خارج شدن از منطقه دوستی

نحوه خارج شدن از منطقه دوستی و رفتن به یک مرحله بالاتر

فهرست عناوین پنهان

مقدمه

افراد زیادی به راحتی از منطقه دوستی که با دوست جنس مخالف خود دارند، خارج می‌شوند، به آن‌ها پیشنهاد یک رابطه عمیق‌تر را می‌دهند، حتی بعد از مدتی با او ازدواج می‌کنند و کنار هم به آرامش می‌رسند. اما برای برخی افراد خارج شدن از منطقه دوستی و رفتن به یک مرحله بالاتر سخت است. ما اینجا هستیم که به شما بگوییم چگونه این کار را انجام دهید.

اگر به دوست خود، علاقه پیدا کرده باشید، ماندن با او در منطقه دوستی قطعا سخت و شکنجه‌آور خواهد بود. بنابراین اگر بر روی دوست خود، کراش پیدا کرده‌اید و در خارج شدن از منطقه دوستی مشکل دارد، به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای حل این مسئله، ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

در این مطلب ما دقیقا به شما خواهیم گفت که منظور از منطقه دوستی چیست؟ نشانه‌های اینکه شما هنوز در منطقه دوستی هستید را معرفی خواهیم کرد. و در آخر خواهیم گفت که چگونه در 4 مرحله از منطقه دوستی بیرون بیایید.

منظور از منطقه دوستی چیست؟

منطقه دوستی که با نام‌های منطقه غیرعاشقانه، دوستی معمولی و منطقه رفاقت نیز شناخته می‌شود، به وضعیت رابطه بین دو فرد گفته می‌شود که مطلقا غیررمانتیک می‌باشد.

اگر در منطقه دوستی با یک شخص باشد، یعنی برای شخص مورد نظر، صرفا یک دوست باشید، جملاتی همچون جملات زیر را از او خواهید شنید:

چیزی که می‌گویند: من نمی‌خواهم به رابطه‌ای که بین ما دو نفر وجود دارد، آسیبی وارد شود. منظور آن‌ها: من نمی‌توانم تو را از منظر عاشقانه ببینم.

چیزی که می‌گویند: من نمی‌توانم باور کنم که با کسی وارد رابطه نشده‌ای. منظور آن‌ها: شما برای یک شخص دیگر خوب خواهید بود، اما برای من نه.

چیزی که می‌گویند: تو برای من مثل خواهر / برادر خودم هستی. منظور آن‌ها: تو یک دوست صمیمی برای من هستی. مانند خواهر و برادرم. اما من هرگز تو را به شکل دیگر دوست نخواهم داشت.

 نشانه‌های اینکه شما هنوز در منطقه دوستی هستید!

ابتدا یک فرد را تصور کنید که با او دوست هستید. این فرد می‌تواند یک دوست، یک همکار، یک همسایه یا … باشد. حالا این 9 نشانه‌ای را که در ادامه نام می‌بریم را بررسی کنید، تا ببینید که آیا از نظر او، شما و او در یک منطقه دوستی قرار دارید یا نه.

آن‌ها پیشنهاد می‌کنند که دوستانتان را همراه خود بیرون ببرید!

آیا تا به حال، یک شخص خاص را برای ناهار یا یک مهمانی دعوت کرده‌اید؟ اگر در چنین موقعیت‌هایی، شخص مورد نظر پیشنهاد داد که دوستانتان را با خودتان ببرید، یا دوستانش را با خودش بیاورد، این نشانه خوبی نیست. چنین کاری نشان دهنده این است که آن شخص، شما و خودش را صرفا در منطقه دوستی می‌بیند و نه بیشتر.

آن‌ها برای شما دوست دختر / دوست پسر پیدا می‌کنند!

اگر متوجه شدید که شخص مورد نظر دائما تلاش می‌کند شما را با یکی از دوستانش وارد رابطه کند، دو فکر می‌تواند به ذهنتان برسد، اول اینکه آن‌ها می‌خواهند ببینند آیا شما رابطه می‌خواهید یا خیر، یا اینکه او واقعا به دنبال این است که شما را با دوستش آشنا کند که نشانه خوبی نیست. البته این مورد دوم، واقع بینانه‌تر و محتمل‌تر است.

آن‌ها با شما مانند خواهر / برادر خود رفتار می‌کنند!

وقتی که یک نفر شما را واقعا همانند برادر یا خواهر خود بداند، دوست داشتن معمولی خود را به راحتی به شما ابراز می‌کند، از اینکه از مشکلاتش با شما صحبت کند ابایی ندارد، در کنار شما رفتارش را تغییر نمی‌دهد و … . اگر چنین حالت‌هایی و حالات مشابه را در یک فرد دیدید، بدانید که او شما را واقعا مانند خواهر / برادر خود می‌بیند و دیگر هیچ.

آن‌ها کراش خود را به شما معرفی می‌کنند!

یکی از مشخص‌ترین نشانه‌های اینکه یک نفر شما را فقط در منطقه دوستی خود می‌بیند، این است که کراش خود را به شما معرفی کند. او حتی ممکن است از دیدارهایش با او برای شما تعریف کند. به شما ممکن است بگوید که نمی‌تواند در برابر کراشش مقاومت کند و حتی در رابطه با آینده‌اش با او (که شامل شما نمی‌شود) صحبت کند.

از افشای عادت‌های بدش در کنار شما نمی‌ترسد!

هر شخصی در این دنیا، یک سری عادات بد دارد که نمی‌خواهد فردی که به او علاقمند است از این‌ها با خبر شود، علی‌الخصوص قبل از وارد رابطه شدن با او. بنابراین اگر دوستتان به راحتی از عادت‌های نفرت‌انگیزی که دارد در کنار شما صحبت می‌کند و هیچ ترسی از از دست دادن شما ندارد، احتمال زیاد او شما را فقط در منطقه دوستی می‌بیند. منظور از عادت‌های بد هم عادت‌هایی همچون خاراندن شکم، سرفه‌های شدید و تمام عادت‌های آزاردهنده دیگر است.

آن‌ها بودن شما را قطعی می‌دانند!

منظور ما از اینکه او وجود شما را قطعی می‌داند این است که به سادگی برای هر کاری روی شما حساب می‌کند. برای مثال یهو به شما می‌گوید: “می‌تونی منو فردا تا فرودگاه برسونی؟ مرسی!” یا “می‌تونی امشب با من بیای کافه درسامو به من بگی تا فردا امتحانم رو قبول بشم!”

این حساب کردن‌های بدون رودربایستی را می‌توان پای این گذاشت که او واقعا شما را در منطقه دوستی خود، محکم می‌بیند.

شما را الویت نمی‌داند!

شما ممکن است برای اینکه برنامه‌هایتان را با او تطبیق دهید، برنامه‌های شخصیتان را به راحتی کنسل کنید. اما او حتی به مهم‌ترین برنامه شما هم ممکن است خودش را نرساند، زیرا قسمت جدید سریالش را که آمده است، دوست دارد ببیند. بحث به الویت‌ها می‌رسد. دوست معمولی الویت زندگی آدم نیست. اما یک نفر وقتی بالاتر از دوستی معمولی برای یک شخص دیگر باشد، به یکی از الویت‌های او تبدیل خواهد شد.

جرقه‌ای از سمت آن‌ها وجود ندارد!

اگر او جذب شما شده باشد و خودش را حتی کمی خارج از منطقه دوستی ببیند، یک سری حرکت‌ها انجام می‌دهد که شما متوجه خواهید شد. برای مثال ممکن است دستتان را لمس کند، وقتی با شما حرف می‌زند لب‌هایش را از بگیرد و … .

کارهایی که شما انجام می‌دهید را دوستانه می‌بینند!

شاید شما او را برای یک شام رمانتیک دعوت کنید. اما تنها چیزی که از او بشنوید این باشد که “چقد قشنگ! تو واقعا دوست خوبی هستی!”

حقیقت جالب: علم می‌گوید که چنین حالاتی بدین معناست که آنقدری که او برای شما جذاب به نظر می‌رسد، شما در نظر او جذاب نیستید.

نگران نباشید ما به شما خواهیم گفت که چگونه از این منطقه دوستی بیرون بیایید و توجه او را به خود جلب کنید.

خارج شدن از منطقه دوستی در 4 مرحله

وارد شدن به منطقه دوستی آسان است اما خارج شدن از آن، داستان‌ها دارد. ما در ادامه یک راهنمای گام به گام 4 مرحله‌ای را برای خارج شدن از منطقه دوستی به شما معرفی می‌کنیم. فقط در نظر داشته باشید که قبل از رفتن به مرحله بعد، مرحله‌ای که در آن هستید را کاملا جزئی انجام دهید. ممکن است اصلا لازم نباشد به مرحله 4 بروید و پیش از رسیدن به آن، از منطقه دوستی خارج شده باشد.

مرحله 1: عالی باشید!

دو محقق، 127 جفت را که با هم دوست بودند و از جنس‌های مخالف بودند، مورد بررسی قرار دادند. در این بررسی، یک پرسشنامه به افراد داده شد تا آن را پر کنند. سوالات شامل موارد زیر بودند.

آن‌ها از نظر رمانتیکی، چگونه به دوست خود نگاه می‌کنند؟

آن‌ها فکر می‌کنند که دوستشان چگونه از نظر رمانتیکی به آن‌ها نگاه می‌کند؟

هر چند وقت یکبار آن‌ها خود را درگیر رفتار‌های لاس زدن با دوست خود می‌بینند؟

نتیجه؟

افرادی که میزان زیادی جذب دوست خود بودند، این موضوع را که دوستشان آن‌ها از آن‌ها خوشش می‌آید را بیش از حد ارزیابی کردند.

شرکت کنندگان همچنین خود را بر اساس “داشتن مجموعه صفات مطلوب”، ارزیابی کردند. یعنی ارزیابی کردند که به نظر خودشان چقدر خوب هستند.

 افرادی که به خود از نظر داشتن مجموعه صفات مطلوب، امتیاز بالایی دادند، در رابطه با اینکه چقدر جذاب به نظر می‌رسند، بیش از حد خود را می‌دیدند. از آن طرف افرادی که به خود از نظر داشتن مجموعه صفات مطلوب، امتیاز پایینی دادند، در رابطه با اینکه چقدر جذاب به نظر می‌رسند، کمتر از حد، خود را می‌دیدند.

اقدام: عالی باشید. با خودتان بعنوان یک فرد عالی رفتار کنید. این پروسه ممکن است روزها یا حتی ماه‌ها طول بکشد. سوال اصلی که باید پرسیده شود این است که: شما در پارتنر خود چه می‌خواهید؟ و اینکه چگونه شما می‌توانید مطمئن شوید که عالی هستید یا نه؟ در ادامه چند ایده را به شما خواهیم گفت.

الویت بندی مجدد

چه الویتی را به آن دوست خاصتان داده‌اید که به دوستان دیگرتان نداده‌اید؟ آن الویت دادن را کنار بگذارید. و خودتان بشوید الویت شماره 1 خودتان.

بالا بردن اعتماد به نفس

بالا بردن اعتماد به نفس با نشستن و فیلم نگاه کردن حاصل نمی‌شود. اعتماد به نفس شما، ناشی از کارهای جالبی است که انجام می‌دهید. سعی کنید بر روی کیفیت سرگرمی‌های خود کار کنید. خودتان را در بهترین کتاب‌ها و ورزش‌ها غوطه ور کنید و سعی کنید به سفر بروید.

پیشنهاد ما: 44 روش برای اینکه خودتان را دوست داشته باشید!

یک پارتنر ایده‌آل باشید!

ویژگی‌هایی که دوست دارید در پارتنرتان باشد را تجسم کنید. آیا دوست دارید آشپزی خوبی داشته باشند؟ مهربان و دلسوز باشند؟ ورزشکار قدری باشند؟ به جای اینکه منتظر آمدن پارتنر با این ویژگی‌ها باشید، خودتان روی این ویژگی‌ها کار کنید و در این فرایند جذاب‌تر شوید.

ارتقاء دادن کمد لباس

آیا همان تی شرتی را هنوز می‌پوشید که سال اول دانشگاه می‌پوشیدید؟ وقت آن رسیده که آن را کنار بگذارید و بر روی نحوه لباس پوشیدنتان دقت کنید. نحوه لباس پوشیدن بر روی اعتماد به نس شما، تاثیر زیادی دارد. اصول لباس پوشیدن را یاد بگیرید. ابتدا از ست کردن رنگ‌ها شروع کنید. رنگ‌هایی که روحیه شما را بالا نشان می‌دهد، بشناسید. شما باید عاشق ظاهر خود باشید. زمانی که شما خودتان ظاهرتان را دوست داشته باشید، دیگران نیز آن را دوست خواهند داشت.

عزت نفس

آیا احساس می‌کنید که به هدفتان رسیده‌اید و یا حداقل در مسیر هدفتان قدم برمی‌دارید؟ افرادی که عزت نفس دارند و از ارزش خود آگاه هستند، می‌دانند که در چه زمینه‌هایی توانایی دارند. اگر هنور به این مرحله نرسیده‌اید، سعی کنید کارآفرینی شوید که همیشه آرزو داشتید.

درمان اضطراب

اگر اضطراب اجتماعی بزرگی دارید، برای مثال از بلندی می‌ترسید، نمی‌توانید تنهایی روزگار بگذرانید یا خودتان را دوست ندارید، حتما آن را درمان کنید. می دانم که کار آسانی نیست، اما هرچه زودتر کارهای درست را شروع کنید، بهتر است.

سعی در جذب دیگران نداشته باشید!

یک دلیل لابد وجود دارد که می‌گویند برای بدست آوردن، سخت بازی کنید.

تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران را متوقف کنید. بگذارید آن‌ها به دنبال شما باشند.

افراد عالی دیگر را نیز در نظر داشته باشید!

شما باید گزینه‌های دیگری را نیز بعنوان افرادی که می‌خواهید با آن‌ها دوست باشید، در نظر بگیرید. اگر تمام تخم مرغ‌های خود را در یک سبد بگذارید، ممکن است ناامید شوید. تمرکز بیش از حد بر روی یک فرد، فقط احساس نیازمندی شما را بیشتر تقویت می‌کند. با باز نگه داشتن گزینه‌های خود، برای خود گزینه‌های مختلف ایجاد کنید.

نکته حرفه‌ای: تا جایی که ممکن است در این مرحله بمانید! حتی اگر پیش از این، فکر می‌کردید که یک فردی عالی هستید، شاید لازم باشد در این مرحله بر روی فروتنی خود بیشتر کار کنید. وقت بگذارید و پس از آماده شدن، به مرحله بعدی بروید.

مرحله 2: بر روی دوپامین تمرکز کنید!

ما وقتی با افراد مختلف ارتباط برقرار می‌کنیم، با چند ماده شیمیایی مختلف در تعامل هستیم. یکی از مواد شیمیایی که می‌خواهم روی آن تمرکز کنید، دوپامین است. دوپامین ماده شیمیایی است که به ما لذت می‌دهد. دکتر جان مدینا دریافت که دوپامین افراد را به یاد ماندنی می‌کند.

دوپامین هیجان، تعامل و انگیزه ایجاد می‌کند. به خودتان فکر کنید. شما دوست ندارید آن‌ها به شما بگویند: «اوه، این خیلی سرگرم کننده است!»

«من عاشق گذراندن وقت با تو هستم!»

«تو واقعاً جالب و باحال هستی!»

دوست ندارید؟

این دوپامین است که باعث می‌شود شما این جملات را دوست داشته باشید. این سریع‌ترین راه برای رسیدن به قلب یک شخص است. هرچه دوپامین بیشتری ایجاد کنید، آن‌ها بیشتر شما را دوست خواهند داشت و می‌خواهند با شما وقت بیشتری را بگذرانند.

چگونه باعث ایجاد دوپامین بشیم؟

در این مرحله، من می‌خواهم شما بر انجام یک کار جدید، تمرکز کنید. شما به آن‌ها یک جنبه جدید نشان می‌دهید و روح ماجراجویی و سرگرم کننده‌ای که می‌خواهید را به آن‌ها ارائه دهید.

برای مثال: کلاس جدیدی را امتحان کنید. یا به یک گروه فان در تلگرام یا فیسبوک بپیوندید. یک مراسم جدید برپا کنید. تصمیم بگیرید هر پنجشنبه یک رستوران جدید را امتحان کنید. سعی کنید هر شنبه یک کوکتل خانگی جدید درست کنید. یکشنبه شب فیلم ماجراجویی نگاه کنید. چیز جدیدی را با هم امتحان کنید و آن را به یک فعالیتی که دائم تکرار می‌کنید، تبدیل کنید.

شوخ طبع باشید. گفتن جوک به دیگران یک راه عالی برای افزایش دوپامین است.

همیشه چیزی داشته باشید که بتوانید به دیگران ارائه دهید. یک مجموعه تمبر جالب، تصاویری از رویدادهای خاص در تلفن همراه یا … . در شبکه‌های اجتماعی برای آن‌ها GIF، پست یا ویدیوهای خنده‌دار ارسال کنید.

نکته حرفه ای: تا جایی که نیاز دارید وقت بگذارید. اگر به ماه‌ها یا حتی سال‌ها نیاز دارید، آن را به آرامی انجام دهید. اگر به سختی می‌توانید شخص مورد علاقه خود را مجبور کنید به شما پاسخ دهد یا با شما وقت بگذارد، باید زمان بیشتری را در این مرحله بگذرانید. به یاد داشته باشید، اکثر روابط عالی سال‌ها دوام می‌آورند و توسعه آن‌ها زمان می‌برد.

مرحله 3: بر اکسی توسین تمرکز کنید!

اکسی توسین هورمون اعتماد، پیوند و عشق (به ویژه عشق رمانتیک) است. هنگامی که شروع به احساس ارتباط متقابل می‌کنید، وقت آن است که به سراغ اکسی توسین بروید. اکسی توسین برای رابطه عاشقانه بسیار مهم است. اولین راهی که ما اکسی توسین تولید می‌کنیم با هر نوع لمس فیزیکی است: دست دادن، یک مچ انداختن، لمس شانه، یک آغوش گرم، بزن قدش، لمس آرنج، بوسه گونه، یک بغل کوچک و … . لیست بی‌پایان است! از اولین زمانی که او را می‌بینید، تا پایان تعامل خود، یک تماس فیزیکی حتی کوچک داشته باشید. این عادت را داشته باشید که هر بار که با او ملاقات می‌کنید این کار را انجام دهید. راه دوم برای تولید اکسی توسین، تماس چشمی قوی است.

مرحله 4: روی آدرنالین تمرکز کنید!

توصیه می‌کنم کارهای کوچکی برای افزایش آدرنالین انجام دهید:

  • کمی سفر جاده‌ای انجام دهید!
  • در شهر یا اطراف شهر خود به ماجراجویی بپردازید!
  • چتربازی یا بانجی جامپینگ را امتحان کنید!
  • موتورسواری را با هم شروع کنید!
  • به یک پارک موضوعی بروید!
  • با هم چتربازی کنید!
  • فیلم‌های ترسناک تماشا کنید!
  • سس خیلی تند با هم تست کنید!
  • بدون توجه به اینکه در چه مرحله‌ای از رابطه هستید، یکدیگر را به چالش بکشید و آدرنالین را ادامه دهید!
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.