای شما ارسال کرد، بله، ممکن است مفهومی داشته باشد. اما اگر با شخصی چند سال است که ارتباط دارید، فرستادن قلب قرمز مفهوم خیلی خاصی نمی‌تواند داشته باشد. ایموجی قلب قرمز همچنین می‌تواند نشان از عشق افلاطونی و یا ایموجی حمایت از شما باشد. این ایموجی می‌تواند برای هر شخصی در زمانی که غم و اندوه او را فراگرفته به نشانه حمایت فرستاده شود.

موقعیت مناسب برای فرستادن: مناسب برای فاز ماه عسل یک رابطه (منظور از فاز ماه عسل، زمانی است که هر دو طرف از علاقه و یا دوست داشتن یکدیگر خبر دارند.)

موقعیت نامناسب برای فرستادن: دقیقا بعد از اولین قرار، استفاده از این ایموجی، پیشنهاد نمی‌شود.

قلب زرد

قلب زرد

اموجی قلب زرد نشان دهنده انرژی بسیار ملایم است. این ایموجی زرد رنگ نشان دهنده روابطی معمولی همچون روابط خانوادگی، رابطه دوستی یا یک عشقی که کمرنگ شده و به سمت دوستی پیش می‌رود، است. بیشترین کاربرد این اموجی در روز مادر، در صحبت با دوستان و در زمان حمایت از یک شخص است.

موقعیت مناسب برای فرستادن: روابط خانوادگی، در روابط جدیدی که میخواهید بدون نشان دادن بیش از حد علاقه، به طرف مقابل محبت نشان دهید.

موقعیت نامناسب برای فرستادن: وقتی با شخصی رابطه جنسی داشته‌اید و یا میخواهید با او سکس داشته باشید.

قلب نارنجی

قلب نارنجی

اموجی قلب نارنجی را میتوان همان اموجی قلب قرمز ضعیف دانست. این ایموجی معمولا توسط شرکای مرد به کار می‌رود. دستان آن‌ها بر روی ایموجی قلب قرمز می‌رود اما فکر می‌کنند شاید یک ایموجی رسمی‌تر باید بفرستند و قلب نارنجی را انتخاب می‌کنند. از طرفی رنگ نارنجی به رنگ زرد نیز نزدیک است. همانطور که پیش از این گفته شد، قلب زرد نشان دهنده دوستی در یک رابطه است. پس میتوان قلب نارنجی را نشان دهنده احساسی بین علاقه و دوستی دانست. اما به هیچ عنوان نشانه عشق نیست. در یک موقعیت دیگر هم خیلی باب است که از این رنگ قلب استفاده کنید و آن هم زمانی است که نگران شخصی هستید.

قلب سفید

قلب سفید

سفید همیشه سمبلی از خلوص بوده است. قلب سفید نمایانگر عشق خالص و بی ریاست. جدیدترین اموجی قلب، ایموجی قلب سفید است که در سال 2019 میلادی ایجاد و برای اولین بار استفاده شد. برخی سیستم‌عامل‌ها هنوز از این رنگ قلب پشتیبانی نمی‌کنند.

قلب خاکستری

قلب خاکستری

در دستگاه‌ها و چت‌روم‌های زیادی هنوز قلب خاکستری قابل استفاده نیست. اما از آنجایی که این ایموجی ایجاد شده و به کار گرفته شده، بهتر است با مفهوم آن آشنا شوید. خاکستری همانطور که مشخص است رنگی مابین سفید و سیاه است. اگر از نظر معنای اموجی‌های قلب سفید و قلب سیاه، آن را معنا کنیم، می‌شود احساسی بین عشق خالص و غمی فراوان. این ایموجی را برای بیان احساس خستگی هم می‌توان به کار برد.

قلب قهوه ای

قلب قهوه ای

ایموجی قلب قهوه‌ای همچون ایموجی قلب سفید در سال 2019 برای اولین بار ایجاد و برای استفاده در اختیار کاربران قرار داده شد. مورد خاص استفاده از قلب قهوه‌ای ابراز علاقه با چاشنی شیطنت است.

قلب سبز

قلب سبز

اولین نکته ای که باید در مورد اموجی قلب سبز بدانید این است که این ایموجی هیچ ربطی به محیط زیست ندارد. برخی از قلب سبز برای تشکر و سپاس گذاری استفاده می‌کنند. اگر به صحبت و چت کردن با شخصی تمایل زیادی داشته باشید، از اموجی قلب سبز استفاده کنید. در کل میتوان ایموجی قلب سبز را یک نشانه از رابطه دوستی و امید داشتن دانست. البته برخی این قلب را نشانه عشق همراه با حسادت می‌دانند. در سال 2010 میلادی این ایموجی ساخته و برای دفعه اول استفاده شد.

موقعیت مناسب برای فرستادن: فرستادن برای آشنایان، دوست ها

موقعیت نامناسب برای فرستادن: وقتی شخصی درخواست شما را در لینکدین قبول نمی کند.

قلب آبی

قلب آبی

همچون قلب‌های رنگی دیگر، قلب آبی هم با مفهوم‌های متفاوت به کار برده می‌شود. اولین بار اموجی قلب آبی توسط اشخاصی که در زمینه اوتیسم آگاهی مردم جامعه را افزایش می‌دادند، استفاده شد. ایموجی قلب آبی همچنین در موقعیت‌هایی که شما در ساحل هستید، استفاده می‌شود. قلب آبی انرژی دلپذیری دارد. قلب آبی نشان دهنده دوستی کم عمق است. شما برای کسی که با او رابطه عاطفی طولانی مدت دارید، نباید قلب آبی بفرستید.

موقعیت مناسب برای فرستادن: در چت‌های گروهی وقتی چیزی برای گفتن ندارید. ارسال برای والدین و مناسب برای استفاده در دایرکت اینستاگرام، وقتی که چیزی غیرجنسی در دایرکت ارسال می‌کنید.

قلب بنفش

قلب بنفش

اموجی قلب بنفش نشان دهنده فداکاری و تعهد در راه عشق (معنوی) است. جالب است بدانید در آمریکا اگر شخصی در راه دفاع از کشور، دچار حادثه‌ای شده باشد از سمت دولت یک قلب بنفش بعنوان هدیه دریافت می‌کند. البته برخی می‌گویند قلب بنفش نشان دهنده روابط جنسی است اما چنین چیزی اصلا درست نیست.

قلب مشکی

قلب مشکی

قلب سیاه نمادی از عشق عمیق، شرم آور و عاشقانه است. در برخی کشورها، از ایموجی قلب سیاه زمانی استفاده می‌شود که مردی به یک زن پیشنهاد می‌دهد اما زن تمایلی به برقراری رابطه با او را ندارد، به همین دلیل زن از قلب مشکی استفاده می‌کند. همچنین از این ایموجی وقتی به شخصی یک اتفاق بد را تسلیت می‌گویید، و یا در یک اتفاق بد با شخصی ابراز همدردی می‌کنید، به کار می‌رود.

قلب شکسته

قلب شکسته

ایموجی قلب شکسته نشان دهنده غم فراوان است. وقتی شخصی از یک نفر خیلی ناراحت است، تا حدی که احساس دلشکستگی می‌کند، از این اموجی استفاده می‌کند. اگر شخصی برای شما در حین صحبت جدی این اموجی را فرستاد، کمی دقیق شوید. احتمالا این شخص بسیار ناراحت است.

قلب با حالت علامت تعجب

قلب با حالت علامت تعجب

اموجی قلب با حالت علامت تعجب یک ایموجی سرگرم کننده و شاد و با انرژی که دارای کاربرد زیادی است. این اموجی را میتوان برای دوست پسر معمولی یا برای کسی که به تازگی به او علاقه مند شده‌اید بفرستید. همچنین ارسال آن برای دوستان، خانواده و … بدون مشکل است. هیجان و خوشحالی قلب با حالت علامت تعجب نشان می‌دهد که شما از دیدن شخص مقابل خوشحال و بسیار هیجان زده اید. بهتر است برای مذاکرات جدی از این نوع ایموجی قلب استفاده نکنید.

دو قلب صورتی

دو قلب صورتی

اموجی دو قلب صورتی به معنای ارتباط نزدیک دو نفر است. اگر کسی این ایموجی را برای شما ارسال کرد یعنی علاقه دارد با شما کاپل (جفت) شود. زمانی که با شخصی وارد رابطه شده‌اید، برای وارد شدن به یک سطح بالاتر دوستی، در کنار درخواستتان می‌توانید از اموجی دو قلب صورتی استفاده کنید.

قلب های چرخان

قلب های چرخان

اموجی قلب‌های چرخان نشان دهنده عشق بین دو نفر است. دو قلب نشانه دو انسان عاشق است که به دور هم می‌چرخند.

قلب تپنده

اموجی قلب تپنده از طرفی به معنای انتقال عشق و دوست داشتن است. از طرفی هم به معنای زندگی است. این ایموجی را می‌توانید وقتی خبر تولد کودکی را می‌دهید، برای او بفرستید. این نوع قلب را هم چنین می‌توانید در زمانی که شخصی از شما معذرت خواهی کرده و شما پذیرفته‌اید نیز بفرستید. قلب تپنده به معنای این است که من می‌فهمم و تو را درک می‌کنم و هنوز تو را همانطور که هستی می‌پذیرم.

قلب در حال رشد

قلب در حال رشد

 این اموجی همانطور که از نامش پیداست به معنی دوست داشتن در حال رشد است. ایموجی قلب در حال رشد از سه قلب با سایزهای مختلف تشکیل شده که از پایین به بالا از سایز کوچک به بزرگ قرار گرفته‌اند.

قلب با روبان

قلب با روبان

اموجی قلب با روبان مفهوم یک حرکت محبت آمیز را دارد. وقتی برای شخصی این شکل از ایموجی را می‌فرستید، یعنی قلب خود را به او هدیه داده اید. در کنار تبریک تولد هم می‌توانید برای شخصی که با او دوست هستید یا رابطه نزدیک دارید، اموجی قلب صورتی با روبان ارسال کنید.

قلب با تیر (فلش)

قلب با تیر (فلش)

اموجی قلب با تیر در بین سنت گرایان به معنای عشق جدید است. اما امروزه در بین افراد بیشتر با مفهوم شکست عشقی به کار می‌رود. یعنی اینطور این ایموجی را تفسیر می‌کنند که گویا تیری بر قلبشان نشسته و آن را زخمی کرده است. اما در واقع این ایموجی که از دوران قدیم تصویر کشیده شده آن را بر روی دیوارها می‌دیدیم، معنای دیگری دارد. منظور از آن تیری که از قلب گذشته این است که کوپید (خدای عشق) قلب شما را هدف قرار داده است. شما به سمت عشقی پر از خوشحالی و یا عشقی پر از درد و غم می‌روید.

قلب درخشان (خارق العاده)

قلب درخشان (خارق العاده)

اموجی قلب درخشان را میتوان یک ایموجی قلب خنثی نامید. این شکلک در عین زیبایی بسیار بازیگوش است و هیچ عواقبی در ارسال آن وجود ندارد. قلب درخشان را برای هر شخصی می‌توانید ارسال کنید.

قلب تزئین شده

قلب تزئین شده

اموجی قلب تزئین شده شبیه به ایموجی قلب با روبان است و تقریبا همان مفهوم را دارد. معنای آن را عشق، توجه و محبت نامیده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *