بازی dark nights with poe and munro

بررسی بازی Dark Nights with Poe and Munro

مشخصات کلی

پلتفرمPC, PlayStation 4, Xbox One
توسعه دهندهD’Avekki Studios Limited
ناشرD’Avekki Studios Limited
ژانر:Full Motion Video
تاریخ انتشارMay 19, 2020
نمره Metacritic70%
دانلود بازیدانلود بازی Dark Nights with Poe and Munro

مقدمه

من علاقه نسبتا ناسالمی نسبت به بازی های FMV دارم. به این دلیل می گویم ناسالم چون، از لحاظ سابقه، بیشتر این بازی ها زباله ای بیش نیستند. از بازی Voyeur to Frankenstein: Through the Eyes of the Monster این سبک را دنبال کرده ام و خیلی وقت است که تجربه خوبی نداشته ام. اما بازی های جدید تر از کیفیت لازم برخوردار بودند، و استودیوی D’Avekki چند بازی خوب در این سبک روانه بازار کرده است. Dark Nights with Poe and Munro با تمرکز بر روی دو مجری رادیویی از نسخه پیشین خود یعنی The Shapeshifting Detective قصد ادامه موفقیت آن را دارد. این بازی را در سلسله مطالب معرفی بازی ها مورد بررسی قرار داده ایم.

بررسی بازی

این عنوان کمی از دو بازی اخیر D’Avekki متفاوت است، اما شاید انتظار هم می رفت که متفاوت باشد. در The Infectious Madness of Doctor Dekker با یک تحلیل گرِ متون با بیماران روانی (و مظنونین به قتل) مصاحبه می کردید. The Shapeshifting Detective بیشتر ماجراجویانه بود و شما باید شخصیت های مختلف به دنبال سر نخ هایی از یک قاتل می گشتید.

Dark Nights with Poe and Munro بیشتر به این ژانر نزدیک تر است. ویدیویی پخش می شود، و شما باید در زمان هایی معین تصمیماتی بگیرید تا هر شخصیتی چه عملی انجام دهد و داستان فیلم/بازی را پیش ببرید. هر کدام از شش اپیزودِ این فیلم بیست دقیقه طول می کشد. شما به جای یک داستان بلند و خسته کننده، شش داستان کوتاه و زیبا دارید.

بازی dark nights with poe and munro
بازی dark nights with poe and munro

شاید به نظرتان مدت زمان هر اپیزود کوتاه باشد، اما به قدری خوب هستند که دوست دارید بار ها آن ها را تکرار کنید. در حالی که داستان ها همیشه به نوعی نتیجه می رسند، اما مسیرهای متفاوت، پایانها و جزئیات بیشتر برای کشف وجود دارد که برخی از آنها می توانند درک شما از هر داستان را به طور جامع تغییر دهند. قبل از باز کردن عملکردِ “جلو زندن (skip)”، من بیش از یک ساعت وقت صرف هر اپیزود می کردم تا روش های مختلف پایان رساندن داستان را پیدا کنم. و برخی از این موقعیت ها، پیچ و تاب های خاصی با داستان می دادند.

این نشانی از مقدار تمایل بالای من برای کشف مسیر های متفاوت در هر اپیزود است. اکثر اتفاقات تقریباً هرگز به طور کامل توضیح داده نمی شوند، و معمولاً نکاتی مربوط به وحشتی عمیق تر یا عنصری ماورایی وجود دارد. اما داستان به طور کلی به تقسیر شما از آن بستگی دارد. با این وجود، این فیلم/بازی به ندرت ترسناک می شود، و بیشتر حس تعلیق و نا امنی را در شما زنده می کند. نوعی از وحشت است که شما را سرگرم می کند و از آن لذت می برید، نه اینکه از ترس شب ها نتوانید خوب بخوابید.

یکی از قسمت ها مربوط به تحقیقاتی در مورد آدم ربایی در شهری به نام آگوست است. به جای اینکه با سرعت و تصمیم گیری های اضطراری داشته باشید، باید تصمیم بگیرید کدام یک از این دو نفر تحقیقات را به پیش ببرند.

یک اپیزود عالی که اشاره ای به دکتر دکر دارد، مصاحبه با یک بیمار است. شاید کمی خسته کننده باشد، اما به راحتی وحشت انگیز ترین اپیزود این بازی به همراه بهترین بازیِ بازیگران است. تقریبا تنها اپیزودی بود که ذهن من را مغشوش کرد.

بار اصلی بر دوش نقش های اصلی یعنی Klemens Koehring و Leah Cunard (پو و مونرو) است، که به خوبی هم از ایفای نقش های خود برآمده اند. یک رابطه حسی طبیعی بین این زوج وجود دارد، یک ملودرام دوست داشتنی و دیالوگ های جذاب و پرشور. آنها همکار هستند که به طور مخفیانه با هم رابطه عاشقانه دارند، یکی خوش صحبت و شوخ، دیگری جدی و منظبط. ترکیب بازی ها هم دلپذیر و متنوع و همگام با داستان است.

اما برخی از جنبه های فنی تر خیلی خوب کار نمی کنند. من می توانم از برخی از گزینه های شما  که کمی نامشخص است صرف نظر کنم. اپیزود ها کوتاه و قابل تکرار هستند، بنابراین انتخاب یک گزینه بدون آنکه لزوماً متوجه شوید معنی آن چیست زیاد مشکل زا نیست. از طرف دیگر، من چند مشکل با FMV دارم. برای یک نمایش ( که احتمالاً) در اواخر شب پخش می شود، حداقل یک صحنه در استودیو در نور روز دیده می شود.

با توجه به برچسب قیمتی 13 دلاری این بازی، توصیه نکردن Dark Nights with Poe and Munro کارِ سختی است. یک یا دو اپیزود چندان چنگی به دل نمی زنند، درست است، و سه اپیزود هم علاوه بر مشکلات گفته شده، در زیرنویس ها هم مشکلاتی دارند. همچنین فکر می کنم این بازی، ضعیف ترین بازی D’Avekki است، چرا که اقدامات شرورانه دکتر دکر را یا خلاقیت در موسسه بازیکنان Shapeshifting Detective را ندارد. با این حال، به وخوبی همان چیزی است که ارائه می کند- مجموعه ای از ماجراهای کوچک و سرگرم کننده.

و صادقانه بگویم، اگر از آن دسته افرادی هستید که به موضوعات و مشکلات بالا را در نظر می گیرید، هیچ کدام از آن ها نباید مانعی برای تجربه این بازی باشند. اگر بازی های FMV کمی پرزرق و برق و (عمدتا) وحشتِ کم را دوست دارید، به طور قطع به یقین Dark Nights یک سرگرمی دوست داشتنی و لذت بخش است. از طرف دیگر اگر علاقه مند به وحشتِ زیاد و یک ماجراجویی سنگین هستید، شاید این بازی بابِ میل شما نباشد.

نکات مثبت

  • جوِّ سنگین
  • بازی خوب بازیگران
  • ایده هایی خوب در داستان ها

نکات منفی

  • کوتاه بودن اپیزود ها
  • عدمِ پرداخت خوب به بعضی از ایده ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.