رابطه جنسی سالم

10 ویژگی یک رابطه جنسی سالم

مقدمه

توضیح اینکه یک رابطه جنسی سالم و صمیمی چه احساسی در افراد ایجاد می کند برای کسانی که معتاد جنسی هستند مشکل است. مورین کنسرو (Maureen Canning) از ایالت ماسوچوست که یک بازمانده کودک آزاری، معتاد جنسی بهبود یافته و درمانگر رابطه است ده ویژگی اصلی رابطه جنسی سالم را در کتاب خود به نام شهوت، خشم و عشق نوشته است. او در این کتاب توضیح داده است که چگونه متوجه شویم اعتیاد جنسی داریم و در ادامه چندین راه‌حل برای رهایی از این مشکل ارائه داده است.

سکس احساس سلامتی وخوشی ایجاد می کند

احساس امنیت، وابستگی و آرامش در یک رابطه جنسی سالم اتفاق می افتد. ممکن است مدتی طول بکشد تا دیگر در رابطه جنسی که دارید احساس خطر و شرم نکنید و به یکدیگر وابسته شوید. ولی ایجاد این حس امنیت ارزش صبر و پشتکار شما را دارد.

اثر بر عواطف فیزیکی و عاطفی

در یک رابطه صمیمی سالم، هر دو شریک نسبت به آسیب پذیری عاطفی و احساسات جسمی خود و دیگری آگاه هستند. این موضوع به آنها کمک می کند که به ارگاسمی بهتر دست پیدا کنند.

ایجاد خلاقیت و شور

این موضوع فقط محدود به رابطه جنسی نیست، بلکه یک رابطه جنسی سالم می تواند باعث ایجاد خلاقیت‌ در فعالیت‌های مانند نواختن موسیقی، نقاشی و یا نوشتن شود. در این چنین رابطه‌ها، روابط جنسی تنها روش برای ابراز احساست نیست.

لذت بردن از دیگر کارها

رابطه جنسی سالم تنها روش برای رسیدن به لذت نیست، شما باید به صورت منظم دیگر روش‌های که باعث می شود لذت ببرید را امتحان کنید. کارهای جسمی و احساسی مانند گرفتن حمام حباب داغ، نوشیدن یک لیوان چای داغ یا رقصیدن در باران می تواند به اندازه یک رابطه جنسی سالم شما را به شوق آورد.

تحمل رنج و سختی به عنوان بخشی از زندگی

برای اینکه بهبود پیدا کنید باید بتوانید بدون استفاده از رابطه جنسی با ناامیدی، خستگی و دشواری‌های زندگی روبرو شوید و آنها را برطرف سازید. شما می توانید از روش‌های دیگر مانند نوشتن، گوش دادن به موسیقی، ورزش، تماس با دوستان و انجام تمرینات آرامش بخش برای مقابله با مشکلات استفاده کنید.

آسیب پذیری احساسات در یک رابطه جنسی سالم

معتادان جنسی به خاطر ترس از خیانت با پارتنر خود فقط رابطه جنسی برقرار می کنند و از این طریق از خود محافظت می کنند تا شکست روحی نخورند. در حالی که در یک رابطه جنسی سالم باید با پارتنر خود یک رابطه صادقانه داشته باشند و امکان شکست به خاطر خیانت وجود دارد. همیشه در یک رابطه جنسی سالم امکان آسیب دیدن احساسات وجود دارد.

ایجاد مرزهای سالم در ارتباط با دیگران

معتادان جنسی در مورد موضوع مرزهای سالم مشکل دارند، یا خیلی سفت هستند و یا اهمیت به مرزها نمی دهند و هر گونه رابطه‌ای را آزاد می دانند. ایجاد مرزهای سالم به شما این امکان را می دهد که در یک رابطه احساس آرامش کنید.

داشتن رابطه جنسی متعادل

معتادان جنسی در افراطی از انرژی جنسی زندگی می کنند، یا تنش جنسی در آنها بیش از حد بود و یا احساسات جنسی در آنها سرکوب و محصور شده است. انرژی جنسی این افراد باید در زمان بلوغ جنسی کنترل شود تا بتوانند یک رابطه جنسی متعادل با پارتنر خود داشته باشند.

معتادان جنسی نسبت به عکس‌العمل افراد نسبت به خودشان کنجکاو هستند

ارتباط سالم باعث می شود که شما با دیگران همراه شوید و متوجه حقیقت اتفاقات شوید به جای اینکه همه حواستان در جستجوی این باشد که دیگران در مورد شما چه چیزی می گویند. همه ما متفاوت هستیم و متفاوت فکر می کنیم و عمل می کنیم، بنابراین برقراری ارتباط بین شما و دیگران، کلیدی برای یادگیری همدلی و درک دیگران است.

اعتماد به دیگران را میاموزیم

برای غلبه بر اعتیاد جنسی، ابتدا باید بر اعتماد به نفس خود تمرکز کنید و یاد بگیرید که حقیقت خود را بشناسید. سپس می توانید با ایجاد مرزهای سالم امنیت خود را حفظ کنید، در حالی که همزمان یاد می گیرید به دیگران نیز می شود اعتماد کرد.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.