خط چشم؛ شناخت حالت چشم و زیباتر شدن شما

خط چشم؛ شناخت حالت چشم و زیباتر شدن شما

خط چشم به نظر من یکی از اصلی ترین وسیله های آرایشی است که هیچ وقت آرایش شما بدون آن تکمیل نخواهد شد.

امروز در این مقاله از زردنیوز ما تصمیم گرفتیم که در مورد خط چشم و روش های زیباتر جلو کردن چشم ها برای شما بنویسیم. ما به شما خواهیم گفت که چطور خط چشمی زیبا و بی نقصی را برای خود بکشید.

شناخت و حالت خط چشم

خیلی ها با این کار مشکل ندارن و فکر می کنند که این کار سخت ترین قسمت آرایش کردن است. ولی به نظر من که اصلا این جوری نیست. اگر این مقاله را تا انتها بخوانید و ویدیو آموزشی که در سایت قرار دادیم را تماشا کنیم با چند بار تمرین کردن به بهترین نتیجه خواهید رسید.

یکی از مهترین نکاتی که در مورد خط چشم کشیدن شما باید به آن توجه داشته باشید، فرمی است چشمانتان دارند. در ابتدا شما باید فرم چشمانتان را بشناسید و با توجه به آن خط خود را بکشید.

خط چشم
خط چشم

چشم‌های فاصله دار

شما اگر این فرم چشم را دارید باید با کوتاه کردن و به سمت بالا کشیدن دنباله‌ی خط و فاصله چشمانتان را تا جایی که می توانید کمتر کنید.

برای این کار خط را روی خط اشک یا خط مژه بکشید. در نظر داشته باشید که موقع این کار در گوشه داخلی قسمت بالا و پایین چشم بسیار مراقب باشید. چرا که اگر قسمت داخلی چشم را کمی کشیده تر بکشید ظاهر قشنگی به شما نخواهد داد.

چشم‌های نزدیک به هم

در این مدل چشم ها درست نقطه مقابل چشم های فاصله دار است. شما اگر چشمانتان به این حالت است، باید خط قسمت بیرونی یعنی دنباله آن را بلندتر، صاف تر و به حالت افقی بکشید.

 گوشه داخلی چشم‌ها را هم اصلا نباید به صورت خطی بکشید. باید بیشترین تمرکز خود را به گوشه خارجی چشم بگذارید تا فاصله چشم های شما با خطای دیدی که ایجاد می کنید، بیشتر نشان داده شود.

 چشم‌های ریز

در این مدل از حالت چشمانتان باید کمی خط چشم را به صورت محو بکشید. توجه داشته باشید که  هر چه قدراین خطوط واضح تر باشد چشمانتان ریزتر نشان داده می شود.

بهتر است اگر چشم‌های ریزی دارید، به جای خط چشم مدادی از مدل های مایع استفاده کنید. فقط روی پلک بالا خط بکشید و تا دنباله، آن را محو کنید.

 چشم‌های پف دار

اگر شما چشمانتان پف دار است و بخواهید خط باریکی بکشید، خط چشم شما وقتی که چشمانتان باز است اصلا دیده نمیشود.برای این مدل از چشم ها بهتر است که شما خطی پهن تر بکشید.

دقیقا زیر خط مژه‌ی بالا و داخل خط اشکبا خط بکشید تا تعادل بیشتری بین چشمها ایجاد شود.به خاطر داشته باشید که اگر حالت چشمان شما به این صورت است هرگز نباید برای پلک پایین خط چشم بکشید. چرا که چشم های شما کوچک تر نشان داده می شود. شما باید فقط باید قسمت گوشه خارجی چشم را خط بکشید.

چشم‌های بادامی

برای این که خط چشم بزرگ تر و زیباتر در مدل از حالت های چشم نشان داده شود شما باید فقط یک سوم چشم ها را خطی باریک بکشید. در انتهای خارجی چشم آن را ضخیم تر کنید.

از همه مهمتر اینکه شما باید پایین پلک هم یک خط باریک بکشید تا چشم ها حالتی زیباتر به خود بگیرد.

چشم‌های کشیده به بالا

از آنجایی که این فرم از چشم تا حدی به چشم های با حالت بادامی هستند، روش خط چشم کشیدن هم دقیقا همانند آن است. باید  پلک بالایی را خط بکشید و دنباله را به سمت بالا بکشید.

 چشم‌های کشیده به سمت پایین

اگر حالت چشمان شما به این صورت است، باید خط را به سمت بالا  بکشید. دنباله خط چشم را پهن و به سمت بالا بکشید.

از همه مهمتر این که خط چشم کشیدن را هم باید از وسط پلک شروع کنید و دنباله آن را در زاویه ۴۵ درجه بکشید.

 چشم‌هایی با حالت تک پلک

این دسته از افراد که حالت چشمانشان پلک ندارند خط چشم را  شما باید تا جای ممکن نزدیک به خط مژه بکشید. دنباله آن را ضخیم و کشیده کنید. اگر دوست دارید چشم ها حالتی گردتر داشته باشد باید از وسط پلک خط چشم را پهن کنید و دنباله آن را کوتاه تر بکشید.

ویدیوی آموزشی

در این ویدیو ساده ترین و بهترین حالت های خط چشم کشیدن را شما آموزش می بینید. می توانید با همین تکنیک های ساده به آسانی برای خود خط چشمی زیبا بکشید. از آنجایی که چشم ها در صورت گیرایی خیلی بالایی دارند می توانید با چشمان زیبای تان دل همه را ببرید.

اشتباهات رایج

خوب تا به اینجا شما متوجه شدید که این کار اصلا کار سختی نیست. اگر تکنیک های این کار به خوبی بلد باشید به راحتی می توانید خطی زیبا بکشید. از همه مهمتر باید توجه داشته باشید که هر دو چشم حالت قرینه داشته باشند.

بسیاری از افراد هستند که چشمانی زیبا دارند ولی با روشی اشتباه و غیر اصولی این کار را می کنند، به جای اینکه به زیباتر شوند، گیرایی و زیبایی چشم خود را با این کار از بین می برند و کل آرایش صورت خود را با همین تکنیک های اشتباهی که ممکن است به کار ببرند از بین می برند!

در ادامه با ما همراه باشید که چند اشتباه رایجی که ممکن است شما هم ناخواسته استفاده می کنید را به شما آموزش دهیم تا بتوانید خط چشمی زیبا و گیرا بکشید.

خط چشم
خط چشم

تیز نبودن نوک مداد چشم

اگر شما از مداد برای کشیدن خط استفاده می کنید باید تا جایی می توانید نوک مداد را تیز نگه دارید که خطی صاف و بی نقص بتوانید بکشید.

مداد رنگی در زیر چشم

این مورد هم یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که اکثر خانم ها این کار را انجام می دهند. شما هیچ وقت نباید از مدادهای رنگی چشم زیر چشم استفاده کنید. چرا که این کار باعث می شود آرایش شما غلیظ تر دیده شود. اصلا هم چشمان شما را زیباتر نشان نمی دهد!

شما فقط در مواردی خاص مثل آرایش های شب و یا خیلی خاص می توانید با در نظر گرفتن نکاتی زیر چشم را خط بکشید. اصلا نباید این کار را همیشه تکرار کنید.

نامتقارن بودن دنباله ها

همان گونه که در بالا اشاره کردیم، متقارن بودن خط چشم ها یکی از مهمترین اصل هایی است که شما باید به آن توجه داشته باشید. اگر تکنیک های این کار را بلد نیستید باید ویدیوهای آموزشی را ببیند. با تمرین کردن به این مهارت دست پیدا کنید.

مدل مایع

وقتی شما از خط چشمهای مایع استفاده می‌کنید، احتمال اینکه این خطوطی که میکشید زیر چشمان شما پخش شود خیلی بالاست و جلوه‌ی آرایش شما را از بین خواهد برد.

شما باید از خط چشم های مایع برای قسمت بالا و از مداد برای زیر چشم استفاده کنید.

مدل قابل شست و شو

اگر شما از لوازم ضدآب زیر چشم استفاده نکنید خیلی زود با عرق کردن زیر چشم پخش می شوند. و ظاهر قشنگی به آرایش شما نخواهد داد.

فاصله بین مژه ها

اگر بین مژه ها و خطی که شما می کشید فضاهای خالی وجود داشته باشد، چشمانتان خیلی جلوه خاصی نخواهد گرفت. شما باید دقیقا بدانید که خط را درست در محل رویش مژه ها بکشید. به طور کامل جاهای خالی آن را پر کنید.

بی نظم بودن دنباله خط

دنباله خط باید تیز، تمیز و صاف باشد و اصلا نباید بی جهت آن را ضخیم کنید. به خاطر داشته باشید که بالا و پایین شدن خط و باعث زشت و نامرتب بودن آرایش شما خواهد شد.

کشیدن پلک به سمت بالا

خیلی ها موقع کشیدن خط پلک خودشان را با انگشتشان بالا نگه می دارند. بعد خط می کشند که اصلا کار درستی نیست. چرا که باعث میشود که خط شما ضخیم و نامرتب جلوه کند. شما موقع این کار باید با حالتی که چشمانتان نیمه باز است خط را بکشید. مواظب باشید که دست شما هرگز نلرزد.

مداد کشیدن داخل چشم

اگر شما چشمانتان درشت است با این کار جلوه ی زیبایی به چشمانتان می دهید در غیر این کار باعث کوچک تر دیده شدن چشم های شما خواهد شد.

محو کردن خط پایین

برای انجام این کار قلم موی شما نباید خیلی پهن باشد که اگر به این گونه باشد، باعث سیاه شدن زیر چشم شما و کثیف و نامرتب نشان داده شدن آرایش شما خواهد شد.

امیدوارو که نکاتی که در این مقاله به شما گفته شد، برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم به شما کمک کنیم تا با کشیدن خط چشم، چشمانی زیباتر و جذاب‌تری داشته باشید.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.