اپیلیدی؛ آیا استفاده از این دستگاه به از بین بردن موهای زائد شما کمک می‌کند؟

اپیلیدی؛ آیا استفاده از این دستگاه به از بین بردن موهای زائد شما کمک می‌کند؟

موهای زائد می‌تواند برای خیلی از خانم‎‌ها مثل یک کابوس می‌ماند که هر کسی دوست دارد از شر آن خلاص شود. هر کسی برای از بین بردن این موهای زائد از روش خاص خودش استفاده می‌کند، ممکن است یکی از شیوکردن برای از بین رفتن موهای زائد استفاده کند و یا کسی از اپیلیدی برای از بین بردن این موها استفاده کند.

امروز در این مقاله از زردنیوز ما تصمیم گرفتیم که در مورد اپیلیدی و تاثیری که برای از بین بردن موهای زائد دارد برای شما بنویسیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد این موضوعات نکات ارزشمندی را به شما ارائه دهیم.

اپیلیدی چیست؟

روش‌های زیادی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که شما با توجه به نوع موهای زائد و بودجه‌ای که دارید، می‎توانید مناسب‌ترین محصول را انتخاب کنید. روش‌هایی مثل لیزر کردن، اپیلاسیون و شیو کردن و … روش‌هایی هستند که می‌تواند تا حدی هم به صورت دائم و هم به صورت موقتی به از بین بردن موهای زائد شما کمک می‌کند.

استفاده از اپیلیدی می‌تواند روش خوبی برای از بین بردن موهای زائد باشد. این وسیله برقی به گونه‌‍ای طراحی شده که می‌تواند موها را مستقیماً از ریشه جدا کند و ظاهری بهتر به پوست شما بدهد.

اگر دوست داشته باشید که به راحتی موهای زائد خود را در حمام و یا زیرآب از بین ببرید، می‌توانید از مدل ضدآب استفاده کنید. برخی افراد که پوستی حساس دارند، ممکن است به هنگام استفاده از اپیلیدی دچار درد و یا سوزش شوند. هر چه بیشتر از این وسیله استفاده شود، پوست هم عادت می‌کند و درد کمتری را احساس خواهند کرد.

اپیلیدی
اپیلیدی

روش صحیح استفاده از اپیلیدی چیست؟

اپیلاتور یا همان اپلیدی دقیقا شبیه به اپیلاسیون کار می‌کند. به این ترتیب که موها را کاملا از ریشه جدا می‌کند. با این تفاوت که در اپیلیدی شما نیازی به موم یا وکس نیست. درعوض با حرکت دادن دستگاه بر روی پوست موهای زائد از ریشه کنده خواهد شد.

بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد چیست؟

  • برای بهترین نتیجه شما بایدقبل از استفاده از اپیلاتور، پوست خود را لایه برداری کنید. لایه‌برداری کمک می‌کند که سلول‌های مرده پوست از بین برود و نتیجه بهتری از کاری که انجام می‌دهید را می‌گیرید.
  • با قرار دادن اپیلاتور در زاویه 90 درجه بر روی پوست شما می‌توانید کار خود را شروع کنید.
  • هیچ‌گاه دستگاه را بر روی پوست خود فشار ندهید. خیلی راحت و روان آن را روی پوست خود تکان دهید.
  • در این هنگام باید پوست خود بکشید و سپس به آرامی اپیلاتور را در جهت مخالف رشد مو حرکت دهید.
  • اگر اپیلاتور را به سمت جهت رشد مو حرکت دهید، شاید موها کنده شود، ولی از ریشه خارج نمی‌شود.

چه نکاتی را در هنگام استفاده از اپیلاتور باید رعایت کنیم؟

  • خوب است این کار را در شب انجام دهید. دلیلش هم این است که بسیاری از افراد بعد از استفاده از اپیلیدی شاهد قرمزی و سوزش در پوست شوند. ولی این قرمزی بعد از چند ساعت از بین می‌رود و در نتیجه پوستی صاف و بی‌مو خواهید داشت.
  • برخی از اپیلاتورها دارای تنظیمات سرعت هستند. خوب است که برای شروع از سرعت پایین استفاده کند و به تدریج سرعت را افزایش دهید تا آستانه درد خود را پیدا کنید.
  • به آرامی و به تدریج این کار را انجام دهید و سعی نکنید که با عجله این کار را بکنید زیرا نتیجه‌ی تمیزی نخواهید داشت.
  • بعد از استفاده از این وسیله پوست خود را با استفاده از یک مرطوب‌کننده مناسب چرب کنید.
  • فراموش نکنید که اپیلاتور خود را پس از هر بار استفاده تمیز کنید تا خطر عفونت‌های پوستی را کاهش دهید. بهترین وسیله برای تمیز کردن اپیلاتور، الکل است.

 فواید استفاده از اپیلاتور چیست؟

اپیلیدی
اپیلیدی

شاید خیلی‌ها به‌خاطر دردی که استفاده این وسیله دارد، خیلی مایل به استفاده کردن از آن نباشند. ولی این وسیله مزایای خیلی زیادی برای پوست ما دارد. مثلا یکی از مزایای استفاده از دستگاه اپیلاتور این است که شما پوست صاف‌تری خواهید داشت و نتایج ممکن است بیشتر از سایر روش‌های از بین بردن موهای زائد به شما کمک کند.

البته که هرکس ممکن است بسته به نوع پوستی که دارد، نتیجه‌های مختلفی را تجربه کنند. یکی از بی‌نظیرترین مزایای استفاده از این وسیله این است که شما حداقل تا چهار هفته پوستی صاف و بی مو را خواهید داشت!

برعکس روش اپیلاسیون که خیلی روی موها کوتاه عملکرد خوبی ندارد، با استفاده از ایپلاتور می‌توانید حتی موهای کوتاه را هم از ریشه بکنید و از صافی دست و پای خود لذت ببرید.

فایده دیگر این است که اپیلاسیون ممکن است به مرور زمان منجر به کاهش موهای بدن شما شود ولی با استفاده از این وسیله شما می‌توانید موهایی نرم‌تر و ریزتری داشته باشید و حتی ممکن است موها با سرعت کمتری نسبت به قبل رشد کنند و حتی در بعضی از قسمت‌های بدن، موهای کمتری داشته باشید.

آیا استفاده از اپیلیدی برای بدن خطر دارد؟

در واقع استفاده از اپیلاتور روشی کاملاً بی‌خطر برای از بین بردن موهای ناخواسته‌ی بدن است که شاید برای بسیاری از افراد روشی دردناک باشد. تنها ایراد و یا خطری که این وسیله برای پوست شما ممکن است داشته باشد این است که اگر برای استفاده از این وسیله خیلی عجله کنید و یا دستگاه را در جهت رشد مو حرکت ندهید، ممکن است به جای بیرون کشیدن موها از ریشه، مو را بشکنید و این موهای کوتاه‌تر و شکسته ممکن است رشد کند و موجب آلودگی‌هایی در پوست شود.

چه نکاتی را قبل از استفاده از اپلیدی باید رعایت کنیم؟

اپیلیدی
اپیلیدی

اگر دوست دارید بیشتری و بهترین نتیجه را از کاری که انجام می‌دهید بگیرید، خوب است که در هنگام و یا قبل از استفاده این نکات را در نظر داشته باشید.

استفاده از ژل یا کرم بدن

خوب است قبل از استفاده از این وسیله بدن خود را با استفاده از کرم یا ژل پوست خود را نرک کنید تا در هنگام استفاده درد کمتری را احساس کنید. چرا که داشتن پوست خشک ممکن است احساس درد در هنگام انجام این کار بیشتر کند.

استفاده در حمام یا دوش

طبق تجربه خوب است که برای انجام این کار در هنگام حمام یا دوش آب استفاده کنید. دلیلش هم این است دوش آب موها را نرم‌تر و منافذ پوستی را باز می‌کتد و در نتیجه درد کمتری را احساس خواهید کرد.

لایه برداری کردن پوست

خوب است که حداقل دو یا سه روز قبل از انجام این کار پوست را لایه برداری کنید ( مثلا کیسه بکشید ) تا درد کمتری را در هنگام استفاده احساس کنید.

کیسه کشیدن یک روش سنتی است ولی می‌توانید با مخلوط شکر قهوه‌ای با ژل حمام معمولی یا روغن زیتون یک اسکراب بدن طبیعی درست کنید و روی پوست خود استفاده کنید تا موها نرم‌تر شود و در نتیجه درد کمتری را احساس کنید.

شیو کردن پوست

خوب است که موها را چند روز قبل از انجام این کار پوست خود را شیو کنیدتا موها کمتر شود و درد کمتری را احساس کنید.

عدم خوردن نوشابه یا قهوه چند ساعت قبل از اپیلیدی

مصرف کافئین که معمولا در نوشابه یا قهوه وجود دارد، ممکن است احساس درد بیشتری داشته باشید!

دوش گرفتن قبل از استفاده

آب گرم باعث می‌شود که منافذ پوست باز شود و موها نرم‌تر شود. با حمام کردن شما درد کمتری را احساس خواهید کرد و راحت‌تر موها کنده خواهد شد.

اپیلیدی با تیغه‌های بیشتر

خوب است که در هنگام خرید اپیلیدی، محصولی را انتخاب کنید که تیغه‌های بیشتری داشته باشد. این محصولات شوک‌های کمتری بر روی پوست دارند و مو را یکباره از ریشه می‌کند. با این روش می‌توانید از تحریک‌های پوستی جلوگیری کنید و درد کمتری را احساس کنید.

کشیدن پوست در هنگام استفاده

خوب است در هنگام استفاده قسمتی را که قصد کندن موهای زائدش را دارید با دست فشار دهید. با انجام این کار، گیرنده‌های درد از بین می‌رود و موها راحت‌تر کنده می‌شوند.

عدم استفاده از دوران قاعدگی

در زمان قاعدگی هورمون‌های بدن سطح بالایی دارد و احساس درد بیشتری را بدن دارد. برای داشتن درد کمتر هنگام اپیلاسیون با اپیلیدی، بهترین زمان برای انجام این کار 3-4 روز پس از اتمام دوران قاعدگی است که البته این مقدار در افراد مختلف متفاوت است.

امیدوارم که نکات ارزشمندی را در مورد این موضوع به شما ارائه داده باشیم. نظرات و پیشنهادات خود را لطفا با ما به اشتراک بگذارید.

زردنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *