پیدا کردن شغل

چگونگی پیدا کردن شغل که دوست داریم؟

پیدا کردن شغل رویایی برای هما افراد واقعاً می‌تواند چالش برانگیز باشد. برخی از افراد از دوران نوجوانی یا حتی کودکی می‌دانند که به انجام چه کاری علاقمند هستند. اما برخی در سنین بزرگسالی هنوز در حال کشف این موضوع هستند که دوست چه کار شوند. در هر صورت، همه چیز آنطور که ما می‌خواهیم پیش نمی‌رود و مدام با خود فکر می‌کنیم “نمی دانم با زندگیم چه کنم”. ما در این مطلب به شما کمک می‌کنیم که شغل مورد علاقه خود را بیابید.

از کجا شروع کنیم؟

آیا باید اجازه دهید دیگران شما را به سمت تصمیم درست راهنمایی کنند؟

آیا باید هر فرصتی را که به شغل رویایی شما منتهی نمی‌شود رد کنید؟

اصلا باید چیکار کنیم. ما در این مقاله به شما می‌گوییم که چه کاری باید انجام دهید.

نقاط قوت خود را بشناسید

مطمئنم با خواندن عنوان، برخی از صفات خوبی که دارید به ذهنتان خطور کرد. همه ما صفات و ویژگی‌های خاص خود را داریم، اما متأسفانه، اغلب از آن آگاه نیستیم.

اگر مطمئن نیستید که نقاط قوت چیست، آنها را کشف کنید یا از شخص دیگری بخواهید که در مورد ویژگی‌های فردی که دارید نظر بدهد. در هر صورت، تعیین استعدادهای شما در یافتن مسیر شغلی مناسب بسیار مهم است.

از آنچه در آن مهارت دارید آگاه باشید و از آن به نفع خود استفاده کنید. شما به زودی شکوفا خواهید شد و تقریباً قادر به انجام هر کاری خواهید بود.

 از نقاط ضعف خود آگاه باشید

برخی از افراد فکر می‌کنند که باید آن چیزی که در آن خوب نیستند را نادیده بگیرند. اما باید بدانید برای پیدا کردن شغل مناسب، باید نقاط ضعف خود را شناسایی کنید تا بتوانید روی آنها کار کنید.

به عنوان مثال، اگر می خواهید معلم شوید، باید بتوانید دانش خود را به درستی به دیگران منتقل کنید. تصور کنید اگر در توضیح  دادن مسائل خوب نباشید، چگونه می‌توانید این موضوع را مدیریت کنید؟

با این حال، به خودتان سخت نگیرید. شما نمی‌توانید در همه چیز خوب باشید، اما برای موفقیت باید واقع بینانه به موقعیت نگاه کنید.

مشاغل مختلف را امتحان کنید

در حالی که رفتن در مسیر موفقیت مفید است، امتحان کردن چیزی که کمی مخاطره‌آمیزتر است می‌تواند هیجان انگیز باشد. همیشه لازم نیست به دنبال شغلی درازمدت بگردید که آرزوهای زندگی شما را برآورده می‌کند.

چرا سعی نمی‌کنید یکسری کارهای کوتاه مدت انجام دهید که هیچ چیز در مورد آن‌ها نمی‌دانید؟ اگر می‌خواهید در حال حاضر یک صندوقدار باشید، اما در محاسبات خوب نیستید، آیا این بدان معناست که هرگز نباید آن را امتحان کنید؟

ممکن است همیشه عاقلانه نباشد، اما همیشه فرصتی برای یادگیری یک مهارت جدید و به دست آوردن یک تجربه شگفت انگیز وجود دارد.

توجه کنید که چه چیزی شما را پر از اشتیاق می‌کند

احتمالاً به نظر شما هیچ چیز مثبتی در کار کردن وجود ندارد. این بیشتر شبیه تعهدی است که برای داشتن یک زندگی مناسب باید انجام دهید. با این حال، نباید اینطور باشد…

فقط به چیزی فکر کنید که شما را چنان هیجان زده می‌کند که می خواهید هر روز آن را انجام دهید. آیا می‌توانید آن را به یک حرفه تبدیل کنید؟ اگر می توانید، پس آن را دنبال کنید!

با وجود اینکه پول همه چیز است، اما باید بدانید در انتخاب شغل نباید فقط به پول فکر کنید. اگر می‌توانستید هم کاری را که دوست دارید انجام دهید و هم برای آن پول دریافت کنید، آیا آن کار را انجام نمی‌دادید؟

به حرف دیگران گوش ندهید

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، دیگرانی که سر ما را با ایده‌های خود در مورد اینکه چه کسی باید باشیم پر می‌کنند، می‌توانند تأثیر زیادی روی ما داشته باشند. بسیار مهم است که آن‌ها را نادیده بگیرید و بفهمید که چه می‌خواهید.

گاهی ناخودآگاه به سمتی می رویم که آن‌ها به ما نشان داده‌اند و معتقدیم این انتخاب ماست. مواظب این نوع از انتخاب‌های خودت باش. می‌توانید به دیگران اجازه دهید به شما توصیه کنند که چه کاری انجام دهید، اما این وظیفه آن‌ها نیست که به جای شما تصمیم بگیرند.

مطالب مرتبط: “چگونگی افزایش انگیزه با راهکارهای ساده

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.