جرارد پیکه

سرمایه گذاری جرارد پیکه بر روی اتریوم

سرمایه گذاری جرارد پیکه بر روی اتریوم خبر تازه ای بود که در بازار بلاکچین این روزها مطرح شده و توجهات را به خود جلب کرده است.

سرویر یک بازی فانتزی مبتنی بر بلاکچین است که توانسته با سرمایه گذاری مدافع بارسلونا حدود 3.6 میلیون دلار سرمایه جذب کرده است.

البته بخشی از این سرمایه 3.6 میلیون دلاری متعلق به جرارد پیکه است و مابقی آن را خانواده آمریکایی کاسیوس تأمین کرده اند.

جرارد پیکه و سرمایه گذاری اتریوم

بر اساس گزارش کریپتوبریفینگ، جرارد پیکه بازیکن حرفه ای بارسلونا و رئیس هولدینگ کازماس (Kosmos) به عنوان مشاور استراتژیک و عضو هیئت مدیره به بازی سوریر (Sorare) اضافه خواهند شد.

جرارد پیکه در این باره گفته است:

«پتانسیل بزرگی را در زمینه اقتصاد دیجیتال در ورزش می‌بینم. توجه مخاطبان در این حوزه مهم ترین مسئله در اقتصاد دیجیتال است. می خواهم در آینده کمک بیشتری به سوریر کنم تا بتوانند همکاری خود را با لیگ های فوتبال، باشگاه ها و بازیکنان در سطح جهانی توسعه دهند و بهترین تجربه فانتزی موجود را رقم بزنند.»

سوریر در پاریس مستقر است و در این بازی بازیکنان با کارت های توکن تیم های فوتبال و باشگاه ها بازی می کنند. به این کارت های توکنیزه شده «توکن‌های غیرمثلی» یا NFT می‌گویند که دربستر بلاکچین ساخته شده است.

فوتبال فانتزی در سال 2019 با استقبال بسیار خوبی از سوی کاربران خود مواجه شده است و سوریر در نخستین سالش، سال سوددهی را پشت سرگذاشته است.

بر اساس اعلام سوریر، حجم فروش کارت های بازی این شرکت هزاردرصد در سال 2020 افزایش اشته است و بیشتر از 50 هزار کاربر در این مدت زمان به خوش جذب کرده است.

این شرکت پیش بینی کردده که در سال 2021 این رقم تا سه برابر افزایش یابد.

این بازی فانتزی به سرعت در زمینه دریافت لایسنس همکاری از باشگاه های اروپایی حرکت می‌کند و انتظار می‌رود با حمایت پیکه تعداد باشگاه هایی که سوریر لایسنس آن‌ها را دریافت می کند افزایش یابد.

از دسامبر 2019 بیشتر از 80 باشگاه از 11 کشور به اپلیکیشن فانتزی سوریر اضافه شده اند. بایرن مونیخ، یوونتوس، پاری سن ژرمن، پورتو و زنیت از جمله باشگاه های مهم اروپایی اضافه شده به این فوتبال فانتزی است.

توکن غیرمثلی یا NFT چیست؟

توکن غیرمثلی (Non-fungible token) یا NFT در واقع یک دارایی دیجیتال خاص است که بر خلاف بیت کوین و اتریوم که مثلی محسوب می‌شوند، واحد تعویض پذیر ندارد.

به عنوان مثال بیت کوین، دلار ودر مجموع اسکناس ها جز دارایی های مثلی محسوب می‌شوند. هر چیزی که قابل مبادله نباشد، دارایی غیرمثلی است.

خودرو، لپ تاپ، تلفن همراه، دارایی غیرمثلی محسوب می‌شوند چرا که شما اگر آنها را در اختیار کسی قرار بدهید، انتظار دارید همان وسیله خود را پس بگیرید.

حالا اگر بخواهیم توضیح بدهیم که توکن غیرمثلی یا NFT چیست، در واقع یک دارایی دیجیتال قابل معامله در بستر بلاکچین است.

مثلا آیتم بازی های کامپیوتری، بلیط رویدادهای مختلف و یا دامنه سایت‌ها در دسته توکن غیرمثلی قرار می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *