پکیج‌ آموزشی؛ تسهیل و تسریع آموزش

پکیج‌ آموزشی؛ تسهیل و تسریع آموزش

تولید و فروش پکیج‌ آموزشی اکنون بسیار مورد توجه و درآمدزا است. در گذشته هم استفاده از وسایل در آموزش مورد توجه بوده، اما با رشد فکری انسان‌ها و جامع‌تر شدن وسایل و ابزارها استفاده از آن‌ها برای آموزش بیشتر مورد توجه همگان واقع شد. بطوریکه امروزه استفاده از رایانه به عنوان یک وسیله بسیار مهم برای آموزش شناخته شده است، در صورتیکه در زمان گذشته استفاده کردن از گچ و تخته سیاه بیشتر کاربرد داشته. در گذشته سخت افزارها بیشتر مورد توجه بوده‌اند درحالیکه در زمان حال نرم‌افزارها مورد استفاده بیشتری هستند. سخت‌افزارها برای راحتی آموزش مورد استفاده قرار می‌گیرند و نرم‌افزارها برای حل مشکلات آموزشی کاربرد دارند.

در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

پیشرفت نحوه آموزش

سالهاست که دیگر مردم هزینه و وقت خودشان را برای رفتن به دانشگاه تلف نمی‌کنند. به طور کلی تولید محصولات آموزشی و محتوای با ارزش (پکیج‌های آموزشی) یکی از پر سودترین کسب و کارهای اینترنتی است. بسیاری از اساتید و معلمان و سخنرانان و مشاوران کسب و کار، دارای دانش و علم و آگاهی بسیاری هستند و علم و دانش خود را فقط در قالب کلاس‌های آموزشی ارائه می‌دادند. اما امروزه با پیشرفت در زمینه علم و تکنولوژی و فناوری این امکان مهیا شده تا علم و دانش کسب شده را در قالب‌های گوناگون ذخیره کرد و به سادگی‌ آن‌ها را به گونه‌های مختلف مانند پکیج‌ آموزشی به مخاطبین مختلف در مکان‌های متفاوت انتقال داد. با تولید محتوای الکترونیکی فرصت‌های زیادی برای نشان دادن خود و به دست آوردن شغل مناسب خواهید داشت.

پکیج آموزشی
پکیج آموزشی

پکیج‌ آموزشی

پکیج‌ آموزشی یا همان بسته‌های آموزشی کمک می‌کند تا دانشجو، هنرجو یا دانش‌آموز به هدف معین شده برسد. محتوای آن‌ها به صورتی تهیه می‌شود که ارائه محتوا روشن و منطقی باشد، اطلاعات خوب و سازمان یافته باشد، ساختار ارائه برای استفاده کننده بدیهی باشد، تعاریف و مثال‌های لازم در محل‌های مورد نیاز آورده شده باشد، پیشرفت ارائه مطالب منطقی و خوب تعریف شده باشد، مثال‌ها با هدف آموزشی متناسب باشد و میزان دشواری بسته آموزشی با یادگیرندگان هدف تناسب داشته باشد.

در چه زمینه‌ای بسته آموزشی تولید کنیم؟

برای اینکه بدانیم باید در چه زمینه‌ای پکیج‌ آموزشی تولید و تهیه کنیم باید ابتدا بدانیم در چه زمینه‌ای مهارت و تخصص کافی را داریم. بعد از آن هم باید ببینیم به چه موضوعی بیشتر علاقه داریم زیرا بسیار مهم است که به آن موضوع واقعا علاقمند باشیم. نکته دیگر در زمینه تولید محتوا این است که تحقیق کنید که در زمینه کاری شما آیا در اینترنت خواهانی وجود دارد و مخاطبان حاضرند بابت اطلاعات شما پولی بدهند.

حتما نباید نویسنده باشید!

همینکه شما میتوانید با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنید و با آن‌ها صحبت کنید، به راحتی می‌توانید بنویسید. اگر شما بتوانید بنویسید پس شما به راحتی می‌توانید در اینترنت از طریق این اطلاعات و نوشته ‌ها درآمد کسب کنید.

با درآمدی که از طریق این محصولات و پکیج‌های آموزشی به دست می‌آورید می‌توانید با شرکت‌های بزرگ رقابت کنید. شرکت‌هایی که ناچار هستند سرمایه زیادی را جذب کنند تا بتوانند کسب درآمد کنند.

پکیج آموزشی
پکیج آموزشی

چطور محصول آموزشی تولید کنیم؟

شناسایی نیاز مردم:

نیاز مردم را شناسایی کنید و سپس محصولی را تولید کنید که نیاز آن‌ها را برطرف می‌کند.

برنامه‌ریزی برای فروش محصولات:

به فکر یکبار فروش نباشید. به این فکر باشید که مشتری را تبدیل به یک مشتری وفادار کنید تا دیگر هیچ رقیبی را به شما ترجیح ندهد.

انتخاب سیستم برای طراحی سایت:

با وردپرس شما نیازی به دانش برنامه‌نویسی ندارید و فقط کافی است تا دانش کامپیوتری معمولی داشته باشید.

انتخاب هاست و دامنه:

هاست در اصل محلی است که کلیه اطلاعات سایت شما در آن ذخیره می‌شود. اولین کار برای آماده کردن سایت برای فروش محصولات خرید هاست است. بعد از هاست نیاز به انتخاب اسم دامنه است. اسم دامنه در واقع همان آدرس اینترنتی شما می‌باشد.

انتخاب قالب سایت وردپرسی:

شما برای سایت خود باید یک قالب انتخاب کنید. انتخاب قالب سلیقه‌ای است. با سرچ عبارت قالب وردپرس در گوگل می‌توانید قالب مورد نظرتان را پیدا کنید.

نصب فروشگاه‌ساز ووکامرس:

بعد از انتخاب قالب یک فروشگاه‌ساز نصب کنید. بهترین فروشگاه‌ساز برای وردپرس ووکامرس است. با فروشگاه‌ساز محصولاتتان را در سایت بگذارید و توضیحات آن را بنویسید.

تولید محتوای رایگان:

باید مقالات و محتوای مرتبط و رایگان در سایت خود داشته باشید تا کاربران به سایت شما بیایند. با این کار اعتمادشان نسبت به شما بیشتر شده و شما را یک متخصص می‌دانند. برای گوگل هم شما محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنید.

انتخاب درگاه پرداخت اینترنتی:

برای اینکه کابران بتوانند محصولات و یا پکیج‌های آموزشی شما را خریداری کرده و وجهش را پرداخت کنند باید یک درگاه اینترنتی انتخاب کنید.

جذب ترافیک برای سایت:

شما باید روی سئو سایتتان کار کنید. یعنی مقالات رایگان تولید کنید، در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید، در سایت‌های اشتراک ویدیو فعالیت کنید و لینک بسازید.

ایمیل مارکتینگ:

بعد از اینکه کاربران به سایت شما آمدند به شیوه‌های متفاوت ایمیل آن‌ها را بگیرید. بعد از آن هم هفته‌ای یکبار به بهانه‌های متفاوت برایشان ایمیل بفرستید. هنگامیکه محصول جدید و یا مقاله جدید و یا تخفیف خاصی در سایت دارید از طریق ایمیل به آن‌ها اطلاع دهید.

پکیج‌ آموزشی
پکیج‌ آموزشی

فرمت‌های پکیج‌ آموزشی

برای تولید پکیج‌های آموزشی از فرمت‌های متفاوتی می‌توان استفاده کرد. مانند: کتاب الکترونیکی، فایل‌های صوتی، ویدیو، فروش خدمات و دوره‌های آموزشی آنلاین

چگونه محصولمان را بفروشیم

در مورد خود و محصول خود شفاف سازی کنید.

نود درصد زمان را به را به حرف‌های مشتری اختصاص بدهید.

به مشتری اجازه دهید تا به شما اعتماد کند.

از روش‌های پرداخت معتبر استفاده کنید.

زمان بدهید تا مشتری تصمیم‌گیری کند.

 تا دقایق آخر پی‌گیر باشید.

خوشبین باشید نه واقع‌گرا.

همه موارد و راه‌ها را طی کنید تا نتیجه مثبت بگیرید. 

در این مقاله از زرد نیوز سعی کردم به شما بگویم که می‌توانید به آسانی با تولید و فروش پکیج‌های آموزشی برای خودتان یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.