تفال؛ برترین برند فرانسوی دنیا

تفال؛یکی از برترین برند فرانسوی دنیا

 کمتر کسی در دنیا وجود دارد که تاکنون نام این برند را نشنیده باشد. تفال درسال 1950 توسط مارک گروگوایر در فرانسه اختراع شد. وقتی که مارک می‌دید همسرش به سختی تخم‌مرغ را از تابه جدا می‌کند و درنهایت نصفی از تخم مرغ به تابه می‌چسبید از آن‌جا بود که به فکرافتاد تا تفال را اختراع کند.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با این برند آشنا شویم.

تاریخچه برند تفال

مارک شبانه‌روز به این فکر می‌کرد که چطور می‌تواند محصولی بسازد که بعد از پخت غذا به آن نچسبد. او بعد از تحقیقات فراوان و کسب کردن علم و تجربه و همچنین مشورت با افراد بسیار اولیت تابه را در سال 1954 ساخت.

ساخت اولین تابه نچسب اتفاقی بی‌نظیر بود و شروع رسمی برای برند تفال بود. مارک درسال 1956 کارخانه این برند را در اطراف پاریس ساخت و این شرکت به‌طور رسمی شروع به کار کرد.

این کارخانه در سال اول شروع کار خود حدود 10 قابلمه و تابه را ساخت و به بازار عرضه کرد. این در همان سال رکورد خوبی برای او بود.

شعار این برند فرانسوی این است (ایده‌ای که بدون آن نمی‌توانید زندگی کنید). این شعار بسیار خوبی هم برای این برند پرقدرت و معروف بود.

تفال
تفال

چرا نام تفال

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشه چرا مارک نام این برند را تفال گذاشته است.

تفال(Tefal) از مجموع (Teflon) و آلمینیوم (Aluminium) به وجود آمده است. اگر 3 حرف اول Teflon و 2 حرف اول Aluminium را به یکدیگر بچسبانیم به نام Tefal می‌رسیم.

تعداد کارمندان

طبق آخرین آمار منتشر شده این برند بیش از 2000 کارمند در فرانسه دارد و لقب بزرگترین سازنده لوازم‌خانگی کوچک منزل را یدک می‌کشد به دلیل این‌که محصولات تنوع بالا و کیفیت بی‌نظیری دارند.

تفال در سایر کشورها

این شرکت به دلیل تنوع و کیفیت بسیار بالا محصولات، حضوری فعال و گسترده در اکثر کشورهای دنیا دارد و حتی در چندین کشور هم کارخانه تولید محصولات را دارد.

تولید محصولات این برند در کشورهای چین، ترکیه، آلمان و فرانسه است. محصولاتی که در این کشورها تولید می‌شوند به سایر کشورها صادر می‌شود.

تولید در ایران

تفال در ایران هم بسیار طرفدار دارد به سبب کیفیت بالایی که دارد و البته در اغلب خانه‌های ما ایرانی‌ها محصولات این برند پیدا می‌شود.

این شرکت در سال‌های قبل از انقلاب در ایران کارخانه تولید محصول داشت و بسیاری از محصولات را در ایران تولید می‌کرد.

بعد از پیروزی انقلاب این محصول از ایران خارج شد و مجدداً از سال 1389 شرکت گروپ سب پارس نمایندگی این شرکت را در ایران دارد و محصولات این شرکت را بفروش می‌رساند.

مهمترین محصولات تفال

آیا می‌دانید پرطرفدارترین محصول این شرکت چیست؟ سرویس‌های قابلمه و تابه سرخ‌کن و زودپز این شرکت جزء پرطرفدارترین محصولات می‌باشند.

تفال
تفال

زودپز

زودپز از آن دسته محصولاتی است که تکنولوژی ساختش هنوز هم بسیار سخت و دشوار است و خیلی از کشورهای دنیا هنوز هم قادر به تولید این محصول نیستند زیرا با کوچکترین اشتباه منفجر خواهد شد.

این برند به دلیل تجربه کافی که در این زمینه دارد می‌توان گفت بهترین زودپزهای دنیا را دارد و محبوبیت این محصول نشانه این امر مهم می‌باشد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این زودپزها سوپاپ اطمینان 5 مرحله‌ای است که در زودپزهای این شرکت به کار رفته است و همچنین سیتم قفل درب که باعث می‌شود خطری به وجود نیاید.

نسل جدید زودپزها بنام کلیپسو به دلیل طراحی ظاهری و سادگی کار بسیار محبوب شده‌اند.

نام کلیپس هم از آن‌جایی برایش در نظر گرفته شده است که مانند کلیپس و با یک دست به راحتی باز می‌شود.

کف این زودپزها  دارای چدن است و بدنه هم از استیل چند لایه ساخته شده است همچنین به دلیل تکنولوژی بالا امکان منفجر شدن آن‌ها وجود ندارد.

  • پنج مدل از انواع زودپزها
  • زودپز کلیپسو پرسیشن
  • زودپز نوتریکوک
  • زودپز کلیپسو پلاس
  • زودپز مینوت پرفمت
  • زود پز مینوت ایزی

در آخر نتیج می‌گیریم یکی از محبوبترین محصولات برند فرانسوی تفال می‌باشد و این محبوبیت نتیجه بیش از 80 سال تلاش است.

امیدوارم این مقاله از زرد نیوز مورد پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *