عکاسی غذا و رستوران

عکاسی غذا و رستوران

در اقتصاد هزینه تبلیغات جز از سرمایه‌گذاری که در آینده باعث افزایش سود شرکت و کمپانی می‌شود. بنابراین شما اگر به دنبال کسب سود در شغل خود هستید باید ابتدا به دنبال روش‌های تبلیغاتی مختلف باشید که از این طریق بتوانید نظر مشتری‌ها را جلب کنید. البته در برخی از کسب و کارها تبلیغات تاثیر بیشتری در روند سوددهی دارد. یکی از این حوزه‌های کاری، رستوران است. زیرا در هر شهری تعداد زیادی رستوران وجود دارد و برای جلب نظر مشتری‌ها با ذائقه‌های مختلف شما نیاز به تبلیغات میدانی دارید. عکاسی غذا و رستوران نقش زیادی در تاثیرگذاری تبلیغات شما دارد.

اهداف عکاسی از غذا

اهداف عکاسی از غذا متنوع است و شما باید با توجه به هدفی که دارید نوع عکاسی و چیدمان آن را تعیین کنید. اگر قصد دارید عکس غذا را در صفحه شخصی اینستاگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی قرار دارید، مطمئنا نیازی نیست که از یک گروه حرفه‌ای برای عکاسی استفاده کنید. عکاسی از غذا با گوشی در این حالت یک راهکار مناسب است، البته بهتر از گوشی‌های رده بالا برای عکاسی استفاده کنید. همچنین چندین آموزش عکاسی از غذا با گوشی که به صورت آنلاین و رایگان وجود دارد نیز به شما کمک زیادی می‌کند که عکس‌های با کیفیتی بگیرید.

 اما اگر می‌خواهید عکس غذا را در بیلبورد تبلیغاتی سطح شهر یا منو خود قرار دهید بهتر است از یک تیم حرفه‌ای عکاسی کمک بگیرید.

ویژگی‌های عکس تبلیغاتی از غذا

عکس تبلیغاتی غذا باید به صورتی باشد که باعث توجه مشتریان و عام مردم شود. در عکس تبلیغات غذا باید به موارد متعددی مانند نورپردازی، سفره‌آرایی، تزیین‌ غذا، لنز دوربین و فضای عکاسی توجه شود.

ایده عکاسی از غذا دیگر موضوع مهمی است که در هنگام عکاسی تبلیغاتی باید به آن توجه کنید. در هنگام عکاسی برای ایجاد زیبای بصری بهتر از اکسسوری و ظرف‌های متناسب استفاده کنید. پس زمینه عکس‌های تبلیغاتی از غذا به صورتی باشد که حس آرامش را به افراد القا کند.

تعرفه عکاسی تبلیغاتی غذا

قیمت عکاسی تبلیغاتی مواد غذایی به گزینه‌های مانند اهداف شما از عکاسی، سایز عکس‌های و تعداد عکس‌های موردنیازتان بستگی دارد. به عنوان مثال اگر عکس پوستر تبلیغاتی مواد غذایی بخواهید نیاز است که عکاسان از دوربین‌های گرانقیمت استفاده کنند در نتیجه قیمت عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی افزایش می‌یابد.

اما اگر بخواهید از عکس برای منو رستوران استفاده کنید، از آنجا که لازم نیست عکس در سایز بزرگ چاپ شود پس از دوربین‌های حرفه‌ای برای عکاسی استفاده نمی‌شود. در نتیجه هزینه کمتری نیاز است که برای عکاسی تبلیغاتی غذا بپردازید.

اگر قصد دارید که با یک آتلیه برای عکاسی قرارداد ببندید به چند نکته مهم لازم است که توجه کنید. بهتر است قبل از عقد قرارداد نمونه عکس تبلیغاتی مواد غذایی که برای سایر رستوران تهیه کردند را بررسی کنید که متوجه شوید آیا نحوه کار آن‌ها با ایده ذهنی شما سازگار هست یا نه. همچنین اینکه قبلا در زمینه عکس صنعتی غذا فعالیت کردند نیز مهم است.

آموزش عکاسی تبلیغاتی از غذا

گاهی اوقات سرمایه کافی برای دریافت کمک از یک عکاس حرفه‌ای برای عکس های تبلیغاتی مواد غذایی خود نداریم. در این حالت بهترین کار این است که خودتان با استفاده از آموزش‌های آنلاین و رایگانی که در فضای مجازی وجود دارد ترفندهای عکاسی از غذا را بیاموزید. اگر دوربین عکاسی نیز ندارید از گوشی‌های هوشمند برای این کار استفاده کنید.

 عکاسی از غذا با موبایل بسیار ساده، فقط کافی یکی از برنامه عکاسی از غذا که در گوگل پلی وجود دارد را روی گوشی خود نصب کنید. برای چیدمان عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی نیز می‌توانید از نمونه‌های عکس‌های که در پینترست، اینستاگرام و گوگل موجود، استفاده کنید. همچنین با ترکیب چیدمان‌های مختلف می‌توانید یک ایده جدید و خاص به وجود آورید.

اما اگر قصد دارید به صورت حرفه‌ای در زمینه عکاسی تبلیغاتی غذا فعالیت کنید باید بدانید که دو رکن اصلی برای موفقیت در عکاسی از غذا آموزش و ذهن خلاق است. به همین دلیل بهتر است در قدم اولین در یک موسسه ثبت‌نام کنید و به صورت کامل آموزش ببینید.

عکس تبلیغاتی برای قهوه

علاوه بر رستوران‌ها، کافه‌ها نیز برای جذب مشتری نیاز به عکس تبلیغاتی دارند. معمولا برای تبلیغات کافه‌ها از عکس تبلیغاتی قهوه استفاده می‌شود. برای گرفتن عکس تبلیغات قهوه بهتر بر روی آن طراحی‌های منحصربه‌فردی ایجاد کنید که باعث شود نگاه هر رهگذری به آن جلب شود.

در عکس تبلیغاتی از قهوه باید به نورپردازی و زاویه‌ عکس‌برداری توجه ویژه کنید. نورپردازی باید به نحوی باشد که تمام جزئیات در عکس نشان داده شود و سایه بر روی عکس ایجاد نشود.

نکات مهم برای عکاسی تبلیغاتی مواد غذایی

در عکاسی تبلیغاتی از غذا باید به یک سری نکات توجه کنید:

استفاده از دورچین: برای ایجاد زیبایی بصری در عکاسی نیاز به بازی با رنگ‌هاست. برای این کار از موادغذایی با تنوع رنگی مختلف استفاده کنید.

ظروف: برای عکاسی تبلیغات غذا باید از ظروف شیک و متناسب با نوع غذا و رستوران استفاده کنید. به عنوان مثال رستوران‌های مدرن معمولا از ظروف شیک تک رنگ استفاده می‌کنند. در حالی که رستوران‌های سنتی معمولا در عکس تبلیغاتی مواد غذایی از دیس‌های مسی بزرگ استفاده می‌کنند.

نورپردازی: نورپردازی در عکاسی تبلیغات مواد غذایی بسیار مهم است. نورپردازی باید به صورتی باشد که روغن روی غذا دیده نشود در حالی که جزئیات به خوبی نمایش داده شود. همچنین استفاده از عمق میدانی نیز در زیبایی تصاویر غذا نقش بسزایی دارند.

سخن آخر

امروزه برای پیشرفت در هر کسب و کاری نیاز به تبلیغات است. شما برای رقابت با سایر کسب و کارهای که در زمینه شغلی شما فعالیت می‌کنند نیاز به تبلیغات گسترده دارید. مهم‌ترین بخش تبلیغات استفاده از تصاویر درست و زیبا که نظر مخاطبین را جلب کند. بنابراین برای عکاسی از غذا و رستوران خود را با دقت انجام دهید و از افراد حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *