پورن فمینیستی و اخلاق مدارانه چیست و چرا انتخاب بهتری محسوب می‌شود؟

پورن فمینیستی و اخلاق مدارانه چیست و چرا انتخاب بهتری محسوب می‌شود؟

پورن فمنیستی مفهومی جدید است که در مقابل مرکز قرارگیری لذت مردان در فیلم‌های پورن و نمایش غیرواقعی قرار می‌گیرد. در این مقاله آنچه باید در مورد پورن فمینیستی و اخلاق مدارانه بدانید را برای شما فراهم کرده‌ایم. پس همراه زردنیوز باشید.

مقدمه

برای پاسخ به این سوال که آیا زنان میل جنسی دارند؟
– پرسشی که خود دوازده ساله من می‌توانست با یک بالش و یک نسخه از مجموعه کتاب Twilight در حدود سه ثانیه به آن پاسخ دهد – گروهی از دانشمندان علوم اعصاب آلمانی در سال 2019 مطالعه‌ای درباره آن انجام دادند که به طور قطعی این مسئله را بررسی کرد.
نتیجه طبیعتا بله بود! تجزیه و تحلیل تصاویر مغزی از منابع مختلف به محققان موسسه مکس پلانک (Max Planck) نشان داد که تصاویر شهوانی باعث می‌شود افراد با هر جنسیتی برانگیخته‌ شوند.
اما حتی با وجود این اطلاعات، اکثر آمارها نشان می‌دهند که مردان به طور قابل توجهی بیشتر از زنان به تماشای فیلم‌های پورن می‌پردازند.

شما برای فهمیدن علت آن نیازی به مدرک علوم اعصاب آلمانی ندارید: بیشتر تهیه کنندگان فیلم‌های پورن منحصرا مخاطبان مرد را هدف قرار می‌دهند. با این حال، امروزه تعداد فزاینده‌ای از سایت‌های پورن برای جذب بینندگان زن طراحی شده‌اند و ارزش این را دارد که به آن‌ها سر بزنید. پورن جریان اصلی به تولید زیاد و ظاهر غیر طبیعی شهرت دارد. در واقع همان دو چیزی که می‌تواند مردم را – به ویژه آن‌هایی که به عنوان زن اجتماعی شده‌اند و به انتقاد از بدنشان شرطی شده‌اند – از این لحظه بیرون بکشد. به علاوه، بسیاری از فیلم‌های پورن رایج دارای اعمال جنسی هستند که برای زنان و پورن‌استارها با اندام زنانه چندان لذت بخش به نظر نمی‌رسند.
انجی رونتیری (Angie Rowntree)، کارگردان فیلم‌های بزرگسالان معتقد است که پورن‌های فمینیستی اخلاقی تولید شده – یا پورن‌هایی که با زنان و کسانی که به عنوان زن در ذهن جا افتاده‌اند – جایگزینی بسیار مورد نیاز برای پورن است که بر لذت مردانه تمرکز دارد.

اولین سایت پورن اخلاق‌مدارانه

در سال 1999، او Sssh.com را تاسیس کرد. این یکی از اولین سایت‌های پورن بود که خود را «اخلاق مدار» معرفی کرد. این سایت ایده‌های متن فیلمنامه را از روی فانتزی‌هایی که اعضایش به اشتراک می‌گذارند جمع‌آوری می‌کند. او می‌گوید: «با دیدن اینکه چگونه فیلم‌های پورن مرد محور بود، با تمرکز بر روی فانتزی مردانه که عموما خواسته‌های مخاطبان زن را نادید می‌گرفت – چون فرض بر این بود که زنان پورن تماشا نمی‌کنند – می‌خواستم این خلأ را پر کنم و پورن‌هایی را ایجاد کنم که در آن لذت زنان در اولویت باشد.»
«من همچنین می‌خواستم این افسانه رایج را که زنان به اندازه مردان از نظر بصری تحریک نمی‌شوند یا توسط پورن برانگیخته‌ نمی‌شوند را از بین ببرم.»

از آن زمان، صنعت پورن فقط به گسترش خود ادامه داده‌ است. میتلند وارد، بازیگر فیلم‌های پورن سایت Deeper.com از گروه Vixen Media، می‌گوید که زنان و تولیدکنندگان فیلم‌های پورن فمینیستی پیشرفت قابل توجهی در صنعت سرگرمی بزرگسالان داشته‌اند. او در مصاحبه‌ای با Elite Daily گفت که بسیاری از تولیدات بزرگ پورن اکنون توسط زنان اداره می‌شوند. این امر تا حد زیادی به لطف موفقیت‌ پورن‌های فمینیستی است.
اما در واقع چه چیزی پورن «فمینیستی» را تشکیل می‌دهد؟ آیا باید آن را تماشا کنید؟ اصلا از کجا شروع کنید؟ توصیه‌ کارشناسان سرگرمی بزرگسالان را که همگی بر سر آن توافق دارند، در نظر بگیرید: تولیدات اخلاق مدارانه آینده پورن هستند. مرورگرهای وب از شما تشکر خواهند کرد.

پورن فمینیستی چیست؟

تماشای لپ تاب-زن-تخت
تماشای لپ تاب-زن-تخت

برخلاف اشکال متعارف پورن که در سراسر اینترنت یافت می‌شوند، معمولا به صورت رایگان، رونتیری به Elite Daily می‌گوید که برای اینکه پورن «فمینیستی» یا «اخلاق مدارانه» در نظر گرفته‌ شود، باید رضایت، تاثیر و شفافیت را در اولویت قرار دهد. او می‌گوید: «فیلمسازان فمینیست معمولا همه چیز را از قبل با بازیگران در میان می‌گذارند. بنابراین همه به طور کامل و مشتاقانه با تمام اعمال جنسی برنامه‌ریزی شده‌ موافقت می‌کنند. در طول فرایند احساس امنیت و احترام می‌کنند، و برای کارشان بهایی منصفانه پرداخت می‌شود.»

میتلند وارد موافق است که ویژگی تعیین‌کننده پورن خوب، فمینیستی و اخلاق مدارانه، تعهد به احترام به شرایط بدنی همه کسانی است که درگیر هستند. اما این بدان معنا نیست که پورن فمینیستی نمی‌تواند به شدت عجیب و غریب و نامتعارف باشد. او می‌گوید: «این می‌تواند یک سناریوی کاملا پیچیده و تابو باشد. اما اگر با رضایت بزرگسالانی انجام شود که به همراه مخاطبان خود به این مسئله واقف هستند که این فقط یک فضای فانتزی بزرگسالانه است، پس من معتقدم که این یک پورن اخلاقی است.»

طبیعی‌تر و نزدیک‌تر به واقعیت

اسکای بلو، پورن استار SNCTM، می‌گوید که پورن فمینیستی همچنین طبیعی‌تر و کمتر ساختگی نسبت به پورن‌های رایج است. او به Elite Daily می‌گوید: «تهیه‌کننده‌های مورد علاقه‌ام همگی فیلمنامه‌هایی را انتخاب می‌کنند که دیالوگ‌هایی دارند که شبیه رابطه‌های جنسی معمول ما هستند. این‌ها به ما اجازه می‌دهند صحنه «سبک گونزو» را انجام دهیم، جایی که ما آن‌طور که می‌خواهیم رابطه جنسی برقرار می‌کنیم. بدون کات، بدون موقعیت از پیش تعیین‌شده خاصی، کاملا خودمان هستیم.»
«آن‌ها دوربین را به دست می‌گیرند و حرکات ما را تا حد امکان طبیعی دنبال می‌کنند. این فیلم‌های شامل استراحت برای استفاده از روان‌کننده و آب است و حتی مراقبت‌های بعد از رابطه‌ جنسی را نیز شامل می‌شوند. این فیلم‌ها تصویری شبیه به آنچه که واقعا در اتاق خواب اتفاق می‌افتد را نشان می‌دهند، چیزی که بسیاری از زنان ترجیح می‌دهند هنگام خودارضایی ببینند.»

چگونه می‌توانید بفهمید فیلم پورنی که تماشا می‌کنید اخلاقی تولید شده‌‌ است؟

تماشای لپ تاب - زنان - پورن زنانه
تماشای لپ تاب – زنان – پورن زنانه

به عنوان یک بیننده، تشخیص اینکه یک فیلم پورن از نظر اخلاقی ساخته‌ شده‌‌ است یا خیر سخت است. اما رونتیری چک لیستی دارد که می‌تواند به مخاطبان کمک کند تا در مورد پورن‌هایی که تماشا می‌کنند انتقادی‌تر فکر کنند:

  • آیا بیننده برای دسترسی به محتوا باید هزینه پرداخت کند؟
  • آیا سایت اطلاعاتی درباره شرکت، مدیر(ها)، موسس، صفات آن در اختیار شما قرار می‌دهد؟
  • آیا‌ این شرکت در رسانه‌های اجتماعی و جوامع مرتبط با پورن حضور دارد؟
  • آیا این شرکت منشور حقوق بازیگر در سایت خود دارد؟
  • آیا‌ این شرکت اطلاعات تماس خود را ارائه می‌دهد؟
  • آیا این شرکت مورد تایید سازمان‌های این صنعت است یا عضویت در آن‌ها را دارد؟
  • سایت مورد نظر چگونه محتوای خود را تبلیغ می‌کند؟ آیا از استعاره‌ها برای توصیف استفاده می‌کند (به عنوان مثال واژه MILF)، یا بازیگران را انسانی توصیف می‌کند؟

به گفته رونتیری، این فهرست جامع نیست، اما برای شروع خوب است. او پیشنهاد می‌کند: «اگر سایتی یکی از موارد بالا را داشت آن را مثبت یعنی اخلاقی در نظر بگیرید به جای اینکه با نبود یک مورد کلا آن را غیر اخلاقی در نظر بگیرید.»

بهترین راه برای حمایت از تولیدکنندگان پورن اخلاقی چیست؟

بهترین چیزها در زندگی رایگان هستند… به جز پورن. در حالی که نظرات متفاوتی در مورد پرداخت هزینه برای محتوا وجود دارد، اکثر متخصصان صعنت بزرگسالان موافق هستند که اخلاقی‌ترین پورن، پورن‌هایی هستند که برای آن‌ها پول پرداخت می‌کنید. اگر پورن خود را از گوشه‌ای از اینترنت تهیه می‌کنید که به صراحت خود را به عنوان یک پلتفرم اخلاقی یا فمینیستی معرفی نمی‌کند، اسکای بلو می‌گوید بهترین راه برای حمایت از پورن استارهای فیلم‌های پورن اخلاقی خرید مستقیم از خود آن‌هاست. بسیاری از این افراد فیلم‌های خود را در سایت‌هایی مانند OnlyFans و Patreon و برخی نیز مستقیما در وب سایت‌های شخصی دارای صفحه پرداخت منتشر می‌کنند.

اسکای بلو در ادامه می‌گوید: «اگر من فیلمی را آپلود می‌کنم، به این خاطر است که عاشق اون صحنه‌ام و می‌خواهم که بقیه هم آن را ببینند.» او توضیح می‌دهد نکته ابهام بیشتری درباره سایت‌های معروف و سایت‌های تیوب وجود دارد، زیرا بسیاری از شرکت‌های بزرگ از بازیگران خود می‌خواهند قبل از دریافت پول، کارهای اداری را تکمیل کنند و در واقع آماده فیلمبرداری آن صحنه شوند. در آن سناریو، حتی اگر بازیگر با یک صحنه راحت نباشد، شرکت در واقع مالک حقوق محتوا است و می‌تواند آن را بدون ر     ضایت پست کند. همانطور که گفته شد، اسکای بلو تاکید می‌کند که تعدادی زیادی از پورن استارها ویدئوهای کوتاه شده خود را به عنوان تبلیغ برای محتوای پولی خود آپلود می‌کنند و درآمدی که از آن ویدئوهای تبلیغاتی به دست می‌آید می‌تواند به آن‌ها کمک کند.

برای تماشای پورن فمینیستی از کجا باید شروع کنیم؟

لپ تاب - تماشای پورن - زنان
لپ تاب – تماشای پورن – زنان

من از رونتیری، وارد و اسکای بلو پرسیدم که بهترین تولیدکنندگان پورن اخلاقی در حال حاضر چه کسانی هستند، و پاسخ آن‌ها بسیار متفاوت بود. جدا از Sssh، که یکی از اولین سایت‌های «پورن برای زنان» است که ایجاد شده است، رونتیری پیشنهاد می‌کند برای یافتن محتوایی که مستقیما توسط پورن استارها پست می‌شود، به OnlyFans، ManyVids و iWantClips سر بزنید. او می‌گوید: «در این پلتفرم‌ها محتوای دوست داشتنی و واقعی پر از شور و خلاقیت وجود دارد.»

پیشنهادات وارد

وارد پیشنهاد می‌کند که پیشنهادات گروه Vixen Media را که شامل برندهایی مانند Vixen و Tushy می‌شود، بررسی کنید. با این حال، او طرفدار Deeper است، که به خاطر فیلمنامه‌های اخلاق مدارانه، کیفیت خوب، و تولیدات زنانه‌اش معروف است. به عقیده وی کار Deeper بسیار پیشگامانه است. او می‌گوید: «اگر قدیم‌ها به کسی می‌گفتید که طرفداران پورن با اشتیاق یک داستان را دنبال می‌کنند و درباره فیلمنامه و بازی افراد نظر می‌دهند، فکر نکنم کسی باور می‌کرد. اما مخاطبان ما اینگونه هستند و این قابل توجه است.» پورن استارهای مورد علاقه او اوبری کیت، یک پورن استار ترنس که با او در فصل دوم برنامه پورن خود با نام «Muse» همکاری کرده است، و دانته کول، یک پورن استار دوجنس گرای مرد که با او نیز کار کرده است، می‌باشند.

پیشنهادات بلو

برای بلو، LustCinema – شرکتی که توسط فیلمساز اریکا لاست ایجاد شده است – وی بازیگر در این صنعت است و همچنین بالاترین سطح پورن اخلاقی و فمینیستی را تولید می‌کند. او می‌گوید: «آن‌ها واقعا سینما و فیلم‌های پورن را به زیبایی ترکیب می‌کنند و از هر شخصی که در تولید این فیلم‌ها نقش دارد مراقبت می‌کنند.» او می‌افزاید که لاست به تمام بازیگرانش حقوق یکسانی می‌دهد. این بدان معنا است که هیچ تبعیض دستمزدی بر اساس جنسیت یا نژاد وجود ندارد، که یک نارضایتی رایج در بین پورن استارهای BIPOC در جریان‌های اصلی پورن است. بلو همچنین عاشق کار چندین پورن استار مستقل از جمله، Cam Damage، Freja Noir، Odette Octillion، Nicole Emma Vaunt و Tay Allard است. او آن‌ها را به خاطر استقلالشان تحسین می‌کند. او می‌گوید: «وقتی مالک تمام محتوای خود هستید، کنترل کامل درآمد خود را در دست دارید.»

فرقی نمی‌کند که عاشق یک طرح داستانی عاشقانه، BDSM هاردکور یا هر دو باشید، مطمئناً یک پورنوگرافی فمینیست وجود خواهد داشت که نظر شما را جلب کند.

مطالب مرتبط: سایت‌های پورن برای زنان؛ سکس با چاشنی عشق و احساس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *