داشتن زندگی بهتر

چگونگی داشتن یک زندگی بهتر

گاهی اوقات احساس می‌کنیم که داشتن یک زندگی شخصی متعادل دور از دسترس است. اما بدانید داشتن یک زندگی بهتر دور از دسترس نیست. اینکه مدام به این فکر کنید که نمی‌دانید چه کاری انجام دهید، فقط باعث افزایش استرس شما می‌شود. به جای فکر کردن، تلاش کنید و بپذیرید که نمی‌‌توانید یک روز زندگی خود را تغییر دهید. حتی اگر مدت زمان طولانی نیز طول بکشد که زندگی خود را تغییر دهید باز هم ارزش دارد، زیرا اهمیت این موضوع در تلاش روزانه شما است. یک روز به گذشته نگاه می‌کنید و ناگهان متوجه می‌شوید که چقدر زندگی‌تان با گذشته متفاوت است. فقط صبور باشید.

اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، در اینجا چند نکته مفید برای داشتن یک زندگی بهتر وجود دارد:

برنامه خواب خوبی داشته باشید

باید بدانید که شب زنده‌داری، هیچ فایده‌ای برای شما ندارد و این یک واقعیت است. اگر فقط چند ساعت بخوابید، نمی‌توانید در طول روز خوب کار کنید. بدن شما به اندازه ذهن شما نیاز به مراقبت دارد.

اگر در تنظیم برنامه خواب خود مشکل دارید، همیشه ‌می‌توانید قدم‌های کوچکی بردارید. فقط یک ساعت زودتر به رختخواب رفتن نیز تاثیرگذار است. زیرا تغییر یکباره برای همه سخت است. برای اینکه تغییر تاثیرگذار باشد باید تدریجی رخ دهد.

لازم نیست خوشی را که در شب زنده‌داری احساس ‌می‌کنید به طور کامل کنار بگذارید، اما به خاطر داشته باشید که تا دیروقت بیدار ماندن مداوم خود ویرانگر است. بنابراین، به اندازه کافی بخوابید و خواهید دید که چقدر احساس بهتری خواهید داشت!

خوردن و نوشیدن منظم آب را فراموش نکنید

این یکی ممکن است واضح باشد، اما بسیاری از افراد وعده‌های غذایی خود را حذف ‌می‌کنند و به طور منظم آب نمی‌نوشند. افراد زمانی که غمگین هستند به این موضوع توجه نمی‎کنند و زمانی هم که خوشحال هستند فراموش می‎کنند که به تغذیه خود توجه کنند. دلیل شما هر چه باشد، مطمئن شوید که دیگر این کار را نکنید.

اگر ‌به دنبال داشتن زندگی بهتر هستید، باید بدن خود را به درستی تغذیه کنید. سه وعده در روز غذا بخورید و طبق توصیه متخصصان حدود 2 لیتر آب بنوشید. خواهید دید که چقدر احساس بهتری خواهید داشت و برای پیروزی‌های جدید آمادگی بیشتری خواهید داشت.

روزانه ورزش کنید

صرفاً فکر کردن به فعالیت بدنی باعث می‌شود که شما چشم‌هایتان را بچرخانید و آه بکشید، اما واقعاً یکی از مؤلفه‌های حیاتی برای خودسازی است. اگر بدن خود را نادیده بگیرید، بدنتان دیگر به ذهنتان برای پیشرفت کمک نمی‎کند.

لازم نیست دو ساعت در روز را به ورزش اختصاص دهید. در واقع این کار اشتباه است. زیرا این کار فقط شما را از ورزش کردن مجدد منصرف می‎کند زیرا بیش از حد خسته خواهید شد.

با این حال، اگر از کم شروع کنید و هر چند روز یک بار زمان را ذره ذره افزایش دهید، انگیزه شما برای ورزش کردن حفظ ‌می‌شود. در این حالت شما برای انجام هر کاری که در ذهن خود دارید انرژی خواهید داشت!

به پیاده‌روی بروید

هیچ چیز بهتر از یک پیاده‌روی زیبا و طولانی برای پاکسازی ذهن شما خوب نیست. پیاده‌روی یک فرصت عالی برای تفکر است، چه به تنهایی و چه با یکی از عزیزانتان.

فقط بیرون بودن به شما دیدگاه جدیدی از وضعیتتان ‌می‌دهد. هر مشکلی به نحوی قابل حل‎تر به نظر ‌می‌رسد و هر هدفی دست یافتنی‎تر به نظر ‌می‌رسد.

به موسیقی یا صداهای اطراف خود گوش دهید و عمیقاً در خواسته‌های خود فرو بروید. من به شما اطمینان ‌می‌دهم که هر چه بیشتر پیاده‎روی کنید، چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی ‌احساس بهتری خواهید داشت.

داشتن زندگی بهتر

زمانی را در طبیعت بگذرانید

فکر کردن به زندگی‌تان ممکن است مهم باشد، اما اینکه گاهی اوقات به خودتان اجازه دهید رها شوید کاملاً ضروری است. به جنگل بروید یا کنار رودخانه بنشینید. تمام مشکلات خود را رها کنید و فقط از صداهای طبیعت لذت ببرید. و فقط به آن لحظه فکر کنید. بگذارید کمی ذهنتان آرام شود. برای داشتن زندگی بهتر نیاز است که گاهی به هیچ چیز توجه نکنید و خودتان رها کنید.

یک سرگر‌می ‌را شروع کنید

همه ما یک برنامه روزانه داریم. اگر نمی‌خواهید چیزی به آن اضافه کنید، خوب است. اما، اگر حوصله‌تان سر می‌رود، پیدا کردن یک سرگر‌می ‌جدید بهترین قدم است!

لازم نیست چیزی باشد که شما در آن مهارت دارید. کاری را امتحان کنید که تا به حال انجام نداده‎اید. هدف از این کار نشان دادن مهارت شما یا حتی ماهر شدن برای آن موضوع نیست. دلیل این کار بیشتر به این است که زندگی خود را در دستانتان بگیرید و آن را سرگرم کننده‎تر کنید.

می‌توانید در کلاس‌های پیانو شرکت کنید یا طراحی را تمرین کنید. حتی یک کتاب رنگ‎آمیزی بخرید تا دوباره کودک درون خود را پیدا کنید. یک سرگر‌می‌ لزوماً نباید یک ورزش یا هر چیز دیگری باشد. سرگرمی می‎تواند هر چیزی باشد که به نظر شما مفرح است.

برنامه‌ریزی روزانه

مهم نیست که در حال انجام کارهای خانه یا تحقیق در مورد یک موضوع جالب هستید. آنچه مهم است این است برای داشتن زندگی بهتر باید هر روز وظایفی را برای خود تعیین کنید.

این به شما کمک ‌می‌کند تا سازماندهی بیشتری داشته باشید و همچنین با انگیزه باشید. اگر آن‎ها را به طور کامل اجرا نکردید مهم نیست. می‌توانید روز بعد کارهایتان را انجام دهید، زیرا همه چیز در مورد آموزش ذهن شما و تبدیل شدن به فردی سخت‌کوش‌تر است.

می‌توانید برنامه‌های فهرست کارها را دانلود کنید یا به سادگی وظایف را یادداشت کنید. لازم نیست تمام روز خود را به آن‎ها اختصاص دهید. فقط یک ساعت میتونه باشه همه چیز به تو بستگی دارد.

آرامش را فراموش نکنید

به همان اندازه که انجام کارهای روزانه ضروری است، به همان اندازه نیز مهم که بیش از حد خودتان را تحت فشار کاری قرار ندهید. به خاطر سلامت روان خود زمانی را برای استراحت اختصاص دهید. برای تمام آنچه در آن روز به دست آورده‎اید به خودتان پاداش دهید.

این پاداش می‌تواند هر چیزی باشد از تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه‌تان تا خوردن شکلات، باید بدانید نوع پاداش مهم نیست بلکه انگیزه شما برای بدست آوردن آن است که باارزش می‌باشد.

اینکه به خودتان اجازه استراحت کردن ندهید، می‌تواند باعث خستگی مفرط شود که خود این موضوع مانع از انجام موفقیت‌آمیز وظایفتان شود. علاوه بر این، حتی اگر واقعاً از انجام کارها لذت نبرید، عصبانی خواهید شد.

به همین دلیل است که همیشه باید تعادلی بین کار و بازی پیدا کنید. گاهی اوقات یک تکه شکلات ممکن است کارایی شما را در محل کار افزایش دهد.

چگونه ‌می‌توانم به عنوان یک شخص پیشرفت کنم؟

داشتن یک زندگی بهتر

خودسازی اصلاً کار آسانی نیست. حتی می‎توان گفت سخت هم هست زیرا حتی وقتی ‌می‌دانید که باید تغییر کنید، نمی‌توانید با خودتان صادق باشید. برای خودسازی باید به اصول زیر توجه کنید:

از عیب‌های خود آگاه باشید

تا زمانی که اشتباهات گذشته‌تان را قبول نکنید، نمی‌توانید خود قدیمی‌تان را رها کنید. خودسازی تنها زمانی حاصل ‌می‌شود که بپذیرید انسان ناقصی هستید که همیشه بهترین انتخاب‌ها را ندارد.

شما نمی‌توانید کامل باشید، اما کاری که ‌می‌توانید انجام دهید این است که به معایب خود توجه کنید. بعد از اینکه تصدیق کردید که آن‌ها را دارید، در وهله اول دلیل حضور آن‌ها را دریابید. در یک کلاس روانشناسی شرکت کنید یا کتاب‌های خودیاری بخوانید، اما در هر صورت، روی آن‌ها کار کنید. عیب‌های شما نماینگر شخصیتان نیست بلکه نحوه برخوردتان آن است که شخصیت شما را نشان می‌دهد.

همدلی را تمرین کنید

گاهی اوقات بهبود خود به معنای تمرکز روی دیگران است. درست است که شما مهمترین فرد در زندگی خود هستید، اما توجه کامل به خودتان هم زیان‌آور و هم خودخواهانه است. بنابراین، اگر هنوز به این فکر می‌کنید که «نمی‌دانم با زندگی‌ام چه کنم»، پاسخ شما واضح است. درد دیگران را با گوش دادن به حرف‌هایشان کاهش دهید. پشتیبان عاطفی آن‌ها باشید این کارها باعث می‌شود احساس بهترین نسبت به خودتان داشته باشید.

با دیگران با مهربانی رفتار کنید

هیچ چیزی بیش از بدرفتاری با دیگران و دعوا کردن باعث ایجاد حس ناامنی در خودتان نمی‌شود. بدرفتاری با دیگران در برخی از افراد باعث ایجاد حس غرور می‌شود. اما باید بدانید که غرور هیچ‌گاه باعث پیشرفت شما نمی‌شود. زیرا غرور با این توهم همراه است که به دیگران هیچ احتیاجی نداریم زیرا ما کامل هستیم. بنابراین برای داشتن یک زندگی بهتر غرور کاذب‌تان را کنار بگذارید.

از سوی دیگر، مهربانی چیزی است که به ما قدرت می‌دهد. شما مهربان هستید زیرا ‌می‌دانید کلمات چگونه ‌می‌توانند روی یک شخص تأثیر بگذارند. شما ‌می‌دانید که همه ما به یک اندازه مهم هستیم. طبیعتاً در صورت لزوم باید از خود دفاع کنید، اما برای قدرت تلاش نکنید. این در اصل چیزی جز ضعف نیست. در عوض، برای مهربانی تلاش کنید و ببینید چقدر به خودتان افتخار خواهید کرد.

اصیل باشید

در زندگی هیچ چیز به اندازه صداقت و راستگویی مهم نیست. نظر خود را بگویید و بگویید واقعا چه احساسی دارید. اگر کسی را دوست ندارید، تظاهر به لذت بردن از حضور او نکنید. این ویژگی نه تنها تحسین برانگیز است، بلکه زندگی بدون تظاهر برای شما نیز آسان‌تر است.

 از اصول خود پیروی کنید

همه ما در زندگی اصول خاصی داریم. مشکل زمانی به وجود ‌می‌آید که خودمان از آن‌ها پیروی نمی‌کنیم. بنابراین، بهتر است که به ارزش‌های خود فکر کنید و همه آن‌ها را یادداشت کنید.

مطالب مرتبط:‌ “تاکتیک‌های برای تغییر سبک زندگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.