کاخ سفید؛ 12 واقعیت در مورد این مکان که شاید تا به حال نمی‌دانستید!

کاخ سفید؛ 12 واقعیت در مورد این مکان که شاید تا به حال نمی‌دانستید!

خیابان پنسیلوانیا پلاک 1600، منزل رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا است که همه آن را به اسم کاخ سفید می‌شناسند. این مکان یک نماد برجسته برای شهروندان آمریكا و مردم سراسر جهان است. اطلاعات بسیار جالبی درباره کاخ سفید وجود دارد که بسیاری از مردم و حتی آمریکایی‌ها هم نمی‌دانند.

امروز در این مقاله از زردنیوز ما تصمیم گرفتیم تا در مورد 12 واقعیت و یا شاید رازهایی که خیلی‌ها در مورد آن نمی‌دانند برای شما بگوییم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا شما هم در مورد این موارد جالب بیشتر بدانید و به اطلاعات عمومی خود اضافه کنید. پس با ما همراه باشید.

متراژ خیلی بالای کاخ سفید

شاید ندانید ولی کاخ سفید خیلی بزرگتر از آن چیزی است که شما فکر می‌کنید!

شاید باور نکنید ولی کاخ سفید چیزی فراتر از یک کاخ و یا یک عمارت است که من و شما فکر می‌کنیم. این مکان شاید از دور شبیه خانه‌ای باشکوه باشد، ولی در واقع اگر بدانید که داخل آن چقدر بزرگ و رویایی است شاید هوش از سرتان برود!

کاخ سفید در شش طبقه قرار دارد.  دارای 132 اتاق و 35 حمام حیرت انگیز و فوق لاکچری است. شاید باور نکنید ولی درون این مکان فوق العاده در مجموع 412 درب یا اتاق وجود دارد!

به غیر از مواردی که گفته شد، در این مکان فوق لاکچری در مجموع 28 شومینه، هشت راه پله و سه آسانسور وجود دارد.

احتمالاً شما هم مثل من همین الان تصور کردید که چقدر مکان برای مخفی شدن و کشف کردن چیزهای جدید در این مکان وجود دارد! بر اساس یک برآورد سرانگشتی که چند وقت پیش توسط یکی از مجله‌های مطرح آمریکایی انجام شد، مقدار تقریبی که بر روی این کاخ عظیم می‌توان گذاشت، چیزی حدود 400 میلیون دلار اعلام شده است!

اولین رئیس جمهور ساکن در کاخ سفید

اولین رئیس جمهور ساکن در کاخ سفید
اولین رئیس جمهور ساکن در کاخ سفید

بر خلاف تصور عموم اولین رئیس جمهوری که در این مکان زندگی کرده بود، جان آدامز بوده است!

خیلی‌ها فکر می‌کنند که اولین رئیس جمهور ایالات متحده یعنی جورج واشنگتن، طراحی و ساخت کاخ سفید را سفارش و تصویب کرد. ولی جورج واشنگتن قبل از اتمام کامل این ساختمان درگذشت و هرگز نتوانست لذت زندگی در این کاخ مجلل که ایده‌ی خودش بود را بچشد و هرگز پا به آنجا نگذاشت!

رئیس جمهور شماره دو آمریکا یعنی جان آدامز به جای جورج واشنگتن این افتخار را داشت که برای اولین بار در این مکان رویایی زندگی کند!

عموم مردم در این مورد اشتباه می‌کنند و بد نیست که شما هم بدانید که جورج واشنگتن تنها رئیس جمهوری بود که هرگز در کاخ سفید زندگی نکرد!

سازندگان اصلی عمارت

شاید باور نکنید ولی سازندگان اصلی این عمارت رویایی کسانی نبودند جز بردگان!

از زمانی که میشل اوباما در یک سخنرانی در کنوانسیون ملی دموکرات ها درباره آن کاخ سفید صحبت کرد این واقعیت برای عموم مردم رو شد. تا قبل از اینکه میشل اوباما این راز را فاش نکرده بود مردم فکر دیگری در این مورد داشتند.

وقتی که این ساختمان در واشنگتون بنا می‎شد، متاستفانه در آمریکا برده داری همچنان در جریان بود!

سوابق موجود در کاخ سفید نشان می‎دهد که بردگان آفریقایی-آمریکایی سازندگان اصلی این عمارت بودند و صفر تا صد این کار را خودشان انجام داده بودند!

سازندگان اصلی کاخ سفید
سازندگان اصلی کاخ سفید

هزینه‌های زندگی در کاخ سفید

شاید باور نکنید ولی هر رئیس جمهوری که در این عمارت زندگی می‌کند باید از جیب خودش تمامی مخارج زندگی در این مکان را تامین کند!

هر رئیس جمهوری که پایش به این مکان باز می‌شود برای زندگی خود و خانواده‌اش باید هزینه‌های زیادی را نیز متحمل شود. بله انتقال به کاخ سفید با هزینه‎های زیادی همراه است!

شاید رئیس جمهور بدون پرداخت اجاره زندگی کند، ولی مسئولیت پرداخت مواد غذایی، اقامت در تعطیلات، رویدادهای خارج از کاخ سفید و موارد دیگر را به عهده دارد. بنابراین اگرچه روسای جمهور در آمریکا حقوقی شش رقمی داشته باشند، ولی در هر صورت باید تمامی خرج و مخارج را مدیریت کنند و حواسشان به همه چیز باشد!

روح ساکن در کاخ سفید

شاید باور نکنید ولی خیلی‌ها بر این باورند که یک ظاهراً یک روح در کاخ سفید زندگی می‌کند!

شایعه‌ای وجود دارد که روح آبراهام لینکلن این عمارت تسخیر شده است و در آنجا زندگی می‌کند! مشاهدات زیادی در مورد  شبح رئیس جمهور شانزدهم از سال 1903 صورت گرفته شده است.

بر اساس گفته‌های رئیس جمهورهای سابق، بانوان اول، کارمندان و میهمانان و… صحبت‌های زیادی در مورد روحی که در این عمارت زندگی می‌کند شده است. اغلب داستان‌های خارق العاده ای درباره فعالیت‌های ماورا الطبیعه در این عمارت گفته‌اند و اصرار به وجود این شبه در این مکان دارند.

همه چیز در مورد کاخ سفید
همه چیز در مورد کاخ سفید

استخر مخفی

خیلی‌ها معتقدند که یک استخر پنهانی و مخفی در زیر اتاق مطبوعات در این مکان وجود دارد!

این در حد یک شایعه نیست و این مکان واقعا در کاخ سفید وجود دارد. این استخر در سال 1933 افتتاح شد. این مکان توسط رئیس جمهور وقت فرانکلین روزولت ساخته و مورد استفاده قرار گرفت.

این استخر مخفی زیر اتاق جلسات مطبوعاتی جیمز اس. برادی فعلی است. البته به غیر از این استخر مخفی یک استخر فوق مدرن و زیبا نیز برای ساکنان این ساختمان مجلل نیز وجود دارد.

بی برقی در کاخ سفید

شاید باور نکنید ولی این مکان نزدیک به یک قرن، عملا برق نداشت و به روش‌های سنتی روشن می‌شد!

کاخ سفید تا سال 1891 کاملاً با روش‌های سنتی که گفته شد، روشن نگه داشته می‌شد. این وضع تا وقتی که سرانجام برق اختراع شد ادامه داشت.  در زمان ریاست رئیس جمهوری بنجامین هریسون، این اتفاق افتاد و روشن شدن این مکان بزرگ با نیروی برق همانند یک معجزه برای ساکنان آنجا بود!

ورودی مخفی

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این مکان وجود درهای بزرگ و سراسری است. همه انسان‌های دنیا شاید یکی از نمادهای اصلی این ساختمان را همین درها بزرگ بدانند.

ولی شاید باور نکنید، این مکان پر است از درها مخفی که شاید هر کسی از وجودش باخبر نباشد! تنها کسانی که از درهای مخفی این مکان استفاده می‌کنند تنها رئیس جمهور و بازدیدکنندگان شخصی است.هیچ کس دیگری از وجود این درهای مخفی خبر ندارند!

ورودی یکی از همین درهای مخفی به خیابان H باز می‌شود و از یک کوچه و دو تونل عبور می‌کند و  سپس به زیرزمین کاخ سفید ختم می شود.

این درب مخفی این مکان یکی از مکان‌هایی است که در زمان جنگ جهانی دوم ساخته شد. ساکنین این مکان در هنگام بمباران در این مکان امن پناه می‌گرفتند!

سفید نگه داشتن کاخ سفید

یکی از سخت‌ترین وظایفی که کارمندان این عمارت بر عهده دارند، تمیز و سفید نگه داشتن فضای بیرونی این عمارت است.

برای پوشش و سفید نگه داشتن 55000 متر مربعی این عمارت 570 گالن رنگ در هر بار استفاده می‌شود. شاید باور نکنید ولی سالانه بین 76000 تا 1.6 میلیون دلار برای نگهداری و سفید نگه داشتن این ساختمان ریاست جمهوری هزینه می‌شود!

ضلع غربی ساختمان ریاست جمهوری

بیشترین فعالیت و اموری که رئیس جمهور انجام می‌دهد معمولا در یک دفتربیضی شکل در جریان است. ولی این این دفتر بیضی شکل از ابتدای امر در این عمارت وجود نداشته و بعدها به این مجموعه اضافه شده است.

این اتاق کار در زمان تدی روزولت که خواستار یک دفتر اجرایی جدا بود در سال 1902 ساخته شده است.  او حتی بعد از اتمام زمان ریاست جمهوری خود نیز تا سال 1909 در این مکان سکونت داشت و همچنان کارهای خود را در همین اتاق بیضی شکل انجام میداد.

این اتاق این روزها دفتر اصلی هر رئیس جمهوری است که در این مکان زندگی می کند. ولی لازم به ذکر است که متراژش نسبت به گذشته تغییر کرده و بزرگتر شده است.

کاخ سفید اصلی

این مورد هم شاید برای شما جذاب باشد که بدانید که این کاخ سفیدی که این روزها شما آن را می‌بینید. در واقع همان کاخ سفید اصلی نیست!

در سال 1814 انگلیسی ها کاخ سفید را به آتش کشیدند. جیمز هوبان یک معمار ایرلندی 14 سال تمام روی بازسازی این مکان زحمت کشید و به این شکلی که امروزه می‌بینیم آن را در آورد!

جالب است که بدانید این اقامتگاه به طرز مشکوکی به خانه Leiner در دوبلین در کشور ایرلند شباهت دارد.  گفته می شود این خانه، دوقلوی کاخ سفید است. همچنین از ویژگی های جالب این ساختمان می‌توان به عنوان Chateau de Rastignac در فرانسه اشاره کرد. این مکان جایی است که توماس جفرسون مدت زمان قابل توجهی را به عنوان وزیر تام الاختیار ایالات متحده در این مکان کار می‌ کرد.

تفریح ​​در اتاق‌های کمتر شناخته شده

میشل اوباما در کتاب شدن خود به این موارد به کرات اشاره کرده است.  در این بنا اتاق‌های مخفی زیادی وجود دارد. بسیاری از ساکنان می‌توانند بیشترین وقت خود را در آنجا بگذرانند و بهره ببرند.

این عمارت با داشتن 132 اتاق مختلف، یک مکان عالی برای داشتن هرگونه تفریحی به دور از چشمان کنجکاو مردم عادی است!

به عنوان مثال هری ترومن یک اتاق را به یک سالن بولینگ تبدیل کرده بود. یک رئیس جمهور دیگر یک رختکن را به سالن سینما 42 نفره تبدیل کرد بود.  هیلاری کلینتون یک اتاق را برای گوش دادن به موسیقی برای شوهرش ایجاد کرد تا از نواختن ساکسیفون لذت ببرد.

حرف آخر

امیدوارم این مواردی که در مورد این مکان رویایی گفته شد برای شما جالب بوده باشد. ولی این تنها مواردی نیست که در مورد این مکان اسرارآمیز وجود دارد. داستانهای جذاب بسیاری درباره کاخ سفید تاریخی وجود دارد.

در مقاله‌های بعدی خیلی مفصل‌تر و کامل‌تر در مورد این موارد برای شما خواهیم گفت. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *