نبایدهای قرار اول

نبایدهای قرار اول

قرار اول برای یک شخص ممکن است، فوق العاده باشد، یا هیجان انگیز یا خیلی بد و اعصاب خردکن یا … . یعنی در حالت کلی پس از قرار اول، مجموعه‌ای از احساسات ممکن است در یک فرد پیش بیاید. افراد پیش از اینکه به سر قرار بروند، سعی می‌کنند یک لباس مناسب انتخاب کنند، مکان خوبی را پیدا کنند، موضوع برای صحبت کردن بیابند و هزار جور برنامه ریزی دیگر. آن‌ها این برنامه‌ریزی‌ها را انجام می‌دهند زیرا دوست دارند بدانند که چه کاری می‌خواهند انجام دهند. اما چیزی که افراد به ندرت در نظر می‌گیرند این است که چه کاری را نباید در قرار اول انجام دهند. ما در این مطلب می‌خواهیم 7 مورد از نبایدهای قرار اول را به شما معرفی کنیم.

مواردی که در ادامه می‌آوریم، چیزهایی هستند که شما هرگز نباید در قرار اولتان با یک شخص در مورد آن صحبت کنید.

والدین خود را در قرار اول کنار بگذارید!

درست است که شما والدین خود را خیلی دوست دارید، اما نام بردن از آن‌ها در اولین قرار ملاقات می‌تواند شما را نابالغ نشان دهد. پس همیشه به یاد داشته باشید اسم بردن از اعضای خانواده جزء نبایدهای قرار اول است. شاید شما فکر می‌کنید این کار شما را خانواده محور نشان می‌دهد اما چنین چیزی برقرار نیست و شما را کمی بچه نشان می‌دهد.

فردی که با او قرار گذاشته‌اید در اولین قرار می‌خواهد در مورد شما چیزهایی را بفهمد و شما را بشناسد. بنابراین سعی کنید در رابطه با چیزهای زیادی که فقط به شما مربوط است صحبت کنید. و از ذکر توصیه‌های الهام‌بخشی که مادرتان در مورد زندگی به شما داده یا کارهایی که قبلاً با پدرتان انجام می‌دادید، اجتناب کنید.

تنها استثنائی که در این مورد وجود دارد این است که فردی که با او قرار گذاشته‌اید، در مورد خانواده شما سؤال کند. اگر این اتفاق افتاد، سعی کنید یک داستان جالب در رابطه با والدین‌تان با او به اشتراک بگذارید تا گفتگوی شما قوی بماند.

از سیاست در قرار اول صحبت نکنید!

یکی از نبایدهای قرار اول که باید از آن دوری کنید، صحبت کردن از سیاست است. هر چقدر هم که به دیدگاه‌های سیاسی خود علاقه داشته باشید و پیش خودتان فکر ‌کنید که صحبت کردن در مورد آن‌ها جالب است، اما هرگز نباید در اولین قرار ملاقات خود به دیدگاه‌های سیاسی‌تان اشاره کنید. این یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای ناراحت کردن طرف مقابل و خراب کردن قرارتان است.

اما اگر شما دوست دارید بدانید وابستگی سیاسی فردی که با او قرار گذاشته‌اید چیست، یک راه وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید.

سایت دوستیابی آنلاین OkCupid داده‌های ده‌ها هزار پیام را تجزیه و تحلیل کرد. این سایت در تحلیل این پیام‌ها، سوالات شگفت‌انگیزی را کشف کرد. سوالاتی که در آشکار کردن آنچه می‌خواهید در مورد فردی که با او قرار دارید بدانید اما نمی‌خواهید بپرسید، بسیار دقیق هستند.

برای مثال: به جای اینکه از او بپرسید که اصلاح طلب است یا اصول گرا، از او بپرسید که آیا ترجیح می‌دهد زندگیش ساده باشد یا پیچیده. افرادی که پیچیدگی را ترجیح می‌دهند، معمولاً اصلاح طلب هستند. در حالی که افرادی که ترجیح می‌دهند زندگیشان ساده باشد، بیشتر اصول گرا هستند.

بازی اعداد را شروع نکنید!

طبیعی است که در مورد زندگی عاشقانه فرد روبرویتان کنجکاو باشید و به چیزهایی مانند اخیراً با چند نفر قرار گذاشته‌اند؟ چند وقت است که مجرد هستند؟ در حال حاضر به چند نفر پیام می‌دهند؟ و … فکر کنید.

اما پرسیدن چنین سوالاتی یکی از نبایدهای قرار اول است. زیرا به همان اندازه که می‌خواهید بدانید که پاسخ این سوالات چیست، احتمالاً نمی‌خواهید پاسخ این سوالات را بشنوید. زیرا، برای مثال اگر آن‌ها اخیراً با افراد زیادی قرار گذاشته باشند، شما احساس ناامنی یا حسادت خواهید کرد. یا اگر آن‌ها برای مدت طولانی مجرد بوده باشند، ممکن است از خودتان بپرسید که چه مشکلی دارید که با کسی نتوانسته بیرون برود.

زندگی عاشقانه کسی که با او قرار گذاشته‌اید را فراموش کنید. در اولین قرار تنها چیزی که اهمیت دارد این است که بفهمید از گذراندن وقت با او لذت می‌برید یا خیر.

معشوقه قبلی خود را فراموش کنید!

همانطور که هرگز نباید در مورد زندگی عاشقانه فرد مقابل خود بپرسید، هرگز نیز نباید زندگی عاشقانه خود را مطرح کنید، به خصوص معشوقه یا همسر سابق خود.

زمانی که شما از معشوقه قبلی خود در قرار اولتان صحبت می‌کنید، دو چیز را نشان می‌دهید: شما هنوز بر احساستان به معشوقه سابق خود غلبه نکرده‌اید یا شما خاطرات و مسائل زیادی از آن رابطه دارید که رابطه شما با یک شخص دیگر را دشوار می‌کند.

در قرار اول صرفا روی شناخت فرد کنونی تمرکز کنید. وقتی رابطه عمیق‌تری با او ایجاد کردید، می‌توانید در مورد روابط گذشته خود با او بحث کنید.

بخوانید: “علت خود زشت پنداری چیست؟ و چگونه آن را برطرف کنیم

بیلبورد را چک کنید!

گاهی اوقات تصمیم گیری در مورد اینکه در اولین قرار ملاقات چه چیزی باید بگویید و چه چیزی باید جز نبایدهای قرار اول بگذاریم، می‌تواند برای شما یک چالش بزرگ باشد.

اما می‌خواهیم یک تست سریع را به شما معرفی کنیم که با توجه به آن بفهمید موضوعی که می‌خواهید مطرح کنید برای قرار اول خوب است یا نه.

برای این تست، باید از خود بپرسید که آیا احساس راحتی می‌کنید که این موضوع را در یک بیلبورد با عکستان در کنار یکدیگر قرار دهید؟

اگر پاسختان به این سوال منفی بود، پس این موضوع، موضوعی نیست که بخواهید زمانی که برای اولین بار با یک شخص آشنا می‌شوید، درباره خود فاش کنید.

از منفی نگری پرهیز کنید!

یکی از مهم‌ترین نبایدهای قرار اول با یک شخص، بروز منفی نگری است. هرگز روحیه بد خود را به اولین قرار ملاقاتتان، انتقال ندهید. احساسات مسری هستند و وقتی در مورد روز وحشتناک خود در محل کار صحبت می‌کنید یا اینکه هفته طاقت فرسایی را که سپری کرده‌اید، برای طرف مقابلتان تعریف می‌کند، او نیز احساس ناراحتی می‌کند. این موضوع در مورد هر نوع رویداد منفی دیگری نیز صدق می‌کند.

به یاد داشته باشید که شما در یک قرار برای کشف یک رابطه جدید به سر می‌برید. شما باید برای کشف هر چیز شگفت‌انگیزی در مورد شخص مقابلتان و چیزهایی که با او مشترک هستید هیجان زده باشید.

ناامنی‌های خود را پنهان کنید!

وقتی عصبی هستیم، گاهی اوقات معیارهای زیادی را به جملات خود اضافه می‌کنیم، مانند «خیلی»، «شاید»، «مرتبط»، «حدس می‌زنم اینطور باشد». اگر شما یکی از افرادی هستید که این کار را انجام می‌دهید، باید تمرین کنید که این عبارات را از مکالمات خود حذف کنید.

گفتن آن‌ها نه تنها باعث می‌شود که شما نامطمئن به نظر برسید، بلکه یک مطالعه مشترک بین استنفورد و دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا نشان داد که استفاده از این کلمات در اولین قرار ملاقات، قدرت ارتباطی که شما و طرف مقابلتان احساس می‌کنید را کاهش می‌دهد. عدم اطمینان در این اظهارات باعث می‌شود که هر دوی شما مطمئن نباشید که آیا یک ارتباط واقعی برقرار کرده‌اید یا خیر و این می‌تواند شانس شما را برای قرار ملاقات دوم از بین ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *