7 بازی که می توانید با تاس در همه جا باز کنید

7 بازی سرگرم کننده با تاس که می توانید در همه جا آن ها را بازی کنید

مدتی تمام فناوری های جدید را فراموش کنید. برای تفریح نیازی به بازی های ویدیویی یا تلفن هوشمند ندارید. شما می توانید با برخی از بازی های ساده و سرگرم کننده که با تاس انجام می شوند زمان خوبی را سپری کنید. این 7 تا بازی تاس نحوه انجامشان بسیار  آسان است و شما واقعاً می توانید آنها را در همه جا بازی کنید. چه در خانه باشید، چه در یک بار و چه در قطار نشسته باشید، فقط نیاز به یک تاس دارید تا شروع به انجام بازی کنید!

تمام چیزی که شما نیاز دارید وقت، یک دوست و تعدادی تاس می باشد. همچنین ممکن است برای ثبت امتیازات نیاز به یک قلم و کاغذ داشته باشید و سپس شروع به انجام بازی کنید و برنده شوید.

1. بازی سرگرم کننده تاس 10،000

بازی 10،000 احتمالاً یکی از محبوب ترین بازی هاست. مطمئناً قبلاً درباره آن شنیده ایدبرخی از افراد نیز بسته به قاعده ای که اعمال می کنند، آن را 5000 می نامند.

 • تعداد بازیکنان: 2 یا بیشتر
 • تعداد تاس: 6

شما حداقل به دو بازیکن احتیاج دارید، اما حداکثر تعداد بازیکن وجود ندارد. بنابراین می توانید آن را با گروهی از دوستان یا تمام خانواده خود بازی کنید. بازی با 6 تاس انجام می شود ، اگر چه نوع 5 تاس آن نیز وجود دارد. این بازی براساس شانس و تصادف می باشد و هیچ نوع استراتژی در این بازی وجود ندارد و هریک دارای شانس بهتر ی باشد سریعتر امتیازش افزایش می یابد. در این بازی کسی برنده است که زودتر به امتیاز 10000 برسد. دیگر صبر نکنید و اکنون  شروع به بازی کنید من تضمین می کنم که شما از انجام این بازی با دوستانتان لذت می برید.

2. بازی سرگرم کننده تاس خوک

 درست مثل بازی 10،000، خوک  یک بازی سرگرم کننده  با تاس است که در آن شما باید  شانس خوبی داشته باشید تا برنده شوید. شما در این بازی می توانید تعداد انداختن تاس های خود را انتخاب کنید و با انداختن بیشتر تاس امتیاز بیشتری کسب کنید البته انداختن بیشتر تاس ممکن است ریسک بیشتری نیز داشته باشد.

 • تعداد بازیکنان: 2 یا بیشتر
 • تعداد تاس: 1

نحوه انجام بازی خوک از بازی 10000 ساده تر است. مراحل انجام این بازی عبارتند از :

همه بازیکن های بازی تاس می اندازند و هر بازیکنی که عدد تاس آن بیشتر بود بازی را شروع می کند. بازیکنی که بازی را شروع کرده است شروع به انداختن تاس می کند و می تواند تا هر زمان که خواست تاس بیاندازد و زمانی دیگر نمی تواند تاس را بندازد که یا عدد 1 ظاهر شود و یا خودش تصمیم بگیرد امتیاز هایش را به امتیاز کلی خود اضافه کند. هر بار که یک نفر تاس می اندازد ممکن است یکی از سه حالت زیر برایش اتفاق بیفتد:

تاس را بیاندازد و  عدد 1 ظاهر شود، نوبت او به پایان می رسد و  او هیچ امتیازی از این مرحله بدست نمی آورد و همچنین تمام امتیازاتی که در مراحل قبل بدست آورده را نیز از دست می دهد.

هر شماره دیگر به جزء یک ظاهر شود، در این حالت او می تواند این عدد ها را به امتیاز فعلی خود اضافه کند و دوباره تاس را بیاندازد.

بازیکن تصمیم می گیرد به نوبت فعلی خود پایان دهد و تمام امتیازات از این نوبت را به امتیازات کلی خود اضافه نمائید.

 این بازی زمانی  تمام می شود که یکی از  بازیکن  ها به امتیاز 100 برسد و برنده بازی شود!

3. مکزیک، یکی دیگر از بازی های سرگرم کننده تاس

 • تعداد بازیکنان: 2 یا بیشتر
 • تعداد تاس: 2 تاس برای انداختن و یک تاس اضافی برای هر بازیکن در بازی

بازی تاس مکزیک یک بازی سرگرم کننده است که نحوه انجام آن بسیار ساده و آسان می باشد. برای انداختن 2 تاس نیاز است و یک تاس اضافی به هر بازیکن در بازی داده می شود. زمانی که بازی شروع می شود به هر بازیکن یک تاس داده می شود که نشان دهنده زندگی آن بازیکن است، که هر بازیکن در شروع بازی 6 جان دارد.

در دور اول، همه بازیکنان به نوبت 2 تاس را با هم می اندازند و  امتیاز هر بازیکن برابر با جمع  عدد ظاهر شده روی دو تاس است. بازیکنی که کمترین امتیاز را بدست آورد یک زندگی خود را از دست می دهد و تعداد زندگی هایش از  6 به 5 کاهش می یابد. هر بار که یک بازیکن کمترین امتیاز را بدست آورد یک زندگی خود را از دست می دهد، این روند در هر دور بازی ادامه پیدا می کند تا این زندگی تمام بازیکنان بازی تمام شود و فقط یک بازیکن در انتهای بازی بماند. هر بازیکن که تمام جان هایش تمام می شود باید از بازی خارج شود و شخصی که در انتهای بازی می ماند برنده بازی می شود.

4. چان هان (یا چان هان باکوچی)

 • تعداد بازیکنان: 2 یا بیشتر
 • تعداد تاس: 6

Chō-Han یک بازی تاس ژاپنی  که نحوه انجام آن بسیار ساده می باشد اما  این بازی بسیار پرطرفدار است. قوانین این بازی  آسان است: شما شش تاس را می اندازید و نتیجه آن را مخفی نگه دارید. سپس هر بازیکن باید حدس بزند که چه عددی ظاهر شده است آیا  عدد ظاهر شده فرد است یا زوج ؟

شما می توانید این بازی را به صورت گروهی، در برابر یکدیگر بازی کنید یا نه همهی شما شما روی عدد های ظاهر شده یک بازیکن خاص شرط بندی کنید. این بازی در ژاپن بسیار محبوب است و اغلب در برنامه های تلویزیونی یا فیلم ها بازی می شود.

5. بازی تاس شیکاگو

 • تعداد بازیکنان: 2 یا بیشتر
 • تعداد تاس: 2

بازی تاس شیکاگو یک بازی ساده و در عین حال سرگرم کننده است. قوانین  آن خیلی دشوار نیستند و در این بازی شانس بسیار تاثیر گذار است.این بازی بسیار اعتیاد آور است و شما ممکن  پس از شروع بازی دیگر نتوانید از ادامه بازی انصراف دهید و بخواهید ببینید که آیا در مرحله بعدی می توانید بهتر بازی کنید یا نه؟

 این بازی در 11 دور انجام می شود و  بازی از دور 2 شروع می شود، سپس به دور 3 می رود و تا مرحله 12 ادامه می یابد. در هر دور هر بازیکن  دوتاس را می اندازد و سعی می کند بیشترین امتیاز را با انداختن تاس ها بدست آورد. در هر دوره هر بازیکن که بیشترین امتیاز را بدست آورد برنده است و یک امتیاز به امتیاز کلی او اضافه می شود. پس از اتمام 11 دور بازی به اتمام می رسد و بازیکنی که بیشترین امتیاز را بدست آورده است برنده بازی اعلام می شود.

6. رفتن به بوستون

 • تعداد بازیکنان: سه یا بیشتر
 • تعداد تاس: 3

این بازی سرگرم کننده یک بازی تاس بی نقص برای کودکان است. در این بازی علاوه بر اینکه کودکان سرگرم می شوند، مهارت های ریاضی آن ها بهبود می یابد. در هر نوبت یک بازیکن سه تاس خود را می اندازد و بالاترین عددی که روی یک تاس ظاهر می شود را کنار می گذارد و سپس دوتاس دیگر را با هم اندازد او دوباره بالاترین امتیازی را که کسب می کند کنار می گذارد و در انتها یک تاس را تنها می اندزاد،حال این سه امتیاز را با یکدیگر جمع می کند. جمع این سه عدد نشان دهنده امتیاز نهایی آن بازیکن می باشد.

برنده بازیکنی است که در یک مرحله یا هر چند مرحله ای که کل بازیکنان با یکدیگر به توافق رسیده اند، بیشترین امتیاز را بدست آود. همچنین در این بازی شما می توانید از دیگر اعمل ریاضی مثلا ضرب استفاده کنید.

7. بازی تاس Balut

 • تعداد بازیکنان: سه یا بیشتر
 • تعداد تاس: 5

بازی تاس Balut  در ابتدا به عنوان گزینه ای جایگزین برای بازی پوکر ایجاد شد که بدون کارت نیز بتوان آن را بازی کرد. در این بازی چند قانون خاص قدیمی وجود دارد، اما در کل نحوه انجام آن بسیار ساده می باشد. شما باید در ابتدا چند ترکیب که ممکن است تاس ها بعد از انداختن داشته باشند را انتخاب کنید و به هر یک از این ترکیب ها یک امتیاز بدهید. سپس همه بازیکنان تاس های خود را به نوبت می اندازند و براساس ترکیب اعدادی که بدست آورده اند با توجه به امتیازاتی که قبل از انجام بازی برای هر ترکیب نوشته شده است یک امتیاز می گیرند. بازی زمانی پایان می یابد که تمام ترکیب های که نوشته شده است حداقل یکبار اتفاق افتاده باشد. بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کند برنده بازی می باشد.

هنگامی که یک بازیکن بتواند 5 تا از ترکیب ها را ثبت کند و بیشترین امتیاز را بدست آورد آو مجبور است مثل بازی بینگو بلند فریاد بزند Balut، و  حتی هر بازیکن می تواند قبل بازی حدس بزند که چند بار در طی بازی Balut   می شود و اگر درست حدس زد، امتیاز اضافی دریافت کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.