تعبیر خواب و معنای رویای شما در مورد عزیزان متوفی چه معنی دارد؟

خواب عزیزی را که مرده است دیدن می‌تواند طیف وسیعی از احساسات را برانگیزد، از احساس آرامش گرفته تا تجدید غم و اندوه. و البته، این سوال وجود دارد که آیا عزیزانمان می‌توانند پس از مرگ ما را در رویاهایمان ملاقات کنند. در این مقاله از زردنیوز که برگرفته از مایندبادی‌گرین است، کارشناسان در خصوص اینکه خواب‌ها می‌توانند چه معنایی داشته باشند، در مورد آن چه باید کرد، و چگونه می‌توان گفت که آیا به ملاقات شما آمده‌اند یا نه، نظر علمی خود را ارائه‌ می‌دهند.

تعبیر خواب

عده‌ای هستند که معتقدند رویاها تثبیت حافظه در کار است و نه بیشتر. با این حال، برخی دیگر بر این باورند که رویاها مملو از پیام‌ها و تعابیری هستند که باید آن‌ها را مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که روبین نایمان، روانشناس و متخصص رویا، قبلا به mbg توضیح داد. “تعبیر خواب در مورد رمزگشایی رویا است. ما را آگاه می‌کند و آگاهی ما را از نظر روانی گسترش می‌دهد، [ارائه] گسترش آگاهی.” او می‌گوید، نکته کلیدی این است که احساساتی را که رویا در شما برمی‌انگیزد، احساس کنید و بیشتر تجربه احساسی را به جای تصاویر واقعی رویا شناسایی کنید. نایمان می‌افزاید: «ما باید زبان رویا را یاد بگیریم؛ همیشه مجبور نیستیم آن را به بیداری ترجمه کنیم.»

وقتی بتوانید احساساتی را که رویا در شما برانگیخته‌ است مشخص کنید و آن را با سناریوی رویا جفت کنید، می‌تواند به شما کمک کند چیزی را که ضمیر ناخودآگاهتان در تلاش است به شما منتقل کند شناسایی کنید.

تعبیر خواب
تعبیر خواب

دیدن خواب یکی از عزیزان فوت شده‌ چه معنایی دارد؟

شما در حال سوگواری هستید

در مورد دیدن‌ خواب عزیزی که از دنیا رفته‌ است، مطالعه‌ای توسط محقق رویا، جاشوا بلک، انجام شده‌ است. این مطالعه نشان می‌دهد که این رویاها می‌توانند به ما کمک کنند تا آسیب ناشی از فقدان را پردازش کنیم، و به عنوان راهی برای حفظ ارتباط با فرد متوفی و یا کمک به تنظیم احساسات باشد. این‌ها مؤلفه‌های ضروری سوگواری هستند، و همانطور که درمانگر و متخصص رویا، دکتر لزلی الیس به mbg می‌گوید: «یکی از جالب‌ترین چیزها این است که وقتی یک عزیز یا حیوان خانگی را از دست می‌دهیم، اکثر رویاهایی که از در مورد آن‌ها می‌بینیم، آرامش بخش است.»

تحلیلگر حرفه‌ای رویا، لوری لوونبرگ، این نکته را تکرار می‌کند. او به mbg می‌گوید که مشتریانش اغلب وقتی یکی از عزیزان متوفی در خواب ظاهر می‌شود، احساس آرامش می‌کنند و این رویاها به روند سوگواری کمک می‌کند. او توضیح می‌دهد: «وقتی در یکی دو سال اول پس از مرگ آن‌ها باشد، و اگر کسی باشد که خیلی به او نزدیک هستید، هنوز هم می‌تواند به غم و اندوه مرتبط باشد. و این واقعاً رایج است.»

شما در حال فرافکنی احساسات هستید

در حالی که اکثر رویاهای مربوط به یکی از عزیزان فوت شده‌ در نهایت مثبت یا آرامش بخش هستند، مواردی وجود دارد که این فرد عزیز ممکن است از شما عصبانی، ناراحت یا ناامید باشد. به گفته‌ لوونبرگ، این رویاها به احتمال زیاد فرافکنی از احساسات شما هستند. او توضیح می‌دهد: “مثلاً اگر آنها از دست شما عصبانی هستند، این احساسات آن‌ها نیست. این به این دلیل است که شما به دلایلی از دست خود عصبانی هستید.” و اضافه می‌کند که اگر احساس می‌کنید کار ناتمام یا حرف‌های ناگفته‌ با آن‌ها داشته‌اید یا به طور ناگهانی آن شخص فوت شده‌ باشد، این نوع رویاها رایج هستند.

ممکن است در حال رساندن‌‌ آسیب عمدی به خود باشید

یکی دیگر از سناریوهای بالقوه برای دیدن خواب یکی از عزیزان فوت شده‌ این است که آن‌ها سعی می‌کنند در خواب به شما آسیب برسانند. لوونبرگ به mbg می‌گوید که این احتمالاً نمایانگر بخشی از تمایل به آسیب عمدی به خودتان باشد که الگوها یا رفتارهای مشابهی با این عزیز از خود نشان می‌دهد. او پیشنهاد می‌کند از خود بپرسید که آیا کاری انجام می‌دهید که می‌دانید آسیب به خود است، یا آیا چیزی وجود دارد که این شخص با آن دست و پنجه نرم می‌کرده و شما اکنون آن را انجام می‌دهید، خواه این مسئله هزینه‌های بیهوده باشد، مشکل سوء مصرف مواد و غیره.

می‌تواند یک رویای دیدار باشد

خواب و رویا
خواب و رویا

و آخرین نکته اما مهم، عده‌ای هستند که معتقدند عزیزان می‌توانند از ماورای مرگ، از جمله در رویاهای ما، به دیدار ما بیایند. اگر تا به حال خواب یکی از عزیزانتان که درگذشته است را دیده‌ باشید، ممکن است خودتان به این احتمال فکر کرده‌ باشید. محض اطلاع، هم الیس و هم لوونبرگ معتقدند که می‌تواند اتفاق بیفتد و علاوه بر این، ادعا می‌کنند که خودشان آن را تجربه کرده‌اند. الیس توسط گربه‌اش، Shadow، و لوونبرگ، پدربزرگش ملاقات شد، هر دو رویاها مدت کوتاهی پس از مرگشان اتفاق افتاد.

الیس و لوونبرگ همچنین روش‌های آشکاری را برای دانستن اینکه آیا شما یک رویای دیدار دیده‌اید یا این که فقط یک رویا مانند رویاهای دیگر بوده است، توصیف می‌کنند که ما را به نکته بعدی می‌برد.

چگونه تشخیص دهیم که “رویای دیدار” دیده‌ایم

به گفته‌ الیس و لوونبرگ، رویاهای دیدار به طور مشخص با رویاهای معمولی و روزمره شما متفاوت هستند. لوونبرگ می‌گوید: برای یک چیز، شخص (یا حیوان خانگی) احتمالاً عالی، سالم و حتی درخشان به نظر می‌رسد. الیس اضافه‌‌ می‌کند که وقتی Shadow به ملاقات او آمد، کت او براق بود و به‌عنوان مثال، ظاهر خوبی داشت. رویاهای دیدار نیز معمولاً در طبیعت آرامش‌بخش هستند، گویی که عزیزتان به شما می‌گوید که حالش خوب است، و آن‌ها در همین اطراف هستند و از شما حمایت می‌کنند.

همانطور که الیس به mbg می‌گوید، یک آزمون نمایانگر خوب برای دیدار واقعی زمانی است که متوفی چیزی را به شما بگوید که قبلاً نمی‌دانستید و معلوم شود که درست است. او می‌گوید: «مثلاً زنی در خواب مادر مادربزرگش را دید و در خواب به او گفت که از مادرش درباره اتاق پشتی خانه‌اش بپرسد» و می‌افزاید: «او این کار را کرد و مادرش گریه کرد و به دخترش گفت که این اتاق پر بود از لباس‌های آراسته‌ای که او و خواهر و برادرش هر یکشنبه در خانه مادربزرگشان با آن‌ها بازی می‌کردند و این‌ها شادترین خاطرات کودکی او بودند.»

طبق گفته‌ لوونبرگ، رویاهای دیدار معمولاً خیلی طولانی نیستند، او خاطرنشان می‌کند که این رویا احتمالاً غیرعادی نخواهد بود. آن‌ها اغلب یک ارتباط ساده بین شما و عزیز مورد نظر هستند.

در مورد آن چه باید کرد؟

در مورد رویای دیدار، لزوماً هیچ کاری نمی‌توان انجام داد، جز اینکه احساس می‌کنید محبوبتان از طریق دنیای رویا به شما نزدیک شده‌ است. لوونبرگ می‌گوید شما همچنین می‌توانید آن را در یک دفترچه رویا بنویسید و آن را در مکانی امن نگه دارید تا بعدا دوباره آن را بخوانید. در موارد دیگر، او می‌گوید: «این قطعاً تماسی از جانب ناخودآگاه شماست تا سعی کنید با آنچه در حال وقوع است کنار بیایید». خواه این احساس کاری ناتمام باشد یا ناتوانی در پذیرش فوت آن‌ها، مهم این است که راهی برای پذیرش هر آنچه که هست پیدا کنید.

او می‌گوید یکی از تمرین‌های عالی برای این کار این است که نامه‌ای برای آن‌ها بنویسید و همه چیزهایی را که در زمان زنده بودن‌ آن‌ها فرصت گفتن آن را نداشتید به آن‌ها بگویید. او اضافه می‌کند که اگر احساس می‌کنید چیزهای ناگفته‌ای وجود دارد، می‌توانید تمام تلاش خود را انجام دهید تا از آن‌ها درس بگیرید، و «در زندگی‌تان به جلو حرکت کنید، تا هرگز اجازه ندهید اوضاع با کسی که برایتان مهم است دوباره به آن نقطه برسد».

الیس می‌گوید: «وقتی اشخاصی که در رویا می‌بینید مدام برمی‌گردند، احساس تداوم ارتباط را به ارمغان می‌آورند،» و اضافه‌ می‌کند که در پایان زندگی، عزیزان از دست رفته‌ اغلب می‌آیند تا انتقال بین مرگ و زندگی را تسهیل کنند. او می‌گوید: «بنابراین در حالی که رویاهای سوگواری می‌توانند دردناک باشند، اغلب آن‌ها به ما کمک می‌کنند تا از درد فقدان عبور کنیم.»

سخن نهایی

از دست دادن‌ یک عزیز هرگز آسان نیست، و خواب آن شخص را دیدن‌ می‌تواند همه آن احساسات را دوباره زنده کند. اگر فکر می‌کنید که به دیدار شما آمده‌اند، سعی کنید در رویا آرامش پیدا کنید، و اگر نه، احتمالاً پیام دیگری در رویا وجود دارد که منتظر است تا آن را باز کنید.

مطالب مرتبط: دیدن همسر سابق در خواب نشانه چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *