قیمت بیت کوین و قیمت طلا

قیمت طلا رکورد 9 ساله خود را شکست؛ بیت کوین و تلاش برای عبور از آستانه مقاومت

بیت کوین این روزها با قیمتی 9300 دلاری در حال مبادله است و این انتظار می‌رود به زودی از آستانه مقاومتش عبور کند.

رکورد شکنی قیمت طلا

این روزها بحث روی سرمایه گذاری بیت کوین و طلا به موضوعی اصلی در میان سرمایه گذاران تبدیل شده است.

وبسایت کوین دسک در گزارشی عنوان کرده است که طلا با رسیدن به قیمت 1801 دلار در هر اونس، رکورد 9 ساله خود را جابجا کرده است.

حالا طلا تنها با افزایش 6 درصدی می‌تواند با رسیدن به 1920 دلار در هر اونس، رکورد تاریخ خود را جابجا کند.

رکوردشکنی قیمت طلا و بیت کوین
رکوردشکنی قیمت طلا و بیت کوین

هولگر شاپیتز (Holger Zschäpitz) یکی از تحلیلگران معروف بازار سرمایه، می‌گوید دلیل افزایش قیمت طلا به خاطر کاهش سود اوراق قرضه در آمریکا است.

همانطور که نمودار بالا نشان می‌دهد، کاهش سود این اوراق از 0.3 درصد به 0.73- کاهش پیدا کرده است و در همین حین طلا از 1450 دلار به 1800 دلار افزایش پیدا کرده است.

بیت کوین نیز در همین مدت دو ماهه از 3867 دلار به 10400 دلار رسیده است.

البته بیت کوین بعد از هاوینگ سوم خود در 11 می، نتوانسته است از نقطه مقاومت 10 هزار دلار عبور کند. بسیاری از تحلیل گران نسبت به چشم انداز بلند مدت بیت کوین خوش بین هستند.

امیدواری سرمایه گذاران به ادامه رکوردشکنی

استفن استونبرگ مدیر ارشد عملیاتی بیترکس گلوبال (Bittrex Global) در این‌باره گفته است:

در حال حاضر، شاهد افزایش آگاهی در ارتباط با بیت کوین در موسسات مالی هستیم و این مسئله در بلند مدت منجر به افزایش قیمت می‌شود. افراد تأثیر گذاری مانند جی پی مورگان و فیدلیتی وارد این بازار شده اند که البته این تنها بخش کوچکی از این داستان است.

تودور جونز یکی از مشهورترین سرمایه گذاران دنیا در ماه می اعلام کرد که بین 1 تا 3 درصد از کل سرمایه اش را در بیت کوین سرمایه گذاری می‌کند.

استونبرگ در ادامه می‌گوید:

نوسانات بیت کوین نسبت به دارایی های سنتی در این بحران کمتر بوده است، البته که نمی‌توانیم در حال حاضر موجودیت ها و دارایی های سنتی را با دنیای اقتصادی امروزم مقایسه کنیم.

بیت کوین به عنوان یک سرمایه ای که تأثیری از چاپ پول توسط بانک های مرکزی نمی‌پذیرد، خود را معرفی کرده است.

باید به این نکته توجه داشت که چاپ بی سابقه پول در آمریکا باعث شده تا قیمت طلا افزایش پیدا کند. باید دید که آیا بیت کوین می‌تواند در مقابل این تورم و چاپ پول‌هایی بانک مرکزی مقاومت کند یا خیر.

بیت کوین در حال حاضر در تلاش است تا بتواند با عبور از نقطه مقاومت 9330 دلاری خود، درها را به سمت رفتن به سمت 10 هزار دلار باز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *