یورو دیجیتال

بانک مرکزی اروپا: برای معرفی یورو دیجیتال باید آماده شویم

یکی از اعضای هیئت مدیره اجرایی بانک مرکزی اروپا روز جمعه عنوان کرده بود که اتحاده اروپا برای معرفی یورو دیجیتال باید تلاش خود را آغاز کند.

در نتیجه تحقیقاتی توسط بانک مرکزی اروپا منتشر شده است، ارز دیجیتال یورو می‌تواند این امکان را برای شهروندان اروپایی فراهم آورد که به سرعت به سرمایه‌های خود در دنیای رو به رشد دیجیتال دسترسی داشته باشند.

به گزارش بیزنس اینسایدر؛ در این تحقیقات آمده است که یورو دیجیتال فقط به عنوان جایگزینی برای پرداخت‌های خرد استفاده نمی‌شود و ضرورت‌های زیر را دارد:

  • افزایش تقاضا برای پرداخت الکترونیکی
  • عرضه ابزارهای پرداخت جهانی توسط شرکت‌های خصوصی
  • استفاده گسترده ارزهای دیجیتال ملی توسط بانک‌های مرکزی خارجی

فابیو پانتا عضو هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا در این باره گفته است:

ما باید آماده باشیم که یورو دیجیتال در زمان ضروری و موردنیاز را معرفی کنیم. این به معنای آن است که از همین حالا باید خود را برای آن آماده کنیم.

دنیا به سوی ارز دیجیتال می رود

هفته گذشته رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد اعلام کرده بود که یورو دیجیتال می‌تواند به عنوان جایگزینی برای «ارزهای دیجیتال خصوصی» علاوه بر ارز عادی در نظر گرفته بود.

اگرچه سیستم مالی اروپا برای ورود به چنین حوزه ای باید خطرهای احتمالی سایبری این حوزه را مورد بررسی قرار دهد.

این می‌تواند به معنای آن باشد که بانک مرکزی اروپا باید اطلاعات حساس کاربران خود را بررسی کند.

همه گیری ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها در سراسر دنیا و کاهش استفاده از پول نقد، باعث شده تا بسیاری از کشورها برای ورود به حوزه ارز دیجیتال برنامه‌های خود را تسریع کنند.

چین به عنوان یکی از بزرگان اقتصاد دنیا در حال برنامه ای است که به زودی اولین ارز دیجیتال رسمی جهان یا همان «یوان دیجیتال» را رونمایی کن.

ریکسبانک سوئد هم چند ماهی است به صورت آزمایشی از کرون الکترونیک استفاده می‌کند. کشورهایی از جمله آمریکا و ژاپن هم به طور جدی در حال تحقیق و توسعه در همین زمینه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *