آشنایی کامل با واژن

آشنایی کامل با واژن در دوران قرنطینه

همه ی ما احتمالا در دوران فاصله گذاری اجتماعی(قرنطینه) ناامیدی، تنهایی و کسالت را تجربه کرده ایم. در دوره قرنطینه تعداد زیادی از افراد به پختن نان و شیرینی پرداختند. اکنون نیز برخی دیگر از افراد به نقاشی و آبرنگ یا چالش گودریدز 2020 (Goodreads) که فعالیت در یک شبکه اجتماعی کتاب است، می پردازند. شاید شما روزانه کلاس یوگا را به طور مجازی در منزل تمرین کنید. یا شاید در دوره قرنطینه مهارت جدیدی یاد گرفته باشید. که این خیلی خوب است. علاوه بر کارهایی که شما در قرنطینه انجام می دهید، ما یک ایده برای یادگیری در مورد مسئله ای را داریم. چیزی است که نیاز به تجهیزات ندارد. همچنین یادگیری آن بسیار مفید و کاربردی است. این ایده آشنایی کامل با واژن در دوران قرنطینه است.

نداشتن دانش

نداشتن دانش

در درجه اول والدین و سپس مربی های بهداشت نقش اصلی، در آشنایی کودکان با اندام های جنسی را دارند. در بسیاری از موارد در این زمینه والدین و مربی های بهداشت کوتاهی می کنند، که این باعث ایجاد باور های غلط در آینده برای افراد می شود. این فقدان دانش و درک در این رابطه، باورهای غلط اجتماعی خطرناک و جدی، همچنین دائمی ساختن سخنان دروغ برای دهه های دیگر را به همراه خواهد داشت. موارد بسیاری در رابطه با عدم اطمینان زنان درباره واژینال وجود دارد. این عدم اطمینان از جمله ظاهر، رنگ، اندازه و شکل آن است. می توان با آموزش های لازم در رابطه با واژینال از بارداری زنان جلوگیری کرد. واژن ها در اشکال، رنگ ها و سایز های مختلف وجود دارند. بنابراین افراد مختلف واژن های آن ها با یکدیگر متفاوت است. واژن در زایمان طبیعی زنان (محل خروج نوزاد) و برقرای ارتباط جنسی کارایی دارد.

کلیتوریس(CLITORIS) چیست؟

در این بخش قرار است در مورد یک بخش شگفت انگیز از فرج ( بخش بیرونی دستگاه تولید مثل جنس مونث) به نام کلیتوریس صحبت کنیم. کلیتوریس فقط یک برآمدگی نیست بلکه در آلت، در حدود 7 سانتی متر در عمق، تا قسمت فرج گسترش می‌یابد. در آموزش هایی که مربوط به بهداشت است، اگر مطالب آموزش مربوط به کلیتوریس گفته شود، بسیار خوب و کاربردی است. چرا که کلیتوریس نقش مهمی در لذت بردن افراد در هنگام رابطه جنسی دارد. بنابراین شناخت کلیتوریس بسیار مهم است.  بهتر است که در دوران فاصله گذاری اجتماعی که در خانه هستید، در مورد این عضو شگفت انگیز اطلاعات و دانش لازم را کسب کنید و همچنین روش های تحریک آن را یاد بگیرید، تا بتوانید در هنگام سکس لذت کافی ببرید.

کلیتوریس(CLITORIS) چیست؟

برجستگی شرمگاهی (MONS PUBIS)

برجستگی شرمگاهی ناحیه ای از واژن است. وقتی که در مقابل آینه بایستید آن را می بینید. این ناحیه که شبیه یک مثلث وارونه می باشد با موهای زائد نسبتا درشت، پوشیده شده است. همچنین برجستگی شرمگاهی از بافت چربی تشکیل شده است که استخوان پوستی را می پوشاند و از آن محافظت می کند.

دهانه واژینال (VAGINAL OPENING)

برخی از افراد بخش بیرونی آلت تناسلی را با واژن اشتباه می گیرند. اما در حقیقت تنها بخشی از واژن شما است که از بیرون مشاهده می کنید. دهانه واژن بین مجرای ادرار و مقعد است. دهانه واژینال جایی است که خون در طی قاعدگی، کودک در هنگام زایمان خارج می شود و آلت تناسلی، انگشت یا وسیله ی دیگر در هنگام مقاربت وارد آن می شود.

لب های داخلی و بیرونی (INNER & OUTER LABIA)

لب های داخلی و بیرونی اعضایی از دستگاه تناسلی زنان هستند. لب های بیرونی در واقع همان چین های خارجی بخش بیرونی آلت تناسلی می باشند. چین های بزرگ و گوشتی هستند که به منظور محافظت و محصور کردن دستگاه تناسلی قرار گرفته اند.لب های داخلی یا لبینه ی کوچک در داخل لب های بیرونی یا لبینه ی بزرگ قرار دارند. لب های داخلی به دلیل دارا بودن منابع غنی از رگ های خونی در این منطقه، اغلب به رنگ صورتی هستند. همچنین لبنیه های کوچک مملو از حسگر های عصبی است که احساس سیری و روانکاری در هنگام رابطه جنسی را فراهم می کند.

محل عجان (میان دوراه)

این ساختار به شکل لوزی بین واژن و مقعد قرار دارد. که در واقع به عنوان یک بدنه مقاوم در برابر پارگی بین واژن و مقعد عمل می کند. عضله این قسمت اگر انعطاف کافی نداشته باشد ممکن است دچار پارگی شود. محل عجان قسمتی از بدن است که به راحتی دیده نمی شود. برای اینکه بتوانید این قسمت از بدن خود را ،که در قسمت داخلی ران قرار دارد، ببینید باید روی پشت خود دراز کشیده و پاهای خود را دراز کنید و با یک آینه در دست آن را مشاهده کنید.

مقعد

مقعد قسمت مهمی از بدن می باشد که در بخش واژن قرار نمی گیرد. مقعد، سوراخی است که مجاری دستگاه گوارش در آن به پایان رسیده و محلی برای خارج شدن مواد زائد (مدفوع) از بدن می باشد. این قسمت از بدن بسیار حساس بوده و احتمال بیماری به دلیل رعایت نکردن بهداشت فردی در این قسمت زیاد است.

امتحان راه های مختلف برای استمناء (خودارضایی کردن)

امتحان راه های مختلف برای استمناء (خودارضایی کردن)

واژن افراد مختلف از نظر رنگ، شکل و سایز با یکدیگر متفاوت است. آشنا شدن و درک بهتر واژن ممکن است به شما کمک کند که احساس بهتری را در هنگام اورگاسم تجربه کنید. به طور کلی ارگاسم در زنان به دو صورت اورگاسم واژینال و اورگاسم کلیتورال است. که افراد ممکن است هر دو حالت را تجربه کرده باشند. ابزار مختلفی وجود دارند که افراد می توانند در صورت نداشتن همراه (پارتنر) از آن ها استفاده کنند. با انتخاب یک مکان خصوصی و راحت، می توانید راهکار های مختلفی را برای خود ارضایی پیدا کنید و بهترین آن را که شما را به اوج لذت می رساند انتخاب کنید.

در این قسمت ما می توانیم برای اصلاح موی زائد از یک متخصص کمک بگیریم ولی در دوران قرنطینه ما به متخصص دسترسی نداریم و فقط روش هایی را پیش روی خود داریم که خودمان بتوانیم از پس آن ها بربیاییم.

موهای زائد خود را تمیز کنید (اگر مایلید!)

موهای زائد خود را تمیز کنید (اگر مایلید!)

برخی از زنان موهای زائد ناحیه بیکینی خود را با ابزار های مختلف از جمله کرم موبر، تیغ، وکس، اپیلاسیون و غیره … به راحتی بدون هیچ مشکلی اصلاح می کنند. اما در مقابل زنانی هستند که با اصلاح این موهای زائد دچار مشکل هایی از قبیل خارش، زخم های خطرناک و سوزش می شوند. توجه کنید که انتخاب روش اصلاح موهای زائد در اختیار خودتان است. بنابراین مجبور نیستید روشی را انتخاب کنید که در نهایت برای شما ایجاد مشکل کند. به طور کلی اصلاح موهای زائد و روش اصلاح آن اختیاری است. و شما می توانید هر روش را که برای واژنتان خوشایند است استفاده کنید.

تعریف از واژن خود حتی اگر فکر می کنید کار احمقانه ای است!

تعریف از واژن

شاید از نظر شما تعریف کردن از واژن کار احمقانه ای باشد، ولی این کار بسیار مهم است. بنابراین سعی کنید در مقابل آینه بایستید و از واژن خود تعریف کنید. خوبی های این قسمت از بدن خود، مثل متولد شدن یک انسان، لذت هایی که به شما اهدا کرده است و…. را به خوبی یاد کنید و به آن ها افتخار کنید.

واژن، کلیتوریس، آلت تناسلی، واژن، اورگاسم، اصلاح موهای زائد، تحریک،  خودارضایی، لب‌های آلت، مقعد، دهانه واژن، خودشناسی، زن، دختر، برجستگی آلت، میان دوراه، قرنطینه، کرونا ویروس، فاصله گذاری اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *