DuckDuckGo

بررسی موتور جستجوی DuckDuckGo، جایگزینی برای گوگل

موتور جستجوی DuckDuckGo یک مزیت عمده نسبت به گوگل دارد: هرگز اطلاعات شخصی شما را ذخیره نمی کند. اگر حفظ حریم خصوصی شما را نگران کرده است، پس بهتر است DuckDuckGo امتحان کنید.

DuckDuckGo که در سال 2008 با 93 کارمند تاسیس شد، یک موتور جستجو برای به چالش کشیدن گوگل ایجاد کرده است. مقر این شرکت در ایالات متحده، پنسیلوانیا قرار دارد.

شعار DuckDuckGo وعده حفظ حریم خصوصی آن است: داده های شخصی را جمع آوری نمی کند، و آن ها را ذخیره و به اشتراک نمی گذارد. تاریخچه جستجوی های شما را ردیابی یا ذخیره نمی کند. اطلاعات شخصی شما را نمی فروشد یا آنها را در دسترس تبلیغ کنندگان قرار نمی دهد. ردیاب های تبلیغاتی را مسدود می کند. این موتور جستجو کاملاً به حفاظت از حریم خصوصی متعهد است، و علاوه بر موتور جستجو، Duck Duck go آموزش ها، و همچنین ابزارهایی را برای محافظت از حریم خصوصی شما ارائه می دهد.

DuckDuckGo
DuckDuckGo vs Google

از نظر اندازه، DuckDuckGo روزانه حدود 65 میلیون جستجو انجام می دهد که در مقایسه با 92٪ سهم بازار جهانی Google که 3.5 میلیارد جستجو در روز است، مانند قطره ای در دریا محسوب می شود. اما این موتور جستجوی کوچک اما قدرتمند به سختی تلاش می کند تا مشخصات خود را بالا ببرد و اخیرا شروع به تبلیغات محلی و فیزیکی در سطح جهان نیز کرده است.

چه چیزی در DuckDuckGo متفاوت است؟

تبلیغات کم تر

برای عبارت جستجوی بازپرداخت، Duck Duck Go دارای دو تبلیغات در بالای صفحه است (که توسط شبکه تبلیغاتی مایکروسافت ساخته شده است). برای مقایسه، 4 نتیجه برتر Google تبلیغات هستند، و همچنین 3 تبلیغ دیگر در پایین صفحه قرار دارد.

 نتایج جستجوی DuckDuckGo شخصی سازی شده نیست

جستجو در Google نتایجی را به وجود می آورد که براساس چندین روش شخصی سازی می شوند

– موقعیت مکانی شما

– تاریخچه جستجو و مرور شما

– اطلاعاتی که Google درباره شما می داند

– سایر محصولات Google که استفاده می کنید

Duck Duck Go به هیچ وجه نتایج را شخصی نمی کند. این البته برای محافظت از حریم خصوصی شما بسیار مناسب است. اما بخاطر داشته باشید که ممکن است اشتباهاتی نیز صورت گیرد. یک گزینه بسیار مفید برای فعال کردن موقعیت مکانی شما برای شخصی سازی جستجوهای محلی و یافتن مشاغل نزدیک به شما وجود دارد.

تجربه DuckDuckGo متفاوت است

و چیزهای کوچکی وجود دارد که شما ممکن است در مورد Duck Duck Go like دوست داشته باشید … یا ممکن است متوجه شوید که دوست ندارید.

DuckDuckGo گزینه پیمایش بی نهایت را دارد. به این معنی که برای دیدن 10 نتیجه بعدی از صفحه بعدی کلیک نکنید. که بسیار جالب است.

شما گزینه ای را در اختیار دارید که تبلیغات را کاملاً خاموش کنید. اما بخاطر داشته باشید که با این کار بودجه Duck Duck Go برای ادامه نوآوری و پیشرفت را کاهش می دهید.

شما انعطاف پذیری زیادی برای کنترل نحوه نمایش صفحه از انتخاب قلم های خود تا تنظیم رنگ خود را در اختیار دارید.

DuckDuckGo
DuckDuckGo billboard

قابلیت bang commands

حالا کمی بحث را تخصصی تر دنبال می کنیم. Duck Duck Go از ” bang commands ” استفاده می کند. که میانبرهایی هستند تا شما را به جستجوی نتایج در سایت های دیگر سوق دهند.

“Bang” در میان متخصصین علوم کامپیوتر به معنای علامت تعجب است.

به عنوان مثال، اگر می خواهید توییتر را جستجو کنید، فقط مقدمه جستجوی خود را برای جستجو در توییتر سرچ کنید. مثلا برای جستجوی نتایج انتخابات آمریکا در توییتر کافی است عبارت زیر را در موتور Duck Duck Go تایپ کنید: !tw US election

فکر کنم متوجه منظورم شده اید! در ابتدا ممکن است کمی گیج کننده باشد. اما وقتی شروع به استفاده از این قابلیت بکنید، دیگر نمی توانید آن را کنار بگذارید.

من واقعاً شما را تشویق می کنم که DuckDuckGo را امتحان کنید (به یاد داشته باشید که در DuckDuckGo کاملاً ناشناس هستید تا بتوانید آنچه را می خواهید جستجو کنید و این جستجو ها ذخیره نشوند). تجربیات خود در مورد استفاده از این موتور جستجوی ایمن و قدرتمند را با در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

وبسایت موتور جستجوی duck duck go

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *