فرمول یک 2020

بررسی بازی فرمول یک 2020 (F1 2020)

مشخصات کلی

نام کامل بازیF1 2020 | فرمول یک 2020
پلتفرمPC, PlayStation 4, Xbox One
توسعه دهندهCodemasters
ناشرCodemasters
ژانر:مسابقه‌ای
تاریخ انتشار10 جولای 2020
دانلود بازیدانلود بازی اف یک 2020

مقدمه

فرمول 1 بازگشته است. بسیار لذت بخش است که دوباره می توانیم نسخه جدیدِ این بازی را تجربه کنیم. شاید فصل 2020 مانند فصول دیگر نباشد (اوضاع مربوط به کرونا)، اما بازگشت ستاره های محبوب مان به پشت فرمان همچنان هیجان انگیز است. جدید ترین سری فرمول 1 شرکت Codemasters که همه خودرو ها و راننده ها را تحت لیسانس خود درآورده است سرانجام عرضه شد. و در واقع، بازگشت به پشت فرمان دیجیتالی بسیار هیجان انگیز است، چه ماشین های F2 فصل گذشته باشد (فصل جدید بعداً اضافه می شود)، یا کلاسیک های بخش yesteryear، یا مرسدس W11 2020 لوئیس همیلتون باشد، راندن هر ماشین احساس خوبی دارد. بازی فرمول یک 2020 را در سلسله مطالب معرفی بازی ها قرار داده‌ایم.

شروع

اما صادقانه بگوییم، شما احتمالاً نمی خواهید مستقیم سوار بر یک مرسدس، یا حتی فراری، ردبول یا مک لارن شوید، بلکه ترجیح می دهید ماشین و تیم خود را بسازید. به این دلیل است که امسال، بخشی جذاب که دومین حالت شغلی (career) به نام my team است به بازی اضافه شده است است. شما به جای اینکه در فرمول 2 شروع به کار کنید و به عنوان راننده تازه کار، صفوف خود را بدست آورید، تیم خود را در فرمول یک راه اندازی می کنید و سعی می کنید به میان بهترین تیم های فرمول 1 جهان صعود کنید.

فرمول یک 2020
فرمول یک 2020

به طرز عجیبی، این حالت جدید بدون هیچ گونه هیاهو شروع می شود. شما به سادگی با فهرست های مختلفی روبرو می شوید، که راوی با صدایی بسیار خسته کننده بخش هایی برای ساختن تیم شما را توضیح می دهد. در طی این فرآیند، قبل از ایجاد یک پرچم و لوگوی مخصوص برای تیم خود و استخدام یک راننده دوم، آواتار راننده خود را ایجاد کرده و پوشش او را با وسایل مختلف شخصی سازی می کنید. از این نظر شبیه سری عناوین مسابقه ای دیگر Codemaster است، اما با کمبود هیاهو و هیجان همراه است. همه چیز در مورد معرفی بخش تیم من کسل کننده است، به خصوص در مقایسه با هیجان هنگامی که اولین بار وارد پیست می شوید.

گیم پلی

پیست مسابقه جایی است که F1 2020 واقعاً می درخشد. این بازی بهتر از همیشه است و واقعا معیاری برای سایر بازی های مسابقه ای است. نمی توان گفت که این بازی بدون نقص است، هوش مصنوعی می تواند هیجان خوبی به مسابقات بدهد، اما هنوز هم به نظر می رسد جای کار برای بهتر شدن دارد. این سطح از هوش مصنوعی ممکن است در یک بازی اتومبیلی خیابانی و یا یک مسابقه GT که در آن اتومبیل ها ساخته شده اند که کمی محکم باشند قابل قبول باشد، اما ماشین های F1 برای نهایت سرعت طراحی شده اند، که در مسابقات هر ضربه ای احتمالاً منجر به شکستن یک بال جلو یا سوراخ شدن تایر می شود.

ممکن است وقتی رقیبی از پشت به شما ضربه می زند، کمی ناامید کننده باشد یا وقتی در یک گوشه هنگام سبقت گرفتن، شما را به خارج پیست هدایت، اما خوشبختانه اتفاقی نیست که خیلی رخ دهد.

مسابقه در تیم من با سایر مسابقات اتومبیلرانی در F1 2020 بسیار متفاوت است، زیرا شما با یک ماشین جدید و اثبات نشده شروع می کنید. نه تنها این، بلکه امکانات شما در هیچ بخشی در نزدیکی سطح اول این رشته قرار ندارند، بنابراین احتمالاً در طول فصل اول با مشکل روبرو خواهید بود. مطمئنا، شما ممکن است بتوانید در یک مسابقه مقدماتی، مکان خوبی را در تعیین خط و جایگاه بدست آورید، اما این به آن معنا نیست که در پایان مسابقه موقعیت خوبی داشته باشد. ممکن است ماشین شما از ماندگاری لازم برای حفظ لاستیک ها در مسافت های طولانی تر نسبت به تیم های بزرگ تر برخوردار نباشد.

کیفیت کار

در حالی که شما همیشه این فرصت را داشتید که خیلی زود در حالت استاندارد حرفه ای فرمول یک 2020 مسلط شوید، حالت تیم من بیشتر مانند یک ماراتون است تا اینکه مسابقه ای سرعتی باشد، به این معنی است که باید در یکی دو فصل اول تجربه کسب کنید. این امر باعث می شود تا زمانی که به سکوی های برتر مسابقات وارد می شوید بیشتر به خودتان افتخار کنید. موفقیت در تیم من با صبر و تحمل حاصل می شود، زیرا شما فقط نمی توانید مانند آنچه در حالت شغلی انجام می دهید، فقط ماشین های جدید در هر فصل را ارتقا دهید، بلکه باید بودجه خود را نیز مدیریت کنید و امکانات خود را نیز توسعه دهید.

شما حتی این شانس را دارید که با حامیان مالی جدیدی نیز قرارداد امضا کنید، که قراردادهای موقت را پیشنهاد می کنند که می توانند در طول سال پول اضافی برای شما کسب کنند. هرکدام با یک هدف خاص همراه هستند، که قبل از پایان قرارداد، هر بار که موفقیتی کسب می کنید، مبلغی را پرداخت می کنند – که قطعاً برای در گردش بودن پول خوب است.

وقتی فرمول یک 2020 را بازی می کنید، به راحتی نمی توان درک کرد که چقدر بازی خوبی است. بازیکنان قدیمی بلافاصله با هندلینگ ماشین ها با کنترل های بسیار خوب و پاسخگو، اخت می گیرند، اما تغییرات جزئی و کوچک در همه بخش ها، تجربه کلی را به زیبایی بهبود داده است. با نازک تر شدن لاستیک ها، یا صدمه دیدن یکی از بال ها، هندلینگ تغییر قابل توجهی می کند، و این باعث می شود تجربه رانندگی واقعی تری حاصل شود.

نتیجه گیری

مسابقات تقریباً همیشه هیجان انگیز هستند، که شاید مهمترین قسمت از هر بازی مسابقه ای باشد، صرف نظر از این که این یک شبیه سازی باشد یا نه. بسیار عالی است وقتی می بینید که حریفان شما در مقابل شما برای کسب جایگاه بهتر می جنگند و شما باید از کوچک ترین فرصت ها برای پیشی گرفتن از آن ها اقدام کنید. وقتی که مجبور می شوید از موقعیت برتر خود در برابر ماشین سریعتر دفاع کنید به همان اندازه هیجان انگیز است که یاد می گیرید اتومبیل خود را به منظور حفظ جایگاه خود از نزدیک ترین جای ممکن وارد پیچ کنید.

با دو حالت شغلی عظیم، بعلاوه چند مورد ترفند قابل توجه در گیم پلی کلی، تحت تاثیر قرار نگرفتن از آخرین عنوان Codemasters در سری فرمول یک بسیار کار سختی است. حتی یک حالت جدید هندلینگ با نام Casual Handling نیز وجود دارد که اشتیاق برای تجربه این بازی را از هر زمان دیگری قابل بیشتر می کند، به خصوص به مخاطبان کاملاً جدید از طرفداران F1 اجازه می دهد تا از بازی لذت ببرند.

نکات مثبت

  • مسابقات از هر زمانی بهتر شده اند
  • فرمول 2 کاملا با حالت داستانی ادغام شده است
  • قابلیت های شخصی سازی بالا در حالت داستانی
  • افزایش تنوع خودرو ها و پیست ها
  • بهبودِ هرچند جزئی اما محسوس در گیم پلی
  • طراحی جذاب شرایط مختلف آب و هوایی

نکات منفی

  • افتتاحیه حالت تیم من به شدت خسته کننده است
  • هوش مصنوعی می توانست عملکرد بهتری در برخورد ها داشته باشد
  • کات سین های تکراری و خسته کننده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.