gay

نکاتی مهم در مورد مردان همجنسگرا(گی)

فکر می کنید ممکن است گی باشید؟ باید ابتدا بدانید همجنسگرا بودن یا همان گی بودن به چه معنا است. یا اگر می‌دانید که تمایلات همجنسگرایانه دارید باید دریابید که در مورد آن چه کاری می توانید انجام دهید، و یا از چه کسانی می توانید کمک بگیرید.

شما اگر شخصی هستید که به همجنس خودتان جذب می شوید، یا اگر یک تجربه جنسی با همجنس خود داشته اید و یا شما می خواهید بدانید منظور از همجنسگرا یا گی بودن چیست، این مقاله می تواند به شما کمک کند.

گی بودن به چه معناست؟

اگر فردی از نظر عاطفی و یا جنسی به طور انحصاری به هم جنس خود جذب شود به اون همجنسگرا می گویند، اگر این فرد مرد باشد به او گی (gay) میگویند و اگر زن همجنسگرا باشد، او را لزبین می نامند. همچنین افرادی که از نظر جنسی به دو جنسیت جذب می شوند، دوجنسگرا یا Bisexuality می گویند.

آیا گی بودن در جهان امری طبیعی است؟

بله کاملا طبیعی است. انجمن روانشناختی استرالیا اظهار می دارد که رابطه همجنسگرایان به اندازه رابطه دگرجنسگرایان عادی است و امکان ندارد کسی را بتوان مجبور کرد که جنسیت خود را با هر وسیله روانی یا پزشکی تغییر دهد.

نشانه های مردان گی

بعضی از زنان شک می کنند که آیا ممکن است همسرانشان تمایلات همجنسگرایی داشته باشد. به همین دلیل به دنبال نشانه‌های همجنسگرا بودن مردها هستند. ما در ادامه برخی از این ویژگی‌ها را می‌آوریم اما باز هم ممکن است کسی با وجود این ویژگی ها گی نباشد و فقط از مشکلی روحی رنج ببرد و این ویژگی ها به معنی گی بودن او نباشد. اما بیشتر مردانی که این ویژگی ها را دارند در دسته بندی همجنسگرایان، دسته بندی می شوند. بهترین روش برای فهمیدن اینکه شوهر یک زن، گی است یا نه، این است که از او بپرسید که چه تمایلاتی دارد.

یکی از ویژگی‌های گی بودن شوهر این است که او علاقه ای به عشق بازی و یا تحریک جنسی قبل از رابطه ندارد. و از روی عادت سریعا به سراغ اصل ماجرا می رود. و یا احتمالا هیچ تمایلی به برقراری رابطه جنسی و سکس نداشته باشد. برخی از مردان گی تمایل زیادی به استفاده از داروهای محرک جنسی و یا اسباب بازی جنسی دارد. در فیلم پورن دیدن بیشتر علاقه به فیلم هایی دارد که دو مرد با یکدیگر سکس می کنند.

باورهای نادرست در مورد گی‎‌ها

باورهای نادرست زیادی در مورد گی‌ها وجود دارد که در ادامه به بیان چند مورد از آنها خواهیم پرداخت. و در رابطه با هر باور اطلاعات دقیقی ارائه می دهیم. این باورها به طور کلی نادرست هستند.

در روابط میان گی‌ها نقش‌های جنسیتی خاص وجود دارد

روابط همجنسگرایانه نیز همچون روابط دگرجنسگرا شکل های مختلفی دارد و ممکن است هر کدام از طرفین نقش خاصی را بر عهده دارند. مثلا ممکن است در یک رابطه یکی از طرفین نقش فقط زن را در اختیار بگیرد و دیگری نقش مرد داشته باشد. اما ممکن است به هیچ عنوان چنین چیزی برقرار نباشد و هر دو مرد در رابطه نقش مرد را داشته باشند.

مردان گی دوست دارند زن بشوند

درست است که بعضی از مردان گی مانند زنان لباس می پوشند اما این دلیلی بر اینکه آنها دوست دارند زن بشوند نیست.

گی بودن انتخابی است و میتوان گرایش جنسی خود را تغییر داد

اصلا چنین چیزی درست نیست. مطالعات و تحقیقات زیادی که روی همجنسگرایان انجام شده نشان می دهد که تمایل جنسی با بدنیا آمدن شکل می گیرد و هیچ درمان دارویی یا روانی برای تغییر آن وجود ندارد. مثال هایی وجود دارد که می گویند گرایش جنسی خود را تغییر داده اند اما با چنین نظریه ای مشخص می شود که آن ها احتمالا در پاسخ به فشارهایی که به آنها وارد شده، رفتار خود را به رفتار دگرجنسگرا تغییر داده اند ولی احساسات درونی آنها تغییری نکرده است.

گی‌ها علاقه به آزار جنسی کودکان دارد

این مورد هم همچون موارد قبلی چیزی جز یک باور نادرست نیست. حدود 95 درصد کودک آزاری هایی که رخ می دهد از سمت مردان دگرجنسگرا رخ داده است. کسی که به یک پسر بچه تجاوز می کند لزوما گی نیست. کودک آزاران هم به پسربچه ها و هم به دختر بچه ها تجاوز می کنند.

2 یک پینگ

  1. پینگ بک: منظور از دوجنس‌گرایی(bisexual) چیست؟ - زرد نیوز

  2. پینگ بک: همه‌جنس‌گرایی(Pansexuality) - زرد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.