family_issues

چگونه مشکلات خانوادگی خود را حل کنیم؟

فهرست عناوین پنهان

مقدمه

اکثر ما این را تجربه کرده‌ایم: خانواده‌ها می‌توانند بسیار مشکل ساز باشند و مشکلات خانوادگی بسیار دردناک است. با این وجود روش‌هایی برای حل مشکلات خانوادگی و بازگرداندن آرامش به زندگی وجود دارد. زندگی خیلی کوتاه‌تر از آن است که بخواهید وقت خود را با احساسات منفی نسبت به عزیزانتان تلف کنید. نحوه نزدیک شدن شما به عضو خانواده و آنچه می‌گویید می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. با این مقاله برگرفته از سایت WikiHow همراه باشید.

قدم اول: شروع بحث

تا زمانی که خشم و عصبانیتتان فروکش کند صبر کنید و سپس درباره مشکل صحبت کنید

مشکلات خانوادگی می‌تواند بسیار دردناک باشد، به خصوص در مورد اوقات خانواده محور، مانند تعطیلات. اگر اعضای خانواده شما مشاجره می‌کنند، صبر کردن تا زمانی که همه آرام شوند می‌تواند کمک کند تا این مشاجره به یک دعوای مفصل تبدیل نشود.

وقتی هنوز احساس ناراحتی می‌کنید، درباره مشکل خانوادگی بحث نکنید. اگر حتی یک شب صبر کنید، احتمالاً شدت احساسات تا حدی فروکش می‌کند، حتی اگر هنوز هم ناراحت باشید.

صبر کردن به شما این امکان را می‌دهد که منطقی به مشکل بپردازید و احساسی عمل نکنید. اگر قدمی به عقب بردارید و به خودتان فرصت دهید تا قبل از پرداختن به این مسئله، فکر کنید دیگر با این روش واکنشی برخورد نخواهید کرد.

نزدیک شدن به کسی وقتی عصبانی هستید شدت وخیم بودن اوضاع را در بیشتر می‌کند. دلیلی وجود ندارد که نتوانید تا فردا صبر کنید که حرف‌های خود را بزنید، بنابراین واکنش ناگهانی خود را کنترل کنید.

مشکلات خانوادگی را بصورت حضوری برطرف کنید

همه ما این موضوع را تجربه کرده‌ایم؛ همه ما متنی یا ایمیلی ارسال کرده‌ایم که آرزو می‌کنیم بتوانیم آن را پس بگیریم. تلاش برای پرداختن به یک مشاجره یا مشکل خانوادگی از طریق پیام رسان فوری یا ایمیل بدترین انتخاب ممکن است.
بحث‌های حضوری توانایی، آگاهی و تمایل شما برای فیلتر کردن را بهبود می‌بخشد.

دلیل آن این است که از طریق ارتباطات الکترونیکی به راحتی ممکن است طرف مقابل در مورد لحن شما دچار سوءتفاهم شود. شما شاید فکر نکنید که عصبانی به نظر می‌رسید، اما از طریق متنی که ارسال می‌کنید شاید فرد دریافت کننده اینطور احساس کند که شما عصبانی هستید.

به جای ارسال متن، به آن فرد زنگ بزنید یا بهتر است یک ملاقات حضوری ترتیب دهید. ارتباطات الکترونیکی به معنای آن است که افراد مزیت‌های زبان بدن را از دست می‌دهند، که می‌تواند همدلی را منتقل کرده و از گفتگوی دردناک بکاهد.

مردم چیزهایی را از طریق ارتباطات الکترونیکی می‌گویند که هرگز در ملاقات حضوری به آن فرد نمی‌گویند، که دلیل دیگری برای جلوگیری از آن است.

اشتباه همه، از جمله خود را بپذیرید

همیشه گفته می‌شود که روابط خونی از دیگر روابط مهمتر هستند.
شما می‌توانید دوستان خود را انتخاب کنید اما خانواده را نه.
شما می‌توانید مردم را از خود جدا کنید و قطع رابطه کنید ولی این در آخر می‌تواند دردناک‌تر باشد.

درک این موضوع که اعضای خانواده هم اشتباهاتی دارند، اما هنوز هم می‌توانید آنها را دوست داشته باشید، اولین قدم برای رفع مشکلات دیرینه است. سعی کنید بفهمید که علت افکار و رفتار آنها چیست، زیرا این می‌تواند بازتابی از خود آنها به جای شما باشد.

اشتباهات خود را نیز بپذیرید. اشتباه خود را زمانی که واقعا مقصر هستید بپذیرید. سعی کنید مسائل خانوادگی را به عنوان همه یا هیچ، جایی که یک نفر اشتباه می‌کند و حق با شخص دیگری است (شاید شما)  نبینید. درعوض، سعی کنید مسائل ریز و پیچیده‌تر را درک کنید. تفاوت های ظریف مهیج است!

این می‌تواند حیرت انگیز باشد که اولین کسی باشید که عذرخواهی می‌کند حتی اگر واقعاً فکر نکنید که کار اشتباهی انجام داده‌اید. مثلاً بگویید،“می‌دانم که شما ناراحت هستید، و اگرچه این برای من نیز سخت بوده است، متاسفم. من واقعاً می‌خواهم این مشکل را حل کنم، بنابراین به من بگو که چگونه می‌توانم این کار را انجام دهم.”
اگر آن فرد به مشاجره ادامه داد ، حداقل می‌توانید بگویید که خودت راه طولانی را انتخاب کردی.

از انداختن تقصیر به گردن یکدیگر خودداری کنید

هنگام صحبت با خانواده، از کلمات مثبت استفاده کنید. طوری صحبت نکنید که تقصیر را گردن کسی بیاندازید یا احساس منفی ایجاد کنید. منفی بودن یک چرخه نادرست و بد است.

این بدان معناست که از استفاده از کلمات قضاوت کننده و نام بردن از افراد خانواده اجتناب کنید. یعنی اجتناب از سخنان متهم کننده‌ای که با لحنی عصبانی گفته می‌شود. سرزنش دیگران باعث می‌شود آنها دفاعی عمل کنند و تلافی کنند، که این بحث را وخیم‌تر می‌کند.

از نیاز به “بردن” بحث در مشکل خانوادگی خودداری کنید. درعوض، سعی کنید بپذیرید که دو یا چند روش برای دیدن نکته اصلی وجود دارد. برای حل مشکل با هم برنامه بریزید. سپس بر روی سازماندهی فعالیت‌هایی که می‌توانید با آنها در کنار خوش بگذرانید، تمرکز کنید و از هر کاری که می‌تواند به عنوان یک “ماشه” عمل کند و دوباره آتش مشکل را روشن کند، خودداری کنید. به دنبال جنبه‌های جدید خانواده خود و روش‌های جدید ارتباط با آنها باشید.

لحن و صدای خود را آرام نگه دارید، و با صدای بلند و با ناراحتی صحبت نکنید. با آرامش و روشمند نظر خود را بیان کنید، اما با همدلی با شخص دیگر. همیشه سعی کنید خود را جای اعضای خانواده خود قرار دهید. سعی کنید برای آرام کردن مشاجره از کلمات مصالحه‌آمیز استفاده کنید، مانند، “من متوجه منظور شما هستم”.

هر عضوی از خانواده که در حق شما بدی کرده است را ببخشید

این می‌تواند یک امر بسیار دشوار باشد. بسیار سخت است که فردی را، چه عضو خانواده باشد چه نه، کسی که فکر می‌کنیم در حق ما بدی کرده است. در مورد اعضای خانواده، چنین احساساتی می‌تواند حتی عمیق‌تر شود.

با این وجود ، در نهایت بخشش به معنای رهایی خود از ماهیت آسیب زننده مشاجره است. بخشش اعضای خانواده در مورد رها کردن گذشته است تا بتوانید آینده سالم تری ایجاد کنید که عاری از تنش و استرس باشد.

به آن عضو خانواده خود بگویید که او را می‌بخشید اگر قبول کند که مقصر است. این را با همدلی بگویید.

به یاد داشته باشید که هر انسانی نقص‌هایی دارد و در زندگی به بخشش نیاز پیدا می‌کند. این شامل شما هم می‌شود، احتمالاً، در جایی از زندگی.

قدم دوم: رسیدن به ریشه مشکل

چگونه-مشکلات-خانوادگی-خود-را-حل-کنیم؟

مشکل واقعی را شناسایی کنید

سعی کنید بفهمید که واقعاً چه خبر است. شاید شما با مشکلات سلامتی یا مشکلات شخصی که از خانواده خود پنهان کرده‌اید، دست و پنجه نرم می‌کنید. یا شاید همه شما برای یک عزیزی که درگذشته است ناراحت هستید. مسئله واقعی را در نظر بگیرید، زیرا به شما این امکان می‌دهد تا بهتر به آن رسیدگی کنید.

ممکن است لازم باشد که در اینجا چند تحلیل شخصی انجام دهید. چرا مشکلاتم را از خانواده‌ام پنهان می‌کنم؟ چرا از این مسئله خانوادگی بسیار ناراحت هستم؟ به عنوان مثال، شاید شما با نگرانی‌های مالی دست و پنجه نرم می‌کنید در مورد اینکه مادرتان چگونه پول‌هایش را خرج می‌کند. بعدا ممکن است متوجه شوید که نگران بودید زیرا نمی‌خواستید او به جایی برسد که نتواند از نظر مالی خودش را تامین کند، زیرا شما نمی‌توانید از این نظر به او کمک کنید.

فرض نکنید که بقیه چه چیزی فکر می‌کنند. شما باید با آنها صحبت کنید تا دریابید که واقعاً چه فکر می‌کنند.

از بدگویی درباره افراد دیگر خانواده خودداری کنید زیرا احتمالاً آنها متوجه این کار شما می‌شوند و باعث بدتر شدن اوضاع می‌شود. روی علل تمرکز کنید، نه علائم.

با این وجود، ممکن است یکی از اعضای قابل اعتماد خانواده، مانند والدین یا خواهر یا برادر بتواند به شما کمک کند تا بفهمید که واقعاً چه خبر است. بنابراین خوب است که با آنها به شکلی صمیمانه برای حل یا پرداختن به مشکل صحبت کنید.

سؤال کنید تا اعضای خانواده را جلب کنید

یک تکنیک خوب برای پیدا کردن ریشه اصلی مشکلات خانوادگی سوال پرسیدن به جای اظهار نظر است.

اظهارات در مردم احساس قضاوت شدن ایجاد می‌کنند و آن‌ها را در حالت دفاعی قرار می‌دهند.

در مقابل، پرسیدن سوالات مکالمه را آرام می‌کند و می‌تواند آنچه واقعاً شخص را آزار می‌دهد را مشخص کند. سوالات باعث می‌شود که عضو خانواده احساس کند که وی محکوم نشده است. از اعضای دیگر خانواده ایده و نظرشان را برای بهتر کردن اوضاع بپرسید.

به عنوان مثال، بیایید بگوییم که خواهر شما اخیراً واقعاً از شما دور بوده است و شما را برای نوشیدن قهوه به بیرون دعوت نکرده است در حالی که قبلا این کار را میکردید. شما می توانید بگویید، ” من حس میکنم به اندازه قبل همدیگر را نمی‌بینیم. به نظرت علتش چه می‌تواند باشد؟” یا، می‌توانید با گفتن این جمله به عادت‌های پول خرج کردن مادرتان بپردازید، ” من متوجه شدم که اخیرا خیلی برای لباس پول خرج می‌کنید. آیا حواست به دخل و خرجت هست ؟”

اطمینان حاصل کنید که این سؤالات پایان باز داشته باشند به طوری که آنها شخص دیگر را برای توضیح دادن تحریک کنند. سپس، با دقت به حرف‌های آن عضو خانواده گوش دهید تا ببنید چه چیزی برای گفتن دارد.

راهی برای برقراری ارتباط ایجاد کنید

ارتباطات ضعیف در بسیاری از مشکلات خانوادگی دخیل است. بدون صحبت کردن با یکدیگر حل کردن مشکلات خانوادگی است. کسی باشید که برای صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن قدم اول را برمی‌دارد. هرچقدر هم که سخت باشه این کار را انجام دهید.

شاید بتوان از یک فرد بزرگتر و خرمندتر در خانواد خواست که پا در میانی کند و یک قرار ملاقات بگذارد یا او اول با عضو دیگر خانواده که با او مشکل دارید صحبت کند و به عنوان یک واسطه عمل کند. برای باز کردن راهی برای برقراری ارتباط، باید غرور خود را کنار بگذارید. به یاد داشته باشید که باید انسان بزرگی باشید تا بتوانید اولین کسی باشید که برای برطرف کردن مشکل اقدام می‌کند.

نادیده گرفتن مشکل در حالی که آن مشکل کهنه میشه فقط باعث بدتر شدن اوضاع و سرد شدن رابطه شما با شخص مقابل می‌شود. بهتر است احساس خود را بیان کنید، اما زمان و روش مناسب را برای این کار انتخاب کنید. به عنوان مثال، ممکن است پیش کشیدن یک مشکل خانوادگی سر سفره شام شکرگذاری یک ایده بد باشد.

قبل از داشتن یک مکالمه خانوادگی سخت، از نوشیدن خودداری کنید. الکل باعث تشدید احساسات در بسیار از افراد می‌شود حتی اگر در حد اعتدال مصرف شود. و این معمولاً بهترین کاری نیست که قبل از داشتن یک مکالمه خانوادگی دشوار انجام دهید.

توصیه یک متخصص: برقراری ارتباط با دیگران لازم نیست رو در رو انجام شود. اگر در حال تلاش برای برقراری ارتباط با یکی از اعضای خانواده هستید، می‌توانید یک یادداشت یا نامه بنویسید و بگذارید تا او آن را پیدا کند، یا می‌توانید یک پیامک ارسال کنید تا در مورد یک موضوع بحث کرده و از او درخواست کنید که بعدا در مورد آن بیشتر صحبت کنید.

تشخیص دهید که چه موقع باید مشکلات خانوادگی مورد بحث قرار گیرد

چه زمانی یک مشکل خانوادگی به حدی رسیده است که باید برطرف شود؟ علائم واضحی از مشکلات خانوادگی و روابط وجود دارد که از کنترل خارج شده اند و نیاز به بحث و گفتگو دارند، از جمله مشاجره‌های مکرر، اختلاف نظرها، فوران خشم، دوری از دیگران، بیرون انداختن یکی از اعضای خانواده و در بدترین حالت درگیری های جسمی.

برخی از مشکلات خانوادگی می‌تواند ناشی از اختلاف عقاید باشد، مانند تفاوت ارزشهای فرهنگی و عقاید. ممکن است والدین و فرزندان نتوانند در مورد انتخاب سبک زندگی و ترجیحات شخصی یا اعتقادات به توافق برسند.

سایر مشکلات خانوادگی ناشی از سوء مصرف مواد، مشکلات سلامت روان، قلدری، بی اعتمادی، تغییر در شرایط خانواده، مسائل مالی، استرس، مسائل جنسی و حسادت است.

قدم سوم: پرداختن به مشکل خانوادگی

چگونه-مشکلات-خانوادگی-خود-را-حل-کنیم؟

سعی کنید به توافق برسید

 به توافق رسدین به معنای این است که شما راه حلی را ارائه دهید که هر دو نفر بتوانند احساس خوبی در مورد آن داشته باشند حتی اگر دقیقاً همان چیزی که می خواهند نباشد. توافق یک روش خوب برای آرام کردن اختلاف یا مشکل خانوادگی است.

اولین قدم تلاش برای تشخیص این است که آیا مشکل قابل حل است یا خیر. این به ماهیت مشکل بستگی دارد و آنچه قبلاً برای حل آن انجام شده است. اگر مدام تلاش کرده‌اید و نتیجه گرفته‌اید، ممکن است متفاوت باشد.

اما توجه داشته باشید که چه نکات مشترکی با شخص دیگر دارید و مایل به دست کشیدن از چه نکاتی هستید. اگر به هیچ وجه تسلیم نشوید، کمتر احتمال دارد که در حل این اختلاف به جایی برسید.

یکی از تکنیک های ایجاد مصالحه برای هر دو نفر در این اختلاف این است که بنشینند و دو دایره را که مربوط به مشکل خانوادگی است، ترسیم کنند. در دایره اول، هر آنچه را که مایل به توافق رسیدن بر سر آن نیستید، را بنویسید. در حلقه بیرونی چیزهایی را که حاضر به توافق بر سر آن و دست کشیدن از آن هستید، بنویسید. سپس دایره‌ها را به اشتراک بگذارید.

با اعضای خانواده یک به یک صحبت کنید

برخی از خانواده ها هستند که به عنوان یک گروه عملکرد خوبی ندارند. همه ما در گروه های ناکارآمد بوده‌ایم که پویایی منفی در آن جود داشته است. گاهی اوقات، این اتفاق زمانی که همه در کنار هم باشند می‌افتد.

به جای مطرح کردن مشکلات خانوادگی دردناک در دورهمی‌ها در تعطیلات یا یک شام بزرگ خانوادگی، سعی کنید بفهمید که درگیری بین چه کسانی است. اگر بین شما و یک عضو دیگر خانواده باشد، ممکن است بقیه خانواده احساس خوشایندی به کشیده شدن در بحث شما نداشته باشند. زیرا هیچکس دوست ندارد که مجبور شود یک طرف را انتخاب کند.

درعوض، از عضو خانواده مورد نظر بخواهید تا شما را برای ناهار یا قهوه ملاقات کند. صحبت کردن یک به یک در یک فضای خنثی می‌تواند راهی بسیار بهتر برای حل هرگونه مشکل که شما یا آنها ممکن است داشته باشید، باشد. مردم در صحبت‌های خصوصی چیزهایی را بیان می‌کنند که شاید در جمع نگویند.

وقتی ذهنتان مشغول است، یا روی یک پروژه بزرگ کار می‌کنید، یا درگیر تماس‌های تلفنی هستید، یا ظرف‌ها را میشویید یا مواردی از این دست سعی نکنید با اعضای خانواده در مورد مشکل صحبت کنید. درعوض، همه چیز را کنار بگذارید تا روی مشکل و آنها تمرکز کنید.

با یک مشاور خانواده صحبت کنید

اگرچه اختلافات زیادی را می‌توان به بهترین وجه به صورت یک و یک برطرف کرد، اما ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که بخواهید کل خانواده را برای رسیدگی به یک مشکل جمع کنید. بهتر است این کار را زمانی انجام دهید که مشکل بر کل خانواده تأثیر می‌گذارد، نه این که ناشی از درگیری بین فردی با چند عضو خانواده باشد.

به عنوان مثال، شاید مشکل خانواده شامل از دست دادن شغل، معلولیت یا مشکلات مالی باشد. جمع کردن خانواده برای رسیدن به ایده هایی برای حل این مشکلات به همه کمک می‌کند تا احساس کنند که در حال انجام کار مفیدی هستند.

از مشاور خانواده به عنوان پایه و اساس استفاده کنید تا یک استراتژی برای پیشبرد خانواده به شکلی مثبت ایجاد کنید. هم فکری با دیگران معمولاً در مقابله با یک مشکل بهتر از تنهایی فکر کردن است.

اطمینان حاصل کنید که یکی از اعضای خانواده در بحث حاکم نیست و توضیح دهید که عصبانیت یا نام شخص خاصی را بردن باید در ابتدای بحث کنار گذاشته شود.

برای اعضای خانواده نامه بنویسید

اگرچه ارتباطات الکترونیکی غالباً بسیار مختصر و مفید و بی‌احساس به نظر می‌رسد، نامه ای دلنشین و دست نویس می‌تواند در هنگام رسیدگی به موقعیت‌های دشوار تاثیر زیادی داشته باشد.

دست نویس بودن نامه خوب است زیرا صمیمانه و شخصی‌تر است. این نشان می‌دهد که شما برای نوشتن این نامه کلی فکر کردید و وقت گذاشتید و به نظر گرمتر است. این باعث می‌شود اعضای دیگر خانواده متوجه شوند که شما در حال تلاش برای حل مشکلات هستید.

برخی از افراد به صورت نوشتاری بهتر ارتباط برقرار می‌کنند اما افکار و احساسات خود را هنگام ملاقات حضوری یا تلفنی پنهان می‌کنند. اگر شما یکی از این افراد هستید، یک نامه ممکن است راهی برای این کار باشد.

در نامه باید توضیح دهید که چه احساسی دارید و چرا می‌خواهید به مسئله خانوادگی رسیدگی کنید. کلمه “من” را بیش از کلمه “شما” در نامه بکار ببرید زیرا شما نظر خود را بیان ‌می کنید و کسی را سرزنش نمی‌کنید یا در حال صحبت با کسی نیستید. توضیح دهید که چگونه مشکل دارد روی شما تاثیر می‌گذارد، اما همچنین توضیح دهید که چگونه می‌خواهید مشکل حل شود و چرا؟

رسیدگی به یک مشکل خانوادگی با یک کودک

بعضی اوقات فرزندان شما می‌توانند منبع مشکلات خانوادگی باشند، چه با ابی احترامی کردن، چه دعوا با خواهر و برادر یا انجام ندادن وظایف. اگر کودک خیلی جوان است، ممکن است بخواهید کمی متفاوت به مشکل بپردازید.

مشکل را جلوی کودک قرار دهید. مسئله را خیلی واضح توضیح دهید. و چیزی مثل این بگویید،”ما متوجه شده‌ایم که تو به سختی از خواب بیدار می‌شوی و از تخت بیرون می‌آیی، و زیاد به مدرسه دیر میرسی. این مشکلی است که باید حل کنیم.”

عصبانی نشوید. درعوض، از کودک بخواهید برای حل مشکل کمک کند. به کودک پیشنهاد دهید تا با کمک شما مشکل را حل کند.

اگر دیدید که کودک در حل مشکل در حال پیشرفت است او را حمایت و تشویق کنید. سعی کنید دلایل واقعی مشکل را پیدا کنید. برای مثال، آیا کودک به سختی از خواب بیدار می‌شود چون تا دیروقت در فضای مجازی است؟

با کودک خاص و عجیب رفتار نکنید. به کودک بگویید که شما کودک را دوست دارید و می‌خواهید مشکل را حل کنید زیرا به او اهمیت می‌دهید و می‌خواهید همه چیز بهتر شود.

قدم چهارم: ترک مشکلات خانوادگی

چگونه-مشکلات-خانوادگی-خود-را-حل-کنیم؟

حد و مرزها را تعیین کنید

اگر اعضای خانواده سمی هستند و به شما آسیب می رسانتد یا مدام در زندگی شما مشکل ایجاد می‌کنند، هیچ اشکالی ندارد اگر حد و مرز و محدودیت هایی را تعیین کنید. در حقیقت، این می‌تواند یک کار سالم باشد.

سوالی که از خود می‌پرسید باید این باشد که آیا عضو خانواده انرژی منفی وارد زندگی شما کرده است ، شما را از نظر عاطفی آزار می‌دهد، یا از پول شما می‌دزد، شما را ضعیف می‌کند یا هر رفتار نادرست دیگری.

شما حق دارید مرزهایی را برای محافظت از خود بکشید. به عنوان مثال، شاید شما هنوز هم عضو منفی خانواده را در دورهمی‌های خانوادگی می‌بینید، و هنگام مواجهه با آنها با احترام با رفتار می‌کنید. با این حال، شاید شما تصمیم گرفته‌ باشید که هرگز با آنها به تنهایی ملاقات نکنید یا به آنها پول قرض بدهید. این حق شماست که این کار را انجام دهید.

مرزها را با ملایمت و دوستانه برای اعضای خانواده توضیح دهید. با این حال، محکم باشید. شاید شما نتوانید در خانه یکی از اعضای خانواده بمانید زیرا همیشه دعوایتان می‌شود، بنابراین به جای آن در یک هتل مجاور خواهید ماند.

بدانید چه وقت عقب بکشید

برخی از مشکلات خانوادگی وجود دارد که به سادگی قابل حل نیست. برخی از مشکلات خانوادگی نیز حل آن زمان می‌برد. شاید به این نتیجه برسید که واقعاً برای شما بهتر است که اعضای خانواده را مدتی از زندگی خود جدا کنید، و باید پذیرفت که این کار بسیار ناراحت کننده است.

برخی از مشکلات خانوادگی، مانند غم و اندوه از دست دادن یک عزیز یا والدینی که توانایی پذیرش شما آنگونه که هستید ندارند، ممکن است راه حل نداشته باشند. درعوض، شاید لازم باشد بپذیرید که شما تمام تلاش خود را برای برقراری ارتباط با خانواده خود انجام داده‌اید، ولی بی‌فایده بوده است. در این صورت ممکن است شما نیاز به عبور کردن از موضوع داشته باشید و سعی کنید به بهترین شکل ممکن زندگی کنید.

اگرچه چنین شرایطی به شدت شخصی است، اما اگر مشکل خانوادگی شامل سوءاستفاده باشد، چه از نظر جسمی و چه از نظر جنسی، باید به فکر بیرون انداختن آن عضو خانواده از زندگی خود باشید. شما نباید سوءاستفاده از خود یا دیگران را تحمل کنید. موارد سوءاستفاده باید به پلیس یا خدمات محافظت از کودکان گزارش شود.

موارد جدی سوء مصرف مواد که بر زندگی شما تأثیر می‌گذارد می‌تواند دلیل دیگری باشد. می‌توانید برای کمک به یک شخص تلاش کنید، اما اگر آنها همچنان به امتناع خود ادامه دهند، ممکن است مجبور شوید آنها را برای آرامش خاطر خود از زندگیتان حذف کنید.

به دنبال مشاوره باشید

این مورد شامل همه افراد نمی‌شود، اما برخی از مشکلات خانوادگی آنقدر عمیق و سمی هستند که تنها توسط یک متخصص قابل حل هستند. اگر راه‌های دیگر جواب نداده است این راه ارزش امتحان کردن را دارد و به دنبال کمک بودن چیزی نیست که برای آن احساس شرمندگی کنید.

اگر عضو خانواده مورد نظر به مشاوره نرود، شما می‌توانید خودتان بروید. یک مشاور حرفه‌ای می‌تواند به شما در تشخیص نحوه برخورد با عضو خانواده و چگونگی بهبودی این شکاف و اختلاف ایجاد شده کمک کند. خواندن کتاب در مورد روابط همچنین می‌تواند به برخی افراد کمک کند، همینطور پیوستن به یک گروه حمایتی.

اگر مشکل خانواده ریشه در مسائلی مانند بیماری روانی یا سوء مصرف مواد توسط شما یا یکی دیگر از اعضای خانواده داشته باشد، ممکن است یک متخصص تنها راه برای بهبود خانواده باشد. برخی از مشکلات ممکن است برای شما خیلی پیچیده باشد که به خودی خود حل کنید.

یک مشاور می‌تواند با گوش دادن خنثی و بی‌طرفانه به حل مشکل کمک کند. ممکن است متخصص پیشنهاداتی را که شما به آن فکر نکرده‌اید یا جنبه هایی از درگیری را که نمی‌توانید درک کنید زیرا به آن خیلی نزدیک هستید، ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.